Oldalak: 1 ... 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 [530] 531 532 533 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012207 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #7935 Dátum: 2022. Július 03. - 10:32:49 »

 Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7936 Dátum: 2022. Július 03. - 16:51:44 »

👍 A korban is benne van.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #7937 Dátum: 2022. Július 03. - 17:12:38 »

Jó bak, gratulálok!
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7938 Dátum: 2022. Július 03. - 17:40:12 »

 Igen  Taps  Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #7939 Dátum: 2022. Július 30. - 11:29:41 »

[/URL]

Kapitális őzbak került terítékre!
Várhatóan 650 g felett lesz a bírált súly.
Homokhátságon ekkora bak az elmúlt 20 évben nem esett.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7940 Dátum: 2022. Július 30. - 21:58:55 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7941 Dátum: 2022. Július 31. - 15:30:23 »

Nagyon komoly, érett agancsnak tűnik! Igen  Hány évesre gondoljátok?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #7942 Dátum: 2023. április 24. - 15:09:07 »

Kellemes napsütéses-zivataros Áprilist kívánok!

A tavalyi utolsó (számomra nagyon különleges) bakomat Szeptember 30-án sikerült terítékre hoznom (egy fantasztikusan nehéz, egész napos cserkelést követően), így talán most bocsánatos "bűn", hogy Áprilisban emeltem puskát őzre. Teszem hozzá, hogy elvadult, csipkével benőtt egykori szőlőben hegyvidéki sziklás, rendkívül nehéz terepen, ahol egy hónap múlva gyakorlatilag lehetetlen bakra eredményesen vadászni.

Március 7-én találkoztam Vele először, akkor már le volt tisztítva! A területét nagyon szépen tartotta, este háromszor is kiállt a szemben levő sziklára, reggel pedig egy fiatalabb bakot csúnyán elvert, mielőtt sikerült terítékre hoznom.
Tippeket szívesen fogadok súlyra, korra.
S, ha már súly, csak érdekességképp: fej, lábak, zsigerek nélkül közel 24 kg volt az átvevő szerint.
 Emelem



Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #7943 Dátum: 2023. április 24. - 16:02:12 »

Gratulálok az őzbak vadászoknak!  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #7944 Dátum: 2023. április 26. - 21:45:45 »

Gratulálok a bakhoz!

Én ugyan nem értek hozzá, de ekkora fejjel nem csodálkoznék, ha az 500 grammot megütné.
 Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7945 Dátum: 2023. április 27. - 08:40:17 »

Nagyon jó bak. Szokásos kifogás, hogy képről nehéz:  440-460.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #7946 Dátum: 2023. április 28. - 19:57:04 »

Köszönöm Urak!

Még ugyan nincs meg a hivatalos, de várhatóan, ahogy sejtettük is 400 plusszos lesz. Egy biztos: a súly semmit nem változtat az élményen, amiért nagyon szerencsesnek érzem magam.

Apropó élmény: azóta úgy adódott, hogy tanúja lehettem egy balul sikerült viaskónak, ahol az egyik bak csunyán megszúrt egy 7-8 év körüli öreg, vastag homlokú páros hatos bakot, akit többek között ezért terítékre is hoztam. De ez már egy másik történet.  Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7947 Dátum: 2023. Május 24. - 20:19:48 »

Üdv Mindenkinek!
Nagy a forgalom, álmosítóan zúgnak az autó kerekei az M3-as pályán hazafelé.
De nem tudok elaludni, mert tele vagyok élménnyel.
Immár hetedik alkalommal hagyom magam mögött a Túrerdő Vt. vadászterületét, ahová most is német barátommal mentünk kettesben, némi őzbak vadászatok ügyében.
Az időnk rövidre volt szabva, de a négy vadászati alkalomból úgy érzem, hogy kivettük a részünket.
Th. tekintettel a rossz állapotú lábaira, autóról vadászott, én pedig vagy őt kísértem el, vagy egyedül cserkeltem, a már jól ismert terület vadregényes részein.
Ezt a lehetőséget, de főként az ehhez kellő bizalmat nem tudom eléggé megköszönni az ottaniaknak.
Nagyon jól esik, hogy elfogadták a bolondériáimat, hogy nem átlagos lőfegyverrel, és hogy egymagamban szeretem megélni a vadászat ünnepnapjait.
Mert azoknak, akik életük javát arra tették fel, hogy másokat vadászélményhez juttassanak, minden alkalom, amikor nem otthon és nem "munkából" fognak fegyvert, valódi ünneppé nemesedik.
Cserkeléseim közben, habár a sok csapadék miatt hihetetlen méretűre felnyurgult vegetáció ezt minden lehetséges módon próbálta megakadályozni, nagyon sok őzet láttam.
Több bakot sikerült becserkelnem olyan távra és pozícióba, hogy a mostani vadászatra magammal vitt 30-30 Win. kaliberű Marlinnak, a rászerelt 4x-es nagyítású optikával nem jelentett volna gondot az elejtésük.
De így, 35 év vadászat után az igények már erősen kikristályosodnak, és nagyon könnyen beszéltem le magam egyik lőhető bakról a másik után. Persze az ígéretes fiatal bakok esetében fel sem merült a lövés, de több olyan bakot is megmentett a mélyen rejlő énem, amiket otthon, vadászvendég számára minden további nélkül elejtésre valónak tartanék.
De valahogy nehezen érett meg bennem az "Ő kell nekem!" érzés...
Egészen tegnap estig.
Akkor ugyanis, a bírálatra alkalmas fény utolsó morzsáiban kiváltott az Öreg-Túr menti bozótból egy jó, mokány testű bak, egy suta társaságában.
Nehezen magyarázható dolog ez, de abban a pillanatban beindult az ereimben a kémia... olyan ez, mint a szerelem első látásra.
Pedig az agancsának részleteit legfeljebb sejthettem csak, de az is elég volt.
A játszma hamar eldőlt, mert nem felém jöttek, így lövésről szó sem lehetett.
Habár bízni szoktam a megérzéseimben, és a belém épített, képzeletbeli lámpa is zöldet mutatott, mit mutatott... egyenesen zölden lángolt... a már említett és számomra rendkívüli értékkel felruházott bizalmat mégsem tehettem kockára.
Az nem babaruha, még ha a beteggé váló világunkban sokak számára ismeretlen is az értéke.
Így hagytam őket elmenni, majd a sötétség leple alatt besétáltam a faluban lévő szállasunkra.

Ma reggel a lassan erőre kapó fény már ott talált.
Alkalmazkodva a megváltozott szélirányhoz, kissé más irányból osontam rá a bak területére.
Néhány lépésenként meg- megállva, alaposan megtávcsövezve minden szegletét, haladtam óvatosan arrafelé, ahol este elválltunk egymástól.
Nem tudom megszokottá silányítani azt a pillanatot, amikor az áhított, kiszemelt vad egyszerre csak megjelenik a látómezőben. Most is olyant dobbant a szívem, hogy szerintem a szervezetem azonnal felhasználta az indulás előtt bevett gyógyszerek hatóanyagát😁
Agyamban azonnal megpezsdült az információ áramlása. Számos lehetőséget próbált egyszerre lefuttatni arra, hogy miként juthatnék a bő kétszáz méteren csipegető bak közelébe.
Mert ugyan most nem az elöltöltőshöz alkalmazkodó 40-60 méteres lőtávra volt szükségem, de a kurta csövű vadnyugati puska, a lassúra töltött 170 gr tömegű lövedék és a kis nagyítású céltávcső sem csábítanak sokkal hosszabb lövésre.
És amúgy is, mióta íjjal és füstös puskával vadászom, azóta nekem a Vadászat valóban a vad látó, halló, szagló távolságán belül kezdődik...
Szemem állandóan a bakon. Amikor felemeli a fejét, azonnal megdermedek. Amint leteszi, vagy lépked egy újabb falatért, lopom hétrét görnyedve a távolságot. Csak a köztünk húzódó, nadrágszíj-búzáig jussak el valahogyan...
És ott vagyok. Hátamon, homlokomon tocsog a verejték. Szúnyog regiment kíséri utamat. De ez mellékes. Az orromba szállt vérszivót kifújom. A számba berepülőt lenyelem (biztosan nem veszem fel az étlapra). Ami csak szúr, azzal nem törődök...
Csak tovább... lépésről, lépésre. A viaszos búzaszálak rettentő hangosan nyílnak előttem, és záródnak mögöttem. De a túlsó széléig valahogyan el kell érnem... negyven méter a kalászok között... egy örökkévalóságnak tűnik...
De ott vagyok.
Hátizsákot le. Kisszéket kinyitni... persze, hogy felborul... letaposom a helyét... erre már a bak is felfigyel. De nem tudja eldönteni, hogy ki az, mi az, ami betolakodott a gondosan körbejelölt territóriumába.
Végre helyén a szék és a lőbot. A bak is még a helyén... lassan a szívem is...
Még egyszer megtávcsövezem, és egyre jobban tetszik amit látok.
Csak a gyanakvása nem múlik. Idegesen kapkodja a fejét, kemény járással lépked jobbra-balra.
A távolság még mindig valahol százhúsz körül. Szemben áll javarészt, kockáztatni nem fogok akkor sem, ha elmegy...
És akkor elindult... egyenesen felém.

Lassú ügetéssel jött, mint ha húztam volna.
Annyira feldühíthette a tudat, hogy illetéktelen betolakodó van az Ő búzájában, az általa gondosan körbepakolt "állj, belépni tilos" jelzések ellenére, hogy úgy érezhette, végére jár ennek a dolognak.
Nagyjából hetven méteren járhatott, amikor ráriasztottam.
A lendülete hozta meg egy kicsit, de az újabb riasztásomra lecövekelt.
Már majdnem indult a mutató ujjam, amikor elkezdett megfordulni… amikor harmadjára is rászóltam...

A becsapódás ezzel a lövedékkel mindig nagyon intenzív. De mire elért hozzám, a bak már elfeküdt a kukorica vetésen.
Néhányat kaszált még a lábaival, de mire újra töltöttem, már elcsendesedett...
Én meg csak ültem nyakig a búzában, etettem a szúnyogokat, és arra ügyeltem, hogy az újabban egyre ritkábban rám törő vadászláztól le ne essek a hátizsákomról😍

És most már az M5-ös pályán koptatva a távolságot, még mindig a történtek hatása alatt vagyok...
Th. 7 bakot lőtt, én "csak" egyet... de nem cserélnék vele...

Szép az élet ❤










« Utoljára szerkesztve: 2023. Május 25. - 09:11:50 írta Pyrus » Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #7948 Dátum: 2023. Május 24. - 22:16:57 »

Üdv Mindenkinek!
Nagy a forgalom, álmosítóan zúgnak az autó kerekei az M3-as pályán hazafelé.
De nem tudok elaludni, mert tele vagyok élménnyel.
Immár hetedik alkalommal hagyom magam mögött a Túrerdő Vt. vadászterületét, ahová most is német barátommal mentünk kettesben,

Csak nem a szomszéd társaságnál voltatok, Nagy Eleméréknél?
Amúgy a hivatásosunk is csoporttársad volt a mérnökin, legalábbis úgy informált.
Egyébként gratulálok a bakhoz, nem kevésbé az élményhez, meg aztán Isten hozott Szatmárban!
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #7949 Dátum: 2023. Május 25. - 08:13:28 »


Szép az élet ❤

 Igen

Idézet
(Sajnos a picr.de belépési kódom feledésbe merült ☹ így képpel nem szolgálhatok.
Higgyétek el jobb híján, hogy jó bak 😁👍)

Nehogy azt hidd, hogy ez kifogás lehet.  Türelmetlenül
Küldd át, felrakom!  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 [530] 531 532 533 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: