Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574191 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #225 Dátum: 2008. Június 02. - 09:39:56 »

7x-es, 8x-os vagy 9x-es nagyításúak, 50-es, 60-as vagy 63-as belépőlencsével tökéletesen megfelelők nappali, esti és éjszakai vadászatra is. A 10x-esnek már a fényereje is kisebb, meg már enyhén remeg a kép is.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #226 Dátum: 2008. Június 02. - 10:06:49 »

Én is alátámaszthatom amit a Fiúk írtak. Én egy 7x50-es Yukont használok, nekem ez a nagyítás/tárgylencse együttható jött be e legjobban. A 7x-es nagyítás nagy előnye, hogy az ember sokkal szélesebb látómezőt kap ezzel, ami éjszaka nem épp elhanyagolható előny. Nem véletlen, hogy vadászatra mindog a 7x50-eseket ajánlják előbb, a 10x50-esek inkább az ornitológiai és csillagászati alapcsövek közt szoktak szerepelni.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #227 Dátum: 2008. Június 02. - 10:17:49 »

Ez érdekes.
Én azt olvastam valahol, hogy 10-szeres az ideális. Na, de holtig tanul a jó pap is. Az való igaz, hogy a 10-szeresnél a kép remeg, de nem is gondoltam még arra, hogy kisebb nagyítással ez esetleg kivédhető lenne. Rendes távcső vásárlásánál jól jönnek majd ezek az infok!  Táncol
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #228 Dátum: 2008. Június 02. - 11:28:01 »


 Bocsánat nem a kép remeg ,hanem a kéz ! Wave A nehezebb távcső ezért jobb annak kinek citerázik a keze.
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Steve
Vendég
« Új üzenet #229 Dátum: 2008. Június 02. - 11:53:34 »


 Bocsánat nem a kép remeg ,hanem a kéz ! Wave A nehezebb távcső ezért jobb annak kinek citerázik a keze.

Ha a delikvens feje is szinkronban remeg a kezével, akkor már csak is a kép remeghet... Vigyorog

De egyébként igaz! Igen
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #230 Dátum: 2008. Június 02. - 11:59:56 »

Én is alátámaszthatom amit a Fiúk írtak. Én egy 7x50-es Yukont használok, nekem ez a nagyítás/tárgylencse együttható jött be e legjobban. A 7x-es nagyítás nagy előnye, hogy az ember sokkal szélesebb látómezőt kap ezzel, ami éjszaka nem épp elhanyagolható előny. Nem véletlen, hogy vadászatra mindog a 7x50-eseket ajánlják előbb, a 10x50-esek inkább az ornitológiai és csillagászati alapcsövek közt szoktak szerepelni.

Jó azza 10x50-es is ha nappal kicsit messssszebb vanak a bakok.

Egyébként pedig a 7x50-es tényleg univerzálisnak tekinthető nagyítás, valmi olasmi mint  a cal-nél a 30-06-os  Bion Bion gyozo
Naplózva

Üdv End
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #231 Dátum: 2008. Június 02. - 12:00:26 »


 Bocsánat nem a kép remeg ,hanem a kéz ! Wave A nehezebb távcső ezért jobb annak kinek citerázik a keze.

Igazad van, a pontos fogalmazás...  Éljen de a végeredmény miatt szinte mindegy, hogy mi remeg, ha bemozdítja a képet. Az meg ugye nem a legjobb...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #232 Dátum: 2008. Június 02. - 12:53:48 »

Hali!

Hallotatok már a Bytrak típusú távcsővekről?
Kinek mi a véleménye?
Mert Bytrak 10x60 -ast néztem ki!
Vagy érdemesebb a Yukon 10x50 vagy 12x50 vagy Nikon action VII 10x50?

Előre is köszöntem!

Miért kell neked 10x-es, meg 12x-es nagyítás?

Milyen nagyítású távcsövet érdemes hazai viszonylatra?

Mi a baj 10X-esel?
Vagy azoknak már jóval kisebb a fényererjük?

Köszönöm előre is!
Nem a fényerővel van a baj,hanem hogy "remegős" képet fog adni,ha nem tudod rendesen kitámasztani.Még a 10x-es elmegy,nekem is az van,bár a következő biztos 8x-os lesz,mert eléggé remeg a kép.Vegyél 7 vagy 8x-ost.

Jó tudni ezeket!
Akkor minél nagyobb a nagyítás annál jobban remegősebb a kép?
És a nagyítás melett feltüntetett "tárgy" lencse átmérő hogy befolyásolja ezeket az általános dolgokat?
Ha jól emlékszem tárgylencse szám van feltüntetve, ha nem jól tudom akkor elnézést!

Üdv. Róka-Koma!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #233 Dátum: 2008. Június 02. - 13:13:22 »

"Akkor minél nagyobb a nagyítás annál jobban remegősebb a kép?"

Nem feltétlenűl, mert ha meg van támasztva, akkor nincs mi remegtesse, pl a spektíveket is azért szokták álványról használni mert a nagy nagyítás miatt kézzel fogva, nem tudnak mozgás nélküli képet kapni.
Álltalános vadászat közben, viszont nem tudja az ember úgy fogni a keresőtávcsövet, hogy az ne mozogjon: kézremegés, vadászláz stb.
Ekkor segíthet ha les deszkához támasztás, lőbothoz való fogás.
Minnél kisebb a nagyítás (annál könyebb stabilan tartani a távcsövet) vagyis a nagyítás miatt nem remeg úgy a távcsőben látott kép.

A front lencse átmérő: nagy vonalakban a belépő fény menyiségét határozza meg, bár ez összetetteb...(belső lencse szerkezet, lancse minőség, bevonatok stb.)
Kb x50- es és a 42-es a közepe, ezektől lefelé, álltalában nappali használatra jók a távcsövek, ezektől felfelé éjszzakaira, esti lesre.
De ez csak álltalános okosság, mert 9x63-as gagyi távcsőben paraméterei elenére már semmit nem látsz, egy prémiu kisebb paraméterekkel rendelkező távcsőben meg leolvasod a disznó alvázszámát.
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #234 Dátum: 2008. Június 02. - 13:16:40 »

Szia Viktor!

Egy kérdésem lenne: a Yukon keresőket milyen lencsével szerelik? Üveg? Vagy mi fene! mert igen kellllemes csalódás...
Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #235 Dátum: 2008. Június 02. - 13:25:06 »


Jó tudni ezeket!
Akkor minél nagyobb a nagyítás annál jobban remegősebb a kép?
És a nagyítás melett feltüntetett "tárgy" lencse átmérő hogy befolyásolja ezeket az általános dolgokat?
Ha jól emlékszem tárgylencse szám van feltüntetve, ha nem jól tudom akkor elnézést!

Üdv. Róka-Koma!

Igen, minnél nagyobb a nagyítás, annál remegősebb a kép. Vásárlás előtt, minden képpen érdemes elkérni ismerőstől, ha van persze egy nagyobb nagyítású csövet, mert van akinek bejön ez a nagyítás, nem remeg a keze és kitűnően tudja használni a 10x-es nagyítású keresőt. A vadászok többsége nem tudja rögzítés nélkül használni, mert annyira beremeg, hogy nem lehet feldolgozni az adott képet.
Minden esetre max. a 10x-es nagyításig gondolkodj, de előbb minden képpen próbálj ki egyet vagykettőt, különböző gyártmányút, hogy neked mi lesz a véleményed, mert lehet, hogy Te is jól tudnád alkalmazni a 10x-es nagyítást.
Én is valószínűbbnek tartom, hogy a 7x-es vagy max. a 8x-os lesz neked is a megfelelő, mert ezekkel még cserkelés közben is pontos, kevésbé remegős, éles képet fogsz látni.
A nagyítás mellett valóban a front lencse átmérő van megadva.
Ez az érték minnél nagyobb, annál jobb a szürkületi érték. Persze ez leginkább csak a minőségi távcsöveknél vehető figyelembe. Jobb a szürkületi használhatósága.
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2008. Június 02. - 14:33:50 »


Jó tudni ezeket!
Akkor minél nagyobb a nagyítás annál jobban remegősebb a kép?
És a nagyítás melett feltüntetett "tárgy" lencse átmérő hogy befolyásolja ezeket az általános dolgokat?
Ha jól emlékszem tárgylencse szám van feltüntetve, ha nem jól tudom akkor elnézést!

Üdv. Róka-Koma!

Igen, minnél nagyobb a nagyítás, annál remegősebb a kép. Vásárlás előtt, minden képpen érdemes elkérni ismerőstől, ha van persze egy nagyobb nagyítású csövet, mert van akinek bejön ez a nagyítás, nem remeg a keze és kitűnően tudja használni a 10x-es nagyítású keresőt. A vadászok többsége nem tudja rögzítés nélkül használni, mert annyira beremeg, hogy nem lehet feldolgozni az adott képet.
Minden esetre max. a 10x-es nagyításig gondolkodj, de előbb minden képpen próbálj ki egyet vagykettőt, különböző gyártmányút, hogy neked mi lesz a véleményed, mert lehet, hogy Te is jól tudnád alkalmazni a 10x-es nagyítást.
Én is valószínűbbnek tartom, hogy a 7x-es vagy max. a 8x-os lesz neked is a megfelelő, mert ezekkel még cserkelés közben is pontos, kevésbé remegős, éles képet fogsz látni.
A nagyítás mellett valóban a front lencse átmérő van megadva.
Ez az érték minnél nagyobb, annál jobb a szürkületi érték. Persze ez leginkább csak a minőségi távcsöveknél vehető figyelembe. Jobb a szürkületi használhatósága.
A szürkeleti érték vonatkozik az éjszakai használatra? Vagy az az?
Vagyis akkor 7-8 X ?Mennyi? Vagyis akkor ha van 40-es és 60-as tárgylencsében a 60-asnak jobb a fényereje?

Üdv. Róka-Koma
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #237 Dátum: 2008. Június 02. - 14:44:40 »


Jó tudni ezeket!
Akkor minél nagyobb a nagyítás annál jobban remegősebb a kép?
És a nagyítás melett feltüntetett "tárgy" lencse átmérő hogy befolyásolja ezeket az általános dolgokat?
Ha jól emlékszem tárgylencse szám van feltüntetve, ha nem jól tudom akkor elnézést!

Üdv. Róka-Koma!

Igen, minnél nagyobb a nagyítás, annál remegősebb a kép. Vásárlás előtt, minden képpen érdemes elkérni ismerőstől, ha van persze egy nagyobb nagyítású csövet, mert van akinek bejön ez a nagyítás, nem remeg a keze és kitűnően tudja használni a 10x-es nagyítású keresőt. A vadászok többsége nem tudja rögzítés nélkül használni, mert annyira beremeg, hogy nem lehet feldolgozni az adott képet.
Minden esetre max. a 10x-es nagyításig gondolkodj, de előbb minden képpen próbálj ki egyet vagykettőt, különböző gyártmányút, hogy neked mi lesz a véleményed, mert lehet, hogy Te is jól tudnád alkalmazni a 10x-es nagyítást.
Én is valószínűbbnek tartom, hogy a 7x-es vagy max. a 8x-os lesz neked is a megfelelő, mert ezekkel még cserkelés közben is pontos, kevésbé remegős, éles képet fogsz látni.
A nagyítás mellett valóban a front lencse átmérő van megadva.
Ez az érték minnél nagyobb, annál jobb a szürkületi érték. Persze ez leginkább csak a minőségi távcsöveknél vehető figyelembe. Jobb a szürkületi használhatósága.
A szürkeleti érték vonatkozik az éjszakai használatra? Vagy az az?
Vagyis akkor 7-8 X ?Mennyi? Vagyis akkor ha van 40-es és 60-as tárgylencsében a 60-asnak jobb a fényereje?

Üdv. Róka-Koma
ELMÉLETBEN! igen,egy 60-assal jobban kéne látnod,mint egy 40-essel.De mint már írtam,ez csupán egy matemetikai számítás,ami nem veszi figyelembe a lencse minőségét,bevonatait stb.Például egy 40-es Leicaval sokkal többet látnál,mint egy 60-as gagyival.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #238 Dátum: 2008. Június 02. - 14:55:39 »


Jó tudni ezeket!
Akkor minél nagyobb a nagyítás annál jobban remegősebb a kép?
És a nagyítás melett feltüntetett "tárgy" lencse átmérő hogy befolyásolja ezeket az általános dolgokat?
Ha jól emlékszem tárgylencse szám van feltüntetve, ha nem jól tudom akkor elnézést!

Üdv. Róka-Koma!


Igen, minnél nagyobb a nagyítás, annál remegősebb a kép. Vásárlás előtt, minden képpen érdemes elkérni ismerőstől, ha van persze egy nagyobb nagyítású csövet, mert van akinek bejön ez a nagyítás, nem remeg a keze és kitűnően tudja használni a 10x-es nagyítású keresőt. A vadászok többsége nem tudja rögzítés nélkül használni, mert annyira beremeg, hogy nem lehet feldolgozni az adott képet.
Minden esetre max. a 10x-es nagyításig gondolkodj, de előbb minden képpen próbálj ki egyet vagykettőt, különböző gyártmányút, hogy neked mi lesz a véleményed, mert lehet, hogy Te is jól tudnád alkalmazni a 10x-es nagyítást.
Én is valószínűbbnek tartom, hogy a 7x-es vagy max. a 8x-os lesz neked is a megfelelő, mert ezekkel még cserkelés közben is pontos, kevésbé remegős, éles képet fogsz látni.
A nagyítás mellett valóban a front lencse átmérő van megadva.
Ez az érték minnél nagyobb, annál jobb a szürkületi érték. Persze ez leginkább csak a minőségi távcsöveknél vehető figyelembe. Jobb a szürkületi használhatósága.
A szürkeleti érték vonatkozik az éjszakai használatra? Vagy az az?
Vagyis akkor 7-8 X ?Mennyi? Vagyis akkor ha van 40-es és 60-as tárgylencsében a 60-asnak jobb a fényereje?

Üdv. Róka-Koma

A szürkületi érték csak egy üres szám semmi több, a nagyítás és a frontlencse matematikai együtthatója. Így lehet, hogy pl. Bresser 10x50-esnek nagyobb a szürkületi értéke, mint egy Leica Ultravid 8x42-esnek....

... és mint tudjuk a kettő szürkületi HASZNÁLHATÓSÁGA fényévekre van egymástól.

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #239 Dátum: 2008. Június 02. - 14:58:31 »

Szia Viktor!

Egy kérdésem lenne: a Yukon keresőket milyen lencsével szerelik? Üveg? Vagy mi fene! mert igen kellllemes csalódás...

Hahó End!

Üveg hát! Belorusz üveg... kikérem magamnak a műanyaggal való gyanúsítgatását az én kincsemnek... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: