Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257489 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1185 Dátum: 2019. Július 12. - 11:05:35 »

Ez így van.

Azért csemete és csemete között nagy különbség van. Az akác gyökérsarj 2 év alatt nő meg akkorára, hogy nem éri el a szarvas a csúcsrügyet, ugyanehhez a tölgynek háromszor-négyszer ennyi idő kell.
 

Valószínűleg ez így is van. Ennek ellenére eddig még nem kellett akácot bekerítenem, fel tudtuk hozni szabadon is. Mondjuk hozzátartozik az igazsághoz az is, hogy Dél-Zala nagyon jó termőhelye az akácnak.
Egy aszályos év volt, amikor vakartuk a fejünket az erdőfelügyelővel együtt egy 2 hektáros akác felújítást nézegetve, mert holdbéli tájjá tette a szarvas. Aztán jött egy csapadékosabb időszak, szépen helyrejött.

Igen.  Az akác sok mindent elvisel, kibír. A tölgytelepítés az más tészta, életveszélyes kerítés nélkűl. Próbálkozni lehet káliszappannal, meg vadriasztóval de nem sokat ér. Mondjuk nekem a vadászháznál a gyümölcsös is úgy néz ki mint a legelőn a fák alja. Olyan egyenesre van az aljuk rágva, mintha vonalzóval szerkesztették volna. Engem nem zavar, könnyebb vágni a füvet Mosolyog Had egyenek a gyerekek Mosolyog
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1186 Dátum: 2019. Július 12. - 11:14:37 »

Jőnnél csak el hozzánk! Itt sok helyen alig látsz el pár métert. Milyen nehéz vadásztatni így, hogy ott bőg már a bika 20-30 méterre és még egy szőrszálat sem látsz belőle!
Másrészt viszont hatalmas élmény, ha sikerül valamit elejteni pár méterről. Pl. az idén már négy disznót lőttem 10 méteren belül és mindet cserkelve, nem lesről!

Most akkor meghívtál egy bikára? Köszönöm!!! Piál Wave Táncol Úgyis most leszek 50 éves nagyon szép ajándék tőled egy lebenshirsch.  Taps Taps Taps
Naplózva

Jó szelet!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1187 Dátum: 2019. Július 12. - 15:38:40 »

Most akkor meghívtál egy bikára? Köszönöm!!! Piál Wave Táncol Úgyis most leszek 50 éves nagyon szép ajándék tőled egy lebenshirsch.  Taps Taps Taps
Ha az olyan könnyen menne, hidd el nem sajnálnám tőled! Sajnos gyakran még a tagoknak sem jut komolyabb bika!
22 vadászév után még én sem ejtettem 6kg-os, vagy nagyobb trófeájú bikát, pedig egyszer az életben jó lenne lőni valami nagyot!

Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1188 Dátum: 2019. Július 12. - 15:42:58 »

Most akkor meghívtál egy bikára? Köszönöm!!! Piál Wave Táncol Úgyis most leszek 50 éves nagyon szép ajándék tőled egy lebenshirsch.  Taps Taps Taps
Te is?! Ördög Én jövőre leszek, jó lenne egy igazi Lebenshirsch, bár nekem lehet már megvan. Szövetkezzünk, ketten biztos jobb árat kapunk....Lehet még a Nimród is megírja, “A 100 éves bikák” címen.... Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1189 Dátum: 2019. Július 12. - 16:00:32 »

Te is?! Ördög Én jövőre leszek, jó lenne egy igazi Lebenshirsch, bár nekem lehet már megvan. Szövetkezzünk, ketten biztos jobb árat kapunk....Lehet még a Nimród is megírja, “A 100 éves bikák” címen.... Ördög Ördög


Juj..... a trófefalon nem biztos hogy jól mutatnátok..  Ördög Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1190 Dátum: 2019. Július 12. - 16:05:00 »

Ha az olyan könnyen menne, hidd el nem sajnálnám tőled! Sajnos gyakran még a tagoknak sem jut komolyabb bika!
22 vadászév után még én sem ejtettem 6kg-os, vagy nagyobb trófeájú bikát, pedig egyszer az életben jó lenne lőni valami nagyot!



Ez csak vicc volt. 14 bikám van  de aranyérmes nincs még köztük. Ezüst igen. Nálunk sem egyszerű. Visszatérő vendégeink vannak, meg nagy földtulajdonosaink. Még fizetősben sem marad nagyon bika. Ez van. Wave
Naplózva

Jó szelet!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1191 Dátum: 2019. Július 12. - 16:09:42 »


Juj..... a trófefalon nem biztos hogy jól mutatnátok..  Ördög Stoel
Remélem egy félkeretes NB-t alám teszel.... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1192 Dátum: 2019. Július 12. - 16:10:17 »

Te is?! Ördög Én jövőre leszek, jó lenne egy igazi Lebenshirsch, bár nekem lehet már megvan. Szövetkezzünk, ketten biztos jobb árat kapunk....Lehet még a Nimród is megírja, “A 100 éves bikák” címen.... Ördög Ördög

De az milyen már, hogy úgy lövetik meg velünk az életbikát.. Fejvakarás Most tessék lőni...meg ilyenek... Vállat von ÁÁÁ dehogyis Inkább vadásznék rá Wave Kacsint Majd csak kiadja egyszer. Wave
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1193 Dátum: 2019. Július 12. - 16:11:31 »


Juj..... a trófefalon nem biztos hogy jól mutatnátok..  Ördög Stoel

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Jó szelet!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1194 Dátum: 2019. Július 12. - 18:00:44 »

De az milyen már, hogy úgy lövetik meg velünk az életbikát.. Fejvakarás Most tessék lőni...meg ilyenek... Vállat von ÁÁÁ dehogyis Inkább vadásznék rá Wave Kacsint Majd csak kiadja egyszer. Wave
Herr Harka, bitte schiessen, und gyorsan repetieren....Jujj, de szép.. Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1195 Dátum: 2019. Július 12. - 18:05:40 »

De az milyen már, hogy úgy lövetik meg velünk az életbikát.. Fejvakarás Most tessék lőni...meg ilyenek... Vállat von ÁÁÁ dehogyis Inkább vadásznék rá Wave Kacsint Majd csak kiadja egyszer. Wave
Nálunknál,  ha látjuk a rendes vadászembert ki is engedjük nagy bikára egyedül persze, ha nagyon ki vagyon figyelve, de nincs olyan nagy bikánk....Max 10 kiló. Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1196 Dátum: 2019. Július 12. - 18:54:41 »

Herr Harka, bitte schiessen, und gyorsan repetieren....Jujj, de szép.. Ördög

 Hahota Hahota Hahota
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1197 Dátum: 2019. Július 12. - 19:04:42 »

" Lebenshirsch, bár nekem lehet már megvan."

Az meg hogy?  Kacsint

Ismered a viccet az öregúrról a kuplerájba?
-Madam egy nőt akarok
-Bácsi túl van maga már azon
-igen? Jó akkor fizetek...

Sose tudhatjuk, hogy mit dob még a gép...  Főleg a szülinaposoknak 
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1198 Dátum: 2019. Július 12. - 19:21:36 »

Ez azért elég félelmetes, nem?




Mindegy hogy nulláról vagy 10-20 -100 ról indul a skála . Az a félelmetes hogy vannak akik szerint kevés a szarvas !    Nooormalis?  sargalap
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1199 Dátum: 2019. Július 12. - 21:30:42 »

Mindegy hogy nulláról vagy 10-20 -100 ról indul a skála . Az a félelmetes hogy vannak akik szerint kevés a szarvas !    Nooormalis?  sargalap
Nem az a félelmetes,amit írtál,hanem az,hogy a maszlagot annyian megeszik!
Jegyzeteimben  "Ízfokozó" címet adtam a következő idézetnek:
"Ez utóbbihoz hozzátartozik,hogy a terítékadatokból visszaszámolva a valóságban a nyolcvanas évek végén már a 100 ezres nagyságot is valószínűleg elérte,ennek ellenére ökológiai értelemben túlszaporodásról még ekkor sem lehetett beszélni."
(prof Csányi, 2000)
Ne essünk abba a hibába,hogy néhány szarvasban jelenleg gazdagabb terület alapján azt állítsuk,hogy országosan sok a szarvas. Tessék megismerni több területet,mert a jelen sakktábla egyáltalán nem hasonlít a nyolcvanas évek végihez! Sokkal több a szarvasszegény kocka,mint a szarvasban gazdag.
Lábod esete a legjobb példa. A "Heisig-bika" terítékre hozataláig kellett 30 év,az ellenkezőjéhez elég volt 5 év! A hegymenet mindig lassúbb.mint a völgymenet!
Minőségnövelés mennyiség nélkül elérhetetlen!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: