Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257338 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1125 Dátum: 2018. Március 26. - 22:52:46 »

Bázmeg, hogy neked semmi sem jó.
Kár a demokrácia az ilyenbe!
 Nyihi
A dikta- az arma- és a klaviatúra való nekem. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1126 Dátum: 2018. Március 31. - 10:23:33 »

A dikta- az arma- és a klaviatúra való nekem. Vigyorog

 "A természet lágy ölén,
majd jól esik a sziklatúra,
 a jó levegőt garantálja
 a proletárdiktatúra!"

"Sopánka, egy sátáni kacajt!"
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1127 Dátum: 2018. Május 10. - 08:26:00 »




Egy vadásztársam fényképezte .   Mosolyog   
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1128 Dátum: 2018. Május 10. - 11:04:30 »



Egy vadásztársam fényképezte .   Mosolyog   
Két hete láttam 4 tarvadat együtt és az egyik nagy tehén már vitte a borját magával. Vadásztársaim is láttak már több tehénnel borjút!
Kb. április közepén születhetnek az elsők.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1129 Dátum: 2018. Május 10. - 21:43:46 »

Bocs, ha idétlen a kérdésem, közöm sincs a gímhez. Ez korainak számít náluk?  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1130 Dátum: 2018. Május 11. - 06:23:52 »

Bocs, ha idétlen a kérdésem, közöm sincs a gímhez. Ez korainak számít náluk?  Emelem
Vadászvizsgát tettél azért... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1131 Dátum: 2018. Május 11. - 07:22:08 »

Bocs, ha idétlen a kérdésem, közöm sincs a gímhez. Ez korainak számít náluk?  Emelem

Lehet, hogy nem hozzám intézted a kérdést, de nem számít korainak! Minden évben van borjú április közepétől!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1132 Dátum: 2018. Május 11. - 07:44:38 »

Vadászvizsgát tettél azért... Kacsint

Tettünk, sőt azt is megtanultuk, mikor rakja fel az őzbak a második agancsát, a "KisNapoleon" ezzel a kérdéssel szokta falhoz állítani azokat, akiket ki akart rúgni, de már elfelejtettük! Én is szerettem volna megkérdezni a fotó láttán, amit Zoli de tudtam, hogy azonnal jönni fog a savazás! Szomorú
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1133 Dátum: 2018. Május 11. - 10:23:03 »

Vadászvizsgát tettél azért... Kacsint
Sőt, remélem még a nyomát is meg tudja különböztetni a...khmmm....inkább hagyjuk.... Ördög Vigyorog Stoel
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1134 Dátum: 2018. Május 11. - 10:59:03 »

Sőt, remélem még a nyomát is meg tudja különböztetni a...khmmm....inkább hagyjuk.... Ördög Vigyorog Stoel
 Wave
Az elevenjébe vájás csak simogatás ehhez képest.............. Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1135 Dátum: 2018. Május 11. - 11:42:52 »

Vadászvizsgát tettél azért... Kacsint

Valószínűleg tett, de ha megnézed a vadászvizsgára való felkészüléshez általában használt Vadászati Alapismeretek könyvet, az május-júniust említ az ellés idejére.
Tehát nem értem, miért kell laikusnak tartani azt aki egy április közepi ellésről megkérdezi, hogy vajon korai-e.

Egyáltalán, miért nem lehet elfogadni azt az alapelvet, hogy "kérni, kérdezni nem szégyen, de lopni, meg hülyének maradni, az bizony szégyen".
Tételezzük fel, hogy Molnár Zoli nem tudja megkülönböztetni a szarvas nyomot a disznóétól. Nem biztos, hogy így van de lehetséges. Vadászati gyerekszoba nélkül, viszonylag friss vadászvizsgával a zsebetekben, melyikőtök tudná, ha a Tisza mellett élte le egész eddigi életét? Vadászvizsgára való felkészítő tanfolyamon kinek mutattak valódi csülkösvad nyomot?  Rajzokat mutogattak, papíron. Jó néhányat meg kellett néznem hóban, sárban, homokban, szántásban annak idején, hogy ma viszonylagos biztonsággal rámondhassam, hogy milyen nyom valójában.
Levizsgázik az alföldi vadász, elvadászgat apróvadra évekig otthon, honnan a fenéből ismerné meg, melyik a szarvasnyom és melyik a disznó?

 
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1136 Dátum: 2018. Május 11. - 15:58:42 »

Valószínűleg tett, de ha megnézed a vadászvizsgára való felkészüléshez általában használt Vadászati Alapismeretek könyvet, az május-júniust említ az ellés idejére.
Tehát nem értem, miért kell laikusnak tartani azt aki egy április közepi ellésről megkérdezi, hogy vajon korai-e.

Egyáltalán, miért nem lehet elfogadni azt az alapelvet, hogy "kérni, kérdezni nem szégyen, de lopni, meg hülyének maradni, az bizony szégyen".
Tételezzük fel, hogy Molnár Zoli nem tudja megkülönböztetni a szarvas nyomot a disznóétól. Nem biztos, hogy így van de lehetséges. Vadászati gyerekszoba nélkül, viszonylag friss vadászvizsgával a zsebetekben, melyikőtök tudná, ha a Tisza mellett élte le egész eddigi életét? Vadászvizsgára való felkészítő tanfolyamon kinek mutattak valódi csülkösvad nyomot?  Rajzokat mutogattak, papíron. Jó néhányat meg kellett néznem hóban, sárban, homokban, szántásban annak idején, hogy ma viszonylagos biztonsággal rámondhassam, hogy milyen nyom valójában.
Levizsgázik az alföldi vadász, elvadászgat apróvadra évekig otthon, honnan a fenéből ismerné meg, melyik a szarvasnyom és melyik a disznó?

 
 

 Emelem  Negyvenennyihány évi nagyvadas területen megélt vadászév után van, hogy percekig veszekszünk mi is járt előttünk. Mert olyan a talaj és a nyom, hogy nem lehet tisztán, biztosra megmondani. Utána kell menni a nyomon néha negyven-ötven métert mire kiderül mi is volt.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1137 Dátum: 2018. Május 11. - 16:43:46 »

A vad nyomát én nem ismertem fel,mivel a könyvben le volt írva,hogy a szarvas után sosem marad fűköröm nyom. Vigyorog Itt meg volt. Jól kivehetően sokszáz méteren. Életem kanját vízionáltam bele.  Stoel Zolitól meg bocsi,de nekem ez evidencia. Mármint az elmélet. Abban jó vagyok. Semmi másban,de abban igen. Csak néha az elmélet az nem a gyakorlat.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1138 Dátum: 2018. Május 11. - 16:45:50 »

Valószínűleg tett, de ha .......
 

 Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1139 Dátum: 2018. Május 11. - 16:47:33 »

Sőt, remélem még a nyomát is meg tudja különböztetni a...khmmm....inkább hagyjuk.... Ördög Vigyorog Stoel
 Wave
Jogos. Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: