Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574215 alkalommal)
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #1260 Dátum: 2010. Január 20. - 10:53:55 »

Felejtős!!!
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1261 Dátum: 2010. Január 20. - 19:26:06 »

Kérlek, segítsetek!
Van egy vadonatúj Steiner 8X42-es kereső 40.000-ért elfekvőben. A típusát nem tudom pontosan, de azt hiszem nem ranger és nem nighthunter. Mintha valami H-val kezdőden, de az sem biztos. Megéri-e az árát? Az eladó szerint 120.000 körül volt eredetileg. Szürkületben, este, holdvilágnál mennyire használaható a 8X42-es? Előre is köszönöm!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1262 Dátum: 2010. Január 20. - 19:47:17 »

Kérlek, segítsetek!
Van egy vadonatúj Steiner 8X42-es kereső 40.000-ért elfekvőben. A típusát nem tudom pontosan, de azt hiszem nem ranger és nem nighthunter. Mintha valami H-val kezdőden, de az sem biztos. Megéri-e az árát? Az eladó szerint 120.000 körül volt eredetileg. Szürkületben, este, holdvilágnál mennyire használaható a 8X42-es? Előre is köszönöm!

Szia!
8x42-esben nem lehet Ranger sem és Nighthunter sem. Lehet, hogy a Skyhawk-ról van szó. Ezt kifejezetten madarászoknak készítették, de persze vadászatra is kiválóan haszálható, főleg cserkelésre a könnyű súlya miatt. Alkonyati, szürkületi vadászatra még talán használnám, de később, este nyilván többet tud egy 50-es vagy 56-os tárgylencsés távcső.
Ha jó állapotban van szerintem megéri az árát. A 120.000 Ft-os új ár kicsit túlzás.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1263 Dátum: 2010. Január 20. - 21:12:00 »

Szia!
Köszönöm a gyors választ. A Decathlonban találtam egyébként, utolsó darab, vadiúj, garanciás... Belenéztem, szép volt a képe, de az igazi tudását nem ilyenkor mutatja meg, ki meg nem vihettem szürkületet lesni. Ha esetleg megvenném, még akkor is lenne rá 30 napom, hogy elégedetlenkedjek. Visszaveszik.
Leginkább az egyik vadászbarátom steiner rangerére hajaz, ami, ha jól emlékszem 10X42-es. Ugyanaz a fejre simuló okulárvédője van, stb... Néztem a dobozát, de okosabb nem lettem. Talán Humbert(???????  Vállat von) felirat volt rajta??? De lehet, hogy badarságot beszélek.
A 120 körüli kezdő árát az eladógyerek dobta be, ami lehet palimadárfogás is. De 40-ért még nem láttam újat, pedig itthon végignéztem az összes hirdetést az újságokban és a neten is.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1264 Dátum: 2010. Január 20. - 21:22:13 »

Javítok: a haveromnak Sky Hawk-ja van... Bocs.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1265 Dátum: 2010. Január 20. - 22:19:05 »

Jani, köszi, átnyálaztam az egészet.  Vigyorog Ennek ellenére még mindig bizonytalan vagyok a típusában.
Talán a Steiner Huntingra hasonlít leginkább, emlékezetem szerint. http://www.frommerkft.hu/prodlist.php?id=58
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1266 Dátum: 2010. Január 20. - 22:26:04 »

Volt szerencsém összehasonlítani fényes nappal 10x42-be a Steiner Huntingot ás a Skyhawkot. A Skyhawknak sokkal szebb képe volt. Az eladó szerint azért, mert a madarászoknak a madarak megfigyelésekor szükségük van a legapróbb részletek (tollazat, toll szín árnyalata) megfigyelésére. Nem értem, a vadászoknak miért nem fontosak az apró színrészletek? De mégegyszer 40.000.-et mindenképpen megér újonnan a Hunting, felénk 80 körül láttam egy vadászboltban.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Bandi
Vendég
« Új üzenet #1267 Dátum: 2010. Január 20. - 22:29:52 »

Felejtős!!!
Kösz!
Amúgy milyen gyártmányok ezek?Japán?
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1268 Dátum: 2010. Január 24. - 11:10:16 »

Köszönöm mindenkinek a segítséget a "Steiner-ügyben"!  Emelem
Tegnap visszamentem a budaörsi Decathlonba, megnéztem újra, (valóban Steiner Hunting, majd kiszúrta a szemem a felirat.... Ördög). a lencsék teljesen karcmentesek voltak, minden tartozék megtalálható volt hozzá.
Összehasonlítottam a képét a szinté ott található Nikon keresővel és eléggé meggyőző volt. Szóval MEGVETTEM!!! A végső ára 39.900 pengő volt.
Egyedül a garanciája szűkös, mivel a Deki csak 1 évet adott rá (+ a 30 nap pénzvisszafizetésit). Viszont a dobozában van egy garanciajegy, ami 10 évre szól. Ezt hogyan tudnám érvényesítteni?
Délután átjön a "szkájhókos" haverom egy kis összehasonlító tesztre. Nagyon kíváncsi vagyok...
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1269 Dátum: 2010. Január 24. - 13:06:10 »

Szia godena!

Azt hiszem tudok segíteni.

Tavaly én is vettem egy Steiner keresőt és képzeld már kellett is a garanciát érvényesítenem. Én másik kereskedőtől vettem, de a szisztéma ugyanaz.
Szóval, 1 évig az eladó cég állja a garanciát, de ez nem vonatkozik a távcső kopó alkatrészeire (lencsevédők, szíj, stb.). Nekem a szemlencsénél a gumigyűrű esett le, kitört egy műanyag pöcök ami a távcső házába mart vályúba mozgott, kiküldték a gyárba, két hónapig nem volt távcsövem. Noha kopó alkatrész, és fizetnem kellett volna érte (2-3 ezret) a hosszú javítási időre tekintettel nem kértek pénzt. Ezt nem mondták konkrétan, de én így gondolom.
Ha lejárt az egy év, akkor utána 10 évig hiba esetén mehetsz a Steiner gyárba, ott fogják a garanciát érvényesíteni. Ha szerencséd van esetleg az eladó cég kiküldi a te költségeden, de a Decathlon-nál nem hiszem.

üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1270 Dátum: 2010. Január 24. - 21:30:46 »

Köszönöm! Nem vagyok pesszimista, de abban én is biztos vagyok, hogyha valami gond adódna a messzelátóval, akkor az utaztatás költsége engem terhelne.
Szóval ma délután kimentünk a egy kis összehasonlító tesztre. A helyszín Százhalombatta, az egykori avar-kori földvár területe. Rengeteg nyúl- és rókanyomot találtunk, valamint egy elhagyottnak tűnő kotorékot is.
Távcsövek: Steiner Skyhawk 10X42, valamint az én új szerzeményem: Steiner Hunting 8X42
Mindkét kereső szép, a perifériákon is éles, színhű képet adott, de igaza volt bferinek, a Skyhawk érzékelhetően gazdagabb, teltebb színekkel bírt. Ami viszont az enyém mellett szólt, hogy jóval nagyobb volt a látómezeje (gondolom a kisebb nagyítás miatt). A másik, hogy a Huntingnak nagyobbnak tűnt az okulárlencséje. Az én szemlencse gumigyűrűm sokkal puhább gumiból készült, mint a Skyhawk-é, emiatt kényelmesebb is volt.
Huzamosabb ideig figyelhettünk meg szajkókat, szarkákat. Itt egyértelműen győzött a Sky. Aztán az alvóhelyeik felé igyekvő tőkés réce csapatokból számolgattuk a tojók, gácsérok arányát. Itt a Hunting is nagyon jól szerepelt.
Aztán jött a szürkület, amitől a legjobban féltem. És nem okoztak csalódást!!! (Képzelem, milyen jó lehet ugyanez egy 56-ossal vagy 60-assal!) Gyakorlatilag mindkettővel azonos mértékben és kifejezetten jól láttunk kb. 100-120 méterre is. (Mondjuk a havas kontraszt sokat segített.)
Megvártuk a teljes sötétséget is. Így félholdnál, ami fogadott minket, az alattunk elterülő havas területet vizslattuk. Szintén meggyőzőek voltak a távcsöveink. Gyönyörűen el lehetett különíteni minden bokrot, hó- és földkupacot. Aztán a kocsi felé menet még szabad szemmel megpillantottunk valami fás részt. Egyikünk sem sejette, hogy mi lehet az. Jómagam baracra gondoltam. Távcső a szemhez, már lehetett is "bírálni": szőlőlugas.  :Mosolyog
Összegzésképpen: Mindkét cső a maga szerény 42-es mivoltához képest jól használható lesz nemcsak fényes nappal, hanem szürkületben és közepes holdfényben is.
Megtartom...  Vigyorog
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1271 Dátum: 2010. Január 24. - 22:15:36 »

Még egy kis szösszenet a végére.
Én voltam a nap bal..sza is: Az asszony, hogy is fogalmazzak, nem túl megértő a vadász-horgász dolgaimmal kapcsolatban. Emiatt szépen titokban összekuporgattam és eltitkoltam itthon egy kis pénzt... :Mosolyog Tegnap a focicsapatomnak idényzáró bálja volt. Gondoltam, előtte nyélbe ütöm a vásárt. Úgy is csak az számít, hogy mikor érek haza... Kacsint Így is lett. Aztán hajnalban, nem igazán szomjasan betrappoltam a lakásba  Piál , gondolkodás nélkül letettem a kanapéra a keresőt, majd felkapcsoltam a villanyt... Ő meg ott aludt... Aztán felébredt. A szépen felépített terv kártyavárként omlott össze... Ördög Na, onnantól volt ám  Tasli... Ma nem sokat beszélgettünk...  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #1272 Dátum: 2010. Január 26. - 13:12:02 »

Kedves vadásztársak!
Egy régebbi zeiss jena 10*50 -es keresőt szertnék vásárolni ! milyen minőségüek és érdemes e megvenni + mennyit lehet adni ezekért?
Üdv. Vendi
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1273 Dátum: 2010. Január 26. - 13:13:28 »

Kedves vadásztársak!
Egy régebbi zeiss jena 10*50 -es keresőt szertnék vásárolni ! milyen minőségüek és érdemes e megvenni + mennyit lehet adni ezekért?
Üdv. Vendi
Miért ragaszkodsz az ekkora nagyításhoz?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1274 Dátum: 2010. Január 26. - 14:58:38 »

Kedves vadásztársak!
Egy régebbi zeiss jena 10*50 -es keresőt szertnék vásárolni ! milyen minőségüek és érdemes e megvenni + mennyit lehet adni ezekért?
Üdv. Vendi

Üdv!

Se rá, se lebeszélni nem akarlak, de itt van egy, ami elég korrekt áron van szerintem!
http://www.vadaszapro.hu/index.php?oldal=kerdes&kategoria=7&id_classifieds=18896&session=null&off=seeadler_10x50,__zeiss_jena_10x50
Naplózva

Üdv: Bence
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: