Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150134 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #195 Dátum: 2013. Március 16. - 21:16:44 »

Az a fontos hogy kedvelem ezt a puskát, pontos és van benne az a kis plusz ami néha felbátorít egy távolabbi lövésre is.


Szevasztok!

Kötözködés nélkül nekem csak ezekkel a felbátorodásokkal van bajom , cserkeljük közelebbre a vadat és lőjünk biztosabban.
Kaliber nélkül gondolkodjunk a lövés leadásáról szerintem nagyobb plussz ez mint az energia.
 Emelem Emelem
Üdvözöllek Emelem
Igazad van, de én maradok a 300-nál  Wave
Naplózva

Üdv Chris
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #196 Dátum: 2013. Március 16. - 21:51:48 »

Üdvözöllek Emelem
Igazad van, de én maradok a 300-nál  Wave
Szevasz!
Örülök az egyet értésnek ,maradj nyugodtan mert aki érti mire gondolok annak mindegy mi van a kezében.
üdv vadász75
Naplózva
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #197 Dátum: 2013. Március 17. - 08:33:18 »

Szervusz József!
Mondjuk úgy, hogy szinte lehetetlen az, hogy "egynapi járóföldön" belül ne legyen egy kazal 300-as WM kaliberű puska a közeledben Ördög
Az más kédés, hogy a "Motort, Kutyát és Puskát nem adunk kölcsön" elv igen erősen él az emberekben (A Feleség az egy más kategória, mert kedvező lízingkonstrukcióval, 15 év házasság után általában vihető Ördög)
Végső megoldásnak jó lehet egy olyan vadászbolt is, ahol van saját lőtér és éppen van náluk eladó puska ebben a keliberben.
Igaz "csak" 50 méteres pincelőtérrel rendelkeznek, de ajánlom a szexárdi Stefán vadászcentrumot.
De biztosan van másik bolt is, hasonló lehetőséggel az országban, ha ez neked nem felel meg a távolság miatt.
Ezt "lájkolom" Vigyorog
 Emelem

 Röhög hát a feleséges sztorit majd pár év múlva kipróbálom !  Ördög Köszönöm a hasznos információt!  Emelem
Naplózva
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #198 Dátum: 2013. Március 17. - 08:37:52 »

Szia!
Valamiért nem tudtam elküldeni a privát üzenetemet, ezért írok ide.
Nekem 300-as van, ha kérdésed van, válaszolok.

Írok e-mail.-t az jó? Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #199 Dátum: 2013. Május 20. - 12:20:44 »

http://www.egun.de/market/item.php?id=4382717  Táncol

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #200 Dátum: 2013. Május 20. - 13:15:46 »

Egy ilyen csúfság nem is ér többet.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #201 Dátum: 2013. Május 21. - 09:19:17 »

Kinek a Pap, kinek a paplan...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #202 Dátum: 2013. Június 12. - 15:25:00 »

Üdvözletem
Van valakinek tapasztalata az alábbi lőszerrel?
Hornady 300 Win Mag 180 GR InterBond Superformance
Elsősorban a szórásképe érdekelne, a magasabb torkolati sebesség miatt. Remington 700-as puskából lőném.
Köszönettel    István
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #203 Dátum: 2013. Június 12. - 22:29:21 »

A puding próbája az evés...
Lőni kell vele egy szórásképet a lőtéren és kiderül, amire kíváncsi vagy...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
ordasfarkas
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #204 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 21:58:37 »

Tisztelt  300-as Magnumosok !

Igazából méregből lettem 300-as magnumos, a Trófea KFT miatt. Balkezes Rössler Titan puska volt az álmom 338 win magnum kaliberben, miután végigpróbáltam az összes középkategóriás puskát a Browningtól kezdődően Remington, Savage, stb.  de csak a Rössler Titantól lehetett volna belátható időn belül kedvező áron kapni.Előtte is Rössler Titanom volt 8x57-es kaliberben, nagyon jó pontos puska volt. De kiszerettem belőle, természetesen nem a puska volt a hibás, de az ember egója ugyebár....
A Trófea kft 8 hétre vállalta a szállitást. Május elején megrendeltem, majd a saját balkezes puskámat feltettem a vadászapróra.A fene gondolta, hogy ezt követően már két órával többen hivtak és másnap este elviték a puskát, majdnem olyan áron, mint amennyibe az uj kerülne.
Elmult a 8 hét, puskám csak egy 22 win magnum, nem is voltam vadászni. Hivogatom a Trófeásokat, közlik, hogy még legalább 3 hónap, mert 10 puska megrendelés alatt nem szállitanak.
Mindezt tanulságul irom le azoknak akiknek van türelme elolvasni.Na erre azt mondtam,hogy azt, meg akinek két anyja van. Mérgemben felmentem a hirdetésekre és két nap mulva kezemben volt egy  jobbkezes Blaser Offroad 300-as Weatherby magnum 65 cm-es cső kickstop,magnaport gyárilag beépitve.Igen ám de nem volt szerelékem.Megrendeltem Komlóról, kettő hetet mondtak. Felhivtam az S.P. Jagd vadászboltot, közölték két hétem belül itt a balos zár zárfejjel. Gyorsan felraktam a netre a jobbos zárat zárfejjel együtt. Hadd ne mondjam ,hogy másnap este majdnem  ugyanazon az áron, mint az uj elvitték a jobbos zárat, de a zárfej nem kellett. Az S-P Jagdos boltos azt mondta,hogy nem kell balos zárfej, semmi probléma, csak annyi,hogy jobb oldalra fogja kidobálni a fegyver, lövés után az üres hüvelyt. Megrendeltem a zárat, ami majdnem kétszer  annyiba kerül, mint a jobbos. Közben szóltak,hogy nem kettő hét, hanem plusz még 3 hét mire megérkezik. Azóta megjött a szerelék, feltettem a távcsövet lézere belövővel össze is hoztam a csövet és a célkeresztet.
Csak nincsen zár hozzá, nézegetem ,szeretgetem, van hozzá 5 doboz weatherby 11,7 grammos Nosler partition lőszerem.
Kérdésem a következő van-e valakinek hasonló puskája ilyen lőszerrel, menyire kezelhető  a fegyver lövéskor,  mennyire elviselhető a hátrarúgása. Szoktam hobbiból 12/76-os brennekét lőni szűkités nélküli csőből, de az odaver a vállamnak rendesen. A 300-as Weatherbynél is ilyesmire számitsak. Segitő hozzászólásokat előre is köszönöm. Kérem irjon vlalaki, mert már megesz a fene május óta puska nélkül.Amúgy a történetem úgy gondolom eléggé tanulságos.

                                                                                                                                             Tisztelettel : Ordasfarkas

Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #205 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 23:15:52 »

Tisztelt  300-as Magnumosok !

Igazából méregből lettem 300-as magnumos, a Trófea KFT miatt. Balkezes Rössler Titan puska volt az álmom 338 win magnum kaliberben, miután végigpróbáltam az összes középkategóriás puskát a Browningtól kezdődően Remington, Savage, stb.  de csak a Rössler Titantól lehetett volna belátható időn belül kedvező áron kapni.Előtte is Rössler Titanom volt 8x57-es kaliberben, nagyon jó pontos puska volt. De kiszerettem belőle, természetesen nem a puska volt a hibás, de az ember egója ugyebár....
A Trófea kft 8 hétre vállalta a szállitást. Május elején megrendeltem, majd a saját balkezes puskámat feltettem a vadászapróra.A fene gondolta, hogy ezt követően már két órával többen hivtak és másnap este elviték a puskát, majdnem olyan áron, mint amennyibe az uj kerülne.
Elmult a 8 hét, puskám csak egy 22 win magnum, nem is voltam vadászni. Hivogatom a Trófeásokat, közlik, hogy még legalább 3 hónap, mert 10 puska megrendelés alatt nem szállitanak.
Mindezt tanulságul irom le azoknak akiknek van türelme elolvasni.Na erre azt mondtam,hogy azt, meg akinek két anyja van. Mérgemben felmentem a hirdetésekre és két nap mulva kezemben volt egy  jobbkezes Blaser Offroad 300-as Weatherby magnum 65 cm-es cső kickstop,magnaport gyárilag beépitve.Igen ám de nem volt szerelékem.Megrendeltem Komlóról, kettő hetet mondtak. Felhivtam az S.P. Jagd vadászboltot, közölték két hétem belül itt a balos zár zárfejjel. Gyorsan felraktam a netre a jobbos zárat zárfejjel együtt. Hadd ne mondjam ,hogy másnap este majdnem  ugyanazon az áron, mint az uj elvitték a jobbos zárat, de a zárfej nem kellett. Az S-P Jagdos boltos azt mondta,hogy nem kell balos zárfej, semmi probléma, csak annyi,hogy jobb oldalra fogja kidobálni a fegyver, lövés után az üres hüvelyt. Megrendeltem a zárat, ami majdnem kétszer  annyiba kerül, mint a jobbos. Közben szóltak,hogy nem kettő hét, hanem plusz még 3 hét mire megérkezik. Azóta megjött a szerelék, feltettem a távcsövet lézere belövővel össze is hoztam a csövet és a célkeresztet.
Csak nincsen zár hozzá, nézegetem ,szeretgetem, van hozzá 5 doboz weatherby 11,7 grammos Nosler partition lőszerem.
Kérdésem a következő van-e valakinek hasonló puskája ilyen lőszerrel, menyire kezelhető  a fegyver lövéskor,  mennyire elviselhető a hátrarúgása. Szoktam hobbiból 12/76-os brennekét lőni szűkités nélküli csőből, de az odaver a vállamnak rendesen. A 300-as Weatherbynél is ilyesmire számitsak. Segitő hozzászólásokat előre is köszönöm. Kérem irjon vlalaki, mert már megesz a fene május óta puska nélkül.Amúgy a történetem úgy gondolom eléggé tanulságos.

                                                                                                                                             Tisztelettel : Ordasfarkas



 Emelem
(Bár nem engem szólítottál meg, valószínű az életben nem lesz 300-as magnumom... :Mosolyog)

A történeted érdekes, az első része inkább siralmas, a hazai vadászboltok szánalmas helyzetét tükrözi... Rííí Woest
A műanyag blaser .300  Weath. magnum nekem is álmaim puskája. (Álmomban se jöjjön elő  Ördög Röhög) Nem tudom a Rösslertől hogyan jutottál el odáig. Fejvakarás
Ennek ellenére (tényleg nem gúnyolódni akarok a fennti sorokkal) használható összeállításnak tűnik. Pozitív csalódás, hogy a Blaser "rájött" - sok más gyártóval ellentétben - hogy ilyen kalibert nem 56 cm-es csővel érdemes gyártani. Igen
A következő pirospontot a lőszerválasztásod kapja:  Nosler partition  Igen
Szerintem  kickstoppal, magnaportal teljesen uralható lesz a puska. Viszont - ha még nincs - szerezz be egy jó (elektronikus) fülvédőt és használd vadászaton is, ha nem akarsz gyorsan megsüketülni.

 Wave
 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
clint
Vendég
« Új üzenet #206 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 07:44:28 »

Tisztelt  300-as Magnumosok !

Igazából méregből lettem 300-as magnumos, a Trófea KFT miatt. Balkezes Rössler Titan puska volt az álmom 338 win magnum kaliberben, miután végigpróbáltam az összes középkategóriás puskát a Browningtól kezdődően Remington, Savage, stb.  de csak a Rössler Titantól lehetett volna belátható időn belül kedvező áron kapni.Előtte is Rössler Titanom volt 8x57-es kaliberben, nagyon jó pontos puska volt. De kiszerettem belőle, természetesen nem a puska volt a hibás, de az ember egója ugyebár....
A Trófea kft 8 hétre vállalta a szállitást. Május elején megrendeltem, majd a saját balkezes puskámat feltettem a vadászapróra.A fene gondolta, hogy ezt követően már két órával többen hivtak és másnap este elviték a puskát, majdnem olyan áron, mint amennyibe az uj kerülne.
Elmult a 8 hét, puskám csak egy 22 win magnum, nem is voltam vadászni. Hivogatom a Trófeásokat, közlik, hogy még legalább 3 hónap, mert 10 puska megrendelés alatt nem szállitanak.
Mindezt tanulságul irom le azoknak akiknek van türelme elolvasni.Na erre azt mondtam,hogy azt, meg akinek két anyja van. Mérgemben felmentem a hirdetésekre és két nap mulva kezemben volt egy  jobbkezes Blaser Offroad 300-as Weatherby magnum 65 cm-es cső kickstop,magnaport gyárilag beépitve.Igen ám de nem volt szerelékem.Megrendeltem Komlóról, kettő hetet mondtak. Felhivtam az S.P. Jagd vadászboltot, közölték két hétem belül itt a balos zár zárfejjel. Gyorsan felraktam a netre a jobbos zárat zárfejjel együtt. Hadd ne mondjam ,hogy másnap este majdnem  ugyanazon az áron, mint az uj elvitték a jobbos zárat, de a zárfej nem kellett. Az S-P Jagdos boltos azt mondta,hogy nem kell balos zárfej, semmi probléma, csak annyi,hogy jobb oldalra fogja kidobálni a fegyver, lövés után az üres hüvelyt. Megrendeltem a zárat, ami majdnem kétszer  annyiba kerül, mint a jobbos. Közben szóltak,hogy nem kettő hét, hanem plusz még 3 hét mire megérkezik. Azóta megjött a szerelék, feltettem a távcsövet lézere belövővel össze is hoztam a csövet és a célkeresztet.
Csak nincsen zár hozzá, nézegetem ,szeretgetem, van hozzá 5 doboz weatherby 11,7 grammos Nosler partition lőszerem.
Kérdésem a következő van-e valakinek hasonló puskája ilyen lőszerrel, menyire kezelhető  a fegyver lövéskor,  mennyire elviselhető a hátrarúgása. Szoktam hobbiból 12/76-os brennekét lőni szűkités nélküli csőből, de az odaver a vállamnak rendesen. A 300-as Weatherbynél is ilyesmire számitsak. Segitő hozzászólásokat előre is köszönöm. Kérem irjon vlalaki, mert már megesz a fene május óta puska nélkül.Amúgy a történetem úgy gondolom eléggé tanulságos.

                                                                                                                                             Tisztelettel : Ordasfarkas



Egy tanulságos mese hiszékeny embereknek:
Talákozik a fiatal obsitos katona az erdőben egy csúf banyával. Azt mondja a banya neki:
-Fiacskám, ha magadévá teszel, átváltozok szőke hercegnővé.
A baka gondolkodik kicsit, majd jól "megtekeri" a banyát.
..... semmi változás, a baka szóvá is teszi, mire a banya:
-Hány éves vagy fiacskám?
- 22
-És még hiszel a mesékben?

A vadászboltos "2 hét" az olyan mint a női "5 perc"  Ördög
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #207 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 09:18:04 »


Igazából méregből lettem 300-as magnumos, a Trófea KFT miatt.


Én is ugyan így lettem "magnumos" annó, a Trófea miatt!
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #208 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 09:52:20 »

Tisztelt  300-as Magnumosok !

.......................

                                                                                                                                             Tisztelettel : Ordasfarkas



Én – Antival ellentétben – legalább a megszólítottak jogán írok most, nem a 9,3-as nagy vasak pulpitusáról osztom (egyébként becsületére legyen mondva, tényleg igazakat írva) az észt! Ördög

És több olyan problémát látok, ami miatt sanszos, hogy fogsz még egy párszor nyílt panaszlevelet írni....

1,.. Akit a Mindenható balkezesnek teremtett, az vegyen balkezes puskát, ne jobbosat, aztán ezt cserélek azt cserélek… stb. (én gyúrtam volna egy balos 338-as Sako-ra (ha már lúd, legyen kövér Nyihi), minden tekintetben ésszerűbb választás lett volna…)

2,...Blaser = legópuska, ami annyit jelent, hogy pl. csak úgy lesz jó Lego autód, ha a kereke nem a Java játékdobozból van, tehát Blaser puskához eredeti Blaser szerelék való (ja, hogy az árán használt puskát lehet venni???... hát kérem, Blasert csak az vegyen, Blaseresnek csak az jöjjön..... aki tudja… aki bírja.. aki tudja, hogy végig csinálja…. Vigyorog Vigyorog) Egy fórumtárs, majd leírja, ha akarja, hogy a milliós fegyvert-távcsövet megvevő, de a szerelékre a pénzt sajnáló okostojásnak mikor esett le éppen a Blaser puskáról a világító pontos Swar/Zeiss/Leica csillagvizsgáló a komlói szerelék miatt. Rííí Nem a komlói szereléket bántom, nekem is van kettő, de nem Blaseren! Az egy nagyon precíz, egymásra épülő csere-rendszer, nem „csak” egy puska! Meg is kérik az árát rendesen!

Egyébként a 300-as Weatherby… tök mindegy ki mit mond, vagy ír rá, egy nagyon népszerű, világszerte nagyon bevált kaliber, ami 4,5 kiló és feletti körüli össztömegű fegyver esetében kickstop, magnaport nélkül is teljesen uralható egy felnőtt férfi számára! A magnaport miatt nagyon magányos leszel, a csőszájfékek fizikai fájdalmat okoznak a környezetnek, de a lövőnek is. Menj el egy preciziós versenyre, és feküdj be egyszer közéjük… ezzel vallatni lehet egy jó fülvédő nélkül! Nem A kickstop bőven elég a jóból. De ha tartasz a rúgástól, akkor miért nem maradtál a 8x57-nél, vagy vettél egy 30-06-ost? Vállat von
A 11,7-es NP pedig szerencsés választás, az NP az a lövedék, ami a szerkezeténél fogva a 308-as, és a 300-as ultra magnum sebességek között is egyaránt megbízhatóan működik. Legfeljebb sokszor feleslegesen gyors és túl erős ebben a kaliberben, de sok bajod nem lesz vele! Igen

Szerintem.....
 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #209 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 09:54:39 »

Tisztelt  300-as Magnumosok !
Kérdésem a következő van-e valakinek hasonló puskája ilyen lőszerrel, menyire kezelhető  a fegyver lövéskor,  mennyire elviselhető a hátrarúgása. Szoktam hobbiból 12/76-os brennekét lőni szűkités nélküli csőből, de az odaver a vállamnak rendesen. A 300-as Weatherbynél is ilyesmire számitsak. Segitő hozzászólásokat előre is köszönöm. Kérem irjon vlalaki, mert már megesz a fene május óta puska nélkül.Amúgy a történetem úgy gondolom eléggé tanulságos.
                                                                                                                                             Tisztelettel : Ordasfarkas

Szerbusz!

Bár nem tartozom a fentebb említett illusztris társaságba, de volt "szerencsém" ilyen kaliberrel "pár" lövést leadni, bár nem ilyen lőszerrel és nem pont ilyen fegyverrel (a többségét Sauer 90-essel, egy keveset R93-assal, itt azért próbáltam lövésnél a fejem nem a zárdugattyú vonalában tartani). A lényeg, hogy ne féljél, akkor nincs baj, ellenkező esetben sok csalódást fog okozni (korábban már leírtam a történetet, hogyan reagált egyik vadásztársunk az ilyen kaliberrel való "lövéskor", amikor kíváncsiság képpen üresen lövettünk vele célba, amiről Ő úgy tudta, hogy van benne lőszer). Nem csodakaliber, ezzel is lehet hibázni meg sebezni, viszont, ha úgy "használod", ahogy "kell", akkor sok örömet fog okozni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: