Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150113 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #105 Dátum: 2013. Március 02. - 09:25:52 »

Szép napot mindenkinek!  Mosolyog
Mindenes kaliberként jól járnék egy .300 win.Mag. .-al szerintetek? Mosolyog (les vadászat,cserkelés,muflon,a hegyekben,de persze legtöbbet disznóra lesz változó távolságban)
Őzre nem mert arra van egy .223 -asom ! Köszi előre is a válaszokat! Mosolyog
Vadászüdv: Horgos József  Emelem

Apa kezdődik!

Azt javaslom, olvass vissza itt is, és a Mi kerüljön a szekrénybe topikban is. Rendszeresen visszatérő a téma.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #106 Dátum: 2013. Március 02. - 09:27:46 »

Huha,ezzel a hózzászólással már válaszóltál! Nevet Na mindegy nem is erőltetem én sem,maradok a 30-06.-nál! Mosolyog
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #107 Dátum: 2013. Március 02. - 09:28:28 »

Szép napot mindenkinek!  Mosolyog
Mindenes kaliberként jól járnék egy .300 win.Mag. .-al szerintetek? Mosolyog (les vadászat,cserkelés,muflon,a hegyekben,de persze legtöbbet disznóra lesz változó távolságban)
Őzre nem mert arra van egy .223 -asom ! Köszi előre is a válaszokat! Mosolyog
Vadászüdv: Horgos József  Emelem
Jó napot!

Mivel ezt a kalibert szeretnéd, így fölösleges lenne erről beszélni...ha visszaolvasnál pár oldalt, akkor kicsit okosabb lennél.
Szerintem nem járnál jól vele...
De meg fogod venni.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #108 Dátum: 2013. Március 02. - 09:31:38 »

Szép napot mindenkinek!  Mosolyog
Mindenes kaliberként jól járnék egy .300 win.Mag. .-al szerintetek? Mosolyog (les vadászat,cserkelés,muflon,a hegyekben,de persze legtöbbet disznóra lesz változó távolságban)
Őzre nem mert arra van egy .223 -asom ! Köszi előre is a válaszokat! Mosolyog
Vadászüdv: Horgos József  Emelem

Ha sokat akarsz cserkelni, főleg hegyekben, akkor nem biztos, hogy jó választás, mert ehhez a kaliberhez azért kell már tömeg (alapban a fegyverre gondolok, nem a "felhasználójára), s erre egy könnyebb puska (valami kevésbé "ütős" kaliberrel) szerintem jobban megfelelne.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #109 Dátum: 2013. Március 02. - 09:37:21 »

Szép napot mindenkinek!  Mosolyog
Mindenes kaliberként jól járnék egy .300 win.Mag. .-al szerintetek? Mosolyog (les vadászat,cserkelés,muflon,a hegyekben,de persze legtöbbet disznóra lesz változó távolságban)
Őzre nem mert arra van egy .223 -asom ! Köszi előre is a válaszokat! Mosolyog
Vadászüdv: Horgos József  Emelem


Szerintem, pedig nem fogod megvenni, mert lebeszélnek róla, pedig jól járnál vele...... Vigyorog
Az a sok 300-as használó nem lehet mind hülye, aki ilyet használ sikerrel.
Igaz az a még több 30-06 használó sem...
Ízlés, pénztárca és habitus kérdése. Szerintem sok különbség nincs köztük!
Ne hagyd magad eltéríteni, de először lőj vele, beszélj használókkal.
A 30-06-ra úgysem mer senki rosszat mondani, ez olyan mint szidni a Fradit a Fradi szurkolók közé tévedve.
Na, akkor tudod meg igazán, milyen a kirekesztettség.... Röhög Röhög
Naplózva
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #110 Dátum: 2013. Március 02. - 09:40:16 »

Egyetlen egyszer lőttem vele egy lőtéren!
az egyetlen baj.hogy itt a közelben nem tudok olyat aki a .300 -ast használja !  OOO csak a 30-06!  Rííí
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #111 Dátum: 2013. Március 02. - 09:43:54 »

A 30-06-ra úgysem mer senki rosszat mondani, ez olyan mint szidni a Fradit a Fradi szurkolók közé tévedve.
Na, akkor tudod meg igazán, milyen a kirekesztettség.... Röhög Röhög

Nekem van, mégsem szeretem, csak a fegyver miatt nem került eladásra, amúgy a lányomnak próbáltam "elpasszolni", de Ő is inkább mást választott.  Ördög
 
 
 
Egyetlen egyszer lőttem vele egy lőtéren!
az egyetlen baj.hogy itt a közelben nem tudok olyat aki a .300 -ast használja !  OOO csak a 30-06!  Rííí

Kérdezz körbe, hátha akad valaki innen arrafelé.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
forester73
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2013. Március 02. - 10:23:49 »

Pati miről beszélsz ?

A  3006-os Rössler 2.9 kg (cső 56cm) 6.5x68 3.0kg(cső 61 cm) , Steyr Pluxus 9.3x62 3.0 kg (cső 60 cm ) , Tikka T3 300WM 3.2 kg(cső 62cm) , ezek gyári adatok tulajdon képpen csak a cső hosszának változás hozza a különbséget . Szerintem sokkal többet számít , hogy a fegyverre milyen készségek és kiegészítők kerülnek . A saját tapasztalatom az (azért hoztam ezen fegyvereket és kalibereket mert ezekkel vadásztam és birtokoltam v. még mindíg meg van) , hogy ha az ember megfontolt  akkor nem érzi  köztük a különbséget sem lövéskor , sem egyébb esetben . Az ölőhatás és célballisztika az már más kérdés az bonyolultabb . A 300 WM az őztől a nagykanik és bőgő bikáig mindenre több mint megfelelő , ha jó lőszerrel használják - a héten lőttem vele 6 őz tarvadat 70-210m-ig , mindet elsőosztályba vették át  . Csak azért lebeszélni valakit mert magnum és minek az , az  nem korrekt . Vannak előnyei és hátrányai is , de ha példát kellene hozni akkor minden kezdő autóvezetőnek régi korszerűtlen (bár használható és szerethető) kis v. alsóközépkategóriás kategóriás autóval kellene kezdenie ? Szerintem sok dolog túlvan spilázva és a lényeg a használhatóság meg nem kap kellő hangsúlyt . Amikor az ember már ott tart , hogy ott áll a vad előtte és rajta a szálkereszt akkora már illik a fegyverrel és a kaliberrel lőtéren annyira megismerkednie , hogy ne parázzon tőlle és csak a vad etikus elejtésére kelljen figyelnie .

József888 ha ebben a kaliberben gondolkodsz akkor légy tisztában vele , hogy üzemeltetésileg nem egy olcsó kaliber , de nagyon jó , hatásos és kedvelhető . Viszont mielőtt mellete döntesz mindeféle képpen próbálj ki lőtéren legalább egyet . Szerintem ettől erősebbre nincs szükség kis hazánkban , de azokat is megértem akik 338WM-mel , 9.3x64-gyel ne agy isten 375 H&H-al v. (mert hajtásban egy ismerősőm használja és még itt fórumozik is ) 458WM-el vadásznak mert nekik ez tetszik ez kell .

Maradok tisztelettel az OGRE

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #113 Dátum: 2013. Március 02. - 12:13:20 »

Pati miről beszélsz ?

A  3006-os Rössler 2.9 kg (cső 56cm) 6.5x68 3.0kg(cső 61 cm) , Steyr Pluxus 9.3x62 3.0 kg (cső 60 cm ) , Tikka T3 300WM 3.2 kg(cső 62cm) , ezek gyári adatok tulajdon képpen csak a cső hosszának változás hozza a különbséget . Szerintem sokkal többet számít , hogy a fegyverre milyen készségek és kiegészítők kerülnek . A saját tapasztalatom az (azért hoztam ezen fegyvereket és kalibereket mert ezekkel vadásztam és birtokoltam v. még mindíg meg van) , hogy ha az ember megfontolt  akkor nem érzi  köztük a különbséget sem lövéskor , sem egyébb esetben . Az ölőhatás és célballisztika az már más kérdés az bonyolultabb . A 300 WM az őztől a nagykanik és bőgő bikáig mindenre több mint megfelelő , ha jó lőszerrel használják - a héten lőttem vele 6 őz tarvadat 70-210m-ig , mindet elsőosztályba vették át  . Csak azért lebeszélni valakit mert magnum és minek az , az  nem korrekt . Vannak előnyei és hátrányai is , de ha példát kellene hozni akkor minden kezdő autóvezetőnek régi korszerűtlen (bár használható és szerethető) kis v. alsóközépkategóriás kategóriás autóval kellene kezdenie ? Szerintem sok dolog túlvan spilázva és a lényeg a használhatóság meg nem kap kellő hangsúlyt . Amikor az ember már ott tart , hogy ott áll a vad előtte és rajta a szálkereszt akkora már illik a fegyverrel és a kaliberrel lőtéren annyira megismerkednie , hogy ne parázzon tőlle és csak a vad etikus elejtésére kelljen figyelnie .

József888 ha ebben a kaliberben gondolkodsz akkor légy tisztában vele , hogy üzemeltetésileg nem egy olcsó kaliber , de nagyon jó , hatásos és kedvelhető . Viszont mielőtt mellete döntesz mindeféle képpen próbálj ki lőtéren legalább egyet . Szerintem ettől erősebbre nincs szükség kis hazánkban , de azokat is megértem akik 338WM-mel , 9.3x64-gyel ne agy isten 375 H&H-al v. (mert hajtásban egy ismerősőm használja és még itt fórumozik is ) 458WM-el vadásznak mert nekik ez tetszik ez kell .

Maradok tisztelettel az OGRE


Ne magaddal példálózz, százötven kilósan nagyon mindegy, mi van a kezedben-már a visszarúgás szempontjából.
Az autós hasonlat majdnem jó. Csak nem a "korszerűség" hanem a teljesítmény mentén kell elindulni. A kezdő autóvezetőnek nem kellene egy négyszáz lovas aszfaltszaggatóval kezdeni és ez pláne vonatkozik a motorosokra, nem véletlen van kategorizálva a motoros jogsi.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #114 Dátum: 2013. Március 02. - 15:18:09 »

Egyetlen egyszer lőttem vele egy lőtéren!
az egyetlen baj.hogy itt a közelben nem tudok olyat aki a .300 -ast használja !  OOO csak a 30-06!  Rííí

Üdvözöllek Emelem

Mint 300WM használó, én is azt tanácsolom hogy feltétlen lőjél többször ezzel a típusú fegyverrel mielőtt határoznál. Vedd számításba hogy a 300WM-böl kilőtt mag 100 m túl kezd "jól" dolgozni. Lehet vele közeli vadat is nagy roncsolás nélkül elejteni, de kel hozzá megfelelő lőszer, meg lő-tudás. A visszarúgás, meg a hang menyire zavaró? Ember válogatja. Én 76 kg vagyok és egyáltalán nem zavar a visszarúgása. Minőségi, keményebb magú lőszert igényel, mármint drágát. Ha általában olyan vadászatokon veszel részt ahol nem lősz 150 m túl, nem biztos hogy ez lenne a legjobb választás. DE, ha megtetszik, érzed hogy passzol hozzád, vedd meg. Egy dolgot ne felejts, a magnum által biztosított plusz energia ne kompenzálja a lő-tudás hiányát, sőt.
Lapoz bele a többi topikokba is, ballisztika, golyós lőszer, mi kerüljön a szekrénybe, golyósok általában, sokat fog segíteni. Járd jól körül a témát, ne kapkod el.
Élményekben gazdag vadászatokat kívánok  Emelem
Naplózva

Üdv Chris
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #115 Dátum: 2013. Március 02. - 16:46:09 »

Üdvözöllek Emelem
............. Vedd számításba hogy a 300WM-böl kilőtt mag 100 m túl kezd "jól" dolgozni. ........

Rejtőtől lopva a szöveget, azt se pontosan...... pofozz meg, köpj le, ....... de most már áruld el végre, hogy ki az a Nagy Levin, vagyis magyarázd el, vagy magyarázza el ezt a dolgot nekem valaki, mert hallom évek óta, mint egy urbánus legendát, de csökött materialista agyam nem bírja megérteni. Ne azt mondd, hogy akkorra lassul le az a lövedék, annyira, hogy dolgozzon, mert akkor 30-06-osból kell kilőni azt a lövedéket. Meg egyébként is, milyen lövedéket?
Ha már itt van ez a 300-as topik, egyszer és mindenkorra tegyük már ezt a dolgot a helyére. Azt sem bánom, ha én tudom rosszul 20-éve, csak magyarázza, vagy bizonyítsa ezt legyen szíves valaki,... ezt a sokszor hallott, szájhagyomány útján terjedő "ökölszabályt" a "magnum" sebességgel kapcsolatban - ami szerintem teljesen ellene megy a fizikának. De beismerem, gyenge voltam mindig fizikából! Vannak itt biztosan, akik ebben jók.
Sok "hátránya" van a magnumnak a standard lőszerekkel szemben, de ezt a "hátrányát" nem bírom megérteni.

 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #116 Dátum: 2013. Március 02. - 17:04:49 »

Rejtőtől lopva a szöveget, azt se pontosan...... pofozz meg, köpj le, ....... de most már áruld el végre, hogy ki az a Nagy Levin, vagyis magyarázd el, vagy magyarázza el ezt a dolgot nekem valaki, mert hallom évek óta, mint egy urbánus legendát, de csökött materialista agyam nem bírja megérteni. Ne azt mondd, hogy akkorra lassul le az a lövedék, annyira, hogy dolgozzon, mert akkor 30-06-osból kell kilőni azt a lövedéket. Meg egyébként is, milyen lövedéket?
Ha már itt van ez a 300-as topik, egyszer és mindenkorra tegyük már ezt a dolgot a helyére. Azt sem bánom, ha én tudom rosszul 20-éve, csak magyarázza, vagy bizonyítsa ezt legyen szíves valaki,... ezt a sokszor hallott, szájhagyomány útján terjedő "ökölszabályt" a "magnum" sebességgel kapcsolatban - ami szerintem teljesen ellene megy a fizikának. De beismerem, gyenge voltam mindig fizikából! Vannak itt biztosan, akik ebben jók.
Sok "hátránya" van a magnumnak a standard lőszerekkel szemben, de ezt a "hátrányát" nem bírom megérteni.

 Emelem
9.3x64, 19 grammos RWS TUG.
Ez a lövedék a 9.3x62-ből kilőve száz méteren belül is szépen gombásodik és agyonvág mindent.
A 64-esből lőve ha nem is száz méterig de 70-80 méteren belül szétfröccsen a picsába, olyan kráter keletkezik utána, hogy belefér az öklöm. Ha maradványtestet szedtem ki vadból, az mind közeli lövés volt.
Persze egy jobban kötött vagy keményebb lövedék jobban egyben marad de az meg alkalmasint lelassulva nem fog olyan szépen kinyílni.
Szóval nem akkora hülyeség ez.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
forester73
Vendég
« Új üzenet #117 Dátum: 2013. Március 02. - 17:53:48 »

Bakker úgy látszik kevés az az évi 100 lőszer amit elpuffogtatok-többé kevésbé eredményesen -   ahhoz , hogy ezt megértsem , mert tapasztalni az nem tapasztalom . Legalábbis a 300-asnál nem . Tapasztaltam viszont a 9.3x62 SAKO Twinhead-nél(az is NP mag csak másként hívják és valami rögeszme miatt csak ezt a magot használom mióta megismertem , igaz más-más gyártmányba) Ott sok vadat veszítettem még tökéletes lövésnél is mert közelre (szórótávolságra) nem dolgozott jól , kaliberes lyuk be és ugyan olyan ki , a jószágot meg 200-300m-re a hollók találták meg , mert eszembe sem jutott messzebb keresni mert a találatra utaló jel nem volt . Viszont ezt megtudom érteni mert a 9.3x62-t  kifejezetten afrika kalibernek tervezték , ha jók az információim . Akinek ingerenciája van az használja és élvezze , akinek meg nem tetszik az meg használja azt ami neki kedves . Nekem tökéletes és kész 0-200-ig , ez felé csak ritkán lövök .

Üdv az OGRE
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #118 Dátum: 2013. Március 02. - 17:58:27 »

Viszont ezt megtudom érteni mert a 9.3x62-t  kifejezetten afrika kalibernek tervezték , ha jók az információim .

Én úgy tudom, hogy a 300WM-ot tervezték kifejezetten afrikai kalibernek/használatra.

De lehet, hogy tévedek. Fejvakarás
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #119 Dátum: 2013. Március 02. - 18:00:05 »

Rejtőtől lopva a szöveget, azt se pontosan...... pofozz meg, köpj le, ....... de most már áruld el végre, hogy ki az a Nagy Levin, vagyis magyarázd el, vagy magyarázza el ezt a dolgot nekem valaki, mert hallom évek óta, mint egy urbánus legendát, de csökött materialista agyam nem bírja megérteni. Ne azt mondd, hogy akkorra lassul le az a lövedék, annyira, hogy dolgozzon, mert akkor 30-06-osból kell kilőni azt a lövedéket. Meg egyébként is, milyen lövedéket?
Ha már itt van ez a 300-as topik, egyszer és mindenkorra tegyük már ezt a dolgot a helyére. Azt sem bánom, ha én tudom rosszul 20-éve, csak magyarázza, vagy bizonyítsa ezt legyen szíves valaki,... ezt a sokszor hallott, szájhagyomány útján terjedő "ökölszabályt" a "magnum" sebességgel kapcsolatban - ami szerintem teljesen ellene megy a fizikának. De beismerem, gyenge voltam mindig fizikából! Vannak itt biztosan, akik ebben jók.
Sok "hátránya" van a magnumnak a standard lőszerekkel szemben, de ezt a "hátrányát" nem bírom megérteni.

 Emelem
Üdvözöllek Emelem
Lehet nem a legjobban fogalmaztam. Rövid távon, tapasztalatomból a puhább lövedék, például a GECO TM, legtöbb estben szétfröccsent ha csontot ért, erős roncsolást idézve, viszont már 150-160 m távban kevés roncsolással végezte dolgát.  Azért tértem át keményebb lőszerre, a brenneke TOG-ra. Abban igazad van hogy pontosítani kellet volna milyen típusú lövedék esetében értettem ezt a "100m túli jó dolgozást"   Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: