Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257006 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #1095 Dátum: 2016. Október 04. - 00:45:30 »


Így bőgés vége felé igyekeznünk kell a tarvad vadászatával, mivel területünk jellegéből adódóan, mihelyt lejön a lomb, eltűnnek, mintha soha nem lett volna itt szarvas. Bikák már bőgés elején elestek, így a teheneken a sor, különös tekintettel, hogy ide is kellene vadhús, oda is ígértünk, szóval gazdasági racionalitása is van a dolognak, bármi csúnya is ebben a „csodaszép” világban.
Kedves helyem egy tölgy szálas, vastagon tarkítva szelídgesztenyével, mindkettő vastagon potyog, a rőtvad imádja. Délelőtt körülnéztem, jól összejártak mindent, szemlátomást rendszeres egy nagyobb rudli látogatása ebben a tagban. Délután, már  jó időben egy meredek oldal tetején ülök egy tölgyfa tövében, alattam tölgyes szálas, baloldalt fiatalos, jobbra meg alátelepült égeres. Ígéretes hely.

A nap még vastagon süt, máris két őz csipeget alattam, egy suta és egy közepes erdei bak, soha sem lesz jobb az biztos, de a bakkvóta is kiürült, így csipegettek békében tovább. Érdekes, hogy ők is a makkot szedegették. Úgy látszik ilyenkor mindenki makkot és gesztenyét eszik errefelé, azért is nem ácsingóznak ki a mezőkre, ahol a vadásztársak már egy jó ideje, reménykedve várják a kiváltó szarvasokat, eredmény nélkül.

Ahogy nyugszik a nap, úgy hallok egyre közelebbről motoszkálást, pici ágtöréseket, roppanásokat. Valami közeledik, az biztos, de a messzelátó sem mutat semmit. A szelem kiváló, ezt a cigaretta stabilan mutatja. Némi határozottabb roppanás után a lenti égeresből kilép egy szarvastehén, komótosan figyelget és szaglászik, néha felkap egy-egy szem makkot. Biztonságban érzi magát.
Rövidesen már hárman vannak, kiegészült a tehén a borjával és egy ünővel. Szép egészséges család.
Lapulok a tölgyfa mellett, mert messze bizony nincsenek, onnan látcsövezek és hallgatom, ahogy még valami recseg-ropog a számomra beláthatatlan szálasban. Néha teljes csönd, majd koppanások, alighanem valamiféle bika fontoskodik ott lent. Úgy is volt, mert néhány perc múlva kilép egy csenevész páratlan nyolcas, egy bodzabokorral harcol, nem túl nagy elszántsággal. El is unja hamar és makkozni kezd ő is. Megcélzom próbaképpen, nyilván meg is tudnám lőni, de itt a hegyen még akármi is lehet belőle, no meg bikakvótánk sincsen több. Így hát szépen szétszóródnak alattam és szedegetik a makkot, gesztenyét. Közben erősen kezd szürkülni, ugyanakkor egy újabb árnyék jelenik meg a fiatalos szélén, rövid kontroll a messzelátóval, tehén, ünő, borjú, bika megvan, ez egy újabb szereplő!

Alaposan megtávcsövezem, tehén, egyedül van, kicsit tartja is a távolságot a többiektől. Úgy gondolom ez egy egyedüli , borjatlan tehén, ez lesz az enyém. Alig 70 méterre áll keresztben, nem volt nehéz megcélozni és blatt mögé odalőni. A lövésre felvágja az elejét és nagy iramban vágtat le a szálasba, be a számomra beláthatatlan szedres részbe. Ott törés-zörgés, újabb törés majd csend…..
A kis rudli és a bika viszonylag nyugodtan bekocog oda ahonnan jöttek, nagyon kényelmesre vették.
Elővadászok egy obligát cigarettát, közben összepakolom a hátizsákot, melyen ültem, kiveszem a lámpát elteszem a messzelátót és várok még egy picit. Tíz perc múlva, már erős szürkületben megkeresem a rálövés helyét, ami viszonylag könnyen megy, mert megjegyeztem a nagy tölgyet mely mellett állt a lövés pillanatában.

A tölgy mellett ezt találom:


Majd ilyeneket:


És jó negyven méter után ezt:


Nem volt nehéz megtalálni.




A háborús 8x57JS a jó öreg cseh patronnal tette a dolgát. Mint már sokszor....
Üdv, a Vadásznak.







Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1096 Dátum: 2016. November 20. - 23:35:48 »


 70 kg, 12 év(szerintem több)
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1097 Dátum: 2017. Január 01. - 20:24:45 »

Az egyik területrészt ellepték a szarvasok egy nagy repcetáblának köszönhetően. Éjjeliőr kell a megőrzéséhez, de azért besegítek én is. Meg a szilveszter éjjelt is ki kell szellőztetni. Stoel
Gondoltam nem a repcére, hanem a rá vezető nyiladékra ülök. 3-kor már a területen voltam. Úton a leshez jobbra néztem, tőlem 6-7 méterre 5 süldő feküdt összebújva. Pár másodperc múlva vettek csak észre, pedig nem lehett halkan menni.
Felültem a lesre, pár perc múlva ki is jött 3 szarvas, csapos bikák. 4 óra felé, kb 180 méterre megláttam egy tehenet, utána egy borjút. Úgy döntöttem, hogy a borjút meglövöm.
Lőttem, majd olyan találatjelzés volt amit még nem láttam. Lövésre a borjú megmerevedett, majd leült. Azt hittem rosszul sikerült a lövés, ezért készültem az ismétlésre, de nem volt rá szükség, elfeküdt és pár rúgás után nem mozdult többé.

« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 02. - 04:17:46 írta Sakac » Naplózva

Üdv! Viko.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1098 Dátum: 2017. Január 03. - 16:08:38 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1099 Dátum: 2017. November 18. - 15:31:38 »

Ha igaz tegnapi videó a "lecsökkent szarvasállományról" ha igaz a mi tájegységünk déli vége . .  Ördög S.Peti



Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1100 Dátum: 2017. November 18. - 17:10:15 »

Ha igaz tegnapi videó a "lecsökkent szarvasállományról" ha igaz a mi tájegységünk déli vége . .  Ördög S.Peti



Leming, édesapám ez leming, amikor a tenger felé fut, aztán majd gondolkodunk, a miértekről és hogyanokról.......(disznó sincs, csak úgy gondoljuk, hogy van)...,de nincs  Ördög Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1101 Dátum: 2017. November 18. - 18:16:24 »

Ha igaz tegnapi videó a "lecsökkent szarvasállományról" ha igaz a mi tájegységünk déli vége . .  Ördög S.Peti




Tőletek igencsak messze van, fatornyos falucskádtól cirka száz kilométerre. Bóly Zrt. garázdálkodik ott, vadászati jog is a "Nagyúr" tulajdonában van. Vadászati nyomás minimális, vadkárfizetés ugyancsak minimális a helyi termelők meg nem annyira boldogok, hogy etethetik a csányi szarvasait. Aztán ilyenkor mikor kiürül a határ, öszeállnak a hatalmas rudlik és elindulnak, amíg valami jóképű kerítés nem állja útjukat-ott aztán a nagy rudlikból lesz nagyon nagy rudli. Nem sokkal odébb magam is szemtanúja voltam ilyesminek, "bokáig érő" sár maradt az országúton a percekig vonuló rudli után. Fényes nappal.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1102 Dátum: 2017. November 20. - 08:02:37 »

Tőletek igencsak messze van, fatornyos falucskádtól cirka száz kilométerre. Bóly Zrt. garázdálkodik ott, vadászati jog is a "Nagyúr" tulajdonában van. Vadászati nyomás minimális, vadkárfizetés ugyancsak minimális a helyi termelők meg nem annyira boldogok, hogy etethetik a csányi szarvasait. Aztán ilyenkor mikor kiürül a határ, öszeállnak a hatalmas rudlik és elindulnak, amíg valami jóképű kerítés nem állja útjukat-ott aztán a nagy rudlikból lesz nagyon nagy rudli. Nem sokkal odébb magam is szemtanúja voltam ilyesminek, "bokáig érő" sár maradt az országúton a percekig vonuló rudli után. Fényes nappal.

Lehet hogy nem a miénk hanem a szomszédos de nézd csak meg a 409 -es tájegységet Tolna -megye Északi részétől a déli országhatárig nyúlik le a Duna mentén .  Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1103 Dátum: 2018. Március 21. - 09:13:24 »

Múlt héten Szekszárdon jártam a fegyvermesternél, céltávcső csere, belövés, meg lőszervásárlás ürügyén és véletlen összefutottam Gálos Csaba fórumtárssal. Ott beszéltünk pár szót a területeinkről és említettem neki, hogy hozzánk is megérkezett a dám. (Egymás véleményét már más topikban kiveséztük a dámról, tehát itt nem folytatom.) Nálunk az lett a vezetőségi döntés, hogy egyenlőre nem bántjuk!
Az elmúlt évben csak néhány bikát, itt-ott pár tarvadat, ősszel már 5-6 tarvadat több helyen, most pedig már 15-20 tarvadat is látni együtt.
Valamint elkezdett özönleni a területre a gím! Nálunk van egész évben a területen, a 100-120-as kilövési keret teljesítve van szinte minden évben, jó az állomány, de úgy tél végére mintha elfogynának, aztán minden tavasszal megjelenik ismét nagy tömegben. Nem nagy rudlikban, de mindenhol van 10-15-20 darab! És nincs szarvasvándorlás...
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1104 Dátum: 2018. Március 21. - 10:53:47 »

...hozzánk is megérkezett a dám. (Egymás véleményét már más topikban kiveséztük a dámról, tehát itt nem folytatom.) Nálunk az lett a vezetőségi döntés, hogy egyenlőre nem bántjuk!
Kígyót melengettek a kebleteken. Ördög
Csak azért írom le újból, hogy majd 6-8 év múlva, amikor az erdei és a belterületi vadkár miatt idegbajt kaptok, a fejetekre olvashassam,
hogy "Éééén megmondtam előre!" Nyihi

...És nincs szarvasvándorlás...
Ezt az eretnekséget!
Hogy van bátorságod ilyent leírni, mikor az agancsozók által összeterelt és közúton keresztül menekülő szarvasokat látva mindenki tudhatja, hogy van! Tasli  Vigyorog

Örültem a (kicsit rövid) találkozásnak Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #1105 Dátum: 2018. Március 21. - 11:57:44 »

Milyen az a belterületi vadkár? Lerágja a barackfát és stb.?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1106 Dátum: 2018. Március 21. - 12:48:16 »

Megrágja a muskátlit meg a fikuszt a nappaliban.
 Nevet
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1107 Dátum: 2018. Március 21. - 12:57:05 »

Megrágja a muskátlit meg a fikuszt a nappaliban.
 Nevet

Akkor kiülnék a konyhába vadkárt elhárítani.
 Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 671


« Új üzenet #1108 Dátum: 2018. Március 21. - 13:02:20 »

Akkor kiülnék a konyhába vadkárt elhárítani.
 Röhög

Amerikai kollégám lövi a fehérfarkú szarvasokat a gyerek hálószobájából.....
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #1109 Dátum: 2018. Március 21. - 13:15:35 »

Milyen az a belterületi vadkár? Lerágja a barackfát és stb.?

Bejárnak a temetőbe, megeszik a virágokat (a fehérek kivételével), összetapossák a sírokat, ledöntik a sírköveket. Az elnököt Mindenszentek után majdnem agyonütték miatta  a zasszonyok. Na jó, páran egy kicsit ingeszteltük is őket. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: