Oldalak: 1 ... 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 [394] 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1022165 alkalommal)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #5895 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 08:23:24 »

Igazi öröm volt a csörtét végigolvasni.
Wipe!
A tiszteletet meg kell adni K. bácsinak, akkor is ha tudományos magyarázat van az igazadról.
Én személy szerint, ha vadhúskereskedéssel, minősítéssel foglalkoznék, akkor át nem venném, forgalomba nem hoznám, mert "nem különösebben szép".
A gasztronómia része az alapanyag minősége, annak külső,vizuális szemrevételezése,illat,állag stb.
Hát erről a képről nem az jut eszembe, hogy milyen jó pöri készülne belőle, és innentől felejtős a projekt.
Stefivel értek egyet, gusztustalan.
Az ország meg ilyen sajnos, hogy "megeszikeztmajdapestiúrinépek", és erről még papír is lesz, hogy milyen egészséges...
Talán majd egyszer kinövi az ország, és az lesz fontos, hogy aki itt él, az minőségi élelemhez jut.
Azért ezt senki nem enné meg, ha a képet mellékelnéd, ezt ne felejtsd!
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #5896 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 08:26:13 »

Egyepkent gusztus dolgaban nemigen segit egy gyorstalpaloi tanfolyam, legyen annak neve vadhusbevizsgalofobevizsgaloazannya akar. KAP

A vadhús bevizsgálói tanfolyam oktatójának megjegyzése. " Azt a vadat minősítsék egézségesnek, amit magadnak vagy csládodnak szívesen elkészítenél és felszolgálnál!"
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 11. - 08:43:58 írta Pyrus » Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5897 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 08:37:55 »

Sajnos azt kell mondjam, látszik, hogy nem dögkúton nevelkedtetek.  Nyihi
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Koma


« Új üzenet #5898 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 08:38:10 »

Mint tejfelesszájú, nem láttam még papilómás őzet.
 A húsa is ilyen, illetve a nyúzás után is?

Wipe,
Ha van nyúzás utáni kép róla azt felrakhatnád.

Mert ha azon nem látszik akkot valóban randa de olyan mint a bagócs.
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #5899 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 08:40:11 »

Ha hpv objektum kerül a látókörünkbe, akkor azt megnyalva enyhén sós ízt érzünk, majd egyre mélyülő sóhajokat, később nyögdécselés vagy ennél intenzívebb hanghatások fültanúi lehetünk. Punktum.
Ízlésekről meg lehet vitatkozni, de néha be kell vállalni bizonyos kockázatokat nemes és tiszta szándék által vezérelt céljaink mindkét fél részére kielégítő lezárása érdekében. Van egy olyan érzésem, hogy Karcsi, - akinek P. szakértelmét botorság lenne elvitatni - is erre gondolt elsőre. (Mint mindig.)
 Ördög  Röhög
 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #5900 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 09:09:17 »

Mint tejfelesszájú, nem láttam még papilómás őzet.
 A húsa is ilyen, illetve a nyúzás után is?

Wipe,
Ha van nyúzás utáni kép róla azt felrakhatnád.

Mert ha azon nem látszik akkot valóban randa de olyan mint a bagócs.
 Emelem


Nos kultúrált kèrdésre, hozzászòlásra illik normális választ adni.
( Mert ez a tisztelendő, nem a kor. Hiszen az csak egy állapot... )

A papillomás őz nyùzás után nem mutat semmilyen elváltozást, nincs szaga mint a bőgő bikának vagy a kannak. A hùs állaga, kinézete és íze semmiben nem különbözik a többi őz húsátòl.
Nincs semmi ok a megsemmisítésre.
Magam is vittem már haza ilyen őz húsát, tagnak is adtam már ki ( látta mit kap), ès fizető bérvadász is vett és vitt már el ilyen őzet.
A cinkelések ellenére tudom mit beszélek, és nem pofáznék, ha nem ettem volna még ilyen őzet!
Persze van olyan súlyosan fertőzőtt, komoly méretű és mégtöbb gumóval rendelkező őz amely leromlott a betegségtől. Na az már természetesen a használhatatlan jategóriába tartozik.
 Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Koma


« Új üzenet #5901 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 09:32:52 »

Tegnap itt a savaseső miatt előkaptam a pócról a "Hivatásos vadászok kézikönyve 2" és kerestem benne, de nem találtam.  Vállat von
Ennyire újkeletű ez a keh vagy csak ritka?

Bár lehet át kéne menni a vadbetegségek topicba...  :Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #5902 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 09:53:24 »

Tegnap itt a savaseső miatt előkaptam a pócról a "Hivatásos vadászok kézikönyve 2" és kerestem benne, de nem találtam.  Vállat von
Ennyire újkeletű ez a keh vagy csak ritka?

Bár lehet át kéne menni a vadbetegségek topicba...  :Mosolyog

Èvente lövünk 100-110 őzet, ezeknek kb 10%-a papillomás kisebb nagyobb mértékben.
Hogy máshol ez mennyire gyakori azt nem tudom, de ennyi őzet nem dobálhatok el úgy, hogy azt ha megmutatom a hatósági állatorvosnak emberi fogyasztásra alkalmasnak fogja minősíteni!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5903 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 10:22:27 »



Bár lehet át kéne menni a vadbetegségek topicba...  :Mosolyog


    Megyek      Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5904 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 10:50:27 »

Tegnap itt a savaseső miatt előkaptam a pócról a "Hivatásos vadászok kézikönyve 2" és kerestem benne, de nem találtam.  Vállat von
Ennyire újkeletű ez a keh vagy csak ritka?

Bár lehet át kéne menni a vadbetegségek topicba...  :Mosolyog

https://szie.hu//file/tti/archivum/ErdelyiK_ertekezes.pdf
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
forester73
Vendég
« Új üzenet #5905 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 11:12:42 »

Nyugodjon le mindenki, mert a következő figyelmeztetésnél kiállítás jár!    sargalap

Voldi maximálisan igazad van csak ezt már az első trágár személyeskedésnél megkellet volna tenni csak nem a sárga hanem piros színűvel.  Wave
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5906 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 12:08:57 »

Sajnos azt kell mondjam, látszik, hogy nem dögkúton nevelkedtetek.  Nyihi

Gyermekkoromban volt egy szegény sorsú család akinek nem tellett húsra, de mindig főtt valami a kondérban. Egyik alkalommal jó nagyapám megleste honnan szerzik be az élelmet. Nem kellet sokat kutakodni, a családfő a TSZ baromfitelepének dögterét látogatta, az elhullott jószágokat vas konténerekben tárolták. Kérdezte drága öregapám, te Jóska, hogy tudod megállapítani, hogy melyik a fogyasztható, Pistabá, én mindegyiknek meghúzom a lábát amelyik kijön tőből az már nem jó, a többit hazaviszem.  Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5907 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 12:17:02 »

Gyermekkoromban volt egy szegény sorsú család akinek nem tellett húsra, de mindig főtt valami a kondérban. Egyik alkalommal jó nagyapám megleste honnan szerzik be az élelmet. Nem kellet sokat kutakodni, a családfő a TSZ baromfitelepének dögterét látogatta, az elhullott jószágokat vas konténerekben tárolták. Kérdezte drága öregapám, te Jóska, hogy tudod megállapítani, hogy melyik a fogyasztható, Pistabá, én mindegyiknek meghúzom a lábát amelyik kijön tőből az már nem jó, a többit hazaviszem.  Stoel

 A faluvégen lévő "tóból" a cigányok hordták a disznót, a hullamérgezést mégsem kapták meg sosem.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #5908 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 12:43:51 »

A faluvégen lévő "tóból" a cigányok hordták a disznót, a hullamérgezést mégsem kapták meg sosem.

Mer a maszt háromszó kell megabáni tesvírem!  Foez
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #5909 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 15:13:56 »

Voldi maximálisan igazad van csak ezt már az első trágár személyeskedésnél megkellet volna tenni csak nem a sárga hanem piros színűvel.  Wave

Bizony, hogy igazad van!
Az első személyeskedést kellett volna rögtön leállítani, hogy a többiek észbe kapjanak!
Itt kellett volna kezdeni a szankcionálást:






...mert aki normálisan kérdezett, vagy szólt hozzám, nem úgy mint ti, annak ugyanolyan stílusban és hangnemben válaszoltam!






Elég régóta tagja vagyok ennek a fórumnak és azokkal akik velem normálisak voltak én is az voltam! Van azonban egy sajátos tulajdonságom. Senkinek nem "fekszem le", és nem tűröm el, hogy ok nélkül úgy beszéljen velem, mintha a kutyája lennék! Ha a kis klikketek nem letámad, és nekem ront, hanem Sanyooo-hoz és Lorkához hasonlóan normálisan, emberi módon szól hozzám, magam is abban a formában válaszoltam volna. Nálam amilyen az "Adjon Isten!", olyan lesz a "Fogadj Isten!"
És ezt nem befolyásolja sem kor, sem rang, csupán a hozzám szóló jelleme!
Ezt tisztázva részemről a téma lezárva.   Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Oldalak: 1 ... 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 [394] 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: