Oldalak: 1 ... 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 [529] 530 531 532 533 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012164 alkalommal)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #7920 Dátum: 2021. Szeptember 27. - 11:55:40 »

Gratulálok, ebben a formában egy nagyon mutatós trófea lesz!
Régi a törés?

 Emelem
Igen, még tavaly előtti!  Vigyorog
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7921 Dátum: 2021. Október 03. - 20:23:44 »

Igen, még tavaly előtti!  Vigyorog

A kérdés arra irányult, hogy tavaszi a törés vagy esetleg későbbi.
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7922 Dátum: 2022. Június 05. - 17:46:08 »

Sehol egy bak? Talán kedvet kapnak mások is….feltenni…





Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #7923 Dátum: 2022. Június 05. - 22:04:25 »

Sehol egy bak? Talán kedvet kapnak mások is….feltenni…







Hansi!
Nagy tisztelettel Gratulálok!
Nagyon különleges BAK!
 Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7924 Dátum: 2022. Június 05. - 22:55:18 »

Jó bak!  Gratulálok! Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #7925 Dátum: 2022. Június 07. - 06:29:59 »

Gratulálok! Valami mese?
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7926 Dátum: 2022. Június 21. - 22:48:09 »

Gratulálok! Valami mese?
 Emelem

Történet annyi, hogy ismert bak volt, vagyis láttam még februárban, akkor még bonyolultabbat mutatott. Aztán májusban jöttem egyszer reggel haza a méhektől és ott állt a búza szélén három őz, két tavalyi sutagida meg egy bak. Előkotortam a messzelátót, nézem és elsőre azt hittem egyagancsú, vaskos jobbszár, csak amikor fordította a fejét láttam, hogy a másik oldalon is van egy laposan ívelt szár. Akkor már gondoltam, hogy ez lehet a februári. A gond az egészben az volt, hogy lehetetlen helyre állt be, sarok közvetlenül a város szélén, családi házas lakópark mellett. Egyik nap dél körül bementem megnézni hova is lehetne itt egyáltalán lőni. Tulajdonképpen sehova, út mellett, felüljáró előtt, lehajtó mellett, házak között.
Egy felhagyott kertben lakott, ott próbálkoztam első este, ott is volt a bak 40 méterre, mögötte a bokrok után bizigliznek a gyerekek…. Legközelebb más taktikát választottam, a búza alatt szintén gazos akácos részt. Sejtettem, hogy az is a revírje. A két őzünőt ott is találtam, bak sehol. Következő alkalommal ugyanott, sokáig szintén semmi, majd szürkületben jött valami a búza szélén, amikor horizontra került láttam, hogy a bak az, lőni természetesen nem lehetett. Az elejtés napján, jó csöpögős, borús idő volt délután, arra kiválóan alkalmas, hogy otthon tartsa a kutyasétáltatókat, bicigliseket, ésatöbbit. A gazos mellett van egy csoport fenyő, jó magas, lehet alatta járni, de kitűnő takarást adott, ott leselkedtem, egyik oldalról a búzaszélt, másikról a gazost lehetett szemmel tartani, belül meg nesztelenül járni. Kinéztem a szélre semmi, átosontam a másik oldalra, ott távcsöveztem, amikor egyszer csak zörgés a fűben és ugrálva jött a bak előttem keresztben 5 méterre. Előttem keresztben megállt és riasztott. Annyi időm volt, hogy lehuppantam a földre, elfektettem a lőbotot, csigalassan levettem a puskát a vállamról,  a bak állta. Még végiggondoltam, hogy csak felállva szabad lőnöm, akkor lövök magam elé a földbe úgy, hogy olyan 50 méterre van egy töltés is plussz golyófogónak. Még az is eszembe ugrott, ( ami nem nagyon szokott ilyen vadászlázas szituban) hogy letekerjem a nagyítást 1,5-esre…. Felemelkedtem és szinte kapásból lőttem. Ott maradt szegény a lövésben. Szóval így jutottam hozzá ehhez az - úgygondolom - nem mindennapi trófeához. Egyhamar ilyen, sajnos nem terem újra.
Üdv a Vadásznak, tisztelet a Baknak.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7927 Dátum: 2022. Június 25. - 21:25:42 »








Hansi!

Jó a bak, jó a mese! Igen Igen
Gratulálok!

Én is hasonló "adottságú" területen vadászom.
M3, két vasútvonal, kocogó, kutyasétáltató, szerelmespár..stb, stb...
Nehéz pálya, de eddig rengeteg élményt kaptam ettől a körzetünktől!

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7928 Dátum: 2022. Június 26. - 07:49:46 »

....Egyik nap dél körül bementem megnézni hova is lehetne itt egyáltalán lőni. Tulajdonképpen sehova, út mellett, felüljáró előtt, lehajtó mellett, házak között.
Egy felhagyott kertben lakott, ott próbálkoztam első este, ott is volt a bak 40 méterre, mögötte a bokrok után bizigliznek a gyerekek….
Ebből a célból teremté meg a Jóisten a vadászíjászatot Ördög
Az tökéletes gyógyír az efféle bonyolult esetekre Angyal

A bakhoz pedig ancigmancig 👍🤩
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7929 Dátum: 2022. Június 26. - 16:34:20 »

Ebből a célból teremté meg a Jóisten a vadászíjászatot Ördög
Az tökéletes gyógyír az efféle bonyolult esetekre Angyal

A bakhoz pedig ancigmancig 👍🤩
Teljesen igazad van, bár itt még az is gázos lett volna. A vessző nyilván átrongyol a bakon, megnyomja valami utána, oszt máris ereszt a kerti medence valahol… Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #7930 Dátum: 2022. Június 27. - 06:11:12 »

Sehol egy bak? Talán kedvet kapnak mások is….feltenni…



Gratulálok Hansi Emelem!
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7931 Dátum: 2022. Június 27. - 14:32:28 »

Teljesen igazad van, bár itt még az is gázos lett volna. A vessző nyilván átrongyol a bakon, megnyomja valami utána, oszt máris ereszt a kerti medence valahol… Ördög Ördög
Röhög
Kockázat nélkül nincs rizikó 😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7932 Dátum: 2022. Június 27. - 14:48:23 »

Röhög
Kockázat nélkül nincs rizikó 😁
Egységben a kétség, minden ilyen lövésnél. Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7933 Dátum: 2022. Július 03. - 08:49:20 »

Gratulálok Hansi! Remek bak!
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7934 Dátum: 2022. Július 03. - 08:54:33 »







Péntek este elejtett tagi bakom.
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 [529] 530 531 532 533 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: