Oldalak: 1 ... 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 [466] 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1011608 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6975 Dátum: 2018. Május 19. - 14:25:53 »

Azt gondolom, hogy 4 évesre saccolva a kísérőnek járó gratuláció egy kicsit kérdőjeles lenne.  Stoel
De az az arcszőrzet már túl ősznek tűnik a 4 évhez.

Szerintem az arcszőrzet színe nem a korra utal!  Biztosan láttál már gidát is egészen ősz (szürke) arcszőrrel! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #6976 Dátum: 2018. Május 19. - 19:48:48 »

Egy rendesebb bak, sajnos nem én lőttem.
Gratulálok az elejtő barátomnak!
Lehet tippelni.

 Emelem

5-6 év 550 g körül tippelem (képről nem megy), én is meglövettem volna így, hogy nem látom az egész testet, viselkedést.
Páratlan nyolcas, valószínű egyik legjobb éve volt, sok helyen nem hagynák bent. Kivéve, ha biztos ismerik és tudják, hogy 4 éves és még maradjon...

 Emelem
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #6977 Dátum: 2018. Május 19. - 19:52:39 »

Ez a "tömött rózsa" forma, ez a forma valószínű ilyen is marad a későbbiekben is, max. csak a csapok állása miatt dől a rózsa és a szár. Meg van az a bak amelyik már 3 évesen lefolyó rózsát mutat.
(És lehet, hogy már 3 évesen kulminál  Stoel )
 Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6978 Dátum: 2018. Május 19. - 22:15:17 »

Semmi köze az ,,őszes" arcszőrzetnek az őzbak korához. De nézd az agancsot, mennyire fent is van benne erő (nem csak lent), illetve ilyen szárcsúcshoz még vastagabb szár is társulhatna. Oldalról viszont ,,erősen" lapított keresztmetszetű a szemágtól fölfelé. Amúgy lehet, jövőre már kicsivel kevesebb tömegűt pakolt volna fel (nem biztos, de benne van ez is). A homloka sem túl meredek, nem oly vastag az a fej. Én ezért gondolom a 4 évet. De a trófeabírálaton ,,becsült" kor sem telitalálat. Sokszor nem.  Emelem
Végre Valaki látja a keresztmetszet!
Évek óta próbálom megértetni a Tisztelt Publikummal e kérdés fontosságát,de csak pusztába kiáltott szó,reakció nélkül .
A homlokszög fontosságát  képpel próbáltam a tavalyi fórom találkozón elemezni,de csak Rékasi Csaba reagált rá,a csapat többi tagja csak a minőségi vadkár kérdését próbálta kiheverni.
A homlokcsapok egymással bezárt szöge típusbélyeg,egész életében azonos,a levetési sík szöge a csap tengelyéhez képest változhat.
Azt is igazolhatom,hogy van olyan hároméves bak,melynek már akkor is "lefolyó" rózsája van,viszont van olyan bak,melynek soha sem lesz lefolyó,bármilyen öreg legyen.
A fent az erő,vagy lent az erő sem utal a korra,csak a származásra.
Már írtam ,hogy lövettem olyan bakot,melynek a fogai rágófelülete síküvegszerű volt és az akkori főnököm,ki napjainkban tájegységi fővadász leharapta a fejemet,mert ez a bak három éves.Tompa pudvás kinézetű vaskos ágakkal abszolút fent volt az erő.Ennek ellenére 15 méterről bátorkodtam öreg baknak ítélve meglövetni- és nem lett mínusz pontos.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6979 Dátum: 2018. Május 20. - 00:25:31 »

.......
A homlokcsapok egymással bezárt szöge típusbélyeg,egész életében azonos,........
........
A fent az erő,vagy lent az erő sem utal a korra,csak a származásra.........


A homlokcsapok szöge  egyáltalán nem állandó. Háznál nevelt több bakon is megfigyeltem, hogy az agancstő előszór vékony, és felül össze felé tart. (mint az A betű) Ahogy nő, korosodik a bak a két csap előbb (kb 4-5 éves korában)  párhuzamos majd széttartó lesz mint a V betű!   Ha ez nem így lenne, az agancstő vastagodásának következtében azok vagy összeérnének, vagy egymásba nőnének!   

Az erő fent, vagy lent lévősége is utal a korra!  Az, hogy te lövettél ettől eltérőt, az nem azt igazolja, hogy ez nagyon nagy általánosságban nem így van, hanem azt, hogy a természetben minden előfordulhat kivétel is.

A levetési sík szögének változása törvényszerűen következik az agancstő egymáshoz való szögének változásától.  Ha az összetartó agancstőn a levetési sík "vízszintes" akkor természetes, hogy az agancstő felső részének egymástól való távolodásával a két sík szöget fog bezárni! Minél jobban távolodnak az agancstövek, annál hegyesebb lesz a bezárt szög.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #6980 Dátum: 2018. Május 20. - 07:50:09 »


De az az arcszőrzet már túl ősznek tűnik a 4 évhez.

Szerintem az arcszőrzet színe nem a korra utal!  Biztosan láttál már gidát is egészen ősz (szürke) arcszőrrel! 

 Emelem
A szőrzet színe nem mérvadó, ezt már többen -és tőlem sokkal komolyabb  őzes szakemberek - is leírták.
Attilának is teljesen igaza van. Igen
Vagy egy hete láttam egy olyan bakot, aminek még egy fokkal "deresebb" volt a pofaszőrzete.
A többi korbecslési "támpont" alapján viszont nem lehetett több három évesnél...
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #6981 Dátum: 2018. Május 20. - 09:17:40 »

Igen, az arcszőrzet ÖNMAGÁBAN nyilván még kevés a korbecsléshez - bár valószínűleg több az ősz pofájú idős, mint fiatal őz, ezt majd a ráérő angol tudósok egyszer bebizonyítják vagy cáfolják - és mivel a képen szereplő őznek nem láthatjuk pl. a "nézését meg a járását" így abból kell gazdálkodni ami van, nálam ebbe az agancs, rózsa mellett a szőrzet is beletartozik.  Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #6982 Dátum: 2018. Május 20. - 10:35:23 »

Mielőtt még nagyobb vita alakulna ki!
Ez egy Top 10-es bak, a martonvásárinál kicsit nehezebb, négy ésesnél néhány évvel öregebb, viszont első körben kicsit kevesebb pontot kapott.
Jelen országos bírálatra vár.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6983 Dátum: 2018. Május 20. - 10:52:46 »

........ a martonvásárinál kicsit nehezebb, ...........

Aztabüdöskurvaéletbe!   Fejvakarás

Az látszik, hogy egy tömör, ólom súlyú agancs lehet.  Az is jól látszik, hogy az agancstő majdnem a fül szélességével egyenlő, és a szárak sem a szívószál kategóriába tartoznak.  Az ágak vastagsága is olyan, mint más agancsnak a szára,  de közel 800 grammra gondolni még ezek figyelembevételével sem mertem!  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás

Azt meg lehetne tudni, hol került terítékre?   (nem a vadászház udvarára gondolok! Mosolyog )
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6984 Dátum: 2018. Május 20. - 11:06:58 »

Hát ez cummogó... Röhög   De a martonvásári tényleg szebb. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #6985 Dátum: 2018. Május 20. - 11:29:30 »

K.Zoli barátom a hónap elején lőtte Tasson, kiskoponyával 768g
Mielőtt még bárkinek hátsó gondolata támadna, tagi bak.
 Igen
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #6986 Dátum: 2018. Május 20. - 11:41:31 »

K.Zoli barátom a hónap elején lőtte Tasson, kiskoponyával 768g
Mielőtt még bárkinek hátsó gondolata támadna, tagi bak.
 Igen

 Igen

Ha nem 40 ezer az évi tagdíj, bele is férhet egy ilyen bak...  Ördög  Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #6987 Dátum: 2018. Május 20. - 11:42:56 »

Mielőtt még nagyobb vita alakulna ki!
Ez egy Top 10-es bak, a martonvásárinál kicsit nehezebb, négy ésesnél néhány évvel öregebb, viszont első körben kicsit kevesebb pontot kapott.
Jelen országos bírálatra vár.
 

 Emelem
Az "arcszőrzetet" kulturáltan kitárgyaltuk. Igen
Nem gondoltam volna, hogy ekkora súlyú ez bak...
Ilyen tagi bakot bárki szívesen elvállalna.
Legalább magyar vadász hozta terítékre és itthon is marad a trófea. Igen
Nálunk azonban 250 gramm a határ, amit nem illik átlépni.
Viszont ebben a kategóriában is lehet érdekes bakot találni, és ami a legfontosabb,
hogy annyi időt bíbelődhetünk vele, amennyit akarunk. Számomra ez a lényeg.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #6988 Dátum: 2018. Május 20. - 12:28:05 »

Gratulálok hozzá mégegyszer a társaságnak/elejtőnek!  Emelem Amúgy, ha nem titok, hány évesnek bírálták? Végül is mindegy, csak kíváncsiskodom.  Emelem
Tudom, de nem írom le.
Új bírálat lesz, valószínűleg az eredményéről az elsők között fogok tudomást szerezi,akkor haladéktalanul megosztom veletek.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6989 Dátum: 2018. Május 20. - 13:12:31 »

Legalább magyar vadász hozta terítékre és itthon is marad a trófea. Igen
Nálunk azonban 250 gramm a határ, amit nem illik átlépni.
Viszont ebben a kategóriában is lehet érdekes bakot találni, és ami a legfontosabb,
hogy annyi időt bíbelődhetünk vele, amennyit akarunk. Számomra ez a lényeg.
 Emelem
Csodálatos bak, gyönyörű trófea!
Nagy és szívből jövő gratula az elejtőjének! Emelem
Ha a tagság ilyen bakot meglőhet, akkor ott vagy nagyon jól csinálnak valamit, vagy nagyon sokat áldoznak a vadászatra Igen
És tulajdonképp ez lenne a lényeg, hogy ne legyen a "mindent el kell adnunk" kényszer a társaságon.

Nálunk is 250 gramm a felső határ a tagok számára (a maradék keret erejéig, ha már a bérvadászók mind meglőtték a magukét), de ez itt nem illik-nem illik kérdés.
Ha nagyobb a trófea kiskoponyás 24 órás tömege, akkor azt a tag az árlistánk szerinti teljes áron fizeti meg.
Nem is nagyon szokták benézni Vigyorog
Kivétel a legalább egy, vagy mindkét oldalán teljesen ág nélküli agancs, ott nincs tömeg megkötés.

Az utolsó megjegyzésed különösen tetszik Igen
Nagyon sokszor jót szórakoztam már azokon az irigy faszkalapokon, akik az első eléjük került bakot hamargyorsan, azonnal meglőtték (az esetek többségében fiatal, semmi különlegességet
nem hordozó, teljesen tucat-trófeával), aztán pár héttel-hónappal később hányják a cigánykereket, mert pl. üzekedésben olyan bakok kerülnek elő, hogy beszarás!
De sajnos akkor már csak az a pár tag vadászik, akik elég türelmesek voltak, és általában el is nyerik érte méltó jutalmukat Taps
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 [466] 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: