Oldalak: 1 ... 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 [439] 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1011469 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #6570 Dátum: 2016. December 19. - 19:28:38 »

Na az ilyet, hogy főzzük ki? Belemerül az agancs is a fazékban.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6571 Dátum: 2016. December 19. - 19:34:24 »

Na az ilyet, hogy főzzük ki? Belemerül az agancs is a fazékban.
Természetesen, kutya baja sincs, nincs elszíneződés kicsit többet kell forró vízben járatni az agancson a gyökér kefét.(faggyútlanítás)
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6572 Dátum: 2016. December 19. - 19:35:55 »

Szia Robi! Emelem

Én az összes agancsot úgy főzöm le, hogy az agancs szára is beleér a vízbe. (mosószert nem használok, csak sima csapvizet) Még soha nem fakult meg sem az agancsszár sem a rózsa! A rózsának az alsó része amire ránő a szőr az pedig amúgy is világos lesz.
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6573 Dátum: 2016. December 19. - 19:48:27 »

Szia Robi! Emelem

Én az összes agancsot úgy főzöm le, hogy az agancs szára is beleér a vízbe. (mosószert nem használok, csak sima csapvizet) Még soha nem fakult meg sem az agancsszár sem a rózsa! A rózsának az alsó része amire ránő a szőr az pedig amúgy is világos lesz.
 Wave

Pedig kicsi Ultra sokat segít a faggyú lesikálásában.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6574 Dátum: 2016. December 19. - 20:02:08 »

Nem ismert magára.  Ördög Aztán megbeszéltük, hogy majd én teszek fel képet:



 Emelem
Kicsit tovább osztanám az ész a trófea ügyébe ez szerintem egy klasszikus mechanikai sérülés, ami a bőr alatt maradt (van amikor kiszakad tövestől a fejlődő agancs,van mikor a bőrből iskiszakad, néha ezekből lesznek az unikornisok) mivel a már meglévő agancs súlya, sérülés helyzete dönti el a vissza kaluszosodás helyzetét ezért lecsorgó, vagy fél "kaffer" is lehet. Sajnos rá is lehet futi a ....-ra , mert saját tagot kísértem egy ilyen lecsorgó bakra, elesett akkor láttuk, hogy csak lóg a bőrrel együtt egy év múlva már lehet, hogy jó lett volna. Rííí A fejlődés és tisztítás közötti külömbség szerintem látható. Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #6575 Dátum: 2016. December 19. - 23:10:38 »

Nem ismert magára.  Ördög Aztán megbeszéltük, hogy majd én teszek fel képet:


 Vigyorog Köszi Peti!  Igen
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #6576 Dátum: 2016. December 21. - 16:31:29 »

Kicsit tovább osztanám az ész a trófea ügyébe ez szerintem egy klasszikus mechanikai sérülés, ami a bőr alatt maradt (van amikor kiszakad tövestől a fejlődő agancs,van mikor a bőrből iskiszakad, néha ezekből lesznek az unikornisok) mivel a már meglévő agancs súlya, sérülés helyzete dönti el a vissza kaluszosodás helyzetét ezért lecsorgó, vagy fél "kaffer" is lehet. Sajnos rá is lehet futi a ....-ra , mert saját tagot kísértem egy ilyen lecsorgó bakra, elesett akkor láttuk, hogy csak lóg a bőrrel együtt egy év múlva már lehet, hogy jó lett volna. Rííí A fejlődés és tisztítás közötti külömbség szerintem látható. Emelem

Felétek is annyi a kerítés mint Tuzséron? Mert Ági Sanyival lőttünk már pár ilyen bakot az almáskertek közelében (drót, drót, drót és drót) ami mind egyértelműen mechanikai sérülés miatt lett kajla vagy lecsorgó.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6577 Dátum: 2016. December 21. - 18:28:36 »

Felétek is annyi a kerítés mint Tuzséron? Mert Ági Sanyival lőttünk már pár ilyen bakot az almáskertek közelében (drót, drót, drót és drót) ami mind egyértelműen mechanikai sérülés miatt lett kajla vagy lecsorgó.
Amelyik kerítés így letöri a homlokcsapot,az a bak nyakát is kitöri!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6578 Dátum: 2016. December 21. - 21:53:52 »

Felétek is annyi a kerítés mint Tuzséron? Mert Ági Sanyival lőttünk már pár ilyen bakot az almáskertek közelében (drót, drót, drót és drót) ami mind egyértelműen mechanikai sérülés miatt lett kajla vagy lecsorgó.
Igen, vagy még rosszabb .
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6579 Dátum: 2016. December 21. - 21:54:56 »

Amelyik kerítés így letöri a homlokcsapot,az a bak nyakát is kitöri!
Szerinted!
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #6580 Dátum: 2016. December 29. - 15:42:08 »

Amelyik kerítés így letöri a homlokcsapot,az a bak nyakát is kitöri!
Ellent kell mondjak, mert a drótkerítés pont nem egy rugalmatlan ütközést produkál. Láttam már olyat, hogy nekiment a barkás bak és ijedtében "letépte " a barkás agancsát ami beleakadt a dróthálóba. Ha meg nem szakad le teljesen az agancs akkor is lesznek rajta "érdekes" deformitások ott ahol a barka megsérül. Sok drótháló + fokozott zavarás (kóbor kutya, rabsickocsi, a többit inkább nem mondanám....) tuti, hogy zsinórban eredményez valami hasonlót.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6581 Dátum: 2016. December 30. - 20:32:59 »

Ellent kell mondjak, mert a drótkerítés pont nem egy rugalmatlan ütközést produkál. Láttam már olyat, hogy nekiment a barkás bak és ijedtében "letépte " a barkás agancsát ami beleakadt a dróthálóba. Ha meg nem szakad le teljesen az agancs akkor is lesznek rajta "érdekes" deformitások ott ahol a barka megsérül. Sok drótháló + fokozott zavarás (kóbor kutya, rabsickocsi, a többit inkább nem mondanám....) tuti, hogy zsinórban eredményez valami hasonlót.
Ellent kell mondjak,vadaskerti tapasztalatból. Vadaskert vezetőként a frissen felhúzott kerítést naponta ellenőriztem,javítottam. A vad még nem szokott hozzá ahhoz,hogy ahol addig simán közlekedett,ott most két méter magas új-zélandi háló várja. Az oszlopokon az u-szegek nem voltak teljesen bekalapálva,így a háló focikapu hálóként visszalőtte a vadat és amelyek közvetlen az oszlop mellett próbáltak menni, azok közül sokan ottmaradtak nyaktöréssel,vagy nyaktöréssel homlokcsap töréssel megerősítve.
 Miután megtanulták hol a kerítés,az ilyen esetek minimálisra csökkentek. Olyan esetem is volt,hogy a kerítés mellett ballagó bika rudliból öt helyben maradt villámcsapás következtében.
A sok drótháló nem olyan nagy probléma a vadnak,mint nekünk. Mi is csak felfújjuk a kérdést. Erdei kerítések mögött olyan  5. kategóriájú vadeltartó értékű területek vannak,ami a vadnak hektáronként( csak !) 18 kg takarmányt ad. A vadnak inkább az hiányzik,ami az erdősítés előtt volt azon a helyen.
Volt olyan végvágásom,amit két darabban kerítettünk be azért,hogy ne akarjon a vad áttörni. Megtanulták,hogy az egyik keskeny nyiladékon ( 4 méter) kényelmesen átkelhetnek a keleti oldalról a nyugatira,vagy fordítva. Ebben a bekerítettben csak akkor volt vad,amikor egyesek szándékosan nyitva hagyták a kaput,vagy a jogokkal rendelkezők hálólopási szándékból lefektettek két hálótoldási pont közötti szakaszt.Következett a két napos megfigyelés. Ha nem javították meg valamilyen okból,akkor a harmadik reggelen már nem volt ott háló,csak a kocsma forgalma nőtt. Visszatérve az eredeti gondolatmenethez, a jól működő kerítés és a jól végzett ápolásnak az eredménye a korábbi lebontási lehetőség( na nem olyan korai,mint az előbb leírt!). De ezek a területek még mindig csak búvóhelyet adnak minimális táplálékkal. Ahogy korosodik,úgy nő a vadeltartó képessége az erdőnek.Egyébként is a vad legelni akar. Fás szárút kínjában fogyaszt. Az őz kivétel. Aki azt állítja,hogy a szarvas táplálékának nagy része fás szárú,az a vizsgálatot olyan helyen végezte,ahol bujkálni kell a szarvasnak és csak  sötétben mer kiváltani. Aztán abban is biztos vagyok,hogy nem kóstolták meg soha,hogy miért részesít növényeket előnyben, vagy miért nem fogyaszt egyes növényeket. Én sokszor megkóstoltam a tápnövényeiket kíváncsiságból. Az éger levél például borzasztó keserű. Rá is csodálkoztam,mikor egy Fehérorosz videóban égerlevelet faló szarvast láttam. Azonnal arra gondoltam.hogy az nem a nálunk honos mézgás éger lehet,hanem valami  ssp.-mert ott még nincs hamvas éger,amit tudomásom szerint a jávor fogyaszt.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #6582 Dátum: 2017. Január 08. - 13:33:28 »

Sziasztok! Szakmai kérdés, mert elbizonytalanodtam. Tegnap fotóztam ezt a szerintem gidát az anyja ée a testvére melett. Itthon vettem észre hogy van a fején. Ez szerintetek is gida agancs?

Üdv! Lesi  Emelem



Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #6583 Dátum: 2017. Január 08. - 15:12:49 »

Szia .
Szerintem nem . a képen mintha látszana a rózsa és gidának is túl "erösnek" tünik .( vagy ügyes a fotos).

üdv: HSanyi
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #6584 Dátum: 2017. Január 08. - 15:18:55 »



Nem erős testű, a suta mellett.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 [439] 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: