Oldalak: 1 ... 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 [461]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 593045 alkalommal)
tuff74
Vadász
Nem elérhető Nem elérhető

« Új üzenet #6900 Dátum: 2018. Január 25. - 21:32:54 »

Gratulálok,
lehet tényleg "sok" a kép, de
aki 1 km-et a vállán viszi a vadat, az előtt le a kalappal!   Emelem
Esetleg lefőzött kép is lenne, plussz életkor súllyal a bírálatról?

Naplózva
csontmetsző
Vadász

Vadász-Csontmetsző

« Új üzenet #6901 Dátum: 2018. Január 25. - 21:36:57 »

Mindenki dicsérgette, milyen szép, de, ha felhozzák, mindig csak annyit mondok, hogy láttátok volna, amikor még élt...

Na ez a lényeg kérem szépen! Igen
Huncut a tekinteted Krisz! Gratulálok, bitang jó bakot lőttél! Igen

Jó estét!
Sok minden felmerült bennem, miközben olvastam. Érzések, meg saját élmények. 88-óta ugyanazt a 2 lódent koptatom, hozzám nőttek, mint máshoz az öregapjuk zsíros kalapja. És, valami azt mondatja velem, etika ide-oda, hogy nem a ruha teszi vadásszá az embert. Főleg 2018-ban. Igen. Tudom. Sajnos. Szóval nekem ez így, most kerek volt. (Ez mellet elfogadom az ellenvéleményt, ha van. Wave)  
Annak idején motorral volt hasonló őzbak szállítós kalandom. Megtaláltam a legnagyobb kátyút és urasan betakaróztam a Schwalbe-val, plusz a bakkal. Puskának baja nem lett, csak a vadőr szeme kerekedett ki, ahogy betoltam a szörnyeteget a nagykapun. Röhög
Egyszer remélem én is elkapok egy hasonló érett bakot! Nagy hatosom még nem volt. Nem érdemeltem ki. Igen Múltkorában Nándi komám mélázott a bakjaim előtt míg telefonáltam, és halkan odasúgta: Hallod, a kunbajai bakjaid mind egybegyúrnánk, talán kiadnának egy normális hatos bakra valót! Vigyorog
Bicajról meg egyik fórumtársunk jutott eszembe, ő frissen lőtt vaddisznót kötözött a drótszamárra! Én keveset jártam biciklivel vadászni, ugyanis már az első alkalmak egyikén kis híján infarktust kaptam. Domboldalban karikáztam hazafelé egy kukoricás és erdősáv mezsgyéjén. Hangtalanul gurultam a sápadt arcú Öreglány fényénél (Hold) hazafelé az éjszaka közepén, amikor a mellettem elsuhanó kátyú sarából hasonló infarktus gyanús állapotban egy jókora vadkan robbant ki elém! Azanyja mindenségit, kis híján karamboloztunk és kis híján medvekarmos lett a gatya is! Ördög Ezért én már vadászni inkább nem bicajjal megyek.         Vigyorog
Na, mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát és hasonló F@sza bakot kívánok! Wave Koccint

Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vadász
Elérhető Elérhető

Közvadász helyettes

« Új üzenet #6902 Dátum: 2018. Január 26. - 07:59:54 »

...hát nem őzbak szezon van, az biztos..   
                                                                                                                                                                                                                                                                                                               ha felhozzák, mindíg csak annyit mondok, hogy láttátok volna, amikor még élt...

Jó történet - nagyon jó bak !  Emelem   A feltöltés meg menni fog csak gyakorolni kell minél gyakrabban és minél jobb történetekkel S.Peti  mert benned vannak jó történetek azt látom .  Wave
Naplózva

"Nem Pesten történt, amit hallotok.
Ott ily regényes dolgok nem történnek." (Petőfi)
Stefi
Vadász
Elérhető Elérhető

Közvadász helyettes

« Új üzenet #6903 Dátum: 2018. Január 26. - 08:06:06 »

Annak idején motorral volt hasonló őzbak szállítós kalandom. Megtaláltam a legnagyobb kátyút és urasan betakaróztam a Schwalbe-val, plusz a bakkal.

Simsonos vaddisznós történetet én is tudok . Egy Duna menti kis faluban a hajnalban meglőtt élet első vaddisznója volt felkötözve a csomagtartóra . A kocsma előtt délben már kezdett gyöngülni a süldő húsa sütés nélkül is . Piál  Röhög
Naplózva

BKRISZ
Vadász
Elérhető Elérhető

« Új üzenet #6904 Dátum: 2018. Január 26. - 16:46:51 »

...hát köszönöm mindegyikőtöknek a jó szót!... Emelem az érdem a Természeté, meg a Sorsé, hogy ezt adta nekem. A baké meg a tisztelet. Én csak egy egyszerű vadász vagyok. Tuff74 kérdésedre: hát ott voltam a trófea bírálaton, 5 évesnek ítélték. Nem mondok erre semmit, mert már régebb óta ismertem ezt a bakot, mint öt év. De nem számít. Aranyat kapott. Lefőzés után bő egy nappal 610 grammot mértem egy pontos mérlegen. Bírálatra csak jóval később vittük el, a többi tagi bakokkal eggyütt. Ekkor nagykoponyás tömege 554 grammra esett vissza a száradás miatt, kiskoponyára 482 grammot adtak meg és 133,75 pontot kapott. Jobb oldali szárhossz 27,2 cm, bal oldali 25,4, jobb szemág 12,1 cm, a bal szemág 11,8, terpesztés 17,6 cm. Köbtartalma 204 köbcenti. Érdekesség a nagyon rövid, de nagyon vastag szárak, amin ,,jó lentről" indultak a szemágak. A színét én az öreg kökénybokornak gondolom, ez volt éveken keresztül a fő rejtekhelye, ez egy szélesebb akácfasorban van, minden földúttól távolabb, nagyobb mezőgazdasági táblák között, eléggé nyugodt, félreeső helyen, a legközelebbi zárt erdőtől légvonalba úgy 600 méterre. Hát nagy hirtelen ennyit a ,,száraz" adatokról. Mégegyszer köszönöm mindegyikőtöknek a jó szót és...január-február-itt a tavasz-nyár...s a nekünk kedves ŐZBAKOK... Kacsint
Naplózva

...az igazi férfinak van puskája, kutyája, meg asszonya...
tuff74
Vadász

« Új üzenet #6905 Dátum: 2018. Január 26. - 22:55:11 »

...hát köszönöm mindegyikőtöknek a jó szót!... Emelem az érdem a Természeté, meg a Sorsé, hogy ezt adta nekem. A baké meg a tisztelet. Én csak egy egyszerű vadász vagyok. Tuff74 kérdésedre: hát ott voltam a trófea bírálaton, 5 évesnek ítélték. Nem mondok erre semmit, mert már régebb óta ismertem ezt a bakot, mint öt év. De nem számít. Aranyat kapott. Lefőzés után bő egy nappal 610 grammot mértem egy pontos mérlegen. Bírálatra csak jóval később vittük el, a többi tagi bakokkal eggyütt. Ekkor nagykoponyás tömege 554 grammra esett vissza a száradás miatt, kiskoponyára 482 grammot adtak meg és 133,75 pontot kapott. Jobb oldali szárhossz 27,2 cm, bal oldali 25,4, jobb szemág 12,1 cm, a bal szemág 11,8, terpesztés 17,6 cm. Köbtartalma 204 köbcenti. Érdekesség a nagyon rövid, de nagyon vastag szárak, amin ,,jó lentről" indultak a szemágak. A színét én az öreg kökénybokornak gondolom, ez volt éveken keresztül a fő rejtekhelye, ez egy szélesebb akácfasorban van, minden földúttól távolabb, nagyobb mezőgazdasági táblák között, eléggé nyugodt, félreeső helyen, a legközelebbi zárt erdőtől légvonalba úgy 600 méterre. Hát nagy hirtelen ennyit a ,,száraz" adatokról. Mégegyszer köszönöm mindegyikőtöknek a jó szót és...január-február-itt a tavasz-nyár...s a nekünk kedves ŐZBAKOK... Kacsint
Éreztem én hogy van benne "kraft". Fasza tagi bak  Röhög , / persze tudom,ez társaságfüggő. /
Még egyszer nagy gratula hozzá!  Emelem
Naplózva
Stefi
Vadász
Elérhető Elérhető

Közvadász helyettes

« Új üzenet #6906 Dátum: 2018. Január 27. - 08:27:17 »

Éreztem én hogy van benne "kraft". Fasza tagi bak  Röhög , / persze tudom,ez társaságfüggő. /
Még egyszer nagy gratula hozzá!  Emelem

Hála Istennek hogy egyre több társaság eljut vagy eljutott oda hogy nem azért gazdálkodik hogy jól eladja a vadászatot a lehetőségeket . Régi társaságunknál egy bakhoz juthatott évente az egész tásaság
azt az egyet tombolán kisorsolták a vadászbálon jelenlévő tagok között .  Röhög  vagy inkább  Rííí  . Ebben az első évben minden tagnak aki lőni akart jutott 1 bak és aki kijárt annak 1 bika is . A bakok felét eladtuk és eladtunk VOLNA 3 bikát is aztán végül vadkárban lett meglőve 1 db. Nem mentünk tönkre sőt - van pénz a kasszában  , jó bevétel volt az un. húspénzből is . Igaz nem neveltünk 2000 fácánt amit az előző vezetőség istenített igaz nem  volt 3 vadászat neylonfácánra -( mert max. annyi jutott a tagoknak és esetleg terítékkiegészítés útján még néhány fácánt haza lehetett vinni) . ( Csak egy kis adalékként . A kiegészítés esetenként úgy történt hogy mondjuk csütörtökön vadászott egy német csoport a lőtt fácánokból a szebbeket hazavitték a maradék @arrálőtt madár még néhány napot gyöngült  a hűtőben és vasárnap a tagi vadászaton ki lett téve a terítékre és a tagok boldogan hazavihették .  Hány  )       Emelem   
Naplózva

BKRISZ
Vadász
Elérhető Elérhető

« Új üzenet #6907 Dátum: 2018. Február 12. - 17:57:21 »

...februári vadkamerás-etetős leskelődés...a ,,drága kincseink"... Kacsint
Naplózva

BKRISZ
Vadász
Elérhető Elérhető

« Új üzenet #6908 Dátum: 2018. Február 12. - 18:08:18 »

...Bak jegyében jöttem a világra...talán innen a vonzódás... Ördög
Naplózva

Oldalak: 1 ... 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 [461]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: