Oldalak: 1 ... 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 [533] 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1011941 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7980 Dátum: 2023. Augusztus 02. - 14:33:25 »

Emelem
Gratulálok a sikeres elejtőknek!
Keveslem a beszámolókat. A múlt években ez időre tolongtak a terítékfotók. Hol vannak az őzvadászok?
A fiúk a bányában dolgoznak...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #7981 Dátum: 2023. Augusztus 02. - 15:57:52 »

 Emelem

Nekem ma reggel sikerült elejteni az idei első bakot (és az új vadászterületen is ő az első vadam Vigyorog).









 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7982 Dátum: 2023. Augusztus 03. - 15:23:21 »

Gratulálok Anti! Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #7983 Dátum: 2023. Augusztus 04. - 08:19:59 »

 Emelem
Príma "első" bak, gratulálok!
Naplózva

Üdv Chris
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7984 Dátum: 2023. Augusztus 05. - 12:36:56 »

Mutatós, jó bak. 👍
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7985 Dátum: 2023. Augusztus 07. - 12:29:10 »

Tegnap kimentem a tagi bakomra. Van talonba pár jó bakom de az esőzések miatt járhatatlan a terület. Ezt a bakot is ismertem, de láttam nála számomra kívánatosabbat, igazi matuzsálemet, vastag szárak, lefolyt rózsák visszarakott kis ág maradványok. Már nem nagy, nincs 320g-nál több. Most elérhetetlen, még gyalog se lehet a közelébe férkőzni. Maradt a B terv, egy sima 5-6 éves 6-os bak, kifent hegyes ágakkal, szép gyöngyös sötét agancsal. Nagy rózsával. Nagynehezen beküzdöttem magamat kocsival amennyire tudtam, majdnem ott ragadtam. Utána gyalog, tovább lábszárközépig gázolva bakancsba a vízbe. Már kint voltak a tarlón a sutával. Egy sövény mellett rájuk tudtam menni kb 200m-re. Behúzódtam a bokrok közé, felállítottam a lőbotot. A szelem elég necces volt, ha egy kicsit fordúlt volna lebukok. Gidahanggal behívtam a sutát a bak szépen követte, mintha zsinóron húznák. Bejöttek 50m-re. A bak megállt keresztbe, a szálkereszt stabilan a lapockáján. Nem lőttem. Ne kérdezzétek miért, magam sem tudom. Nézegettem őket. Fentről lejött hozzájuk egy fiatal bak, őt is jól ismerem. A nagyobb elkergette. Viszzajött a sutához aki közbe megint kiment 150-re és lefeküdt. A bak szintén. Megint elő a síp, gidahang, ugyanaz a műsor, 50m re bejöttek, lövés megint nem dördűlt. Megjelent a nádból egy suta a gidájával, a bak lement hozzájuk megnézni mi újság van ott, de visszajött a sutához. Megint megállt keresztbe kb 30m-re. Ismét megúszta. Majd beléptek a sövénybe és eltüntek szem elől. Így zavarás nélkűl szépen ki tudtam jönni úgy, hogy azt se tudták, hogy ez most nem sokon múlt. Így történt, hogy egy bakot elméletileg háromszor hoztam terítékre csodálatos lövéssel, sípolva, cserkelve, de gyakorlatilag nem ejtettem el. Nem éreztem úgy, hogy ehhez az élményhez bármit is hozzá tudot volna tenni az ha meglövöm. (az igzsághoz az is hozzátartozik, hogy az a másik nagyon piszkálja a fantáziámat) Csodálatosat vadásztam.
Naplózva

Jó szelet!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #7986 Dátum: 2023. Augusztus 11. - 19:02:32 »

Születésnapi bak!

A családom megajándékozott egy őzbak elejtéssel, mivel idén 60 éves lettem.
2023. 07. 21.-én egy esti barkácsláskor vettük észre a tarlón 5 sutával. A tanya ecetfás takarásában rácserkeltünk, mivel onnan már nem láttuk a bakot mivel lefeküdt a laposban.
Így a cserkelést jó széllel a kukorica sorban folytattuk mikor megláttuk, a kísérőm, aki elbírálta s lőhetőnek mondta. A lóbotról sikeresen elejtettem.
Lő táv 60m, nyak lövés tűzbe rogyott. Zasztava, Geco 7x64.
Köszönöm a családomnak, társaságomnak a lehetőséget, és a hivatásos vadászainknak a szép vadászatot!  Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2023. Augusztus 12. - 04:05:08 írta Sakac » Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #7987 Dátum: 2023. Augusztus 12. - 17:39:35 »

Tegnap kimentem a tagi bakomra. Van talonba pár jó bakom de az esőzések miatt járhatatlan a terület. Ezt a bakot is ismertem, de láttam nála számomra kívánatosabbat, igazi matuzsálemet, vastag szárak, lefolyt rózsák visszarakott kis ág maradványok. Már nem nagy, nincs 320g-nál több. Most elérhetetlen, még gyalog se lehet a közelébe férkőzni. Maradt a B terv, egy sima 5-6 éves 6-os bak, kifent hegyes ágakkal, szép gyöngyös sötét agancsal. Nagy rózsával. Nagynehezen beküzdöttem magamat kocsival amennyire tudtam, majdnem ott ragadtam. Utána gyalog, tovább lábszárközépig gázolva bakancsba a vízbe. Már kint voltak a tarlón a sutával. Egy sövény mellett rájuk tudtam menni kb 200m-re. Behúzódtam a bokrok közé, felállítottam a lőbotot. A szelem elég necces volt, ha egy kicsit fordúlt volna lebukok. Gidahanggal behívtam a sutát a bak szépen követte, mintha zsinóron húznák. Bejöttek 50m-re. A bak megállt keresztbe, a szálkereszt stabilan a lapockáján. Nem lőttem. Ne kérdezzétek miért, magam sem tudom. Nézegettem őket. Fentről lejött hozzájuk egy fiatal bak, őt is jól ismerem. A nagyobb elkergette. Viszzajött a sutához aki közbe megint kiment 150-re és lefeküdt. A bak szintén. Megint elő a síp, gidahang, ugyanaz a műsor, 50m re bejöttek, lövés megint nem dördűlt. Megjelent a nádból egy suta a gidájával, a bak lement hozzájuk megnézni mi újság van ott, de visszajött a sutához. Megint megállt keresztbe kb 30m-re. Ismét megúszta. Majd beléptek a sövénybe és eltüntek szem elől. Így zavarás nélkűl szépen ki tudtam jönni úgy, hogy azt se tudták, hogy ez most nem sokon múlt. Így történt, hogy egy bakot elméletileg háromszor hoztam terítékre csodálatos lövéssel, sípolva, cserkelve, de gyakorlatilag nem ejtettem el. Nem éreztem úgy, hogy ehhez az élményhez bármit is hozzá tudot volna tenni az ha meglövöm. (az igzsághoz az is hozzátartozik, hogy az a másik nagyon piszkálja a fantáziámat) Csodálatosat vadásztam.

Gratulálok Csaba, hogy nem lőttél! Teljesen egyetértek veled, én sem lőttem volna meg ezt a bakot, mert az élmény így is szinte ugyanaz.
A helyedben ugyancsak a másik bakot választanám! Ha máshogy nem megy, csónakázz be hozzá!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Visszatérő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #7988 Dátum: 2023. Augusztus 12. - 20:42:07 »

Neked annyi

Üdv! Miért?

 Emelem
Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #7989 Dátum: 2023. Augusztus 18. - 09:01:15 »


 Gratulálok a sikeres elejtőknek és kísérőiknek!  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #7990 Dátum: 2023. Augusztus 19. - 09:40:58 »

Üdv! Miért?

 Emelem

Szerintem csak ugrat a kolléga.
Jó selejt bakot lőttél. Gratulálok!
 Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7991 Dátum: 2023. Augusztus 19. - 11:19:57 »


Öreg szőlőbúvó így az üzekedés végére.





Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #7992 Dátum: 2023. Augusztus 21. - 13:46:49 »


 Gratulálok Hansi!  Emelem Nem mai legény, minden hájjal megkent Öreg!  Kacsint  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7993 Dátum: 2023. Augusztus 21. - 18:47:17 »

Köszi Csaba!

Ezt meg a szélen lőttem egy hete, erdei bokorbúvó. Azt láttam, hogy öreg legény, de a foga, porca alapján egy matuzsálem. Meglátjuk mit mondanak “ottan a megyénél”😀😀





Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #7994 Dátum: 2023. Augusztus 22. - 06:16:14 »

Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Oldalak: 1 ... 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 [533] 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: