Oldalak: 1 ... 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 [461] 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1009612 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #6900 Dátum: 2018. Március 28. - 18:52:53 »

Lassan itt a bakszezon, néhány nap intenzív déli áramlás és a szalonkák elhagynak bennünket.
Itt a környékünkön az utóbbi hetek nem túl kedvező időjárás ellenére, látni már teljesen letisztított bakokat az öregebb generációból.
A néhány ismert bak, ami még megmaradt (nem vadászok már itt) szép agancsot rakott fel, aztán majd kiderül mit mutat a mérleg.
Az elmúlt évek tapasztalata alapján, a mostani enyhe tél után, túl sok jóra nem számítok, remélem tévedek.
Itt a tavalyi terítékem.

Balról a második bak jobb szeme fölött van egy harmadik agancskezdemény.
Mindenkinek hasonló vagy szebb eredményt kívánok az idei szezonra.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #6901 Dátum: 2018. Március 28. - 18:56:23 »

Egy mondat lemaradt!
Köszönet a BARÁTAIMNAK.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6902 Dátum: 2018. Március 28. - 22:58:04 »

Géza!
Szépek! Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #6903 Dátum: 2018. április 04. - 11:58:54 »

Kedves Fórumtársak.

Tél végével, tavasz kezdetével elkezdtem jobban figyelgetni a területen a bakokat, milyen felrakás várható, hol, merre lehet majd keresni korosabb, nagyobb, érdekesebb bakot.
Valamikor február közepén figyeltem fel, egy leromlott testű, borzas szőrű bakra, aminek a fején csak egy kis duncs volt látható. Na ez még érdekes is lehet, majd figyelgetem, hogy mi lesz belőle ha letisztít. Többszöri megfigyelés alkalmával derült ki róla, hogy bal agancs letisztított, kb 5 cm-es kis nyárs, jobb agancs vízszintesen előremredő, barkás kis nyárs.
Slusszpoén, hogy a bakocska igazából suta, aki a tavalyi gidájával tartózkodik legtöbbet együtt. Ezt csak többedik szemrevételezésnél vettem észre.
Nem egy hétköznapi dolog az agancsos suta, de azért van rá jópár példa. Pl. a nimród is pont most cikkezett róla.
Kedves fórumozók, kinek milyen tapasztalata van erről? Szerintetek jobb agancsfelrakási képességet tud örökíteni egy ilyen suta a bakgidájának?
Lehet, hogy merő véletlen, de pl a suta mostani tartózkodási helyétől kb 500 méterre esett területünk legjobb bakja pár éve.

 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6904 Dátum: 2018. április 04. - 22:36:41 »

Kedves Fórumtársak.

Tél végével, tavasz kezdetével elkezdtem jobban figyelgetni a területen a bakokat, milyen felrakás várható, hol, merre lehet majd keresni korosabb, nagyobb, érdekesebb bakot.
Valamikor február közepén figyeltem fel, egy leromlott testű, borzas szőrű bakra, aminek a fején csak egy kis duncs volt látható. Na ez még érdekes is lehet, majd figyelgetem, hogy mi lesz belőle ha letisztít. Többszöri megfigyelés alkalmával derült ki róla, hogy bal agancs letisztított, kb 5 cm-es kis nyárs, jobb agancs vízszintesen előremredő, barkás kis nyárs.
Slusszpoén, hogy a bakocska igazából suta, aki a tavalyi gidájával tartózkodik legtöbbet együtt. Ezt csak többedik szemrevételezésnél vettem észre.
Nem egy hétköznapi dolog az agancsos suta, de azért van rá jópár példa. Pl. a nimród is pont most cikkezett róla.
Kedves fórumozók, kinek milyen tapasztalata van erről? Szerintetek jobb agancsfelrakási képességet tud örökíteni egy ilyen suta a bakgidájának?
Lehet, hogy merő véletlen, de pl a suta mostani tartózkodási helyétől kb 500 méterre esett területünk legjobb bakja pár éve.

 Emelem

Kérdésedre a válasz ott van a subak mellett. Milyen a gidája? Ha az is gösznyős akkor nem kell csodát várni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #6905 Dátum: 2018. április 05. - 20:57:20 »

 Emelem
 Ma este kimentem a város széli területrészünkre a bakot figyelni, mert a hónap vége felé jönnek
a visszajáró vendégeink.
Meg egy kicsit szerettem volna kiszellőztetni a fejemet az államvizsga és a tengernyi irodai feladat után,
ami egy hét távollét után szakadt a nyakamba.
 11 bakot láttam, köztük több érdekeset, meg egy igen komoly, nagy terpesztésű a jobb szárán villás daliát.
Kíváncsi leszek, hogy az utóbbi terítékre kerül-e?
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #6906 Dátum: 2018. április 16. - 13:05:31 »

Eléggé nagy a Csend, így megtöröm:

 Emelem



 Wave
Naplózva

Üdv End
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6907 Dátum: 2018. április 16. - 13:07:45 »

Eléggé nagy a Csend, így megtöröm:

 Wave

Gratulálok! Én sem engedtem volna el!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6908 Dátum: 2018. április 16. - 14:11:36 »

Fogadd elismerésem. Hasonló borzast néztem ki tegnap én is. Hasonlóan érdekes agancsokkal,rövidebb, de vaskos szárakkal. Majd ha elmegy Hansjürgen Klinsmann,szabad lesz a pálya.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #6909 Dátum: 2018. április 16. - 16:16:08 »

Hasonló borzast néztem ki tegnap én is.

Most mind ilyen borzas...

Várni kell egy hónapot - másfelet, aztán szebb lesz a bak is meg az agancs is.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6910 Dátum: 2018. április 16. - 16:36:39 »

Most mind ilyen borzas...

Várni kell egy hónapot - másfelet, aztán szebb lesz a bak is meg az agancs is.

 Igen  Nem vagyok a híve az április közepi szezonkezdésnek de sajnos a melegebb tavasz ( vagy a tavasz hiánya ) miatt május elejére nagy lesz a takarás és a a bevétel IS nagy úr - vagy a legnagyobb . :

Egyébként ha valakinek jut a társaságnál egy - egy bak kilövési lehetőség azt semmi képen nem erre az időszakra tervezném .    Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6911 Dátum: 2018. április 16. - 16:52:41 »

Most mind ilyen borzas...

Várni kell egy hónapot - másfelet, aztán szebb lesz a bak is meg az agancs is.
Nem. Tegnap egy németnek nézegettük a bakokat. Kb. 20 bak közül egy borzas bak volt. Az általam kinézett  baknak valami más baja volt,az agancson is látszik. Van képem is róla,csak a kamerán. Majd felteszem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #6912 Dátum: 2018. április 16. - 20:27:04 »

Majd ha elmegy Hansjürgen Klinsmann,szabad lesz a pálya.


 Emelem
 Ez nálunk is így van.
Ha elment a csoport, akkor nekilátok keresgélni valami nekem tetsző bakot.
Nem sietek, megvárom, amíg jó színe lesz az agancsoknak és vörösek lesznek a bakok.
Az sem baj, ha üzekedésre marad...
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #6913 Dátum: 2018. április 16. - 21:43:04 »

Eléggé nagy a Csend, így megtöröm:

 Emelem

 Wave

Nagyon jól tetted, szép bak! Gratulálok!  Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #6914 Dátum: 2018. április 17. - 18:28:54 »

Nagy itt a csend....megtörném Vigyorog
Szombat délutántól tegnap estig az egyik visszatérő vendégünkkel vadásztam.
Nem szeretem az ilyen korai bakvadászatot, de ha egyszer nekik csak most van rá idejük, akkor nincs mit tenni Vállat von

Az első bakunk minden tekintetben egy átlagos történet.

Autózva közelítettünk rá, miközben ő és a vele lévő suta egy távolban döcögő terepjárót figyeltek.
Nem sok izgalmat és élményt adott, de legalább a lövés szép hosszú volt, és kezdésnek is jól esett a szép, tiszta találat, amitől a bak azonnal összeesett Vigyorog
(Vendégem egy 300WinMag. R-8-cal vadászik, de kezelni is cefet módon tudja, azt meg kell hagyni. Igaz, hetente jár lőtérre, mert sokat vadászik külföldön,
de az otthoni, Kufstein melletti 1800 ha-os hegyi területén is számos vadat lő minden évben, ahol nem ritkák a 300 m-es lövések).

Még volt a szombat délutánból vissza bő másfél óránk, a Kapos gátja mögött cserkelve néztünk át egy jó nagy ártéri rétet.
Volt is rajta őz szépen, de egy kiszemelt bak miatt vettem arra az irányt...persze, hogy nem azt lőttük meg végül Ördög
Hasaltunk a gát koronán (Ingo belefeküdt egy hangyabolyba, volt ám fekvetáncolás Nyihi), várva, hogy a kiszemelt öreg, zömök 6-os bak felkelni méltóztasson végre,
amikor az egyik mélyedésből előtűnt egy világos agancs. Elő a spektívet (a távolság bő 350 volt), és elkezdtem a magas füvön át feltérképezni, hogy mi is van a bak fején,
amikor a vendég sziszegett, hogy felkelt a bak, lőheti-e? Alig bírtam lebeszélni róla, mert addigra már láttam, hogy mit hord a fején a másik, eddig még nem látott lovag.
Nagy nehezen elmagyaráztam neki, hogy merre skubizzon, aztán amikor rátalált, már fordult is arra a hátizsákra fektetett puskával.
A bak közben elindult a többiek felé, folyamatosan közelítve, így amikor megállt jó 200-ra tőlünk, már egészen biztos voltam benne, hogy Ő kell nekünk!
De akkor már bele is ordított a rét csendjébe a háromszázas, a bak pedig egy őrült iramú halálvágta végén egy hatalmas freccsenés közepette eltűnt a magas fűben.
Nyugi szivarka megvolt, Ingo elindult a bak felé (szigorúan meghagytam neki a direkciót, hogy melyik villanyoszlopot tartsa célkeresztben) én meg vissza a kocsihoz,
fél világ megkerül, és negyed óra múlva már a rét túlsó szélén álltam.
De láttam, hogy gond van, mert barátom nem guggolt a bak mellett (ahogyan mindig szokott), hanem ingázva a fejét, járkált fel 's alá.....aha, nem találja.
Nekivágtam a rétnek, hogy segítsek neki, mert azt azonnal láttam a parti nyárfát és a becélzott villanyoszlopot betájolva magamnak, hogy legalább 50 métert eltért az iránytól.
(később mondta is, hogy nem akart nagyon vizes lenni, ezért kerülgette a pangó vízfoltokat, így a végén azt sem tudta, hogy hol jár)
Nekivágtam a rétnek, de egyre magasabb lett a víz. Autóhoz vissza, bakancs le, csizma fel, aztán újból irány a bak vélt helye.
Igen ám, de a víz előbb csak csizmaszár tetőig, majd térdig, majd tö.... akarom mondani törzskezdeményig ért. Egy darabig próbáltam pipiskedve haladni, de aztán beláttam, hogy
itt minden hiába, ebből ruhás fürdés lesz mindenképp.
Így is lett, de legalább a bakra szinte nyílegyenesen ráhúztam...vagy inkább ráúsztam?
Nem okozott csalódást.

Nagy volt az öröm, de még nagyobb volt a víztartalmam (mármint a ruházati), így a két bakkal megelégedve beszüntettük a vadászatot.

Vasárnap reggel nagyon jó mozgás volt.
Egy eléggé vizes nemesnyarasban nagyon messziről becserkeltünk egy nyálcsordító bakot, de mikor már élesbe lett tolva a Blázeren a stracni, a bak
(mint, ha megérezte volna, hogy ebből baj lesz) egy ugrással eltűnt a magas sásban. Kár volt, szép magas, érett, rövid ágú agancsot viselt, nagyon tetszett mindkettőnknek.
Ezt követően közösen jól elbalf@szkodtunk egy bakot, már ami a bírálatát illeti. Egy sűrű szolidágóval benőtt aljú nyarasban lakó öreg bakkal kevertem  össze, ebben Ingo is parner volt,
mert csak búgta a fülembe, hogy "gúatta bokk....aaaalta bokk..." csak azzal nem számoltunk, hogy ő 10x-es, én 12x-es nagyításon néztük a (mint a végén kiderült) kb. 60 méterre
lévő bakot...hát persze, hogy nagyot mutatott.
Szépen meg is lőtte a romos kerítés oszlopjára támasztva, de amikor odamentünk hozzá, bizony lehervadt a mosoly az arcunkról Rííí
Egy 4 éves , nálunk egész jó képességűnek számító bak hevert a csádéban.

Kár érte, de sajnos feltámasztani már nem lehetett.

Utána jó messziről kiszúrtunk két bakot, amiket jó nagy kerülővel, egy búzaföld magaslata felől lehetett megközelíteni.
A közelítés hellyel-közzel sikerült is, de a vége két ordas hibázás lett célzóbotról.
Láttuk, hogy hová menekültek a bakok, az elhibázottat hagytuk, de a másik elég könnyen megvadászható helyre ment be, így annak a nyomába eredtünk,
kicsit autózva, majd jól kilépve, megpróbálva elvágni az útját.
Ez sikerült is, végül 180 méterre elénk sétált, és már a durranást sem hallva, csak belefeküdt a búzatengerbe.

Jó koros, ághiányos, örökös közepes bak felett álltunk, kissé feledve a korábbi fiaskó miatti bosszúságot.

A vasárnap délután két hibázást és egy kis ághiányos bakot adott (a fotóját ügyesen kitöröltem OOO), jót sétáltunk, Ingo hagyta magát rábeszélni egy nagyon messze álló
bakra (nagyon jó bak, öreg, mint az országút, de megközelíthetetlen helyen van és nem lehet 300 méternél jobban becserkelni, mindenhogyan észrevesz), csináltam
neki akácágakból magasítást a hátizsákja alá, de nem hallgatott rám, fölé célzott a baknak....és mind a kétszer fölé is lőtt.
Utána a kocsitól 20 métert sétálva meglőtt egy kis ághiányos csenevész bakocskát.
Ezért (is) szeretek vele vadászni, mert ugyan bármilyen agancsú bakot, bikát megengedhet magának, de ugyan olyan lelkesedéssel lövi meg a "selejtjét" is.

Tegnap reggel egy már régtől fogva figyelt bak tanyájánál kezdtünk.
Ott is volt az öreg legény, basáskodva és zsarnokoskodva uralkodott a territóriumának számító réten az összes ott élő őze felett.
Ez lett a veszte is, mert egy fiatal bak csak nem akarta megérteni, hogy jobb lenne behódolni a korosabb bajnoknak, ezért (hogy móresre tanítsa) kikergette
a rét biztonságából a mellette lévő kukorica vetésre....csak azt nem tudta, hogy mi már ott fekszünk hason az anyaföldön, és egy céltávcső szálkeresztje
ügyeli minden mozdulatát.
Az alattunk jó 100 méterre elrohanó bakokra egy jó erőset ráriasztottam, mire úgy ledermedtek, mint a sóbálvány.
A lövést már ő sem hallotta, egy hatalmas szőr és porfelhőben összeomlott, majd mire elült a por, már mozdulatlan hevert a vetésen.
Jó "töves" agancsnak örülhettünk, korban azt hozta amit gondoltam is róla (3 éve ismerjük, most 6 éves lehet).


Ideje volt utána nézni egy "határbaknak" is, ami hol nálunk, hogy a szomszédnál múlatta az idejét, a határt képező vizesárkon vidáman közlekedve ide-oda.
Ott is volt a harmatos réten, csak az volt a bökkenő, hogy a hozzá legközelebbi takarás 455 méterre esett...a szomszédnál lett volna lehetőség rámenni 50-re is,
de hát mi nem olyan családból származunk Vigyorog.
Úgy gondoltuk, hogy aki mer, az nyer, és elindultunk hétrét görnyedve a bak felé. Amikor felemelte a fejét, akkor megálltunk, ha legelészett, akkor lépkedtünk.
Kereken 200 méter tudtunk megtenni így, jó 10 perc alatt. Tovább nem mehettünk, mert egy mélyedés volt előttünk, amiből nem láttuk volna a bakot,
ha pedig a túlsó széléig megyünk, akkor már olyan közel érünk, hogy egészen biztosan lebukunk.
255 méter volt a távolság, a puska stabilan feküdt a 3 lábú, plusz támasztóvillával ellátott lőboton.
A karommal alápolcoltam Ingo könyökét, és már ment is a lövés.
Hatalmas becsapódás volt a válasz, és egy olyan látvány, amilyent nem sokat láttam eddig.
A lövedék testközépen érte a bakot, és a comb előtt távozott a túloldalon.
A bak jó 2 méter magasra felugrott, és csinált egy szabályos, érintő nélküli szaltót előre felé, majd lábra érkezve futni kezdett a legközelebbi takarás felé.
Ingo gyorsan ismételt és már követte a bakot a céltávcsőben, amikor az egy pillanatra megállt. Már ment is abban a minutumban a lövés, ami végül jó helyre talált.
Igen jó, erős középkorú baknak adhattuk meg a végtisztességet.

Tegnap délután jó időben kiindultunk, hogy az utolsó lehetőséget minél jobban kihasználhassuk.
De egy ideig nagyon gyér volt a mozgás, alig láttunk őzet. Egy helyen (csak megszokásból) megálltam a műúton és bekémleltem egy búzaföldre, ahol a legtöbbször nem látni semmit.
Nem így most! Mit láttak szemeink, ott feküdt a kétszer elhibázott bak!
Gyors haditanács, és már robogtunk is körbe, ahonnan elkezdődhetett a megközelítő hadművelet.
Sikerült 200 méter alá belopni a bakot, de tovább nem mehettünk, mert kezdett valamit megsejteni.
Így óvatos hátizsákos alápolcolás után már ment is a lövés, és a már álló és feszülten figyelő bak, a lábait maga alá kapva csak beesett a búzába.
Az összes közül talán a legkorosabb legény volt ő, fogai ínyig és gödrösre kopva, rózsája, töve mind a koráról árulkodtak.

Tavaly ketten hibázták el, idén csak egyszer (igaz akkor két lövésből Vigyorog), de végül csak megfoghattuk az agancsát.

Mire végeztünk az örömködéssel, és még megnéztünk egy helyet, ahol 2 barkás bakocska heverészett 9 vemhes suta társaságában, már ment el a Nap.
Ekkor szinte egyszerre gondoltunk arra, hogy még pont oda érhetnénk a nagy nyarashoz, ahol a hosszú szárú, szűk állású baknak valaki súgott tegnap....
Még pont időben érkeztünk, és láss csodát, a bak kint volt a nyaras melletti földön és pont felénk ballagott...ezt a mákot!?
Csak annyit kellett tenni, hogy óvatosan a célzóbotra kellett tenni a puskát, megvárni mag a bak egy kicsit megáll, aztán amikor ez így is lett,
akkor őt is durván leverte a lövedék a lábáról.


 
Nekem őszintén szólva ő tetszik a legjobban az összesen lőtt 13 bak közül (mert Ingonak társa is van, aki a kollégával vadászott).

Rövid volt ez a két és fél nap, kicsit rohanós is lett, hogy szorított az idő, de nagyon jót vadásztunk, és a vendégek (de inkább mondanék ennyi év után Barátot)
nagyon elégedetten utaztak el ma hajnalban haza, a szép hegyeik közé Emelem
   
   
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 [461] 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: