Oldalak: 1 ... 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 [516] 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1012202 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7725 Dátum: 2020. Augusztus 07. - 19:58:02 »

Szívből gratulálok az első elsőhöz! Emelem
Mert vélhetően követni fogja idővel egy "íjjal első", no meg ahogyan ismerlek, szerintem nem sokra rá
egy "füstös első" is Vigyorog

"Nem töltöttem újra, túl izgatott vagyok és ilyenkor ez veszélyforrás"
Megértem az óvatosságodat, de azt javaslom, hogy legközelebb inkább tölts azonnal újra.
Vagy te annyira fegyelmezett vadász, és tudom, hogy az átlagon felül is képzed magad ahhoz, hogy
ne jelents potenciális veszélyt töltött és elzárt puskával a kezedben, még ha izgulsz is.
Rengeteg elveszett vadat és nehéz keresést lehetne megúszni, ha mindenki azonnal tolná csőre lövés után
az új lőszert, és nem akkor kezdene el kapkodni, amikor a meglőtt vad felugrik és sokszor
másodperceken belül eltűnik.
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7726 Dátum: 2020. Augusztus 08. - 09:02:11 »






Bár a hajnal még fiatal tokba kerül a puska, egy reggelre legyen elég ennyi élmény!




 Emelem
Gratulálok a bakhoz és a hozzáállásodhoz!

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7727 Dátum: 2020. Augusztus 08. - 09:03:13 »


Rengeteg elveszett vadat és nehéz keresést lehetne megúszni, ha mindenki azonnal tolná csőre lövés után
az új lőszert, és nem akkor kezdene el kapkodni, amikor a meglőtt vad felugrik és sokszor
másodperceken belül eltűnik.
 


 Igen Igen Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #7728 Dátum: 2020. Augusztus 08. - 15:59:30 »

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm!

Csaba köszönöm a tanácsot, őszintén szólva abban a pillanatban eszembe sem jutott, hogy felpattanhat és elmehet. Ezután ezt is igyekszem észben tartani.

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #7729 Dátum: 2020. Augusztus 13. - 07:20:55 »

Sziasztok! Létezik olyan szakirodalom ami kiemelten az őzbak/trófea bírálattal foglalkozik? Olyanra gondolok ami főleg erről szól és nem csak egy pár oldalban írja le ezt a témát sok más mellett (mert olyanom van). Legjobb ha sok kép és magyarázat van hozzá Mosolyog
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7730 Dátum: 2020. Augusztus 13. - 17:09:39 »

Sziasztok! Létezik olyan szakirodalom ami kiemelten az őzbak/trófea bírálattal foglalkozik? Olyanra gondolok ami főleg erről szól és nem csak egy pár oldalban írja le ezt a témát sok más mellett (mert olyanom van). Legjobb ha sok kép és magyarázat van hozzá Mosolyog

Az őz és vadászata.    Mezőgazdasági könyvkiadó 

Szerintem elég jó lehet neked.
Naplózva

Jó szelet!
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #7731 Dátum: 2020. Augusztus 13. - 19:56:03 »

Az őz és vadászata.    Mezőgazdasági könyvkiadó 

Szerintem elég jó lehet neked.

Köszi szépen, megnézem!
Naplózva
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #7732 Dátum: 2020. Augusztus 13. - 23:17:33 »

Sziasztok! Létezik olyan szakirodalom ami kiemelten az őzbak/trófea bírálattal foglalkozik? Olyanra gondolok ami főleg erről szól és nem csak egy pár oldalban írja le ezt a témát sok más mellett (mert olyanom van). Legjobb ha sok kép és magyarázat van hozzá Mosolyog

Szidnai László: Trófeák kikészítése és bírálata című könyvében elég kiemelten ír róla, annál részletesebben szerintem nem találsz sehol leírást. Ha kell át tudom azt küldeni beszkennelve, meg Az őz és vadászata könyvet is.
Naplózva
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #7733 Dátum: 2020. Augusztus 14. - 07:21:12 »

Szidnai László: Trófeák kikészítése és bírálata című könyvében elég kiemelten ír róla, annál részletesebben szerintem nem találsz sehol leírást. Ha kell át tudom azt küldeni beszkennelve, meg Az őz és vadászata könyvet is.


Nagyon szépen köszönöm, küldtem pm-et!  Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7734 Dátum: 2020. Augusztus 14. - 11:34:19 »

Esetleg Bertóti Őzhívás.

Bár neki csaknem minden bak lőhető volt.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7735 Dátum: 2020. Augusztus 14. - 11:52:33 »

Esetleg Bertóti Őzhívás.

Bár neki csaknem minden bak lőhető volt.

Nem csaknem!  Minden ami bejött a hívásra. 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #7736 Dátum: 2020. Szeptember 14. - 23:08:06 »

Üdv, Urak!
Látom nem lopom el a show-t a szarvasvadászok elől, úgyhogy bátorkodom előállni egy kis érdekességgel:

A bakot tavalyelőtt láttam , akkor így nézett ki:

Felhívnám a figyelmet a bal szeme alatti kis bőrdaganatra...
Bár nem volt gyerekbak, nem bántam hogy a vendégekkel nem találtuk később, gondoltam van még benne kraft.Üzekedéskor sem mutatkozott valami sokat, de tavaly aztán egész évben alig láttam, egy fasorban lapított többnyire.
A daganata tojás nagyságú lett, az agancsa meg vékonyabb.
Na majd 2020-ban - gondoltam,-az biztos jobb év lesz ( Ördög )
Meg is találtam, de kicsit későn, a kukorica majd' ellepte, pedig sürgős lett volna az elejtése:


Vendég épp nem ért rá persze,kénytelen voltam várni augusztusig.
Talán épp elseje volt, hívott egy gazda hogy szép öreg bak fekszik döglötten egy tarlón..."Nabammeg, csak nem az"

Hát persze hogy ez volt...majd a fene meg nem evett hogy nem lövettem már meg két éve, kellett itt nekem röjtögetni...

Azért néhány tippet a súlyra szívesen látnék...Átlagos testű, de rövid fejű bak volt.Fejér megye, nem rossz de nem is a legjobb őzes terület.
Előrebocsátom, hogy szerintem hozzáértő, komoly vadásznak esélye nincs eltalálnia a  bírálati tömeget, úgyhogy csak bátran!
  Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7737 Dátum: 2020. Szeptember 14. - 23:35:16 »

Üdv, Urak!
Látom nem lopom el a show-t a szarvasvadászok elől, úgyhogy bátorkodom előállni egy kis érdekességgel:

A bakot tavalyelőtt láttam , akkor így nézett ki:

Felhívnám a figyelmet a bal szeme alatti kis bőrdaganatra...
Bár nem volt gyerekbak, nem bántam hogy a vendégekkel nem találtuk később, gondoltam van még benne kraft.Üzekedéskor sem mutatkozott valami sokat, de tavaly aztán egész évben alig láttam, egy fasorban lapított többnyire.
A daganata tojás nagyságú lett, az agancsa meg vékonyabb.
Na majd 2020-ban - gondoltam,-az biztos jobb év lesz ( Ördög )
Meg is találtam, de kicsit későn, a kukorica majd' ellepte, pedig sürgős lett volna az elejtése:


Vendég épp nem ért rá persze,kénytelen voltam várni augusztusig.
Talán épp elseje volt, hívott egy gazda hogy szép öreg bak fekszik döglötten egy tarlón..."Nabammeg, csak nem az"

Hát persze hogy ez volt...majd a fene meg nem evett hogy nem lövettem már meg két éve, kellett itt nekem röjtögetni...

Azért néhány tippet a súlyra szívesen látnék...Átlagos testű, de rövid fejű bak volt.Fejér megye, nem rossz de nem is a legjobb őzes terület.
Előrebocsátom, hogy szerintem hozzáértő, komoly vadásznak esélye nincs eltalálnia a  bírálati tömeget, úgyhogy csak bátran!
  Emelem
Ne haragudj, de szerintem az első és a többi képen szereplő bak, nem azonos.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #7738 Dátum: 2020. Szeptember 14. - 23:37:19 »

Ne haragudj, de szerintem az első és a többi képen szereplő bak, nem azonos.

Mint írtam is, láttam évről-évre növekedni a daganatot.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7739 Dátum: 2020. Szeptember 14. - 23:50:36 »

Mint írtam is, láttam évről-évre növekedni a daganatot.

Lelked rajta!
Nem igazából értek hozzá, csak egy nyílegyenes,magasan tűzött bak az évek multával nem szokott alacsonyan tűzött hátrahajló agancsot növeszteni.
De hát, Te ismered!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 [516] 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: