Oldalak: 1 ... 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 [457] 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1010815 alkalommal)
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #6840 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 09:10:59 »

Üdv a Vadásznak!

Mai, hajnali cserkelés eredménye:
Ilyen "rövid" vadászatom még nem volt, 5-kor szálltunk ki a kocsiból a területen, 50 méternyi cserkelés után a domboldalon megpillantottuk, a 80 méterre csipegető bakot.
Háttal állt nekünk, és pár sípolás után visszafordult, amikor oldalát mutatta akkor útjára indult a Sako 243 win., 6,5 grammos Gamehead lövedéke.
Jól hallható becsapódás után helyben maradt, pár percnyi várakozás után birtokba is vettük (5 ó 10perc).
A lövés sajnos hátracsúszott, de így is azonnal végzett vele.





 Emelem

Tamási Zoltán
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #6841 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 10:49:40 »

Szia. Gratulálok.
Tennél majd fel fotót a kifőzött trófeáról?
Előre is köszönöm.

 Emelem

 Emelem
Megkaptam a trófeát, csatolok róla pár képet....






 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #6842 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 10:53:13 »


...útjára indult a Sako 243 win., 6,5 grammos Gamehead lövedéke.


Gratulálok!
Jól látom/emlékszem, hogy lőszert váltottál?
Teljesen érthetőnek tartom (ebben a kaliberben a geco express-t nem sok mindenre használnám dúvadon kívül - én sst-t és ballistic tipet lőttem, amik hasonló magok szerintem), de kíváncsi lennék a tapasztalataidra. Vagy hogy mi volt az oka, volt e egyáltalán a váltásnak.
 Emelem
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #6843 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 11:57:54 »

Gratulálok!
Jól látom/emlékszem, hogy lőszert váltottál?
Teljesen érthetőnek tartom (ebben a kaliberben a geco express-t nem sok mindenre használnám dúvadon kívül - én sst-t és ballistic tipet lőttem, amik hasonló magok szerintem), de kíváncsi lennék a tapasztalataidra. Vagy hogy mi volt az oka, volt e egyáltalán a váltásnak.
 Emelem

Köszönöm!
Igazság szerint nem váltottam, csak egy kicsit variálok, aztán lehet, hogy túlvariálom a dolgot....
Ezzel a fegyverrel (év elején vettem) eddig négy bakot és egy rókát hoztam terítékre, az első két baknál Gecco-val lőttem (nem volt kimenet sem 80 méteren, sem 230 méteren...).
Ekkor próbáltam ki a Sako-t (Gamehead 6,5g), 100méteren centire oda viszi mint a Gecco-t, ezért úgy tárazok be, hogy 3db Gecco-ra 1db Sako-t töltök be.
Közeli lövéseknél 120-150 méterig mehet a Sako, ha távolabbra kell lőni akkor "kitárazom" a Sakot és mehet a Gecco.
Mondtam, hogy túlvariálom....

Üdvözlettel: Tamási Zoltán
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #6844 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 12:13:54 »

Köszönöm!
Igazság szerint nem váltottam, csak egy kicsit variálok, aztán lehet, hogy túlvariálom a dolgot....
Ezzel a fegyverrel (év elején vettem) eddig négy bakot és egy rókát hoztam terítékre, az első két baknál Gecco-val lőttem (nem volt kimenet sem 80 méteren, sem 230 méteren...).
Ekkor próbáltam ki a Sako-t (Gamehead 6,5g), 100méteren centire oda viszi mint a Gecco-t, ezért úgy tárazok be, hogy 3db Gecco-ra 1db Sako-t töltök be.
Közeli lövéseknél 120-150 méterig mehet a Sako, ha távolabbra kell lőni akkor "kitárazom" a Sakot és mehet a Gecco.
Mondtam, hogy túlvariálom....

Üdvözlettel: Tamási Zoltán


Nem biztos. Mármint hogy túlvariálod. Meg az is kérdés, hogy mire használod. Nálam mindenes kaliber a .243 win, pont ezért hanyagolom a geco express (sst, ballistic tip) és hasonló magokat, mert nagyon puhák ehhez a sebességhez (stucniból nekem 910-920 körül indulnak). A te egy két eseted is azt támasztja alá, még 230 méteren is megsemmisül annyira a mag egy őzben, hogy becsapódás után nincs annyi maradék tömege, energiája, ami áttolja egy őz testén (persze nem tudom, tökéletesen keresztben állt-e, hol érte a találat, stb. Nyilván összetettebb ez és jóval több esetet is meg lehetne vizsgálni). Őznél még nincs is gond, mert lesokkolja, de egy kicsit combosabb süldőt már nem biztos, és akkor aztán tényleg csak a  Fejvakarás   Eb a vadász...  Tacsi
Ballistic tip lehet keményebb egy fokkal, meg nem is 5 grammos, hanem 90-95 graines, abból nekem nincs maradvány testem, de az őz felét kb el kell dobni utána. Van behúzva még, de csak dúvadra használom már. SST-t főleg. Ugyanígy, mint nálad (mivel 1 cm eltérés van csak 100 méteren, ami a kézben is bőven lehet), nekem is 2 féle van a tárban, csak a másik az Nosler Partition.
 Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #6845 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 16:10:51 »







Tamási Zoltán

 Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #6846 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 18:07:11 »

Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #6847 Dátum: 2017. Augusztus 14. - 15:52:56 »

Végig víz alatt

Vasárnap nyílt meg a lehetősége a tagságnak az őzbak vadászatra. Nagyon csekély mennyiség volt elejthető, ezért én is igykeztem ki a területre. Egy nem túl nagy részre írtam be magamat, ahol szőlő is van, szeretik az őzek ezt a helyet, van ott pár ismert bak is. Már hajnal háromra kint voltam, hátha beleszaladok a visszaváltó disznókba. Abba nem szaladtam bele, de folyamatos, szűnni nem akaró, áztató esőbe igen...

Ahogy világos lett, elkezdtem szép lassan cserkelni és nemsokára ki is szúrtam egy sötét barna agancsú, hátra hajló, ág végeken kicsi, összenőtt villájú bakot. Nagyon el volt foglalva a sutájával, ezért óvatosan lehajolva, guggolva, megindultam felé. Egészen kb 50 méterig be tudtam lopni a távot, de onnan egy centivel sem tudtam tovább menni. Fél térden vártam, mert takarásban volt, és csak az agancsát láttam. Mikor kimozdult, kissé megemelkedve, kézből tudtam csak lőni. A bak méltatlankodva nagyokat ugorva, tova libbent. Ügyes... Nesze neked 10 év sportlövészet. Azért egy jó kilométert mentem utána, biztosra akartam menni, hogy tisztán hibáztam. Szerencsére végig tudtam követni távcsővel, ahogy sértetlenül eltűnik egy garádban.
Fedezékbe vonultam egy közeli lesre, ha már fel lármáztam a hajnal nyugalmát, én is, és a környék is had rendeződjön vissza. Szép lassan minden irányból újra őzek jöttek elő, de bak nem volt köztük. Elindultam újra cserkelő utamra, és megnéztem a szőlőket. Az eső csak áztatott, és balga módon nem húztam fel rendesen a csizmám zipzárját, így szép lassan teljesen beázott. Mire észbe kaptam már klasszul cuppogott minden lépésem. Egyre jobb.
Még lassabbá téve a tempómat, sikerült egy röfögés mentes járást kialakítanom. Nem kellett sokat mennem, és a szőlők között megláttam egy bakot egy sutával. Háttal álltak nekem, ezért a lehető legjobban rásimulva a szőlőkre, megindultam feléjük. A suta sokat nézelődött felém, ezért sokszor meg-meg állva, 20 centiket lopva haladtam. Nagyjából 50-60 méter közelébe jutottam, de onnan egy egy tapodtat sem tudtam menni, mert az aljnövényzet hangos lett volna.
Elhelyeztem a lőbotot, puska rajta, és várok. Még mindig háttal vannak nekem, ráadásul a suta takarja a bakot. Türelem, nagy levegő. Közben kopog az eső a kalapomon, törölgetem a keresőt és a céltávcsövet felváltva, hogy tökéletesen lássak. Néma csend, csak ázunk és várunk mindhárman. Kezdem úgy érezni, hogy itt nem lesz változás, ezért nagyon halkan elkezdtem fütyülni. Csak annyira, hogy ne legyen ijesztő, de kíváncsiak legyenek, és mozduljanak ki. A harmadik szólamra a suta mozdul, és ugrik is át a másik sorba. Bízom benne, hogy a bak nem lesz ilyen ideges. Szerencsémre oldalt fordul, megnéz, és ugrás előtt egy pillanattal már kapja is a lövést. Helyben marad. Ekkor hangosan kiszakad belőlem egy sóhaj a 30 percnyi sűrű feszültség oldásaként. Elkészítem a terítéket, de nem tudom a jó oldalára fordítani, mert nagyon csúnya a kimenet. Sokáig állok még mellette, csak az eső kopog a kalapomon. Sok minden volt ebben a reggelben, és nagyon szép volt.








« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 14. - 17:35:05 írta Voldi » Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6848 Dátum: 2017. Augusztus 14. - 15:59:23 »

Jó bak!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #6849 Dátum: 2017. Augusztus 15. - 09:20:59 »

Gratulálok, főleg a kitartáshoz!
Naplózva

Üdv Chris
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #6850 Dátum: 2017. Augusztus 15. - 09:55:32 »

Köszönöm Uraim!  Emelem
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #6851 Dátum: 2017. Augusztus 15. - 12:24:24 »

Attila barátom eredményesen zárta a múlthetet.


 En nekem, az Erdélyben-i medvecserkelésem ezzel  az eredménnyel zárult!  Röhög  Röhög
 Medvekaka!!
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #6852 Dátum: 2017. Augusztus 16. - 15:53:27 »

Egy nagyon tapasztalt forum tarsunk lovette velem a kovetkezo kulonleges bakot. Ezen a forumon is szeretnem megkoszonni a lehetoseget!

Mar tobb eve jarok erre a teruletre mint fizeto vendeg vadasz, de iden uj vadasztarsasag kapta meg ezt a teruletet. Julius kozepet irtunk, amikor kimentunk ozbakra vadaszni. A takaras hatalmas volt, de a bakok meg alig mozogtak a kozeli uzekedesre rapihenve. A nagy meleg sem akart csillapodni. Egy csatorna menten cserkeltunk ra a 10 meter szeles lucerna csikra, aminek a masik oldalan ember magassagu kukorica volt. A forum tarsunk altal ismert bak eleg koran kijott a lucernasba de az is olyan magas volt, hogy a baknak csak a feje latszott ki. Oszinten megmondom, hogy nem sokat lattam a bakbol, de fejbe meg az almos konyv szerint sem szerencses dolog loni a bakokat, igy bo 200 meterrol elkezdtunk racserkelni. Amikor a bak feje lent volt, akkor ovatosan csusztunk kozelebb, amikor meg felnezett a bak, akkor mozdulatlanul lapultunk. Igy sikerult kb 110 meterre megkozeliteni a bakot. A vador szolt, hogy kozelebb nem mehetunk, mert a bak mar erez valamit. Felraktam a harom labu lobotra a puskat es vartam. Sajnos a bak nem akart blattra fordulni, es egy ido utan mar a gerincet sem lattam a magas lucernaban, amikor egy kozeledo kocsi hangjat hallottam. Megfordulni nem mertem, mozdulatlanul alltam a kibiztositott puskaval. A kocsi egyre kozelebb es kozelebb jott, majd befordult a csatorna szelere es megallt mogottunk vagy 50 meterre, a motort is kikapcsoltak... $#@!^%&*#@!

A bak nagyon nezte a kocsit es egyre nyult es nyult a nyaka. Szerintem a bak mar a visszavonulast fontolgatta a harom meterre levo kukoricasba, igy nem mertem tovabb varni. Elengedtem a 300 RUM-ot. A bak eltunt! Szerencsere jo helyre, nyaktobe ment a loves. Igy a bak helyben maradt.

Mint kiderult az uj VT par honapja vadaszo tagjai jottek ki a teruletre kocsival, es lattak, hogy ott vagyunk, igy meg akartak nezni hogy mit csinalunk... $#@!^%&*#@!

Vegul is teritekre kerult a bak, de nem sok hianyzott, hogy ne igy legyen... Az mar csak hab volt a tortan, hogy a 455 grammra biralt bakot nagy hanggal 360-380 grammosra becsultek. Nem alltam le vitatkozni veluk...

















 S.Peti
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6853 Dátum: 2017. Augusztus 16. - 16:44:24 »

Genfi!
 Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6854 Dátum: 2017. Augusztus 16. - 17:40:37 »










Nálunk a kiskoponyásat írják rá (netto) ....... Fejvakarás Szép bak  Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 [457] 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: