Oldalak: 1 ... 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 [460] 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1009500 alkalommal)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #6885 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 14:25:18 »

Szervusz Abonyi.

minden elismerésem a Tiéd  Emelem
Virtuálisan neked adom a Nimród éremet nem a sokk operett vadásznak.
Sajnos ezek a trágya gödrök egy egy idözitett bombák.
Megolgás lehett a kerités háló leengedés az oldalon  vagy OSB lapokat be lécezni és azt vagy padlót, csak sajnós nehéz e rögzitése .
Bár ebben az esetben lesza...nám,hogy át szúrja a gumi boritást.

Mit mond a tájegységi fővadász ??



Előrehaladás az ügyben!
 Szerdán lesz  szemle a helyszínen !
 Megyei fő állatorvos és valaki a környezetvédelmi minisztériumból. Mindkét emberke vadász is egyben, így van fény az alagút végén!
 A feljelentés   ment állatkínzás, és nagy értékű kár okozás  ügyben. Ráadásul szándékos, mert lett küldve vagy 30 fölszólító  levél  nekik az elmúlt 10 évben.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6886 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 22:41:32 »

Mert amikor rákattintasz a linkre, az nem teljesen végig van aláhúzva, és csak az aláhúzott részt emeled át ezáltal a böngésződbe. Tedd csak rá az egérkurzort kattintás nélkül, akkor látod majd. Ehelyett jelöld ki a link szövegét előről a legvégéig, Ctrl+C-vel kimásolod, aztán a böngésződet megnyitva, a címsorba belekattintva (legfölső üres sor, ahova a www-s címeket szokás írni)  Ctrl+V-vel bemásolod, majd Enter.
Köszönöm, hogy segíteni akarsz, de én a lüke felhasználó vagyok. Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6887 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 22:44:10 »

Ráadásul szándékos, mert lett küldve vagy 30 fölszólító  levél  nekik az elmúlt 10 évben.

Hozzám képest Ti nagyon türelmesek vagytok, én már ..........! Remélem tényleg haladni fog az ügy.. Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #6888 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 23:14:23 »

Volt még két fiatal bak a keretünkből. Már csak egy van.  Kacsint

Nagy története nincs, hacsak az nem, hogy ismertük egymást már régebbről, de ezúttal én voltam a gyorsabb...  Emelem

Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #6889 Dátum: 2017. Október 11. - 08:52:44 »

A "szélfújta"...

 Emelem



Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #6890 Dátum: 2017. Október 12. - 19:08:54 »

Nem ártott volna, ha elfordítod a képet! Stoel Emelem
Úgy jobb lenne gyönyörködni benne.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6891 Dátum: 2017. Október 12. - 22:10:40 »

A "szélfújta"...

 Emelem




Nagyon jó.  Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6892 Dátum: 2018. Január 25. - 19:55:31 »


A bak nagyon jó, és nagyon szép, a vadászatához is  Emelem, de ezeknek a fotóknak , nem mindnek a gondja a sok...( nem bántani akarlak, csak ... sok) Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #6893 Dátum: 2018. Január 25. - 20:02:48 »

Húúú, gyönyörű, gratulálok.  Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #6894 Dátum: 2018. Január 25. - 21:32:54 »

Gratulálok,
lehet tényleg "sok" a kép, de
aki 1 km-et a vállán viszi a vadat, az előtt le a kalappal!   Emelem
Esetleg lefőzött kép is lenne, plussz életkor súllyal a bírálatról?




Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #6895 Dátum: 2018. Január 25. - 21:36:57 »

Mindenki dicsérgette, milyen szép, de, ha felhozzák, mindig csak annyit mondok, hogy láttátok volna, amikor még élt...

Na ez a lényeg kérem szépen! Igen
Huncut a tekinteted Krisz! Gratulálok, bitang jó bakot lőttél! Igen

Jó estét!
Sok minden felmerült bennem, miközben olvastam. Érzések, meg saját élmények. 88-óta ugyanazt a 2 lódent koptatom, hozzám nőttek, mint máshoz az öregapjuk zsíros kalapja. És, valami azt mondatja velem, etika ide-oda, hogy nem a ruha teszi vadásszá az embert. Főleg 2018-ban. Igen. Tudom. Sajnos. Szóval nekem ez így, most kerek volt. (Ez mellet elfogadom az ellenvéleményt, ha van. Wave)  
Annak idején motorral volt hasonló őzbak szállítós kalandom. Megtaláltam a legnagyobb kátyút és urasan betakaróztam a Schwalbe-val, plusz a bakkal. Puskának baja nem lett, csak a vadőr szeme kerekedett ki, ahogy betoltam a szörnyeteget a nagykapun. Röhög
Egyszer remélem én is elkapok egy hasonló érett bakot! Nagy hatosom még nem volt. Nem érdemeltem ki. Igen Múltkorában Nándi komám mélázott a bakjaim előtt míg telefonáltam, és halkan odasúgta: Hallod, a kunbajai bakjaid mind egybegyúrnánk, talán kiadnának egy normális hatos bakra valót! Vigyorog
Bicajról meg egyik fórumtársunk jutott eszembe, ő frissen lőtt vaddisznót kötözött a drótszamárra! Én keveset jártam biciklivel vadászni, ugyanis már az első alkalmak egyikén kis híján infarktust kaptam. Domboldalban karikáztam hazafelé egy kukoricás és erdősáv mezsgyéjén. Hangtalanul gurultam a sápadt arcú Öreglány fényénél (Hold) hazafelé az éjszaka közepén, amikor a mellettem elsuhanó kátyú sarából hasonló infarktus gyanús állapotban egy jókora vadkan robbant ki elém! Azanyja mindenségit, kis híján karamboloztunk és kis híján medvekarmos lett a gatya is! Ördög Ezért én már vadászni inkább nem bicajjal megyek.         Vigyorog
Na, mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát és hasonló F@sza bakot kívánok! Wave Koccint

Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6896 Dátum: 2018. Január 26. - 07:59:54 »

...hát nem őzbak szezon van, az biztos..   
                                                                                                                                                                                                                                                                                                               ha felhozzák, mindíg csak annyit mondok, hogy láttátok volna, amikor még élt...


Jó történet - nagyon jó bak !  Emelem   A feltöltés meg menni fog csak gyakorolni kell minél gyakrabban és minél jobb történetekkel S.Peti  mert benned vannak jó történetek azt látom .  Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6897 Dátum: 2018. Január 26. - 08:06:06 »

 
Annak idején motorral volt hasonló őzbak szállítós kalandom. Megtaláltam a legnagyobb kátyút és urasan betakaróztam a Schwalbe-val, plusz a bakkal.


Simsonos vaddisznós történetet én is tudok . Egy Duna menti kis faluban a hajnalban meglőtt élet első vaddisznója volt felkötözve a csomagtartóra . A kocsma előtt délben már kezdett gyöngülni a süldő húsa sütés nélkül is . Piál  Röhög
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #6898 Dátum: 2018. Január 26. - 22:55:11 »

...hát köszönöm mindegyikőtöknek a jó szót!... Emelem az érdem a Természeté, meg a Sorsé, hogy ezt adta nekem. A baké meg a tisztelet. Én csak egy egyszerű vadász vagyok. Tuff74 kérdésedre: hát ott voltam a trófea bírálaton, 5 évesnek ítélték. Nem mondok erre semmit, mert már régebb óta ismertem ezt a bakot, mint öt év. De nem számít. Aranyat kapott. Lefőzés után bő egy nappal 610 grammot mértem egy pontos mérlegen. Bírálatra csak jóval később vittük el, a többi tagi bakokkal eggyütt. Ekkor nagykoponyás tömege 554 grammra esett vissza a száradás miatt, kiskoponyára 482 grammot adtak meg és 133,75 pontot kapott. Jobb oldali szárhossz 27,2 cm, bal oldali 25,4, jobb szemág 12,1 cm, a bal szemág 11,8, terpesztés 17,6 cm. Köbtartalma 204 köbcenti. Érdekesség a nagyon rövid, de nagyon vastag szárak, amin ,,jó lentről" indultak a szemágak. A színét én az öreg kökénybokornak gondolom, ez volt éveken keresztül a fő rejtekhelye, ez egy szélesebb akácfasorban van, minden földúttól távolabb, nagyobb mezőgazdasági táblák között, eléggé nyugodt, félreeső helyen, a legközelebbi zárt erdőtől légvonalba úgy 600 méterre. Hát nagy hirtelen ennyit a ,,száraz" adatokról. Mégegyszer köszönöm mindegyikőtöknek a jó szót és...január-február-itt a tavasz-nyár...s a nekünk kedves ŐZBAKOK... Kacsint
Éreztem én hogy van benne "kraft". Fasza tagi bak  Röhög , / persze tudom,ez társaságfüggő. /
Még egyszer nagy gratula hozzá!  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6899 Dátum: 2018. Január 27. - 08:27:17 »

Éreztem én hogy van benne "kraft". Fasza tagi bak  Röhög , / persze tudom,ez társaságfüggő. /
Még egyszer nagy gratula hozzá!  Emelem

Hála Istennek hogy egyre több társaság eljut vagy eljutott oda hogy nem azért gazdálkodik hogy jól eladja a vadászatot a lehetőségeket . Régi társaságunknál egy bakhoz juthatott évente az egész tásaság
azt az egyet tombolán kisorsolták a vadászbálon jelenlévő tagok között .  Röhög  vagy inkább  Rííí  . Ebben az első évben minden tagnak aki lőni akart jutott 1 bak és aki kijárt annak 1 bika is . A bakok felét eladtuk és eladtunk VOLNA 3 bikát is aztán végül vadkárban lett meglőve 1 db. Nem mentünk tönkre sőt - van pénz a kasszában  , jó bevétel volt az un. húspénzből is . Igaz nem neveltünk 2000 fácánt amit az előző vezetőség istenített igaz nem  volt 3 vadászat neylonfácánra -( mert max. annyi jutott a tagoknak és esetleg terítékkiegészítés útján még néhány fácánt haza lehetett vinni) . ( Csak egy kis adalékként . A kiegészítés esetenként úgy történt hogy mondjuk csütörtökön vadászott egy német csoport a lőtt fácánokból a szebbeket hazavitték a maradék @arrálőtt madár még néhány napot gyöngült  a hűtőben és vasárnap a tagi vadászaton ki lett téve a terítékre és a tagok boldogan hazavihették .  Hány  )       Emelem   
Naplózva
Oldalak: 1 ... 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 [460] 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: