Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573936 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1140 Dátum: 2009. Október 23. - 10:14:20 »

Hűűű a kutya fáját de jó kompakt ez a tok. Igen
Nekem még az a nagy tégla van, de bele is akad mindenbe, meg egy csomó plusz helyet foglal a hátizsákban.
Attila, Lehet ilyen tokot külön vásárolni?
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1141 Dátum: 2009. Október 23. - 11:49:23 »

Egyébként az igazsághoz hozzátartozik hogy ezt a tesztoldalt is kustor kollegától tudom.(A hozzászólásainál láttam más fórumon).
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1142 Dátum: 2009. Október 23. - 13:57:43 »

Hűűű a kutya fáját de jó kompakt ez a tok. Igen
Nekem még az a nagy tégla van, de bele is akad mindenbe, meg egy csomó plusz helyet foglal a hátizsákban.
Attila, Lehet ilyen tokot külön vásárolni?

Ha lesz, akkor kicserélem Neked, mert nem tudom, hogy külön lehet-e kapni. Mosolyog
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1143 Dátum: 2009. Október 24. - 13:30:44 »

Olvastam a cikket a korábbi Szombathelyi távcsöves találkozórol.Ott TAL(alias sab)úr említette hogy a keresők képességei hullámoztak.Egyszer jobban lehetett velük látni szürkületben,aztán később romlott a teljesítmény,megint kis idővel újra összeszedték magukat.Ezt szeretném megkérdezni hogy ez a jelenség mit jelent és mitől függhet?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1144 Dátum: 2009. Október 24. - 18:08:24 »

Az üveg csiszolási minőségétől és az üveg bevonat minőségétől függ...valamint a Delta azt bizonyítja, hogy a prizmaház kialakítása sem mindegy.
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1145 Dátum: 2009. Október 24. - 18:26:19 »

Köszönöm a válaszát.Közben ha összejön hamarosan veszek egy 10×56-os Deltát.(Kustor jókat mondott róla).Meg nekem nem vadászni kellene.Vadászhaveromat viszont elhívom amikor veszem,mert ő meg egy 8×56-ost akar venni.Majd összehasonlítjuk a kettőt.Remélem sikerül az új tokkal venni.Azt néztem hogy ez neki elférne a nívában a sebváltó mögött. Mosolyog
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1146 Dátum: 2009. Október 24. - 18:32:11 »

Hűűű a kutya fáját de jó kompakt ez a tok. Igen
Nekem még az a nagy tégla van, de bele is akad mindenbe, meg egy csomó plusz helyet foglal a hátizsákban.

Meg akkor a hátizsákjában is kisebb helyet foglalna.Az az igazság hogy szeretne egy új keresőt a haver,mert a régivel nincs megelégedve.Mondjuk a mostani tetőélprizmás neki,remélem azért nem lesz gond a kicsivel nagyobb szélesség.
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1147 Dátum: 2009. Október 24. - 18:37:06 »

Még annyit kérdeznék, tényleg igaz hogy cserkelni általában kisebb keresőt használnak a vadászok mint lesvadászatra?Vagy életkortól is függ?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1148 Dátum: 2009. Október 24. - 18:49:30 »

Cserkelni sötétben nem szoktunk, tehát lővilágig használjuk ekkor a keresőt.
Ehhez nincs szükség nagy méretű 50-56-os lencséjű, kifejezetten éjszakai távcsövekre, mert ez nagyobb tömeget, nagyobb méretet eredményez, ami ugye "gyaloglásnál" nem "előny".

Erre valóban kisebbeket szoktak használni.
Ahhoz azonban, hogy a kisebb is jól muzsikáljon szürkületben, érdemes minőségi távcsövet venni.

Sajnos manapság a gyártók ezt csak tetőél prizmás kivitelben tudják elképzelni amit én nagyon sajnálok, mert magam a porro csöveket kedvelem, ilyeneket is használok.
...pedig egy a Titanium minőségű mondjuk 7/8x42-es Delta porrot el tudnék viselni, cserkelő távcsőnek, meg amolyan mindenes távcsőnek. (mert valljuk be ha van egy kis holdvilág ezek a kisebb, de jó minőségű távcsövek is jók már.)
Ilyen Delta azonban - sajnos - nincs. Szomorú

Akit azonban nem érdekel milyen kialakítású a távcső, annak cserkelni egy 8x42-es Minox BV kitűnő megoldás, mert ár/érték arányban a roof kategóriában verhetetlen.  Kacsint
Persze nem Leica minőség, de a Leica ugyebár árban nem biztos, hogy elérhető a "mezei" vadász számára.

Mivel porroban nincs megfelelő cserkelő távcsövem, így én erre egy a Deltánál könnyebb, nagyon régi, de kiváló állapotú Schütz-Kassel 8x56 Soclar porrot használok.
Régi darab, de végtelenül precíz műszer, kicsit kisebb látómezővel mint a mai modern távcsövek.
Nagyon kézreálló, szinte henger keresztmetszetű prizmaházzal.
Persze jó lenne ilyen célra egy a fent említett Delta minőségű kisebb porro, de a mai gyártók foga ehhez nem fűlik... Mosolyog
(és ha lehetek őszinte a roof-ok betekintési távolságával nem tudtam megbarátkozni, ahová állítom onnan elmozdult...míg egy jó porro-val nincs ilyen gond.)
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1149 Dátum: 2009. Október 24. - 19:13:53 »

Köszönöm kimerítő válaszát.Néztem a Delta 7×50-et.A neten található infók szerint 900g súlyú,ha jól emlékszem a 8×56-os pedig 1150g.Elképzelhető hogy a kisebbik cserkelni is alkalmasabb lenne?
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1150 Dátum: 2009. Október 24. - 19:19:04 »

Cserkelni sötétben nem szoktunk, tehát lővilágig használjuk ekkor a keresőt.
Ehhez nincs szükség nagy méretű 50-56-os lencséjű, kifejezetten éjszakai távcsövekre, mert ez nagyobb tömeget, nagyobb méretet eredményez, ami ugye "gyaloglásnál" nem "előny".

Erre valóban kisebbeket szoktak használni.
Ahhoz azonban, hogy a kisebb is jól muzsikáljon szürkületben, érdemes minőségi távcsövet venni.

Sajnos manapság a gyártók ezt csak tetőél prizmás kivitelben tudják elképzelni amit én nagyon sajnálok, mert magam a porro csöveket kedvelem, ilyeneket is használok.
...pedig egy a Titanium minőségű mondjuk 7/8x42-es Delta porrot el tudnék viselni, cserkelő távcsőnek, meg amolyan mindenes távcsőnek. (mert valljuk be ha van egy kis holdvilág ezek a kisebb, de jó minőségű távcsövek is jók már.)
Ilyen Delta azonban - sajnos - nincs. Szomorú

Akit azonban nem érdekel milyen kialakítású a távcső, annak cserkelni egy 8x42-es Minox BV kitűnő megoldás, mert ár/érték arányban a roof kategóriában verhetetlen.  Kacsint
Persze nem Leica minőség, de a Leica ugyebár árban nem biztos, hogy elérhető a "mezei" vadász számára.

Mivel porroban nincs megfelelő cserkelő távcsövem, így én erre egy a Deltánál könnyebb, nagyon régi, de kiváló állapotú Schütz-Kassel 8x56 Soclar porrot használok.
Régi darab, de végtelenül precíz műszer, kicsit kisebb látómezővel mint a mai modern távcsövek.
Nagyon kézreálló, szinte henger keresztmetszetű prizmaházzal.
Persze jó lenne ilyen célra egy a fent említett Delta minőségű kisebb porro, de a mai gyártók foga ehhez nem fűlik... Mosolyog
(és ha lehetek őszinte a roof-ok betekintési távolságával nem tudtam megbarátkozni, ahová állítom onnan elmozdult...míg egy jó porro-val nincs ilyen gond.)
Szóval akkor a vadászok is több féle távcsövet használnak a különféle vadászmódokhoz.Egy 8×42-es meg egy 8×56-os akkor ezek szerint ideális kombó.Persze ahogy említette sok függ a márkától. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1151 Dátum: 2009. Október 24. - 19:58:11 »

Először is vadászok - meg távcsőkedvelők  Ördög - között nem magázódunk!  Kacsint

Szóval nem azt mondom, hogy "kötelező" egy kisebb, mert jónéhány esetben én is a 8x56-os Deltát viszem, főként ha utána ki akarok ülni lesre is.
Ettől függetlenül igen, egy 8x42 és egy 8x56-os jó összeállítás. (De a 7x50-es is jó!!!)
...és valóban, a 8x42-esnél nem árt ha azért jobbféle minőség.

Az, hogy mekkora a különbség sok esetben nem mindegy, de akik azt mondják nem számít azok sokat nem cserkelnek...vagy ha igen, akkor kis távon.
Mert 6-7 km, lassú, óvatos, esetenként trükkös testálásokban történő cserkeléskor számít a távcső tömege.
Ezzel nem azt mondom, hogy a nagyobbal nem lehet - mint mondtam jópárszor van nálam a Delta - de ha van keret egy kisebbre, az jó megoldás cserkeléshez.
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1152 Dátum: 2009. Október 25. - 19:49:57 »

Először is vadászok - meg távcsőkedvelők  Ördög - között nem magázódunk!  Kacsint


Köszi. Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1153 Dátum: 2009. Október 25. - 20:00:34 »

Köszi. Mosolyog

Most nézem, szép a nick képed !
Már van is ilyen hasonlatos eszköz, vagy még pár kört kell futni ? :Mosolyog Kacsint Vigyorog
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1154 Dátum: 2009. Október 25. - 20:51:32 »

Most nézem, szép a nick képed !
Már van is ilyen hasonlatos eszköz, vagy még pár kört kell futni ? :Mosolyog Kacsint Vigyorog
Köszönöm.Most már biztos hogy jövő héten, esetleg utána héten meglesz a Delta.Valszeg a 10×56-os.Az az igazság hogy a vadászhaveromat is sikerült rábeszélnem.Ő majd 8×56-ost vesz.Legalább össze tudjuk hasonlítani őket.Ha az enyém meglesz(valszeg előbb), kölcsön adom neki, mert szerez egy demo Swarovski 8×56SLC-t.Aztán este a lesen összehasonlítja őket.Remélem tetszeni fog neki a Delta tudása.Meg én sem vallok szégyent a havernál.De azért megemlítem neki hogy ez azért 10×nagyítású,tehát nem teljesen korrekt az összehasonlítás.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: