Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 149691 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #15 Dátum: 2012. November 01. - 22:13:58 »

Egy kortárs világjáró vadászunk kedves kalibere a 300wm és kis hazánkban mindenre ezt használja. Nem emlékszem arra ,hogy elveszett vadat említett volna ezzel a készséggel lőve,igaz az is,hogy tud lőni.S talán ez a legfontosabb.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #16 Dátum: 2012. November 02. - 17:27:01 »

Helló!

Még egy kis 300-as tapasztalat.

300 WSM, RWS TIG vagy TUG, két lövés bikára, két sebzés, a vérebek sem találták meg (ebben nagyon közrejátszott a térdig érő víz). Az elsőnél 180 méter volt a lőtáv, keresztben álló vadra, a rálövés helyén két körömpiszoknyi vércsep egy sásszálon (dübbent akkorát, hogy a távolabbi kollégák azt hitták, gyors dupla), a másiknál a lőtáv 20 méter, szintén alig látható vér.  Vállat von

300 WM (a lőszert nem néztem meg, hogy milyen  Stoel), keresztbe álló vad, mely felső kétharmada kilátszik a sásból, lőtáv 80 méter, eredmény: egy csepp vér, vérebes utánkeresés eredménytelen (itt nem a víz okozta a nehézséget, az ugyanis idén nem volt, hanem a tömény "bikaszag").

Fogalmam sincs, hol "csapódtak" be a lövedéke, az első a lövés után állt egy picit, majd szépen elballagot (ott kaptam hülyét, hogy nem lehetett nálam a puskám, mert még két-három lövést le lehetett volna adni), a második a lövés után "felemelte" az elejét, a harmadik pedig megrogyott.  Vállat von

Szia Pati!

Más kaliberben mi a tapasztalatod a tig és tug lövedékkel?

Köszi!
BP  Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #17 Dátum: 2012. November 02. - 23:12:40 »

Szia Pati!
Más kaliberben mi a tapasztalatod a tig és tug lövedékkel?
Köszi!
BP  Emelem

Szerbusz!

A 9.3X64-ben és 7X65R-ben nagyon jól "muzsikál" (saját használat), 30-06-ban (a ballisztikás topikban találsz őzes és szarvasos képeket), szintén nagyon jó (nem saját, de sokat vadászunk együtt). Más kaliberekben is főleg jó tapasztalatokat szereztem vele. Hátránya az ára.
 
 Emelem

Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #18 Dátum: 2012. November 03. - 09:52:27 »

Egy kortárs világjáró vadászunk kedves kalibere a 300wm és kis hazánkban mindenre ezt használja. Nem emlékszem arra ,hogy elveszett vadat említett volna ezzel a készséggel lőve,igaz az is,hogy tud lőni.S talán ez a legfontosabb.


Szerintem itt az igazság!  Nem hiszem, hogy egy jó lövő, itthon, bármelyik un közép kategóriás kaliberrel nem ugyan ilyen eredménnyel vadászik!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #19 Dátum: 2012. November 03. - 10:11:18 »

Köszönöm Pati!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #20 Dátum: 2012. November 03. - 11:02:02 »

Köszönöm Pati!

Nincs mit.  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2012. November 03. - 11:54:53 »

Nekem nem volt magnum kaliberű fegyverem és vélhetőleg nem is lesz . Nem azért mert rossz kalibernek tartom hanem mert szinte soha nem lövök 200 méternél távolabb és azon a távon az átlag középkaliberekkel célpontáhelyezés nélkül lehet eredményesen lőni a nagyvadra. Sajnos hogy olyan tapasztalatom van miszerint a legtöbb "újgazdag" "hirtelenlettvadászdenagy"(idős vagy fiatal mindegy ) el sem tudja képzelni hogy olyan fegyvert vásároljon aminek a kaliberjelében nincsen benne a bűvös szócska hogy "Magynum" . Természetesen a fáradtságot sem veszik sokan hogy utánanézzenek az eredetének , történetének a vásárolt űrméretnek, viszont a ballisztikai adataikat különösen a torkolati és a 300 méteren mért energiáját a lövedéknek már fejből fújják. Egyik rámbízott "vadász" kérdésemre hogy milyen kaliberű puskát hozott teljesen megrökönyödve válaszolta . Hát 300 -ast !  Részben egyébként igaza is lett volna ha az öbnagyságot kérdezem . Mivel nem akartam az ismerkedést oktatással kezdeni , nyeltem egyet és megnéztem a fegyveren a kaliberjelet. 300 Win.mag. volt és Blaser K 95 billenőcsövű  OOO csodaszép de az adott körülményekhez egyáltalán nem ideális rendszerű fegyver .
Természetesen tudom hogy vannak tőrőlmetszett valódi VADÁSZOK is akik jól és eredményesen használják a magnum fegyvereiket és istencsapás nekik hogy hogy az ilyenekkel teszik egy polcra a magnum szócska miatt.

Az egyik legkellemesebb "vadászkíséretem" is egyébként 300 Win.Mag. fegyverhez kötődik. Megérkezett egy idős olasz vendég őz tarvadazásra egy 300 as Steyr Mannlicher Lux.-al rajta az addig még csak katalógusban látott távmérős Swarovski (az a négyszögletes tubusú ) . Mivel a nyílt területen nem láttunk őzet a ritkás fenyő szélén barkácsoltunk . Szabad szemmel is jól láttam az őzeket és biztattam a vendéget hogy az egyik gyengének vélt sutát lőné meg. Próbálkozott de azt mondta hogy nem látta őket a távcsőben . Átvettem a fegyvert és természetesen 12-es nagyításra volt állítva hogy jól lásson a szálasba .  Fejvakarás Gondoltam lesz még bajom bőven ! Végre késő délután egy magányos sutát eltalált 100 méterről "jó gyomorlövéssel" . Még kettőt jó közel lőtt a megpúposodva kínlódó vadra majd "sparate" felszólítással átadta nekem a fegyvert. Megváltottam szegény őzet a kínjaitól , majd ezután minden kiszemelt tarvadnál átadta nekem a fegyvert és szépen  kiszemezgettem az "áldozatait" . A fegyver roppant precízen pontosan működött ( örömvadászat volt nekem a javából ) a távmérő működését megmutatta ugyan a talián de így sem lődöztem 200 méternél sokkal távolabb. Szemmel láthatóan az öreg is jól szórakozott csak a szájára tett ujjával jelezte hogy a többieknek el ne mondjam. Két napon keresztül jót "szórakoztunk" Ő kifizette az őzlövést állta a lőszert és a puskát úri módon megszámította a kilómétert és a napomat. Természetesen én sem árulkodtam ,  több okból sem. 1 Olaszul sajnos még a vadászathoz legszükségesebb szavakból is keveset tudok. (ez már elég is lenne)
2. Viszont ha pénzt látok vagy amíg a sörösüveg a számon van nem szólok egy szót sem.    Ördög  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2012. November 03. - 12:07:01 »

Nekem nem volt magnum kaliberű fegyverem és vélhetőleg nem is lesz . Nem azért mert rossz kalibernek tartom hanem mert szinte soha nem lövök 200 méternél távolabb és azon a távon az átlag középkaliberekkel célpontáhelyezés nélkül lehet eredményesen lőni a nagyvadra. Sajnos hogy olyan tapasztalatom van miszerint a legtöbb "újgazdag" "hirtelenlettvadászdenagy"(idős vagy fiatal mindegy ) el sem tudja képzelni hogy olyan fegyvert vásároljon aminek a kaliberjelében nincsen benne a bűvös szócska hogy "Magynum" . Természetesen a fáradtságot sem veszik sokan hogy utánanézzenek az eredetének , történetének a vásárolt űrméretnek, viszont a ballisztikai adataikat különösen a torkolati és a 300 méteren mért energiáját a lövedéknek már fejből fújják. Egyik rámbízott "vadász" kérdésemre hogy milyen kaliberű puskát hozott teljesen megrökönyödve válaszolta . Hát 300 -ast !  Részben egyébként igaza is lett volna ha az öbnagyságot kérdezem . Mivel nem akartam az ismerkedést oktatással kezdeni , nyeltem egyet és megnéztem a fegyveren a kaliberjelet. 300 Win.mag. volt és Blaser K 95 billenőcsövű  OOO csodaszép de az adott körülményekhez egyáltalán nem ideális rendszerű fegyver .
Természetesen tudom hogy vannak tőrőlmetszett valódi VADÁSZOK is akik jól és eredményesen használják a magnum fegyvereiket és istencsapás nekik hogy hogy az ilyenekkel teszik egy polcra a magnum szócska miatt.

Az egyik legkellemesebb "vadászkíséretem" is egyébként 300 Win.Mag. fegyverhez kötődik. Megérkezett egy idős olasz vendég őz tarvadazásra egy 300 as Steyr Mannlicher Lux.-al rajta az addig még csak katalógusban látott távmérős Swarovski (az a négyszögletes tubusú ) . Mivel a nyílt területen nem láttunk őzet a ritkás fenyő szélén barkácsoltunk . Szabad szemmel is jól láttam az őzeket és biztattam a vendéget hogy az egyik gyengének vélt sutát lőné meg. Próbálkozott de azt mondta hogy nem látta őket a távcsőben . Átvettem a fegyvert és természetesen 12-es nagyításra volt állítva hogy jól lásson a szálasba .  Fejvakarás Gondoltam lesz még bajom bőven ! Végre késő délután egy magányos sutát eltalált 100 méterről "jó gyomorlövéssel" . Még kettőt jó közel lőtt a megpúposodva kínlódó vadra majd "sparate" felszólítással átadta nekem a fegyvert. Megváltottam szegény őzet a kínjaitól , majd ezután minden kiszemelt tarvadnál átadta nekem a fegyvert és szépen  kiszemezgettem az "áldozatait" . A fegyver roppant precízen pontosan működött ( örömvadászat volt nekem a javából ) a távmérő működését megmutatta ugyan a talián de így sem lődöztem 200 méternél sokkal távolabb. Szemmel láthatóan az öreg is jól szórakozott csak a szájára tett ujjával jelezte hogy a többieknek el ne mondjam. Két napon keresztül jót "szórakoztunk" Ő kifizette az őzlövést állta a lőszert és a puskát úri módon megszámította a kilómétert és a napomat. Természetesen én sem árulkodtam ,  több okból sem. 1 Olaszul sajnos még a vadászathoz legszükségesebb szavakból is keveset tudok. (ez már elég is lenne)
2. Viszont ha pénzt látok vagy amíg a sörösüveg a számon van nem szólok egy szót sem.    Ördög  Emelem

 Mosolyog
A bakokat jól lőtte az öreg úr? Mi volt a gondja?  Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #23 Dátum: 2012. November 03. - 12:11:00 »

Egyik rámbízott "vadász" kérdésemre hogy milyen kaliberű puskát hozott teljesen megrökönyödve válaszolta . Hát 300 -ast !  Részben egyébként igaza is lett volna ha az öbnagyságot kérdezem . Mivel nem akartam az ismerkedést oktatással kezdeni , nyeltem egyet és megnéztem a fegyveren a kaliberjelet. 300 Win.mag. volt és Blaser K 95 billenőcsövű  OOO csodaszép de az adott körülményekhez egyáltalán nem ideális rendszerű fegyver.

Hasonló eset, vendég közli, hogy otthol hagyta a 300-as lőszerét. Milyen 300-as? Weatherby? Igen. Tudtunk neki lőszert adni, aztán a lesen kiderült, hogy mégsem az, mert nem tudta betölteni, Win. Mag. volt. Fordított esetben már volt akinek sikerült a betöltés, sőt a lövés "leadása" is, ráadásul a vad is meglett, csak a hüvely nézett ki furcsán.

Ezekkel ugye megint az a probléma, hogy ezt megjegyzi az ember meg tovább is adja, azt viszont már nem annyira, amikor a 300-as "csak" simán tette a "dolgát".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2012. November 03. - 12:26:12 »

Mosolyog
A bakokat jól lőtte az öreg úr? Mi volt a gondja?  Fejvakarás
 Emelem

Bakra nem vadászott nálunk ! A gondja szerintem meg az volt hogy egész évben akkor vette csak elő a puskát mikor valahova  ment "bérvadászni" !
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2012. November 03. - 12:35:28 »

Bakra nem vadászott nálunk ! A gondja szerintem meg az volt hogy egész évben akkor vette csak elő a puskát mikor valahova  ment "bérvadászni" !

Ilyen feltételekkel én is szívesen vadásznék Nálad, csak fordítva, lődöznék a puskáddal, Te meg kifizetnéd!  Vigyorog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2012. November 03. - 13:01:05 »

Ilyen feltételekkel én is szívesen vadásznék Nálad, csak fordítva, lődöznék a puskáddal, Te meg kifizetnéd!  Vigyorog

De én mondom meg "mire" lősz és Te ülöd le !    Ördög
Szerintem néhány hivatásos vadász tudna még hasonlót előadni  Meglepődött de ők se beszélnek az üveggel a szájukon !           Röhög
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #27 Dátum: 2012. November 03. - 17:25:33 »

Üdv mindenkinek Emelem
Örülök ennek a topiknak mivel én is egy 300 winmag kaliberű Parker-Hale golyósnak is vagyok a tulajdonosa. A másik egy 243. Az első golyós puskám egy 6.5x54 M-S volt, majd egy 7x64 es. Meg voltam elégedve a másik kettővel is, és nem a kaliber miatt történtek a cserék, de ez hosszú. A 300 nál inkább a jutányos ara meg a márkája nyomott a latban. Hamar összeszoktunk, nem zavart se a hangja se a visszarúgassa. Eddig a 11 g. GECO TM töltényt használtam, zöme a vadnak helyben maradt, kevés volt amely 20-30 m ment. Leadott lövések távolsága általában 100 m alatt, de voltak több 150-200 m-es lövések is, főleg őz és dám tar vadra. A vadakat a lövedék mindig átütötte, kivéve egy jó távoli 100 kg. körüli kant ahol túloldalt a bőr alatt rekedt a mag maradvány. Nem tapasztaltam nagyobb kimeneti roncsolást mint egy más 7 mm körüli kalibernél. Az évi "fogyasztásom" 25-30 db.
A kérdésem az lenne, van e valakinek tapasztalata a 10.7 g. brenneke TOG lőszerrel kapcsolatosan? Mivel kaptam 2 dobozzal, áttérek erre a lőszerre. Pozitiv dogokat olvastam rollá, de mivel minden cigány saját kalapácsát dicséri, "semleges" véleményre is kíváncsi lennék ameddig összejön a sajátom.
Előre is köszönöm Emelem
Naplózva

Üdv Chris
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #28 Dátum: 2012. November 04. - 07:22:25 »

Pozitiv dogokat olvastam rollá, de mivel minden cigány saját kalapácsát dicséri, "semleges" véleményre is kíváncsi lennék ameddig összejön a sajátom.
Előre is köszönöm Emelem




Az én véleményem abszolút "semleges", és előítélet mentes! Az általad említett nemzet nem használja a "kalapács" kifejezésre
megfelelő kézi szerszámot, mert annak birtoklása munkavégzésre adna okot!
A lóval való helyettesítés megfelelőbb!
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #29 Dátum: 2012. November 04. - 07:29:19 »



Az én véleményem abszolút "semleges", és előítélet mentes! Az általad említett nemzet nem használja a "kalapács" kifejezésre
megfelelő kézi szerszámot, mert annak birtoklása munkavégzésre adna okot!
A lóval való helyettesítés megfelelőbb!
 Emelem
A nemzet helyett pedig a nemzetiség szó lesz a megfelelő. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: