Oldalak: 1 ... 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 [483] 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1011962 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7230 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 23:17:40 »

Sajnos egy barátom lőtte, a vadőr irányításával...
Szerintem első agancs...
Nyilvánvaló. Viszont ősöreg bakok is produkálhatnak ilyen agancsot, ahol a test is már egy egyéves baknak felel meg.
Valszeg ezt nézhették be.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7231 Dátum: 2018. Szeptember 29. - 18:26:32 »

Sajnos egy barátom lőtte, a vadőr irányításával...
Szerintem első agancs...
Erről a két képről nehéz ítéletet mondani.
A fej a kor előrehaladtával mindig mokányabb lesz,a nyak hozzávastagodik. Itt az egyik képen hosszú fejűnek látszik,30 °-os szög, a másikon majdnem 45 °-os a fej. Egy biztos,hogy ez két típus keveréke és ilyen karakteresen nem alakul ki az első agancson ez a forma. Meglövetését csak akkor hagytam volna jóvá,ha láthattam volna élőben a fej és nyak méreteit.
Már írtam,hogy egyszer én is lövettem egy olyan bakot,amire a napjainkban tájegységi fővadász az agancs láttán azonnal lehordott,hogy ez második agancs,a trófeafőző pedig gratulált,hogy legalább 10 éves,mert a fogai redőzöttsége helyén síküveg rágófelület volt.
Visszatérve a fent látható bakra, annak ellenére,hogy a szárhosszúság már végleges,ha tényleg fiatal,akkor Erdőjáró mellé állok,ha  idősebb,akkor öreg korára csak szebb lesz,de nem nagyobb, tehát csodákra nem képes egyed.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7232 Dátum: 2018. Szeptember 30. - 15:36:46 »

Wildhegerrel értek egyet, a második kép alapján 4-5 éves.
Az agancs se mond semmit, durván abnormális.
Nem törnék pálcát senki fölött miatta.
Kuriózumként persze, lehetett volna még tartan.
Én is lőttem vona, max leszúr a főnök hogy a dagadt német simán adott volna érte 1000 Eurót.
Ja, én se értek hozzá!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7233 Dátum: 2018. Szeptember 30. - 15:52:31 »

Wildhegerrel értek egyet, a második kép alapján 4-5 éves.
Az agancs se mond semmit, durván abnormális.
Nem törnék pálcát senki fölött miatta.
Kuriózumként persze, lehetett volna még tartan.
Én is lőttem vona, max leszúr a főnök hogy a dagadt német simán adott volna érte 1000 Eurót.
Ja, én se értek hozzá!
 Emelem

    Igen
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7234 Dátum: 2018. Szeptember 30. - 17:44:13 »

Wildhegerrel értek egyet, a második kép alapján 4-5 éves.
Az agancs se mond semmit, durván abnormális.
Nem törnék pálcát senki fölött miatta.
Kuriózumként persze, lehetett volna még tartan.
Én is lőttem vona, max leszúr a főnök hogy a dagadt német simán adott volna érte 1000 Eurót.
Ja, én se értek hozzá!
 Emelem
De értesz hozzá!
Csak szemüveget szeretnék cseréltetni veled,mert az uralkodó paradigma gondolkodást magáról lerázó szemlélete szerint kimondtad ,hogy durván abnormis,mikor nem abnormis,hanem más típus.
Amellett,hogy két típus bélyegeivel rendelkezik,még keresztes is .
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #7235 Dátum: 2018. Október 01. - 11:32:27 »

Emelem

Erről a bakocskáról mi a vélemény?





- Nem én lőttem, csak kiváncsi lennék a szagértők hozzászólására.

 Wave


Szervusztok.

aktiv szoba tudosként én is osztom a Herr Jágerek véleményét  Emelem,hogy ez a Bak 2-3 éves lehet.
Én is ellöttem volna az államonyból ,mivel nem fajtajellegneg megfelelő agancs formát mutat.
Nem tudni ,hogy ezt a lapásodosát mi okozza.

üdv:HSanyi
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #7236 Dátum: 2018. Október 01. - 11:47:10 »

Nekem ez első rendes agancs és nem bántottam volna. Ha igaz a feltevés és éves bak, akkor a kondíció és az agancsocska nagyban tükrözi a suta vehemépítés alatti kondícióját is, magyarul ennyit kapott, de a következő években jó élőhejre beállva úgy kipendülhet, hogy rá sem ismernétek. Ettől jóval gyengébb gyerekbakokat találni bármelyik őzes területen. Tőlem okosabb vadásztársam mondta egyszer a gombnyársasok szelekciója kapcsán, hogy miért akarom egy óvodásról eldönteni ellentmondást nem tűrően, hogy lesz e belőle olimpiai bajnok? Nem lehet. Majd később kiderül.  Vigyorog 
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7237 Dátum: 2018. Október 01. - 12:42:03 »

Szervusztok.

aktiv szoba tudosként én is osztom a Herr Jágerek véleményét  Emelem,hogy ez a Bak 2-3 éves lehet.
Én is ellöttem volna az államonyból ,mivel nem fajtajellegneg megfelelő agancs formát mutat.
Nem tudni ,hogy ezt a lapásodosát mi okozza.

üdv:HSanyi
Az én látásmódom szerint az agancsforma a típusának megfelelő. Fajtajelleg nem látható rajta,mert még nem háziasította az ember olyan szinten,hogy fajtákat alakított volna ki.
Lapátosodás nincs ,csak a keresztmetszet lapos. A lapátos őzagancs egészen más alakú.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #7238 Dátum: 2018. Október 04. - 08:48:40 »

 Emelem

Beszéltem a lövető vadőrrel (Ő is - akárcsak az elejtő - régi barátom), egyértelműen első agancs. Az elejtés körülményei is, amit még nem írtam, azt mutatják, hogy egy éves bamba bakocskák voltak a testvérével együtt, ami a a második képen a háttérben látható. Az eső meglövése után a másik nem menekült el, megvárta még ő is megkapja a golyót...
Viszont, amire én nem gondoltam, a terület igen kiváló őzállománnyal rendelkezik, és a hivatásos vadász szerint  ennél jóval nagyobb, szabályos hatos első agancsok a kívánatosak. A nem túl nagy, de szabálytalan agancs miatt adta ki a tűzparancsot.
Az elmondottak alapján elfogadom a véleményét, bár én akkor se lőttem volna meg... Bow
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7239 Dátum: 2018. Október 06. - 14:31:32 »

Emelem
...............
Az elmondottak alapján elfogadom a véleményét, bár én akkor se lőttem volna meg... Bow
 Wave


Egyetértek veled Anti!
Egyszer -a fene sem tudja mikor- egy "okos" ember kitalálta, hogy csak az a kívánatos fiatal őzbak amelyik első agancsra szabályos hatos agancsot rak fel. Ez nem más mint egy szubjektív megállapítás amit a természetben nem igazán tudok elfogadni. Úgy gondolom, hogy helye van minden, nem az Ember által meghatározott, és kívánatosnak számító, őzbaknak is megadni az esélyt, hogy elérje azt a kort amikor eléri a csúcsot.  Én igen is egy ilyen bakot meghagytam volna, legalább 5-6 éves koráig.   Ugyan így nem értek egyet azzal a szemlélettel, hogy a legtöbb vadásztársaság a tagi bakok súlyát 200-250 g határozza meg. Ezzel csak azt érik el, hogy a tagság kilövi azokat a fiatal, legtöbbször fogváltós,  bakokat amelyek még lehetnének igen jó bakok közép, öreg korukra.  Ez nekem olyan, mint a  Taügetosz hegyre kitett spártai gyerekek esete, akiket első pillanatban "selejtnek" Szomorú ítéltek, pedig később lehettek volna akár hadvezérek, kiváló katonák, vagy tudósok is. Nagyon nem szeretném, ha mindenütt csak egy kaptafára készült hatos bakok szaladgálnának.  Sokan nem örülnénk,ha minden  nő
 egyforma  lenne, vékony derékkal, nagy mellekkel, és kozákkucsmával  a lába között, mert  sokan vonzódnak az igen csak telt és prém nélküli nőkhöz is.

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7240 Dátum: 2018. Október 07. - 12:40:25 »

Ez azon hozzászólások közé tartozik amit ha akarom pisis, ha akarom nem ként szoktam osztályozni. Az egyik képen 30°  a másikon 45° látsz, tehát lehet ilyen is, olyan is.  Nem látod a fejformát, a nyak vastagságot, az agancs alapján nem foglalsz egyértelmű állást, csak sugallod, hogy ez nem lehet fiatal, de lehet akár tíz éves is. 
Hát, ez most nem jött be!

 

...... ilyen karakteresen nem alakul ki az első agancson ez a forma.

 Hát, itt bizony kialakult!

Visszatérve a fent látható bakra, annak ellenére,hogy a szárhosszúság már végleges,.ha tényleg fiatal,akkor Erdőjáró mellé állok,ha  idősebb,akkor öreg korára csak szebb lesz,de nem nagyobb, tehát csodákra nem képes egyed.

  Ezt ugyan miből lehet ilyen biztosan kijelenteni, mire alapozod, hogy sem magasabb, sem nehezebb nem lesz, hogy csodákra nem képes egyed ?   Szerintem pedig igen, lehetett volna  magasabb is, és súlyban lényegesen nehezebb is öreg korára. Egy jó élőhely (és ahogy Anti megírta ott jó élőhely van) igen is képes meglepetéseket okozni!   
 Véletlenül  a hét hónapos unokámról nem tudnád megmondani, milyen magas, és hány kiló lesz 20 éves korára?  Már csak azért is jó lenne, mert a fiam most épít hozzá a házához, és jó lenne tudni mekkora ajtókat rakjon be! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7241 Dátum: 2018. Október 07. - 12:43:16 »

Erről a két képről nehéz ítéletet mondani.
A fej a kor előrehaladtával mindig mokányabb lesz,a nyak hozzávastagodik. Itt az egyik képen hosszú fejűnek látszik,30 °-os szög, a másikon majdnem 45 °-os a fej. Egy biztos,hogy ez két típus keveréke és ilyen karakteresen nem alakul ki az első agancson ez a forma. Meglövetését csak akkor hagytam volna jóvá,ha láthattam volna élőben a fej és nyak méreteit.
Már írtam,hogy egyszer én is lövettem egy olyan bakot,amire a napjainkban tájegységi fővadász az agancs láttán azonnal lehordott,hogy ez második agancs,a trófeafőző pedig gratulált,hogy legalább 10 éves,mert a fogai redőzöttsége helyén síküveg rágófelület volt.
Visszatérve a fent látható bakra, annak ellenére,hogy a szárhosszúság már végleges,ha tényleg fiatal,akkor Erdőjáró mellé állok,ha  idősebb,akkor öreg korára csak szebb lesz,de nem nagyobb, tehát csodákra nem képes egyed.

Bocsánat, ez az idézet az előző hozzászólásom elejéről lemaradt! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7242 Dátum: 2018. Október 07. - 12:57:08 »

" Véletlenül  a hét hónapos unokámról nem tudnád megmondani, milyen magas, és hány kiló lesz 20 éves korára?  Már csak azért is jó lenne, mert a fiam most épít hozzá a házához, és jó lenne tudni mekkora ajtókat rakjon be!"
Genetikusok megfigyelése szerint a többségre érvényes ,hogy a két éves korban mért testmagasság minimum kétszerese lesz a felnőtt kori testmagasság. Van kivétel + és -,az átlag emberek magassága így alakul,tehát az ajtó tervezésével várjon még egy kicsit!
Tudományos vizsgálatok szerint az őznél a Bbp,Ibp és Dbp aránya csak a Dbp korral változásával módosul,de a keresztes bakoknál csak nagyon kis mértékben.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7243 Dátum: 2018. Október 07. - 15:21:08 »

Hogy nálad ez a  Bbp,Ibp és Dbp rövidítések mit jelentenek nem tudom.  Nekem  nem mond semmit, keresgéltem  a netten, és csak azt találtam, hogy ezek a Dbp és Bbp  az endokrin rendszert károsító anyagok rövidítése, az Ibp pedig egy fehérje!   Légy oly kedves, írd meg, hogy ezek mit jelentenek, és hol olvashatok róluk részletesebben?
 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7244 Dátum: 2018. Október 08. - 22:20:43 »


Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 [483] 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: