Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574118 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #195 Dátum: 2008. Május 28. - 20:19:46 »

Hali!

Ajánlonj vki egy jó keresővadászatra aminél az ár érték arány szuper és sötétbe is ér vmit! Olyan 20-30 között!

Vagy miket vegyek figyelembe?
Az ér vmit ami a vadásziskolába van: tárgyátmérő/nagyítás a négyzeten!

üdv

Nikon Action VII.  7x50   

Én akcióban vettem 19.900 Ft+futárszolgálat=21.500 Ft.

Ha érdekel priviben keress meg!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #196 Dátum: 2008. Május 28. - 20:24:12 »

Pesten az egyik elektronikai boltban a hetekben több darabot láttam a polcokon... ha valakinek sürgős lenne...

Szükségem lenne aránylag sűrgősen még egy spektívre. Ha meg tennéd, hogy utána nézel nagyon megköszönném. Wave

Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #197 Dátum: 2008. Május 28. - 20:38:39 »

Hali!

Ajánlonj vki egy jó keresővadászatra aminél az ár érték arány szuper és sötétbe is ér vmit! Olyan 20-30 között!

Vagy miket vegyek figyelembe?
Az ér vmit ami a vadásziskolába van: tárgyátmérő/nagyítás a négyzeten!

üdv

Szia!
A tárgyátm./nagy. a négyzeten csak egy matematikai számítás-ami alapján ugyanolyan jól kéne látnod egy 8x50-es piacos távcsővel mint egy 8x50-es Leicával.Tehát ezt felejtsd el.
A Yukont én is próbáltam ,igaz hogy csak nappal,de akkor engem meggyőzött.Meglepően tiszta szép képe volt,főleg ennyi pénzért.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #198 Dátum: 2008. Május 29. - 09:43:44 »


A Yukont én is próbáltam ,igaz hogy csak nappal,de akkor engem meggyőzött.Meglepően tiszta szép képe volt,főleg ennyi pénzért.

A Yukon tényleg nem rossz (ennyi pénzért), de a Nikon Action VII.  7x50-es egy fokkal még jobb, és nem sokkal drágább. Nekem ilyen van, csak ajánlani tudom.   
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #199 Dátum: 2008. Május 29. - 09:50:04 »


A Yukont én is próbáltam ,igaz hogy csak nappal,de akkor engem meggyőzött.Meglepően tiszta szép képe volt,főleg ennyi pénzért.

A Yukon tényleg nem rossz (ennyi pénzért), de a Nikon Action VII.  7x50-es egy fokkal még jobb, és nem sokkal drágább. Nekem ilyen van, csak ajánlani tudom.   

Antit csak megerősíteni tudom. A céltávcsövek hasonlítgatásakor az Ő keresőjét is kipróbáltam és valóban nagyon jó.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #200 Dátum: 2008. Május 29. - 12:07:37 »

Sziasztok!

A fórumokon elég keveset írnak a Steiner keresőkről. Egyik vadászcimborámmal a héten hasonlítottuk össze az ő 8x56 Steiner Nighthunter XP keresőjét az én 10x50-es Tentómmal! Szerintetek melyik a jobb?
Világosban még nem volt olyan óriási a külömbség, de szürkületben már nagyon nagy, a Steiner javára!
Kiváló, részletgazdag és szerintem élénk színeket ad vissza. Sajnos hold most nem volt este, de mivel négy vadásztársamnak van ilyen, így más alkalommal volt már módom megnézni őket! A legnagyobb meglepetés akkor ért, amikor egyik barátom, egy visszajáró német vendég nagyon leharcolt állapotban lévő, ugyanilyen Steiner keresőtávcsövét megkapta ajándékba! (A lencsék hibátlanok!) Először - a külleme alapján- nem sok jóra számítottam, de az esti vadászat alatt meggyőzött a látvány! Őzeket, szarvasokat láttunk majdnem sötétben, de a kontúrokat gyönyörűen ki lehetett venni az én régi orosz távcsövemhez képest. Persze a minőséget az ára is tükrözi!
Érdekes lenne egy Zeiss, Swarovski,Steiner teszt! Kíváncsi lennék a különbségre!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #201 Dátum: 2008. Május 29. - 12:14:40 »

A POLLUX keresőkről tud valaki valamit? Hol gyártották, meddig, stb.?
 Nekem van egy 10x50-es, rajta a gyári szám, jó a képe, csak a lencséi porosak belülről! Bolhapiacon sikerült véletlenül rátalálnom 2-3 éve. Jutányos ára miatt sajnáltam otthagyni!
 Hol lehetne kitisztíttatni a belsejét?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #202 Dátum: 2008. Május 29. - 12:31:19 »

Van egy Nim.. című vadászújság, amibe szokott lenni Spezial Jagd (Bresser Lx) Porro elnevezésű távcsövek!
Vki tudna róluk mondani vmit?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2008. Május 29. - 13:10:37 »

Van egy Nim.. című vadászújság, amibe szokott lenni Spezial Jagd (Bresser Lx) Porro elnevezésű távcsövek!
Vki tudna róluk mondani vmit?


Nem jók.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #204 Dátum: 2008. Május 29. - 13:13:38 »

Sziasztok!

A fórumokon elég keveset írnak a Steiner keresőkről. Egyik vadászcimborámmal a héten hasonlítottuk össze az ő 8x56 Steiner Nighthunter XP keresőjét az én 10x50-es Tentómmal! Szerintetek melyik a jobb?
Világosban még nem volt olyan óriási a külömbség, de szürkületben már nagyon nagy, a Steiner javára!
Kiváló, részletgazdag és szerintem élénk színeket ad vissza. Sajnos hold most nem volt este, de mivel négy vadásztársamnak van ilyen, így más alkalommal volt már módom megnézni őket! A legnagyobb meglepetés akkor ért, amikor egyik barátom, egy visszajáró német vendég nagyon leharcolt állapotban lévő, ugyanilyen Steiner keresőtávcsövét megkapta ajándékba! (A lencsék hibátlanok!) Először - a külleme alapján- nem sok jóra számítottam, de az esti vadászat alatt meggyőzött a látvány! Őzeket, szarvasokat láttunk majdnem sötétben, de a kontúrokat gyönyörűen ki lehetett venni az én régi orosz távcsövemhez képest. Persze a minőséget az ára is tükrözi!
Érdekes lenne egy Zeiss, Swarovski,Steiner teszt! Kíváncsi lennék a különbségre!

Üdv Fégbock!

A Steinerről NH XP-ről nekem is az a benyomásom, hogy jó távcső, bár nekem csak a Rangerről vannak éles körülmények közt személyes tapasztalataim. Az körülbelül ugyanannyit tudott, mint az én távcsövem.

A POLLUX-ról még nem hallottam.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #205 Dátum: 2008. Május 29. - 13:19:15 »

Róka-koma, nekem egy sima, mezítlábas Bresser van, semmi Spezial Jagd, vagy hasonló. Nem hiszem, hogy többet tudna náluk. A L.dl-ben vettem, hobbitávcsőnek tökéletes, árához képest szép képe van. Éjszaka egyszer használtam, a szórón szépen láttam vele a disznót, őzet, telihold előtt pár nappal. Viszont, ha a puska az én kezemben lett volna, lehet, hogy egy jobb fényerejű távcső elkélt volna.
Szerintem vadászatra fektess be egy jobb távcsőbe. Nekem ez egyenlőre még megfelel.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #206 Dátum: 2008. Május 29. - 13:22:16 »

Van egy Nim.. című vadászújság, amibe szokott lenni Spezial Jagd (Bresser Lx) Porro elnevezésű távcsövek!
Vki tudna róluk mondani vmit?


Lehet, hogy hülyeséget mondok, de a Bresser nem azonos a Lidl-ben kapható kukatávcsövekkel? Azok pedig kinaiak...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #207 Dátum: 2008. Május 29. - 13:26:40 »

Jah... az enyém kínai és Bresser. A többi se különbözik sokban szerintem.
Öt év garanciát adtak rá, ötezerbe fájt, annyit megért nekem.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #208 Dátum: 2008. Május 29. - 13:31:10 »

Van egy Nim.. című vadászújság, amibe szokott lenni Spezial Jagd (Bresser Lx) Porro elnevezésű távcsövek!
Vki tudna róluk mondani vmit?


Lehet, hogy hülyeséget mondok, de a Bresser nem azonos a Lidl-ben kapható kukatávcsövekkel? Azok pedig kinaiak...

De igen.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #209 Dátum: 2008. Május 29. - 13:34:03 »

Sziasztok!

A fórumokon elég keveset írnak a Steiner keresőkről. Egyik vadászcimborámmal a héten hasonlítottuk össze az ő 8x56 Steiner Nighthunter XP keresőjét az én 10x50-es Tentómmal! Szerintetek melyik a jobb?
Világosban még nem volt olyan óriási a külömbség, de szürkületben már nagyon nagy, a Steiner javára!
Kiváló, részletgazdag és szerintem élénk színeket ad vissza. Sajnos hold most nem volt este, de mivel négy vadásztársamnak van ilyen, így más alkalommal volt már módom megnézni őket! A legnagyobb meglepetés akkor ért, amikor egyik barátom, egy visszajáró német vendég nagyon leharcolt állapotban lévő, ugyanilyen Steiner keresőtávcsövét megkapta ajándékba! (A lencsék hibátlanok!) Először - a külleme alapján- nem sok jóra számítottam, de az esti vadászat alatt meggyőzött a látvány! Őzeket, szarvasokat láttunk majdnem sötétben, de a kontúrokat gyönyörűen ki lehetett venni az én régi orosz távcsövemhez képest. Persze a minőséget az ára is tükrözi!
Érdekes lenne egy Zeiss, Swarovski,Steiner teszt! Kíváncsi lennék a különbségre!

Ha jól tudom a Steiner az autofókuszos.Kikészíti a szemedet,és megfájdul tőle a fejed hosszútávon.Ezt a megoldást igazából katonai távcsövekhez találták ki,ahol rövid ideig néznek bele,én nem kell vacakolni a fókuszálással.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: