Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573972 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1275 Dátum: 2010. Január 26. - 15:01:27 »

Üdv!

Se rá, se lebeszélni nem akarlak, de itt van egy, ami elég korrekt áron van szerintem!
http://www.vadaszapro.hu/index.php?oldal=kerdes&kategoria=7&id_classifieds=18896&session=null&off=seeadler_10x50,__zeiss_jena_10x50

No igen! Ez már gyanúsan korrekt! De ki tudja...
Naplózva
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #1276 Dátum: 2010. Január 26. - 16:17:33 »

Csak nem te árulod? Kacsint
Tehát ez jó minőségű képe van , érdemes megvenni ? Főleg esti vadászatra használnám!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1277 Dátum: 2010. Január 26. - 16:34:37 »

Sab!
(Vagyis Attila)
Azok a 8x40-es katonai keresőtávcsövek, amik zöldek, fekete gumiburkolattal, megvilágítható kerszt van bennük és asszem a Te véleményedet is kikérték velük kapcsolatban a M...-i bakaboltban, megérnek 35 ezer forintot?
Érdekes egy üzlet, van pl. éjjellátó akksi nélkül ötvenezerért de kipróbálni nyilván nem lehet...a távcsövek közt van jó állapotú és ütött-kopott, hiányos is de az ára mindnek ugyanaz...jó nagy rabló lehet a tulaj...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1278 Dátum: 2010. Január 26. - 17:16:54 »

No igen! Ez már gyanúsan korrekt! De ki tudja...

Hááát a 25e-s Swaro után nem csodálkozom..... Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
sab
Vendég
« Új üzenet #1279 Dátum: 2010. Január 26. - 18:05:20 »

Sab!
(Vagyis Attila)
Azok a 8x40-es katonai keresőtávcsövek, amik zöldek, fekete gumiburkolattal, megvilágítható kerszt van bennük és asszem a Te véleményedet is kikérték velük kapcsolatban a M...-i bakaboltban, megérnek 35 ezer forintot?
Érdekes egy üzlet, van pl. éjjellátó akksi nélkül ötvenezerért de kipróbálni nyilván nem lehet...a távcsövek közt van jó állapotú és ütött-kopott, hiányos is de az ára mindnek ugyanaz...jó nagy rabló lehet a tulaj...

Üdv !
Én csak mint tanúsítvány kiadó vettem részt ebben, sok közöm nincs az értékesítéshez.
nem tudom melyik az 50 ezres éjjellátó, de gondolom a 1PN-33-as lesz, vagyis Baigish-12-es.
Előző még 9v-os sokol akksival üzemelt, ami már nem beszerezhető, utobbi már hagyományos 9v-os elemmel üzemel.
Ezek a Honvédség mélységi felderítő alakulatainál voltak rendszerben.
Láttam, hogy erősen használtak, néhol hiányosak, többségében a szemkagylógumi hiányzik.
Én egyet beüzemeltem, az ment rendesen, de ezt csak bemutató jelleggel tettem, hogy miként lehet ellenőrizni.
Ezeknek az új ára (Baigish-12) 170-180 ezer Ft lenne.
8x40-es az szintén ezen alakulatok használták (nekem is van), MOM gyártmány, tükrös és egyben prizmás képfordítással rendelkezik, ilyen nem is volt több a világon.
Nagyon szép a képminősége, de ki kell válogatni a teljesen tisztákat, mert ha javítani kell, akkor az megint egy szép összeg.

Kipróbálni gondolom azért nem engedik, mert nincs hozzá fényrekesz és akksi , de külsőleg meg lehet táplálni, fényrekeszt is lehetne rá rakni próbára, de Ők nem értenek hozzá és szerintem nem is dolguk.
Ha jól sejtem, mivel az összes használt, ezért garancia sincs az eszközökre.
Hozzáértőnek aranybánya, aki meg nem hozzáértő, az megszítta. Vigyorog

Lesz vagy van már, nem tudom pontosan, NSZP-3 és PPN-3-as éjjellátó készülék, kitűnő állapotban, már hadihasználhatóságilag "hatástalanítva".
Mint kézi 1G-s ( de 3 EOK-os) készülékek lesznek, vannak értékesítve, tanúsítvánnyal erről, és már civilben kapható elemmel, akksikkal üzemeltetve.

"Tömören" ennyit tudok mondani. Emelem


Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1280 Dátum: 2010. Január 26. - 18:06:41 »

Üdv !
Én csak mint tanúsítvány kiadó vettem részt ebben, sok közöm nincs az értékesítéshez.
nem tudom melyik az 50 ezres éjjellátó, de gondolom a 1PN-33-as lesz, vagyis Baigish-12-es.
Előző még 9v-os sokol akksival üzemelt, ami már nem beszerezhető, utobbi már hagyományos 9v-os elemmel üzemel.
Ezek a Honvédség mélységi felderítő alakulatainál voltak rendszerben.
Láttam, hogy erősen használtak, néhol hiányosak, többségében a szemkagylógumi hiányzik.
Én egyet beüzemeltem, az ment rendesen, de ezt csak bemutató jelleggel tettem, hogy miként lehet ellenőrizni.
Ezeknek az új ára (Baigish-12) 170-180 ezer Ft lenne.
8x40-es az szintén ezen alakulatok használták (nekem is van), MOM gyártmány, tükrös és egyben prizmás képfordítással rendelkezik, ilyen nem is volt több a világon.
Nagyon szép a képminősége, de ki kell válogatni a teljesen tisztákat, mert ha javítani kell, akkor az megint egy szép összeg.

Kipróbálni gondolom azért nem engedik, mert nincs hozzá fényrekesz és akksi , de külsőleg meg lehet táplálni, fényrekeszt is lehetne rá rakni próbára, de Ők nem értenek hozzá és szerintem nem is dolguk.
Ha jól sejtem, mivel az összes használt, ezért garancia sincs az eszközökre.
Hozzáértőnek aranybánya, aki meg nem hozzáértő, az megszítta. Vigyorog

Lesz vagy van már, nem tudom pontosan, NSZP-3 és PPN-3-as éjjellátó készülék, kitűnő állapotban, már hadihasználhatóságilag "hatástalanítva".
Mint kézi 1G-s ( de 3 EOK-os) készülékek lesznek, vannak értékesítve, tanúsítvánnyal erről, és már civilben kapható elemmel, akksikkal üzemeltetve.

"Tömören" ennyit tudok mondani. Emelem




Jaj, elnézést nem is válaszoltam, a főkérdésre.
Igen ha optikailag tiszta, akkor a 35 ezer ft-ot megéri a 8x40-es távcső. Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1281 Dátum: 2010. Január 26. - 19:00:56 »

Üdv !
Én csak mint tanúsítvány kiadó vettem részt ebben, sok közöm nincs az értékesítéshez.
nem tudom melyik az 50 ezres éjjellátó, de gondolom a 1PN-33-as lesz, vagyis Baigish-12-es.
Előző még 9v-os sokol akksival üzemelt, ami már nem beszerezhető, utobbi már hagyományos 9v-os elemmel üzemel.
Ezek a Honvédség mélységi felderítő alakulatainál voltak rendszerben.
Láttam, hogy erősen használtak, néhol hiányosak, többségében a szemkagylógumi hiányzik.
Én egyet beüzemeltem, az ment rendesen, de ezt csak bemutató jelleggel tettem, hogy miként lehet ellenőrizni.
Ezeknek az új ára (Baigish-12) 170-180 ezer Ft lenne.
8x40-es az szintén ezen alakulatok használták (nekem is van), MOM gyártmány, tükrös és egyben prizmás képfordítással rendelkezik, ilyen nem is volt több a világon.
Nagyon szép a képminősége, de ki kell válogatni a teljesen tisztákat, mert ha javítani kell, akkor az megint egy szép összeg.

Kipróbálni gondolom azért nem engedik, mert nincs hozzá fényrekesz és akksi , de külsőleg meg lehet táplálni, fényrekeszt is lehetne rá rakni próbára, de Ők nem értenek hozzá és szerintem nem is dolguk.
Ha jól sejtem, mivel az összes használt, ezért garancia sincs az eszközökre.
Hozzáértőnek aranybánya, aki meg nem hozzáértő, az megszítta. Vigyorog

Lesz vagy van már, nem tudom pontosan, NSZP-3 és PPN-3-as éjjellátó készülék, kitűnő állapotban, már hadihasználhatóságilag "hatástalanítva".
Mint kézi 1G-s ( de 3 EOK-os) készülékek lesznek, vannak értékesítve, tanúsítvánnyal erről, és már civilben kapható elemmel, akksikkal üzemeltetve.

"Tömören" ennyit tudok mondani. Emelem



Köszönöm!
Az éjjelátó nem érdekel, azért figyeltem csak fel rá mert életemben egyszer láttam ilyet, a seregben megmutatták, hogy ilyenünk is van aztán gyorsan visszatették a ládába a fegyverszobában(ott a Te hazádban, Szombathelyen). Lecsavartam az elemtartó fedelét, egy hengeres alakú, felső végén kétpólusú elem v. aksi kell bele, szemkagylógumi és fényrekesz nincs rajta. A kezitcsókolomnak fogalma sincs az egészről, próbáltam a távcsövek dolgában kicsikarni valamit belőle de hiába. A 8x40-esre lazán rávágta, hogy orosz és éjjelátó... Ördög
Volt 7x50-es kereső is, nehéz mint a dög, a képe sem igazán szép.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #1282 Dátum: 2010. Január 26. - 19:59:22 »

Üdv!
Tehát megéri a zeiss 10*50 távcső ha jo a 20.000. ft-ot??
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1283 Dátum: 2010. Január 26. - 20:04:05 »

Köszönöm!
Az éjjelátó nem érdekel, azért figyeltem csak fel rá mert életemben egyszer láttam ilyet, a seregben megmutatták, hogy ilyenünk is van aztán gyorsan visszatették a ládába a fegyverszobában(ott a Te hazádban, Szombathelyen). Lecsavartam az elemtartó fedelét, egy hengeres alakú, felső végén kétpólusú elem v. aksi kell bele, szemkagylógumi és fényrekesz nincs rajta. A kezitcsókolomnak fogalma sincs az egészről, próbáltam a távcsövek dolgában kicsikarni valamit belőle de hiába. A 8x40-esre lazán rávágta, hogy orosz és éjjelátó... Ördög
Volt 7x50-es kereső is, nehéz mint a dög, a képe sem igazán szép.

Nem, nem értenek hozzá, de talán ez nem is furcsa, mert nem dolguk.
Most forgalmaznak elsőként ilyen termékeket, de nem titok, hogy sok dologban én is segédkezem, mint magyarázó.
8x40-es és a MI-8-as 8x30-as és a 7x50-es is MOM termék.
Mivel korosak, de van köztük nem vagy alig használt is, ezért érdemes körülnézni, de azt is tudni kell, hogy sok a fátyolréteges belsőleg, ami azért van, mert korosak.
Tisztítható természetesen, de ez teljes megbontást, tisztítást, tömítést és beszabályozást igényel, ami költséges.

Akkor Te Szombathelyen voltál sorozva ?
Nem akarok off-ni, de mikor és melyik alakulatnál, egységnél ?
Csak mert lehet, ogy találkoztunk.
Én 1986-1996-ig voltam, az akkor már DD-nél.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1284 Dátum: 2010. Január 26. - 20:13:47 »



Akkor Te Szombathelyen voltál sorozva ?
Nem akarok off-ni, de mikor és melyik alakulatnál, egységnél ?
Csak mert lehet, ogy találkoztunk.
Én 1986-1996-ig voltam, az akkor már DD-nél.
Én '88-'89-ben húztam ott az igát a dandárnál, először az ellátónál mint szakács(ez űberszívás volt), aztán műszakis lettem, Hende Zsolti keze alatt raktároskodtam.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1285 Dátum: 2010. Január 26. - 20:36:42 »

Szerencsétlen kiskatonák!
Nem elég nekik a sereg, még Boar főztjét is meg kellett enniük!  :Mosolyog
Szegényeknek mennyit kellett takarítani a  Hány miatt! Ördög Ördög Ördög

Más!
Évek óta keresgéltem gumit a kereső távcsövem szemlencséjére. Tegnap vettem a "Vakerán" egy Rusin távcsövet 1500 pénzért.
A gumit áttettem az sajátomra, a gagyi távcsövet meg nekiajándékoztam a szomszéd gyereknek. Nagy volt az öröm! Táncol
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #1286 Dátum: 2010. Január 27. - 07:17:58 »

Szerencsétlen kiskatonák!
Nem elég nekik a sereg, még Boar főztjét is meg kellett enniük!  :Mosolyog
Szegényeknek mennyit kellett takarítani a  Hány miatt! Ördög Ördög Ördög

Más!
Évek óta keresgéltem gumit a kereső távcsövem szemlencséjére. Tegnap vettem a "Vakerán" egy Rusin távcsövet 1500 pénzért.
A gumit áttettem az sajátomra, a gagyi távcsövet meg nekiajándékoztam a szomszéd gyereknek. Nagy volt az öröm! Táncol
Attila!
Csak nem szavazatokat gyűjtesz.... Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1287 Dátum: 2010. Január 27. - 10:07:25 »

Én '88-'89-ben húztam ott az igát a dandárnál, először az ellátónál mint szakács(ez űberszívás volt), aztán műszakis lettem, Hende Zsolti keze alatt raktároskodtam.

Nyulak... Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
sab
Vendég
« Új üzenet #1288 Dátum: 2010. Január 27. - 11:07:14 »

Én '88-'89-ben húztam ott az igát a dandárnál, először az ellátónál mint szakács(ez űberszívás volt), aztán műszakis lettem, Hende Zsolti keze alatt raktároskodtam.

Akkor láthattuk egymást. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1289 Dátum: 2010. Január 27. - 11:08:02 »

Attila!
Csak nem szavazatokat gyűjtesz.... Vigyorog Vigyorog

Nem is rossz ötlet !

Ki is szavazna rám ? És miért is ? :Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: