Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257335 alkalommal)
Bergstutzen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 17. - 20:45:56 »

Mi minden évben 10 db-ra kapunk engedélyt

Mi is 10-et kaptunk, van a területünkön egy friss telepítésű cseres, 30000 csemete.
Naplózva

Bergstutzen
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 17. - 22:09:00 »

Mi minden évben 10 db-ra kapunk engedélyt

Mi is 10-et kaptunk, van a területünkön egy friss telepítésű cseres, 30000 csemete.

Szevasz Berg!

Nálunk az akácos és a nyaras az uralkodó (homoki erdők), sajnos a fenyő egyre jobban szorul ki.
Így aztán a sarjaztatott akácos és nyaras az amit leginkább meglepnek a szarvasok.

3000 tölgy csemete....hmmmmmmmmm ilyenről mi csak álmodozunk itt délen.  Mosolyog
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 18. - 08:08:38 »

[/qute]
Szevasz Berg!

Nálunk az akácos és a nyaras az uralkodó (homoki erdők), sajnos a fenyő egyre jobban szorul ki.
Így aztán a sarjaztatott akácos és nyaras az amit leginkább meglepnek a szarvasok.

3000 tölgy csemete....hmmmmmmmmm ilyenről mi csak álmodozunk itt délen.  Mosolyog
[/quote]

30000! Roli!...30000... Figyelmes olvasás Piál Igen Vigyorog
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 18. - 20:56:16 »

Roli!...30000... Figyelmes olvasás Piál Igen Vigyorog

Roland már arra gondol, hogy mennyi nő fel... Ördög BEE
Naplózva
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 20. - 09:05:05 »

Üdv!

Érdeklődnék, hogy kinél milyen mértékben jelentkezett az erdei rágáskár, illetőleg ki kért, vagy kapott már idényen kívüli engedélyt ünő elejtésre?

Mi kértünk és kaptunk is engedélyt. 25 db-ot engedélyeztek. Mi nem az erdei, hanem a mezei vadkár miatt kértünk engedélyt. Nálunk az a nagyobb gond.
Naplózva

"Jó vadászatot!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 21. - 21:34:38 »

Üdv!

Érdeklődnék, hogy kinél milyen mértékben jelentkezett az erdei rágáskár, illetőleg ki kért, vagy kapott már idényen kívüli engedélyt ünő elejtésre?

Mi kértünk és kaptunk is engedélyt. 25 db-ot engedélyeztek. Mi nem az erdei, hanem a mezei vadkár miatt kértünk engedélyt. Nálunk az a nagyobb gond.

Amint a kukorica 5-6 levélbe megy, onnantól nekünk is oda kell majd figyelni a szarvasokra...
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 26. - 16:16:11 »

Szervusz Lajos!

Ilyen görcsös mozgás oka lehet tapasztalatom szerint:

-tejsavtúlterhelés-> esetleg több kukoricát evett a szórón a kelleténél
-vérmérgezés/tetánia/-> szabad területen kissebb az esély rá/külsérelmi nyomot se említesz
-gombatoxikózis-> penészes szálastakarmánytól kaphat, de most biztosan már zöldet evett
-veszettség-> azért előfordulhat
- esetleg REPCE!
- RÉZhiány...

Biztos figyelemmel kíséred a környéket, kiváncsi leszek a fejleményekre.  Wave

Mire gondoltál az esetleg REPCE-vel ? Frissen permetezett repce vagy csak simán telezabálta magát ?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Május 05. - 20:22:09 »

Sziasztok!
A hosszú hétvégén családlátogatásal egybe kötött vadászatban volt részem nekem is.A páromat a szüleinél hagyva szombat délután irány a terület.A bárátom már ütközben hivót ugye jösssz mert nincs vendég üres a terület a többiek nem igazán járnak most ki és a szarvasok egy bizonyos területünket már teljesen le "gyurnak".A vadászat elött még volt egy kis kutya tréningezés ,beszélgetés egy könnyü vacsi és irány a beirókönyv és a terület.Olyan fél nyolc tájban érkeztem ki a körzetbe,ahogy ballagok fel a leshez már a árpa főld elején érezhető a jellegzetes szarvas szag,és hullaték is van böven.Elhelyezkedtem a lesen és kb 30 perc elteltével meg érkeztek az elsö hirnőkők,két tarvad formályában .Volt bennen egy kis bizonytalanság az Ünő ugyben ezért egy gyors telefon a barátomnak(Ő csak annyit mond ne izgulj várj nyugodtan majd jön többis és könnyebb lessz a birálat).Mit ad Isten igy is történt kb egy fél óra felpergése alatt 30 db tarvad és 8 db bika jelent meg az árpa földön.Hosszas távcsövezés mustrálás után gondos célzást követően engedtem utjára a végzetes lővést.
A lővés után még a céltávcsöben annyit láttam ,hogy bejelzet (az elejét felkapta) de utána elindult a csapat és nem láttam a sebzettet.Hivő ember létemre cigihelyet egy gyors ima,hogy jó helyre ment a golyó és a rudli nem vitte el magával a sebzetet.A kötelező idő kivárása után bellagtam fel a rálővés helyére közben az állandó kétség hogy rendbe van e minden.A terep hullámok után az árpán fehérlik valami távcső az Űnö fekszik a  ravatalán .Szemében már megtört a fény ,az utolsó falat elhelyezése után levet kalappal álltam ekkor már zsákmányom mellet.
Ez után már a szókásos múnka következet.
A kaliber 30-06 Norma Vulkán 11,7g  szabályos baltlövés a menekülési táv kb 10m a lötáv kb 130m  a testet átütötte .Üdv HSanyi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Május 05. - 20:24:31 »

Sziasztok!
A hosszú hétvégén családlátogatásal egybe kötött vadászatban volt részem nekem is.A páromat a szüleinél hagyva szombat délután irány a terület.A bárátom már ütközben hivót ugye jösssz mert nincs vendég üres a terület a többiek nem igazán járnak most ki és a szarvasok egy bizonyos területünket már teljesen le "gyurnak".A vadászat elött még volt egy kis kutya tréningezés ,beszélgetés egy könnyü vacsi és irány a beirókönyv és a terület.Olyan fél nyolc tájban érkeztem ki a körzetbe,ahogy ballagok fel a leshez már a árpa főld elején érezhető a jellegzetes szarvas szag,és hullaték is van böven.Elhelyezkedtem a lesen és kb 30 perc elteltével meg érkeztek az elsö hirnőkők,két tarvad formályában .Volt bennen egy kis bizonytalanság az Ünő ugyben ezért egy gyors telefon a barátomnak(Ő csak annyit mond ne izgulj várj nyugodtan majd jön többis és könnyebb lessz a birálat).Mit ad Isten igy is történt kb egy fél óra felpergése alatt 30 db tarvad és 8 db bika jelent meg az árpa földön.Hosszas távcsövezés mustrálás után gondos célzást követően engedtem utjára a végzetes lővést.
A lővés után még a céltávcsöben annyit láttam ,hogy bejelzet (az elejét felkapta) de utána elindult a csapat és nem láttam a sebzettet.Hivő ember létemre cigihelyet egy gyors ima,hogy jó helyre ment a golyó és a rudli nem vitte el magával a sebzetet.A kötelező idő kivárása után bellagtam fel a rálővés helyére közben az állandó kétség hogy rendbe van e minden.A terep hullámok után az árpán fehérlik valami távcső az Űnö fekszik a  ravatalán .Szemében már megtört a fény ,az utolsó falat elhelyezése után levet kalappal álltam ekkor már zsákmányom mellet.
Ez után már a szókásos múnka következet.
A kaliber 30-06 Norma Vulkán 11,7g  szabályos baltlövés a menekülési táv kb 10m a lötáv kb 130m  a testet átütötte .Üdv HSanyi


Gratulálok Sanyi! Ennyire durva a helyzet, hogy kaptatok rájuk kvótát?
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Május 05. - 20:35:09 »

Szia Viktor !
Köszi a gratuláciot.
A helyzet sajnos nagyon komoly a tábla egyes részei "ugynézki mintha fünyirozták vola " gondolhatod ha közel negyven szarvas jár ki mitt müvelnek.Én sem kedvelem igazán a nyári Ünő lővést de muszály mert bele rokkanunk a vadkárba.Tavaly volt olyan kukorica táblánk ,hogy millió volt benne a vadkár.Ugy hogy éljel nappal ment benne a karbid ágyu és folyamatosan vadászva volt.Üdv HSanyi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Május 05. - 20:52:30 »

Szia Viktor !
Köszi a gratuláciot.
A helyzet sajnos nagyon komoly a tábla egyes részei "ugynézki mintha fünyirozták vola " gondolhatod ha közel negyven szarvas jár ki mitt müvelnek.Én sem kedvelem igazán a nyári Ünő lővést de muszály mert bele rokkanunk a vadkárba.Tavaly volt olyan kukorica táblánk ,hogy millió volt benne a vadkár.Ugy hogy éljel nappal ment benne a karbid ágyu és folyamatosan vadászva volt.Üdv HSanyi

Tragikus... de Neked még egyszer gratulálok! Igen Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Május 05. - 21:25:32 »

Te Viktor meg ne őríts már...
Miért lenne ez tragikus?

A vadászat vadkárral jár, van aki összetenné a kezét ha csak 1 millió lenne a vadkár, más meg megrökönyödne ha a 2.600 ha-os apróvadas területén lenne ennyi.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Május 05. - 21:36:37 »

Sziasztok!
A hosszú hétvégén családlátogatásal egybe kötött vadászatban volt részem nekem is.A páromat a szüleinél hagyva szombat délután irány a terület.A bárátom már ütközben hivót ugye jösssz mert nincs vendég üres a terület a többiek nem igazán járnak most ki és a szarvasok egy bizonyos területünket már teljesen le "gyurnak".A vadászat elött még volt egy kis kutya tréningezés ,beszélgetés egy könnyü vacsi és irány a beirókönyv és a terület.Olyan fél nyolc tájban érkeztem ki a körzetbe,ahogy ballagok fel a leshez már a árpa főld elején érezhető a jellegzetes szarvas szag,és hullaték is van böven.Elhelyezkedtem a lesen és kb 30 perc elteltével meg érkeztek az elsö hirnőkők,két tarvad formályában .Volt bennen egy kis bizonytalanság az Ünő ugyben ezért egy gyors telefon a barátomnak(Ő csak annyit mond ne izgulj várj nyugodtan majd jön többis és könnyebb lessz a birálat).Mit ad Isten igy is történt kb egy fél óra felpergése alatt 30 db tarvad és 8 db bika jelent meg az árpa földön.Hosszas távcsövezés mustrálás után gondos célzást követően engedtem utjára a végzetes lővést.
A lővés után még a céltávcsöben annyit láttam ,hogy bejelzet (az elejét felkapta) de utána elindult a csapat és nem láttam a sebzettet.Hivő ember létemre cigihelyet egy gyors ima,hogy jó helyre ment a golyó és a rudli nem vitte el magával a sebzetet.A kötelező idő kivárása után bellagtam fel a rálővés helyére közben az állandó kétség hogy rendbe van e minden.A terep hullámok után az árpán fehérlik valami távcső az Űnö fekszik a  ravatalán .Szemében már megtört a fény ,az utolsó falat elhelyezése után levet kalappal álltam ekkor már zsákmányom mellet.
Ez után már a szókásos múnka következet.
A kaliber 30-06 Norma Vulkán 11,7g  szabályos baltlövés a menekülési táv kb 10m a lötáv kb 130m  a testet átütötte .Üdv HSanyi

Gratulálok, ebből is látszik nem a kaliber számít, hanem a pontos lövés!!! Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Május 06. - 10:54:25 »

Gratulálok, ebből is látszik nem a kaliber számít, hanem a pontos lövés!!! Igen

Ezt inkább úgy módosítanám, hogy ha pontos a lövés, akkor nem nagyon számít a kaliber.
Nade ha nem olyan hajszálpontos az a lövés....
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Május 06. - 11:41:08 »

Gratulálok, ebből is látszik nem a kaliber számít, hanem a pontos lövés!!! Igen

Ezt inkább úgy módosítanám, hogy ha pontos a lövés, akkor nem nagyon számít a kaliber.
Nade ha nem olyan hajszálpontos az a lövés....

Akkor jó a 30-06-os Bion gyozo

Nem lehetett kihagyni.... Táncol
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: