Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257505 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1215 Dátum: 2019. Július 16. - 14:09:34 »

Én békén hagynám vagy 2 évig a sorközművelésen kívül. Ha akar,lesz belőle erdő.
Igen Most ebben a fázisban van!  Kacsint
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1216 Dátum: 2019. Július 16. - 19:51:30 »

Igen Most ebben a fázisban van!  Kacsint
Emelem
Van amin az ember tehetsége sem tud segíteni. Ilyenkor kell elengedni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1217 Dátum: 2019. Július 16. - 20:54:21 »

Már csak azt nem értem, hogy most panaszkodtok, mert sz@rul nő nálatok az akác. Vagy dicsekszetek, hogy sok a szarvas.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1218 Dátum: 2019. Július 18. - 11:30:09 »

Már csak azt nem értem, hogy most panaszkodtok, mert sz@rul nő nálatok az akác. Vagy dicsekszetek, hogy sok a szarvas.
 Ördög

 Igen Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1219 Dátum: 2019. November 24. - 21:15:56 »

Levágták a kukoricákat, Csányinál már összeálltak a nagy rudlik...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1220 Dátum: 2019. November 25. - 10:47:31 »

Érdekes, hogy egész jónaklátszó bikák is vannak köztük.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #1221 Dátum: 2019. November 25. - 19:40:22 »

Egy ilyen rudli csak ha elvonul valahol mekkora kárt tud okozni !!!???
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1222 Dátum: 2019. November 26. - 02:33:11 »

Érdekes, hogy egész jónaklátszó bikák is vannak köztük.
A "mezei szarvas" érdekessége, hogy nemenként vegyülve is jól elvannak.
Nálunk, az erdősült területeken még a klasszikus felállás a divat.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #1223 Dátum: 2019. November 26. - 20:33:18 »

A "mezei szarvas" érdekessége, hogy nemenként vegyülve is jól elvannak.
Nálunk, az erdősült területeken még a klasszikus felállás a divat.

Ezt cáfolnám Mester ! Mi felénk a Bükkben Főleg mióta az farkasok erre téblábolnak az megélhetési farkas simogatók nagy nagy örömére azóta itt is a vegyes rudli a divat ! Én a Kelet Bükkön nőttem fel Pereces bányatelepen ahol anno szarvas csak elvétve fordult elő és bőgés is csak nagyon ritkán volt , de a klasszikus kiscsaládokat lehetett látni . Na az elmúlt 6-7 évben minden évben több lent a szarvas és vegyes rudliban járnak olykor 100-as létszámban !

Üdv a jó Ogre !
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1224 Dátum: 2019. November 26. - 21:00:13 »

Ezt cáfolnám Mester ! Mi felénk a Bükkben Főleg mióta az farkasok erre téblábolnak az megélhetési farkas simogatók nagy nagy örömére azóta itt is a vegyes rudli a divat ! Én a Kelet Bükkön nőttem fel Pereces bányatelepen ahol anno szarvas csak elvétve fordult elő és bőgés is csak nagyon ritkán volt , de a klasszikus kiscsaládokat lehetett látni . Na az elmúlt 6-7 évben minden évben több lent a szarvas és vegyes rudliban járnak olykor 100-as létszámban !

Üdv a jó Ogre !

Éppen ma hallottam, hogy igen szépen felszaporodott a farkas a Bükkben.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #1225 Dátum: 2020. Február 02. - 19:46:56 »

Esment csak ez a vegyes rudli . Vajk miért ? Valaki aki ért is hozzá magyarázza már meg nekem , hogy normális e ? Mifelénk is ez dívik mostanság java bikák a tarvadakkal vegyesen ( de ezt a farkasokkal meg tudom magyarázni ) . A spiszereket még megérteném de ezek már nem azok !


https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=IOrqfiIMXqw&feature=emb_logo
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1226 Dátum: 2020. Február 03. - 09:16:38 »

Esment csak ez a vegyes rudli . Vajk miért ? Valaki aki ért is hozzá magyarázza már meg nekem , hogy normális e ? Mifelénk is ez dívik mostanság java bikák a tarvadakkal vegyesen ( de ezt a farkasokkal meg tudom magyarázni ) . A spiszereket még megérteném de ezek már nem azok !


https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=IOrqfiIMXqw&feature=emb_logo
Ez a csányi féle terület. Mivel őket nem igazán szorongatja a hivatal mindenféle udvariatlan lelövési kvótákkal és a vadászati nyomás is kisebb mint a környező vadászterületeken, elképesztő mennyiségű szarvas koncentrálódik nála. Takarás kevés van mióta levágták a kukoricákat, nem túl nagy az erdősültség, nincs hová menni a vadnak. Már csak azért sem, mert ahová behúzódna nyomorult, onnan meg kihajtják az agancsozók. Így aztán napközben a vetéseken látod a hatalmas rudlikat, miként az őzek, szerencsétlen szarvasok is behúzódnak a táblák közepére oszt ha megindulnak, akkor semmi nem állítja meg őket csak az autópálya kerítés meg orbánék migránsriogató szögesdrótja...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1227 Dátum: 2020. április 20. - 17:46:57 »

Borjúra vadásztattam a hétvégén. A vendégnek minden messze volt... 150ről nem vállalta el a lövést, szerinte LEGALÁBB 250m volt a távolság.  3 ziccer helyzetbe nem dördűlt el a lövés. Sziesztáztunk du. 3 kor a pincémben, erre vendégeink jöttek.. Mosolyog Kb negyven szarvas ment át a kertemen tőlünk 30m-re. Mondtam neki, hogy jöttek minket kiröhögni... Ördög

Naplózva

Jó szelet!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1228 Dátum: 2020. április 20. - 23:10:43 »

Borjúra vadásztattam a hétvégén. A vendégnek minden messze volt... 150ről nem vállalta el a lövést, szerinte LEGALÁBB 250m volt a távolság.  3 ziccer helyzetbe nem dördűlt el a lövés. Sziesztáztunk du. 3 kor a pincémben, erre vendégeink jöttek.. Mosolyog Kb negyven szarvas ment át a kertemen tőlünk 30m-re. Mondtam neki, hogy jöttek minket kiröhögni... Ördög


Békeidőben Február 1.-től Augusztus 31.-ig nyugalmi időszak volt.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1229 Dátum: 2020. április 21. - 06:07:25 »

Békeidőben Február 1.-től Augusztus 31.-ig nyugalmi időszak volt.


 Emelem Igen így volt! Változnak az idők, sajnos, vagy nem sajnos. Általában a régi jól működő szabályokat tartom irányadőnak, de a borjú tavaszi elejtésével kívételesen egyetértek. Vadgazdálkodási szempontból  összeségében ezt jónak tartom.  Etikailag nézve Ilyenkor még nem is annyira egyszerű borjút lőni, amikor még rudliba vannak. Nem túl nagy a zavarás.  Amikor már külön vannak a tehéntől az más kérdés. Az egyedűl szédelgő szerencsétlen, tapasztalatlan borjút meglőni nem túl nagy kihívás, (de nem is túl nagy zavarás) ellenben szigorúan vadgazdálkodási szempontból nézve indokoltnak tartom.
Sokkal nagyobb bajok vannak amik szúrják a szememet, gondolok itt a nagy, nem selejt bakok áprilisi vadászatára, vagy pl. aktuálisan a  disznó kiírtására az ASP miatt.stb...
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: