Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257503 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1140 Dátum: 2018. Május 11. - 16:53:51 »

Az elevenjébe vájás csak simogatás ehhez képest.............. Röhög
Nem. A hiba az hiba. Legalább van mit emlegetni. Okoskodók lehűtése:1-es gomb...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1141 Dátum: 2018. Május 11. - 16:54:40 »

Szerintem nem a vizsga hatarozza meg hogy ki mit tud.
Csak eszembe jut a jogsi vagy az érettségi...

Kérdezni nem szégyen.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1142 Dátum: 2018. Május 11. - 17:22:09 »

.....
Kérdezni nem szégyen.

Vadászok között ?   Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1143 Dátum: 2018. Május 11. - 22:19:24 »

3 éve volt. Majdnem napra pontosan. Mondjuk ma már nem pirulok bele,de akkor nagyon "égő" volt. Azóta is kapom az ívet,kedves fórumtársaktól,de nélkülük sem tudnám felejteni. Igazi illúzió volt,beleláttam valamit, amit szerettem volna. Nem lettem azóta sem a vadászat mestere,nem is igazán leszek-azt hiszem...Ettől függetlenül szép időszak volt, önállósodni,lelkesedni,egyedül bóklászni,itthon. Sajnos úgy alakult, hogy ez a pár dolog-együttállásban- már sosem térhet vissza. De legalább örökre megmaradt bennem" lelkes vadász" korom képzeletbeli oklevelén- pecsétként -annak a szarvasnak a lába nyoma...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1144 Dátum: 2018. Május 11. - 22:39:40 »

3 éve volt. Majdnem napra pontosan. Mondjuk ma már nem pirulok bele,de akkor nagyon "égő" volt. Azóta is kapom az ívet,kedves fórumtársaktól,de nélkülük sem tudnám felejteni. Igazi illúzió volt,beleláttam valamit, amit szerettem volna. Nem lettem azóta sem a vadászat mestere,nem is igazán leszek-azt hiszem...Ettől függetlenül szép időszak volt, önállósodni,lelkesedni,egyedül bóklászni,itthon. Sajnos úgy alakult, hogy ez a pár dolog-együttállásban- már sosem térhet vissza. De legalább örökre megmaradt bennem" lelkes vadász" korom képzeletbeli oklevelén- pecsétként -annak a szarvasnak a lába nyoma...
Ha én most itt leírnám, hogy micsoda ordító nagy baromságokat voltam képes csinálni gyakornokvadász-helyettes időszakomban....de egy nagy f@szt fogom leírni, hogy utána azt hallgassam?! Ördög
De ezek a botlások legalább annyira hozzátartoznak egy mesterség rögös útjához, a benne való elmélyedés folyamatában, mint a sikerek.
De az egész nem érne semmit, ha néha nem dobná fel valaki a magaslabdát, egy kis könnyed vérszíváshoz Röhög
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1145 Dátum: 2018. Május 15. - 10:11:20 »

Náluk van egy jó disznós szóró, amit igazából szinte csak disznók használtak. És itt jön a csavar, Átlépek az úton pár dámbika, és hát szerencsémre pont láttam  Ördög Ördög A kollégák hetekig ülték a szórót, mert fűkörmöt meg tudok ám rajzolni fadarabbal is.  Röhög Wave  azért mikor kiderül, mert hát akkor jó egy kib@szás ha együtt is tudunk nevetni, már aki, akkor azért kaptam egy bajuszt...  OOO Röhög Ördög

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1146 Dátum: 2018. Május 15. - 12:33:13 »

Megkértek, felraktam:





Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1147 Dátum: 2018. Május 15. - 12:52:25 »

Nincsenek túlságosan elzsírosodva.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1148 Dátum: 2018. Május 15. - 13:35:43 »

Nincsenek túlságosan elzsírosodva.
Azért vannak a tájegységi fővadászok,hogy zsírosabbak legyenek. Legalábbis a kolbászkészítésnél mindenképpen tesznek hozzá zsíros anyagot.
Azt már sikerült bizonyítani,hogy a gímszarvast minél jobban lövik,annál jobban szaporodik.
Csak azt felejtik el, a statisztika legnagyobb feladata, hogy önmagával megegyezzen.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
erwin01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #1149 Dátum: 2018. Május 15. - 16:19:59 »

Üdv!
Én kértem meg a Sanyit hogy rakja fel a képeket. Tesztelés végett volt kint a kamera másfél hónapot, eddig bírta az akkumlátor. (2018,05,12,)
Üdv: erwin01
Naplózva
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #1150 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 12:07:08 »

Sziasztok!

Még áprilisban volt szerencsém két napot dél-Baranyában tölteni, ott készült az alábbi felvétel, kb 30 méterről.
Beszéltünk már itt a Fórumon is a régió bőségéről és annak miértjeiről, de ilyen közvetlen közelről megtapasztalni nem kis élmény. Ez az egy les mellet sötétben még kétszer jött legalább ennyi... Vagy még több, akkor már számolni sem tudtam...



Vadászüdv:
FeCZo  Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1151 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 14:34:41 »

Sziasztok!

Még áprilisban volt szerencsém két napot dél-Baranyában tölteni, ott készült az alábbi felvétel, kb 30 méterről.
Beszéltünk már itt a Fórumon is a régió bőségéről és annak miértjeiről, de ilyen közvetlen közelről megtapasztalni nem kis élmény. Ez az egy les mellet sötétben még kétszer jött legalább ennyi... Vagy még több, akkor már számolni sem tudtam...



Vadászüdv:
FeCZo  Emelem

 Emelem
Nagyon ismerős hely. Lehet tudni hol van pontosan?
Naplózva

Üdv! Viko.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1152 Dátum: 2018. Október 29. - 18:00:17 »

A szombat reggeli vadászat során sikerült elejtenem egy gím tehenet! Ebben nincs is semmi különös, csak az, hogy még az erdő szélén álltam és nézelődtem rövid ideig. Alig kettő perc telt el a lövés után, amikor megjelent kb. 30 holló és azonnal leszálltak az elejtett vadra. Csak akkor repültek el, mikor közeledtem feléjük! Mivel gyalog voltam kint a területen, kénytelen voltam a kabátomat leteríteni a tehén mellé, hogy ne kezdjék ki, mire visszaérek.
Vasárnap reggel egy rókánál ugyanez történt, csak ott egy percen belül jelent meg 3 holló!
Jó két hete pedig, este lőttem egy szarvas tarvadat és mire az UAZ-zal visszamentem érte, már ott volt egy sakál mellette! (Puska meg kiürítve, tokban!)
A zsigerekből rövid idő elteltével semmi nem marad! Más területeken is ez a helyzet?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1153 Dátum: 2018. Október 29. - 18:33:43 »

Más területeken is ez a helyzet?

Persze, ezt hívják jövőnek a vadászat oldalán, ha nem lépünk, vadász érdekképviselet, politika, megítélés terén!!!!!( a holló, rendkívül tanulékony jószág, ha engedik akkor, szaporodik és pofátlanná válik mint a réti... gger)
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1154 Dátum: 2018. Október 29. - 19:10:16 »

....Alig kettő perc telt el a lövés után, amikor megjelent kb. 30 holló és azonnal leszálltak az elejtett vadra.

Tavaly télen egy hideg reggelen kint ültünk a német barátommal, közel a szomszédos állami területhez.
Elég korán megszólaltak náluk a puskák, több tarvadas vendégük is volt.
A hollók az első lövéseket követően 5 percen belül megjelentek, a légvonalban 6-8 km-re kezdődő másik, nagy állami erdőtömb felől.
Talán 10 percbe telt, mire 270 darab körüli mennyiséget számoltunk belőlük.
Lőtt vadat itt már évek óta nem lehet kint hagyni, mert tönkre teszik.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: