Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150158 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #180 Dátum: 2013. Március 15. - 16:59:27 »

de ne legyen már fikázva minden 300-as magnumot használó és ne legyen már az egekbe magasztalva az akinek a 308-as az isten .
Arra kíváncsi lennék, hogy ez melyik részéből jött le annak, amit írtam? Vállat von

Amit bizton tudok állítani és erre utaltam az imént: Az általam kísért magyar bérvadászok jelentős részének semmiféle fogalma nem volt, hogy milyen fegyverrel vadászik? Milyen főbb paraméterei vannak, honnan a fenéből alakult ki éppen az a kaliber a marokkőtől a ballisztikus rakétáig tartó folyamatban és nagyjából mire konstruálták?
Igaz sokkal jobban zavart az, hogy máshoz sem nagyon tudtak értelmesen hozzászólni, legyen az állattan, vadászetika, etológia, vagy bármi más, amivel azért legalább alapszinten érdemes és elvárható lenne tisztában lennie valakinek, akinek egyszer a hóna alá dugtak egy vadászvizsga bizonyítványt és egy fegyvertartási engedélyt......
Ez különösen jellemző volt az 1990-es évek elejére, amikor hirtelen annyi vadbarmot szabadított a Jóisten a magyar erdőre-mezőre, hogy azt sem tudom, hogyan élte túl azt a vadállományunk?
Így szép számmmal megjelentek a "Kiváló lövész voltam a seregben" című kontárok, akik aztán nem értették, hogy miért nem jó az "alsószéleközepe" célzás, mikor azért valamikor csillagot is adtak Ördög
Vadászboltosaink meglátták a nagy bizniszt a sok selejtben és telebeszélték a fejüket azzal, hogy azok a fegyverek (amiket ők adtak el nekik nem is olyan régen, kivéve a jugós Zastava hullámot meglovagolókat) alkalmatlanok a vadászatra, mert elavultak és tudnak helyette sokkal jobbat ajánlani. Itt jöttek képbe az akkoriban felfutó magnumok, nálunk első sorban a 300WM.
És a sok idióta (tudnék rá durvább jelzőt is, de nem akarom megsérteni őket) boldogan lecserélte a puskáját, mert majd a csilliárd zsúlnyi energia, meg a gigantikus Vénulla az majd agyonveri a szarvast félkilóméterről is.
Aztán nem verte. Mert lőni azt még véletlenül sem tanult meg az igénytelenje és azt sem tudta neki senki megmagyarázni, hogy a cseh SP lövedék nem való 900 m/s sebességhez......
Ezért lett a 300-as a hivatásos vadászok és az egyébként sokat kísérők között "sebzőkaliber", ami egyébiránt abszolut nem a kaliber hibája, kizárólag a tudatlan felhasználók miatti sztereotipia (nem egészen ok nélkül).
Aztán ezeknek a java része szépen ki is kopott a vadászatból, illetve ismerek párat akikből a végén csak rendes vadászember lett (kalibertől függetlenül).....de ők vannak kevesebben.

Mivel az eddigi hozzászólásaid alapján egyáltalán nem feltételezem, hogy te az említett rétegbe tartoznál, ezért nem is értem a túlfűtött érzékenységet a válaszodban.
A hülyéket meg nem kell védeni, nincsen rá szükségük Vigyorog
A 300-as kalibercsoport renoméját meg csak az tudja visszaállítani teljes mértékben, ha a használóik etikusan, vadászemberhez méltóan használják fegyvereiket.
Ahhoz meg nem kell csodákat tenni, vizet fakasztani, vagy éppen tavon járni Stoel
Azzal pedig csak egyet tudok érteni, hogy a "hogyan" sokkal többet nyom a latban, mint a "mivel" Igen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #181 Dátum: 2013. Március 15. - 17:15:12 »

Hídvégi Béla építtetett magának egy magnumot.
Majd az okosok megmondják, hogy milyen volt, de a gyár nem akarta 65 centis csővel készíteni...először. Sebességmérések után emlékeim szerint hosszabb is lett, talán 67 centi amit elkészítettek véglegesre.
"Amíg lósz@r van, veréb is lesz..."


 S.Peti
Ha jól tudom,akkor Ugray Tamás,és  Blaser cég között is volt valami hasonló.Ott egy .300 Weatherby magnum kaliberű "gavallért"szeretett volna,65 cm-es csővel,de nem akarták ezt neki legyártani.Erre megkérdezte,hogy van-e a cégnél sebességmérő műszer,ha van, próbálják ki,60 és 65 cm-es csővel,és hasonlítsák össze a ka pott adatokat.A lényeg,hogy 65 cm-es csővel kapta meg a puskát!
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #182 Dátum: 2013. Március 15. - 17:16:57 »

Idézet
A hülyéket meg nem kell védeni, nincsen rá szükségük

Tulajdonképpen ugyan azt mondjuk és állítjuk , de ezért a rendszer (oktatás , vadászvizsga , fegyver vizsga stb) és nem mi vagyunk a felelőssek . Szerintem megoldás lenne erre a problémára , ha a motor vezetői engedélyek rendszeréhez hasonlatos dolgot lehetne meghonosítani , ne csak a pénz számítson , csak hát rettentően nehéz feladat . Még a te tudásoddal , szakmai tapasztalatoddal , "kapcsolataiddal" sincs semmi esély arra , hogy ez a szégyenletes erkölcs és etika elérje vagy meghaladja azt az átkosbéli szintet . SAjnos ezért egyre több lessz a hülye , de az ember lessz a HÜLYE és Alkalmatlan nem pedig a kaliber .

Tisztelettel az OGRE
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 15. - 17:21:53 írta Voldemort » Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #183 Dátum: 2013. Március 15. - 17:20:31 »

Hídvégi Béla építtetett magának egy magnumot.
Majd az okosok megmondják, hogy milyen volt, de a gyár nem akarta 65 centis csővel készíteni...először. Sebességmérések után emlékeim szerint hosszabb is lett, talán 67 centi amit elkészítettek véglegesre.
"Amíg lósz@r van, veréb is lesz..."


 S.Peti
Szevasztok!

Hídvégi Béla nálam egyszer vadászott .300 Win.mag -al tolózáras volt tipusra nem emlékszem (de az volt amit elveszített talán Alaszkába aztán megtalálták)
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #184 Dátum: 2013. Március 15. - 17:21:35 »

Mert el tudja adni Ördög
De van ennél még rövidebb csővel is......
Ugyanis a felhasználók nagy részének halvány lila fingja nincsen a ballisztika legalapvetőbb részleteivel kapcsolatban sem. Stoel
Számukra az a lényeg, hogy "Ez öcsém háromszázas!" és mivel hót barom hozzá, ezért az sem zavarja, hogy tulajdonképpen egy nagyot durranó és nagyot hátralökő "30-06-osa, vagy éppen 308-asa" van csak, de farkasbőrbe bújtatva Nyihi
Ez kb. olyan, mint ha egy 300 LE-s autó alá 155/70R14-es kereket szerelne valaki. Kurva szépen égne rajta a gumi, mivel a nyomatékot nem tudná átvinni az útra, de A-bó-B-be elérni vele úgy lehetne, mint egy 60 LE-s Swifttel Ördög

Csaba!
A 300-as Winmag lőszert kb. 45 centis csőből kellene kilőni ahhoz, hogy azt tudja a lövedék mint a 30-06-osnál. Csak sokkal nagyobb torkolattűzzel, dörejjel és hátrarúgással járna. A QLoad szerint. De ezt Te is tudod.
Az pedig, ha valaki érdeklődik, hogy mi lesz, ha rövidebb csőből lövi, mint mondjuk a 65 centi, még nem baj.
Az már viszont nagy baj, ha sok olyan 300-as használóval találkoztál, akik azt adták elő, amit leírtál.
De arról nem a puska, a kaliber.... stb. tehet.
Azért van ez a topik, hogy a tudatlanoknak valamennyire rendet tegyen a fejében. Legalább van, aki kérdez, tehát érdekli!
Arra soha, sehol sincs garancia, hogy a felszerelése terén hozzáértő embert faragjon egy fórum valakiből, de megpróbálni még meg lehet! Hátha sikerül.

 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #185 Dátum: 2013. Március 15. - 17:42:04 »

Ha jól tudom,akkor Ugray Tamás,és  Blaser cég között is volt valami hasonló.Ott egy .300 Weatherby magnum kaliberű "gavallért"szeretett volna,65 cm-es csővel,de nem akarták ezt neki legyártani.Erre megkérdezte,hogy van-e a cégnél sebességmérő műszer,ha van, próbálják ki,60 és 65 cm-es csővel,és hasonlítsák össze a ka pott adatokat.A lényeg,hogy 65 cm-es csővel kapta meg a puskát!
Ott a pont...összekevertem a két hegyivadászt!
Köszönöm!


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #186 Dátum: 2013. Március 15. - 18:59:45 »


Ez különösen jellemző volt az 1990-es évek elejére, amikor hirtelen annyi vadbarmot szabadított a Jóisten a magyar erdőre-mezőre, hogy azt sem tudom, hogyan élte túl azt a vadállományunk?


Én is akkor kezdtem.  Angyal
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #187 Dátum: 2013. Március 15. - 19:09:20 »

Sanyooo! Emelem

Ezt nem tudom kihagyni: Hát nem véletlenül írta ezt Galoscsabus! Röhög

 Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #188 Dátum: 2013. Március 15. - 19:17:23 »

Sanyooo! Emelem

Ezt nem tudom kihagyni: Hát nem véletlenül írta ezt Galoscsabus! Röhög

 Stoel

Hm! Ő régebb óta ismer, gondolod, hogy rám gondolt?  Fejvakarás
 Vigyorog
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #189 Dátum: 2013. Március 15. - 21:55:41 »

Egy .300 win.mag. -al kapcsolatban...
mennyi a minimális csőhossz amin,még jól letudja adni a teljesítményt ez a kaliber ?

Szép napot mindenkinek! Mosolyog  Emelem
szia Józsi Emelem
Ha neked tetszik egy fegyver, kaliberben is, kezedbe veszed és érzel "valamit", szerintem nem számít az a pár cm amivel netán eltér az ideális hossztól.
A Parkerem csőhossza csak 60 cm, és hidegen hagy az a .... m/s amivel netán kevesebbel röpíti ki azt a bizonyos magot. Az a fontos hogy kedvelem ezt a puskát, pontos és van benne az a kis plusz ami néha felbátorít egy távolabbi lövésre is. Hidd el, nem a táblázatok számítanak, hanem a gyakorlat és megfontoltság. Ha vásárlás előtt állsz, és ragaszkodol a 300 WM-hez, feltétlen lőjél vele mielőtt megvennéd. Ez egy jó kaliber annak aki tudja hogy használja.  Emelem     
Naplózva

Üdv Chris
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #190 Dátum: 2013. Március 15. - 22:06:05 »

Ez egy jó kaliber annak aki tudja hogy használja. 
Nna ez minden kaliberre igaz...még a 300-ra is.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #191 Dátum: 2013. Március 16. - 09:58:20 »

szia Józsi Emelem
Ha neked tetszik egy fegyver, kaliberben is, kezedbe veszed és érzel "valamit", szerintem nem számít az a pár cm amivel netán eltér az ideális hossztól.
A Parkerem csőhossza csak 60 cm, és hidegen hagy az a .... m/s amivel netán kevesebbel röpíti ki azt a bizonyos magot. Az a fontos hogy kedvelem ezt a puskát, pontos és van benne az a kis plusz ami néha felbátorít egy távolabbi lövésre is. Hidd el, nem a táblázatok számítanak, hanem a gyakorlat és megfontoltság. Ha vásárlás előtt állsz, és ragaszkodol a 300 WM-hez, feltétlen lőjél vele mielőtt megvennéd. Ez egy jó kaliber annak aki tudja hogy használja.  Emelem     

de nem tudok itt a közelben senkit,akinek .300 asa van  Rííí
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #192 Dátum: 2013. Március 16. - 10:21:33 »

de nem tudok itt a közelben senkit,akinek .300 asa van  Rííí
Szervusz József!
Mondjuk úgy, hogy szinte lehetetlen az, hogy "egynapi járóföldön" belül ne legyen egy kazal 300-as WM kaliberű puska a közeledben Ördög
Az más kédés, hogy a "Motort, Kutyát és Puskát nem adunk kölcsön" elv igen erősen él az emberekben (A Feleség az egy más kategória, mert kedvező lízingkonstrukcióval, 15 év házasság után általában vihető Ördög)
Végső megoldásnak jó lehet egy olyan vadászbolt is, ahol van saját lőtér és éppen van náluk eladó puska ebben a keliberben.
Igaz "csak" 50 méteres pincelőtérrel rendelkeznek, de ajánlom a szexárdi Stefán vadászcentrumot.
De biztosan van másik bolt is, hasonló lehetőséggel az országban, ha ez neked nem felel meg a távolság miatt.

Ez egy jó kaliber annak aki tudja hogy használja.
Nna ez minden kaliberre igaz...még a 300-ra is.
 S.Peti
Ezt "lájkolom" Vigyorog
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #193 Dátum: 2013. Március 16. - 16:30:57 »

Az a fontos hogy kedvelem ezt a puskát, pontos és van benne az a kis plusz ami néha felbátorít egy távolabbi lövésre is.


Szevasztok!

Kötözködés nélkül nekem csak ezekkel a felbátorodásokkal van bajom , cserkeljük közelebbre a vadat és lőjünk biztosabban.
Kaliber nélkül gondolkodjunk a lövés leadásáról szerintem nagyobb plussz ez mint az energia.
 Emelem Emelem
Naplózva
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #194 Dátum: 2013. Március 16. - 20:06:03 »

de nem tudok itt a közelben senkit,akinek .300 asa van  Rííí
 Emelem
Szia!
Valamiért nem tudtam elküldeni a privát üzenetemet, ezért írok ide.
Nekem 300-as van, ha kérdésed van, válaszolok.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: