Oldalak: 1 ... 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 [462] 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1009629 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #6915 Dátum: 2018. április 17. - 19:50:01 »

Nagy itt a csend....megtörném Vigyorog

   


Sikerült! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #6916 Dátum: 2018. április 17. - 20:44:09 »

Csaba!  Kávé Igen
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6917 Dátum: 2018. április 18. - 07:19:14 »

Nagy itt a csend....megtörném Vigyorog
   
   

Kicsit irigykedek !   Igen   Na nem a vendégekre hanem inkább azokra akik most (normális)vendégeket kísérnek , kísérhetnek . Kicsit hiányzik a dolog  a hivatásosunk ""rábír" a vendégekre az az egyszerre csak egy jön. Valójában jobban élveztem helyzetbehozni a vendéget mint magamnak kimódolni egy - egy bakot .    Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6918 Dátum: 2018. április 18. - 07:21:39 »

Csaba! Szép  bakok. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #6919 Dátum: 2018. április 18. - 09:36:31 »

Nagy itt a csend....megtörném Vigyorog
Szombat délutántól tegnap estig az egyik visszatérő vendégünkkel vadásztam.
Nem szeretem az ilyen korai bakvadászatot, de ha egyszer nekik csak most van rá idejük, akkor nincs mit tenni Vállat von

Csaba! Igen Gratulálok a sikeres idénykezdethez!  Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #6920 Dátum: 2018. április 18. - 12:42:50 »

Köszönöm Urak!  Emelem
Stefi jól látod a helyzetet, mást vadászati sikerhez juttatni legalább olyan nagy élmény (néha még nagyobb is), mint sk. lőni valamit.
Én legalább is nagyon szeretek vadásztatni.
Ezzel a két elmeroggyant osztrák kollégával (mindketten erdészek, iskolázottságuk szerint) meg különösen jó együtt lenni.
Hiába csak két és fél nap volt a vadászat, nekem olyan hasizom-lázam van, hogy alig bírok lehajolni Vigyorog
Nem telik el 5 perc anélkül, hogy ne kerülne elő egy hülye vicc, egy jó sztori a régi vadászatokról, vagy ne történne valami, amin kicsattan a jókedvünk.
Vadásztattam én már mindenféle embert, ők a "prémium" kategória képviselői Ördög Igen
De már most várom a május elejét, mert érkezik a német barátom, és egy hetet fogunk együtt vadászattal tölteni.
Akkor sem szokott rossz hangulat uralkodni, amikor ő van itt Vigyorog
Ma reggel már ki is néztem neki két bakot, de biztosan találunk még pár olyant, ami tetszeni fog "őínyencségének" Ördög
Most kezdenek a bakjaink előkerülni, egyre több a territórium jel, ma reggel két helyen is láttam ahogy az egyik bak kergette el a területéről a másikat.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #6921 Dátum: 2018. április 18. - 14:35:24 »

Kicsit irigykedek !   Igen   Na nem a vendégekre hanem inkább azokra akik most (normális)vendégeket kísérnek , kísérhetnek . Kicsit hiányzik a dolog  a hivatásosunk ""rábír" a vendégekre az az egyszerre csak egy jön. Valójában jobban élveztem helyzetbehozni a vendéget mint magamnak kimódolni egy - egy bakot .    Emelem
Kb. 15 év vadásztatás után én pedig már annyira beleuntam a mindenféle rigolyás vendégbe, hogy vagy 5-6 éve nem is kísérek bakra! Nem mondom, volt jó sok szép élményem is, de mikor a sok éve visszajárót (jól fizető, nem válogat) csak két ember viheti (nem a vadőr), az innen-onnan beesőket meg rásózzák másra, akkor az embernek tele lesz a hócipője egy idő után!
Most is úgy volt, hogy lehet hét vendég is egyszerre, akkor lehet mennem kellett volna, de szerencsére csak négy jött meg, így megúsztam a dolgot. Nekem most már bőven elég bőgéskor az a 2-3 vendég, év közben meg hagyjanak nyugodtan vadászgatni...  Kacsint
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6922 Dátum: 2018. április 18. - 14:47:42 »

Kb. 15 év vadásztatás után én pedig már annyira beleuntam a mindenféle rigolyás vendégbe, hogy vagy 5-6 éve nem is kísérek bakra! Nem mondom, volt jó sok szép élményem is, de mikor a sok éve visszajárót (jól fizető, nem válogat) csak két ember viheti (nem a vadőr), az innen-onnan beesőket meg rásózzák másra, akkor az embernek tele lesz a hócipője egy idő után!
Most is úgy volt, hogy lehet hét vendég is egyszerre, akkor lehet mennem kellett volna, de szerencsére csak négy jött meg, így megúsztam a dolgot. Nekem most már bőven elég bőgéskor az a 2-3 vendég, év közben meg hagyjanak nyugodtan vadászgatni...  Kacsint

Mintha a törvény nem így szólna ?   Emelem

Vhr. 67. § (1) A vadászatvezető, illetőleg a kísérővadász köteles a vadászat megkezdése előtt meggyőződni arról, hogy a vadász rendelkezik-e a vadászat gyakorlásának személyi feltételeivel.

(2)328 A vadászterületen a jogosult azoknak az egyénileg vadászó személyeknek a közvetlen (együtt tartózkodó) kíséretéről köteles gondoskodni, akik a biztonságos vagy szakszerű vadászathoz szükséges helyi ismeretekkel nem rendelkezhetnek, vagy ezt kérik. Kísérőként a jogosult elsősorban a hivatásos vadászt köteles megbízni, illetve – ha a körülmények ezt nem teszik lehetővé – e feladatra alkalmas, vadászjeggyel rendelkező vadász is megbízható.
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #6923 Dátum: 2018. április 18. - 15:36:20 »

Nagy itt a csend....megtörném Vigyorog

   

Csaba!  Emelem
Mivel én már a vadászatnak a közelébe sem szagolhatok, örülök az ilyen beszámolóknak. Kicsit nosztalgiázva gondolok a régi szép időkre amikor ilyen idő tájt még én is hasonló gondok, élmények, örömök között éltem. Várom mindenkitől a hasonló beszámolókat.  Wave Emelem
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #6924 Dátum: 2018. április 18. - 17:05:37 »

Azért, úgy összességében ez a kísérés nem túl hálás feladat.
Legalább is míg az ember nem tudja megválogatni hogy kiket kísér.
Függetlenül attól, hogy néhány Olasz és Spanyol kivételével mindenkivel jól kijöttem.
Nagyon ritka volt, még sikertelen vadászat esetén is, hogy ne akartak volna borravalót adni.
Az is igaz, soha nem fogadtam el. ( bocs, ha ezzel mások üzletét rontottam)
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #6925 Dátum: 2018. április 18. - 18:01:30 »

Azért, úgy összességében ez a kísérés nem túl hálás feladat.
Géza!
Nem titok előtted sem, ha valakinek, hát nekem kijutott a vendégvadásztatásból.
Azon sem csodálkoznék, ha elkapna az undor, amikor újabb vendégről hallok.
De nem! Sőt, egyre jobban élvezem, a nyűgösséggel, a kötelező hajnali kelésekkel és éjszakába nyúló lesekkel.
Igaz, tegyem hozzá azt is, hogy erre a területre szinte csak olyan fizető vendég jár, akit már sok éve ismerünk, vagy
olyan, akit valamelyik törzsvendég beajánlott.
Olyan ez, mint a jó szex. Az is akkor 100%-os, ha a hölgy partner is rendesen "meg van csinálva" Ördög
Nincs ez másként a vadászvendéggel sem, annyi különbséggel, hogy itt más szerszám kap szerepet Vigyorog.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #6926 Dátum: 2018. április 18. - 18:47:22 »

Géza!
Nem titok előtted sem, ha valakinek, hát nekem kijutott a vendégvadásztatásból.
Azon sem csodálkoznék, ha elkapna az undor, amikor újabb vendégről hallok.
De nem! Sőt, egyre jobban élvezem, a nyűgösséggel, a kötelező hajnali kelésekkel és éjszakába nyúló lesekkel.
Igaz, tegyem hozzá azt is, hogy erre a területre szinte csak olyan fizető vendég jár, akit már sok éve ismerünk, vagy
olyan, akit valamelyik törzsvendég beajánlott.
Olyan ez, mint a jó szex. Az is akkor 100%-os, ha a hölgy partner is rendesen "meg van csinálva" Ördög
Nincs ez másként a vadászvendéggel sem, annyi különbséggel, hogy itt más szerszám kap szerepet Vigyorog.

Csabus!
Itt van a kutya elásva!
Természetesen van bennem egy egészséges vadászirigység, ennek ellenére tényleg nagy örömet okoz egy baráttal, ismerőssel lövetni egy jó vadat.
Talán nagyobbat is mind ha én lőném meg a sokadik bakomat, vagy az igen sokadik libámat.
Esetleg fogatni egy jó halat a tuti helyemen(vaze, mindíg nagyobbat fogtak mind én).
 Táncol
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6927 Dátum: 2018. április 18. - 21:36:35 »


Nagyon ritka volt, még sikertelen vadászat esetén is, hogy ne akartak volna borravalót adni.
Az is igaz, soha nem fogadtam el. ( bocs, ha ezzel mások üzletét rontottam)
 Emelem
Igen, rontod a szarul fizetett vadőrök bizniszét. (még a végén a vendég zsigerel, koponyát főz) Ördög Wave
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #6928 Dátum: 2018. április 18. - 21:37:20 »

Gratulálok!
Persze hogy jó a bakvadászat áprilisban is, de, kinek a pap ....... Én a vörös csuhást kedvelem, főkép üzekedésben, ezért az "éves" bakomat nyár derekára hagyom. Az érett búzában csak fejdíszét mutató bakot becserkelni, vagy sípszóval közeledbe bolondítani, az ám az igazi - legalábbis számomra.
 Emelem       
Naplózva

Üdv Chris
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6929 Dátum: 2018. április 18. - 21:37:51 »

Köszönöm Urak!  Emelem
Stefi jól látod a helyzetet, mást vadászati sikerhez juttatni legalább olyan nagy élmény (néha még nagyobb is), mint sk. lőni valamit.
Én legalább is nagyon szeretek vadásztatni.
Ezzel a két elmeroggyant osztrák kollégával (mindketten erdészek, iskolázottságuk szerint) meg különösen jó együtt lenni.
Hiába csak két és fél nap volt a vadászat, nekem olyan hasizom-lázam van, hogy alig bírok lehajolni Vigyorog
Nem telik el 5 perc anélkül, hogy ne kerülne elő egy hülye vicc, egy jó sztori a régi vadászatokról, vagy ne történne valami, amin kicsattan a jókedvünk.
Vadásztattam én már mindenféle embert, ők a "prémium" kategória képviselői Ördög Igen
De már most várom a május elejét, mert érkezik a német barátom, és egy hetet fogunk együtt vadászattal tölteni.
Akkor sem szokott rossz hangulat uralkodni, amikor ő van itt Vigyorog
Ma reggel már ki is néztem neki két bakot, de biztosan találunk még pár olyant, ami tetszeni fog "őínyencségének" Ördög
Most kezdenek a bakjaink előkerülni, egyre több a territórium jel, ma reggel két helyen is láttam ahogy az egyik bak kergette el a területéről a másikat.
 Wave
Hétfőn este Herr Flick meglőtte idei első aranyérmes bakját. Előző este 18.35kor jelent meg a lucernán a tavalyról már ismert vastag szárú fejdísszel rendelkező őzsrác... Ördög 20 perc nyugodt legelés után elűzött minden bakot, aztán már csak szürkületben tért vissza. Tegnapelőtt kergetőzve kezdte az estét,így csak 18.45kor lépett ki a fiatalosból. Alte dojcse jagd ist siszen,bock megugren...hertzsíszen. 20 metrich porscheturbo ugrebugren und halalvagten.  Töretkeresés közben vette észre a hivatásos hogy az utolsó vérfröccs 1 méter 70 centi felett volt a szélső fákon. Ilyenkor elgondolkodom rajta,hogy milyen erő van ebben a kis puha állatban...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 [462] 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: