Oldalak: 1 ... 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 [385] 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1022194 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5760 Dátum: 2015. Július 13. - 13:46:54 »


Szia!
Én meglestem, szép! Én még nem lőttem őzbakot szórón, de szép. 
De volna egy nem vadászos kérdésem: Miért olyan erős a zene, miközben a beszédet alig hallani? Nem csak ennél a házi videónál baj ez, sokszor a tv-t is csak állandó csavargatással lehet hallgatni.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5761 Dátum: 2015. Július 13. - 14:13:42 »

Szia!
Én meglestem, szép! Én még nem lőttem őzbakot szórón, de szép. 
De volna egy nem vadászos kérdésem: Miért olyan erős a zene, miközben a beszédet alig hallani? Nem csak ennél a házi videónál baj ez, sokszor a tv-t is csak állandó csavargatással lehet hallgatni.

Én meg nem is fogok szórón bakot lőni  !   Kacsint  Egy kicsit kellett volna várni és hívásban , tarlón , kaszálón de szórón soha .    Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #5762 Dátum: 2015. Július 13. - 14:55:17 »


Szervusz . nem tudom,hogy fogalmazzam meg neked a problémát ,hogy ne legyen sértődés belőle.
Mivel fiatal" kezdő" vadásznak gondollak akit még lehet jó írányba terelgetni ,csak annyit írok ,hogy nem íllik szóron Őzbakot ,Bikát lőni.
Aki ilyen kőrül tekintéssel próbál meg filmet készíteni annak pláne nem. Nem az elejtés őrömét akarom elvenni tőled, hanem ha már megosztod egy országos fórumon az élményt az legyen "makulátlan". Tudom nehéz a mai rohanó zaklatót világunkba "Vadászként" vadászni de meglehet próbálni más lesz élmény, hidd el. Sose ments ki magad avval,hogy más is ezt teszi próbáld meg a következőt másként ,ahogy Stefi is mondta hívásban,cserkelve egész más lesz az élmény . Igyekezd tél mindent jól csinálni ,de egy apróság a seb töretett fordítva helyzeted el .
Üdvözlettel:HSanyi 
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #5763 Dátum: 2015. Július 13. - 15:14:56 »

Hát Fejvakarás Sándor finoman megfogalmazta a lényeget, nincs mit hozzáfűznöm. Beugrottak azok az emlékek mikor gyöngygolyóval kellet lőni az őzet, mert golyós fegyvert csak "egyesek" tarthattak. Na ott volt adrenalin, meg sikerélmény a cserkelés alkalmával. mire beloptad 50 lépésnyire a vadat. Próbáld ki, hidd el, megéri Emelem
Naplózva

Üdv Chris
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #5764 Dátum: 2015. Július 13. - 15:18:51 »

Hogy félre értés ne legyen, nem a gyöngygolyó használatát ajánlom, hanem belopni kis távolságra a vadat és onnan leadni a lövést Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5765 Dátum: 2015. Július 13. - 15:56:12 »

Beugrottak azok az emlékek mikor gyöngygolyóval kellet lőni az őzet, mert golyós fegyvert csak "egyesek" tarthattak.

Még régebben a disznót , szarvast gyöngygolyóval , meg kilencszemessel lőtték , az özet meg öregsöréttel .   Nyihi
Naplózva
magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #5766 Dátum: 2015. Július 13. - 16:09:43 »

A film szép,a bak jó,ennyi!Az előttem szólók leírtak mindent!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5767 Dátum: 2015. Július 13. - 17:37:51 »

Még régebben a disznót , szarvast gyöngygolyóval , meg kilencszemessel lőtték , az özet meg öregsöréttel .   Nyihi
Ezért volt,hogy amikor Béla bácsi újravizsgázott és megkérdezték,hogy milyen lőszerrel szabad az őzet elejteni,akkor az volt a válasz,hogy a "nyócas srét mán viszi..." Vigyorog
Bár lehet,hogy ezt pont Te mesélted itt nekünk... Mosolyog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
SziKla
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #5768 Dátum: 2015. Július 13. - 18:23:43 »

Üdv!
Nem sértődtem meg a hozzászólásokon. Inkább tanulni szeretnék belőle!
A zene szerintem is hangos volt. A beszéd sajnos ilyen halk, mert a kamera mikrofonja ilyen... de tervezünk majd külső mikrofon használatát. Legközelebb a szerkesztés során odafigyelünk jobban a hangzásra.
Azt is elismerem, hogy nem illik őzbakot lőni szórón, teljesen jogos volt a kritika, viszont ahol én vadászok ott a tagok számára egy évben 5 bak lőhető ki összesen. 1 tag csak 1-et lőhet alapon! Erre vagyunk 17-en aki kapja marja, a többi bakot vendégek lövik 15-20-25 bak általában.
Nekünk tagoknak egy bizonyos korlátolt területen ejthetjük el a bakot, ennek nagysága kb 400-500 ha főként erdős terület. A maradék az igazi őzes terület, mezőgazdaság ahol nem vadászhatunk bakra! (vendégeknek fenntartott terület)  (vadászterületünk nagysága 4054 ha ) A vendégek üzekedés idején érkeznek és ilyenkor mi tagok nem is vadászhatunk semmire! Ilyenkor az egész területen hívnak, tehát mi tagok üzekedés idején nem vadászunk bakra... ebből következik hogy mi tagok nem is hívunk őzet. Amikor a vendégek elmennek akkor tudunk mi is kicsit kibontakozni az üzekedés végén. Ekkora már vagy meglőttek mindent, de a legfőbb hogy összesípoltak mindent és a tagnak ezután ha sikerül valamit behívni az esetleg fiatal ígéretes bak, de vannak néha kivételek is. Ebből a kis területből kifolyólag cserkelni sem tudunk csak lesvadászat van, biztonsági okokból.

A töret, bevallom hogy nem is figyeltem arra hogy hogyan is kellene elhelyezni. A későbbiekben figyelek erre is.

Mindezek ellenére remélem tetszett az alkotás.  Mosolyog A jövőben tervezünk további videókat közzétenni. Hibákból tanulva ennél jobbakat! Ha esetleg valakit érdekelne pézsmapocok vadászat is van a csatornánkon!

Vadászüdv.!  Emelem
 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5769 Dátum: 2015. Július 13. - 19:25:02 »

Üdv!
Nem sértődtem meg a hozzászólásokon. Inkább tanulni szeretnék belőle!
A zene szerintem is hangos volt. A beszéd sajnos ilyen halk, mert a kamera mikrofonja ilyen... de tervezünk majd külső mikrofon használatát. Legközelebb a szerkesztés során odafigyelünk jobban a hangzásra.
Azt is elismerem, hogy nem illik őzbakot lőni szórón, teljesen jogos volt a kritika, viszont ahol én vadászok ott a tagok számára egy évben 5 bak lőhető ki összesen. 1 tag csak 1-et lőhet alapon! Erre vagyunk 17-en aki kapja marja, a többi bakot vendégek lövik 15-20-25 bak általában.
Nekünk tagoknak egy bizonyos korlátolt területen ejthetjük el a bakot, ennek nagysága kb 400-500 ha főként erdős terület. A maradék az igazi őzes terület, mezőgazdaság ahol nem vadászhatunk bakra! (vendégeknek fenntartott terület)  (vadászterületünk nagysága 4054 ha ) A vendégek üzekedés idején érkeznek és ilyenkor mi tagok nem is vadászhatunk semmire! Ilyenkor az egész területen hívnak, tehát mi tagok üzekedés idején nem vadászunk bakra... ebből következik hogy mi tagok nem is hívunk őzet. Amikor a vendégek elmennek akkor tudunk mi is kicsit kibontakozni az üzekedés végén. Ekkora már vagy meglőttek mindent, de a legfőbb hogy összesípoltak mindent és a tagnak ezután ha sikerül valamit behívni az esetleg fiatal ígéretes bak, de vannak néha kivételek is. Ebből a kis területből kifolyólag cserkelni sem tudunk csak lesvadászat van, biztonsági okokból.

A töret, bevallom hogy nem is figyeltem arra hogy hogyan is kellene elhelyezni. A későbbiekben figyelek erre is.

Mindezek ellenére remélem tetszett az alkotás.  Mosolyog A jövőben tervezünk további videókat közzétenni. Hibákból tanulva ennél jobbakat! Ha esetleg valakit érdekelne pézsmapocok vadászat is van a csatornánkon!

Vadászüdv.!  Emelem
 



Háát! Senkinek sem könnyű! Remélem nem vettük kedvedet, készíts még, megnézzük! Fel a fejjel!  Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5770 Dátum: 2015. Július 13. - 20:05:24 »

Üdv!
.....
Azt is elismerem, hogy nem illik őzbakot lőni szórón, teljesen jogos volt a kritika, viszont ahol én vadászok ott a tagok számára egy évben 5 bak lőhető ki összesen. 1 tag csak 1-et lőhet alapon! Erre vagyunk 17-en aki kapja marja, a többi bakot vendégek lövik 15-20-25 bak általában.
Nekünk tagoknak egy bizonyos korlátolt területen ejthetjük el a bakot, ennek nagysága kb 400-500 ha főként erdős terület. A maradék az igazi őzes terület, mezőgazdaság ahol nem vadászhatunk bakra! (vendégeknek fenntartott terület)  (vadászterületünk nagysága 4054 ha ) A vendégek üzekedés idején érkeznek és ilyenkor mi tagok nem is vadászhatunk semmire! Ilyenkor az egész területen hívnak, tehát mi tagok üzekedés idején nem vadászunk bakra... ebből következik hogy mi tagok nem is hívunk őzet. Amikor a vendégek elmennek akkor tudunk mi is kicsit kibontakozni az üzekedés végén. Ekkora már vagy meglőttek mindent, de a legfőbb hogy összesípoltak mindent és a tagnak ezután ha sikerül valamit behívni az esetleg fiatal ígéretes bak, de vannak néha kivételek is. Ebből a kis területből kifolyólag cserkelni sem tudunk csak lesvadászat van, biztonsági okokból.


Szervusz SziKla! Emelem

A bakhoz gratulálok, a videó tetszett!  Emelem
A felvetett hibákból pedig - ahogy a hozzáállásodat látom - tanulni fogsz.  Igen
Amit az idézett részben leírtál, az szomorú. Gondolom ezeknek a szabályozásoknak az a nyomorult pénz az oka, de ezzel a vadászatnak a savát-borsát veszítitek el. Nem tudom, és nem is tartozik rám, de az a 15-25 bak bérvadásztatása nekem arra enged következtetni, hogy valami azért nem stimmel vagy a tagság hozzáállásával,(fizetési hajlandóság)  vagy a gazdálkodással. Gondolom, az őz a fő nagyvad nálatok, akkor pedig sem a költségek, sem a vadkár nem lehet az egekben.  Vállat von 
Ez a szórón való vadászat sajnos nálunk is ismert a sok tanya, az éjjel-nappal kóválygó emberek, állatok miatt. A mienk egy sík terület, bármerre lövünk egy tanya, út, település  biztosan irányban van.

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
SziKla
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #5771 Dátum: 2015. Július 13. - 23:21:10 »

Szervusz SziKla! Emelem

A bakhoz gratulálok, a videó tetszett!  Emelem
A felvetett hibákból pedig - ahogy a hozzáállásodat látom - tanulni fogsz.  Igen
Amit az idézett részben leírtál, az szomorú. Gondolom ezeknek a szabályozásoknak az a nyomorult pénz az oka, de ezzel a vadászatnak a savát-borsát veszítitek el. Nem tudom, és nem is tartozik rám, de az a 15-25 bak bérvadásztatása nekem arra enged következtetni, hogy valami azért nem stimmel vagy a tagság hozzáállásával,(fizetési hajlandóság)  vagy a gazdálkodással. Gondolom, az őz a fő nagyvad nálatok, akkor pedig sem a költségek, sem a vadkár nem lehet az egekben.  Vállat von 
Ez a szórón való vadászat sajnos nálunk is ismert a sok tanya, az éjjel-nappal kóválygó emberek, állatok miatt. A mienk egy sík terület, bármerre lövünk egy tanya, út, település  biztosan irányban van.

Vadászüdvözlettel: Attila



Üdv!

Köszönöm, valóban én is soknak tartom 15-25 bakot. De hát ezt nem én döntöm el. Csak azt nem szeretem amikor  arról megy a vita hogy alig van öreg bakunk.... vajon miért ?!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5772 Dátum: 2015. Július 14. - 08:39:10 »

Dicséretes a hozzá állásod...
 Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5773 Dátum: 2015. Július 14. - 08:50:07 »

Üdv!

Köszönöm, valóban én is soknak tartom 15-25 bakot. De hát ezt nem én döntöm el. Csak azt nem szeretem amikor  arról megy a vita hogy alig van öreg bakunk.... vajon miért ?!
Az öreg baknak sok ellensége van. Hurok,kutya,autó,rossz kilövés,belső rabsic,pénztelenség.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5774 Dátum: 2015. Július 14. - 10:31:31 »



Üdv!

Köszönöm, valóban én is soknak tartom 15-25 bakot. De hát ezt nem én döntöm el. Csak azt nem szeretem amikor  arról megy a vita hogy alig van öreg bakunk.... vajon miért ?!

Nem akartam ünneprontó lenni de én úgy gondolom hogy azt a vadat ami világos nappal is többször táplálkozik és gyakran látni nyílt területen is - fölösleges és vadásziatlan szórón meglőni.  Az írásod alapján üzekedéskor fogadtok vendéget . Ha ez megy akkor nagyon jó mert saját tapasztalatom hogy jobban meg lehet válogatni hogy mit lövet meg a kísérő . Ha még így is elfiatalodott az állomány akkor gondok vannak de azt Te tudod miért. Ha ebből van bevételetek és szükség is van rá nem csodálom az arányt , az az hogy 5 öt lőhettek . Mondjuk azt szépen el lehetne osztani igy kb 3 évente mindenki lőhetne ............... de ez a Ti dolgotok. Nálunk még ennyi sem jut a az ötven tagra . Fejvakarás    Rííí       Na majd csak alakul azért a dolog .......................................... Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 [385] 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: