Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574083 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #120 Dátum: 2008. Május 12. - 13:08:45 »

""Sorold kérlek... ez így korrekt a többi gyártmánnyal szemben. Én egy kis tesztben is benne vagyok.""

Nem szükséges megtennem a sorolást. Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #121 Dátum: 2008. Május 12. - 13:12:02 »

Elutasítást érzek a hangodból...
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #122 Dátum: 2008. Május 12. - 13:24:14 »

""Jó az, ha megbízol a csőben amit használsz... de nem baj ha én azt mondom, ez negyon fiatal konstrukció, nulla gyakorlati tapasztalattal.
Majd 5-10 év után rá lehet mondani, hogy tényleg árkategóriájának legjobbja.
Én pontosan így voltam a Meoptával is.
A Meostar megjelenésével azt mondhatjuk ez a cső már bizonyított, így bátran megvehető...de ettől a Delta még évekre van.

Félre ne érts, de nézzük reálisan a dolgokat.""


Talán még Te írtad a régi fórumon, hogy  Meopta is igy kezdte, mindenki félt tőle, aztán tessék, az egyik legjobban keresett céltávcső lett.
Delta nem új keletü, mert ausztriába nem csak pár éve, de mint MicroDot, már elég jól szerepel, minden gond nélkül.
Érdekes, hogy sem ott sem itt még csere, javítás nem történt ennél a gyártmánynál, pedig összeségében elég sok van már.
Másoknál, amelyek 300-450 ezer Ft-os gyártmányok, több csere és javítás is történt.
Ja és a Vixen céltávcső is detto, Delta.
Van gond Vixen, Delta, MikroDot céltávcsővel ?
Valaki tud ilyen esetről ?
Ha, gagyi és gyenge lenne, akkor ezek már az első használatot nem élnék túl.
Félni nem kell az új terméktől, ha gond van vele, akkor ki kell cseréltetni !
( Deltát kicsrélik ha kell !)
Na ez a többi gyártmányról ugye nem mondható el.
( posta, forgalmazó, hümmögés, javítás, vissza, nem javítás, nem hibaelismerés, kezelő a hibás, nincs is semmi baja, stb. stb.
Én azt mondom, jó ha van egy ilyen gyártmány is, főleg, hogy nem nagyon lehet dúskálni a középáras és használható céltávcső és keresőtávcsővek terén.
Helló Sab!
Én csak onnantól kotyognék bele az eszmefuttatásodba,hogy "ha gond van vele , ki kell cseréltetni" és akkor jó lesz? Megbízható lesz ?  Megnyugtat engem , hogy ezzel már semmi gondom nem lesz? Hát tudod bizalmatlan ember vagyok.Ettől egyebként lehet jó választás, főleg majd a késöbbiekben, ahogy Wetzlar gondolja.
Üdv.r. Wave 
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
sab
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2008. Május 12. - 13:28:01 »

."""..csakhogy eszedbe juttassam a Seeadler csöveit...azokkal sem volt gond...egy ideig, aztán jöttek a bajok."""

Seeadler jó pld. erre, csak megjegyezném, hogy már az elején is sok gond volt a lövésállóságával. Kacsint Mosolyog

""(Nekem akkor vált a Delta "furcsává", amikor meghatározott Joule értékekhez merte garantálni a távcsöveit...hát nem tudom, de ez számomra azt sugallta, hogy vagy bejön, vagy nem, egy adott kaliberhez vagy használhatok erős(ebb) töltényt, vagy cseréljek távcsövet???
Nos ez meglehetősen vicces volt nekem.)""


Én ezt mint korrektségek értékelem, mert legalább megadja, nem ugy mint más cég, gyártó ! Kacsint Mosolyog
De ismétlem, én a mai napig nem tudok, sem lövésállósági, sem más gondot a termékről, amelyre azt lehetne mondani, hogy vadászati használatra nem, vagy csak mérsékeélen alkalmas. ( kaliber)

""A garanciáról.

Nem tudom honnan vetted, hoyg más csöveknek milyen nyűgös a garanciája?
Ezen a fórumon volt nemrégiben szó egy 8x56-os Swaro-ról, amit még azután is garanciában megjavította  cég, miután egy magyar optikus is belenyúlt.
Ezen felül nagyon sok segítséget nyújtott a Kimera nevű fórumozó Zeiss ügyben - ingyen - ugyanakkor a Fehérvári úton is sokmindent kicserélnek szó nélkül ingyen, sőt még olyat is ami nem tartzozott a garanciába. (egy ilyen SB csövet javítva saját szememmel láttam.)"""



Nem vettem, tudom !
Magyar optikus belenyult ! Én azért megneveztem volna azt aki belenyult, mert optikus az van "sok." :Mosolyog Kacsint Mosolyog
Én sem turkálok más autójában ha nem értek hozzá, és azt garanciával nem tudom javítani.
De, dicséretes, hogy ennek ellenére a swarovki lejavította.
Ezt sajnos nem minden esetben tette meg eddig.
Sem a Kahles, sem a Zeiss.
Régi fórumon is írta valaki a kahles gondját, mikor az egyértelmű hiba ellenére, "elhajtották", és a forgalmazó tette meg azt a szívességet, hogy kicsérélte neki S-B-re. ( eladó boltos).
De a S-B-ről én is csak jókat tudok mondani, tényleg korrekt a cég, az is volt mindig. Igen Wave
Én azt mondom, hogy sajnálatosan azok tudják az igazat, akik ezekeket a negatív és pozítiv eseteket megélték, akik hallomásból ismerik történeteket, az nem biztos.
Tudni, látni, csinálni, megélni, és a hallottam, olvastam, mesélték, stb. nem ua. Kacsint Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #124 Dátum: 2008. Május 12. - 13:29:26 »

""Elutasítást érzek a hangodból...""

Nem, csak félreértesz. Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #125 Dátum: 2008. Május 12. - 13:33:00 »


Nem ítélem/ítélhetem el a Delta-t, mert nem használtam, nem is láttam még. De épp ezért vagyok bizalmatlan, mert halálra dícséred, hogy sosem volt velük baj, jók, megbízhatóak, tartósak, meg mindenfene, csak éppen nem látni szinte sosem. Jópár fegyver elmegy a szemem előtt, mégsem láttam még Delta céltávcsövet. Kíváncsi ennék egy arányra, hogy 100 felszerelt céltávcsőből Mo-in hány példány visel Delta Optics nevet.
Ettől lehet jó, de nem tudnék megbízni benne. Majd 10-20 év múlva, amikor annyit bizonyított, mint mondjuk egy mára ütött-kopottá vált, de tökéletesen üzemelő Bender, vagy MOM, vagy épp sorolhatnám.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #126 Dátum: 2008. Május 12. - 13:37:47 »

""Elutasítást érzek a hangodból...""

Nem, csak félreértesz. Wave

Akkor mérjük össze a Zeiss-szel. Ahogy kivettem a szavaidból Te is sokat vagy Pesten, egyszer megejthetjük a rangadót....
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #127 Dátum: 2008. Május 12. - 13:40:54 »

""Megnyugtat engem , hogy ezzel már semmi gondom nem lesz? Hát tudod bizalmatlan ember vagyok.Ettől egyebként lehet jó választás, főleg majd a késöbbiekben, ahogy Wetzlar gondolja.""

Én ezt minden termékre értem, ami a rendeltetésszerű használat ellenére beadta a kulcsot.
Nem történt eddig meghibásodás, tehát nem kellett cserélni.
Minden meghibásodhat természetes, nem is ez a gond, a gond az ha gyárilag gagyi, gyenge, vagy ha nem, de a javítása, garanciális ügykezelése nem megfelelő.
Minden vadász azért elvárja, hogy amit kifizet, azért kapjon az összegnek megfelelő terméket, ami használható legyen a vadászati szempontoknak megfelelően.
Ne csak szép képe és megfelelő szürkületi értéke legyen, de a lövésállóság, és a többi is stimmeljen, mert hiába szép a kép, ha szétesik a belseje.
Nincs vagy-vagy, céltávcső esetében, legalább a lövésállóságnak kell stimmelnie. az meg, hogy milyen a képminősége, az a felhasznált agyagok és azok gyártási módszerétől függ.
És jön a kinek a pap és a papné esete, mert egy nem szép szálkeresztes céltávcső, vagy külsőleg nem tetszik eset, már eleve azt az érzést adja, hogy nem kell.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2008. Május 12. - 13:51:54 »

""Nem ítélem/ítélhetem el a Delta-t, mert nem használtam, nem is láttam még. De épp ezért vagyok bizalmatlan, mert halálra dícséred, hogy sosem volt velük baj, jók, megbízhatóak, tartósak, meg mindenfene, csak éppen nem látni szinte sosem. Jópár fegyver elmegy a szemem előtt, mégsem láttam még Delta céltávcsövet. Kíváncsi ennék egy arányra, hogy 100 felszerelt céltávcsőből Mo-in hány példány visel Delta Optics nevet.
Ettől lehet jó, de nem tudnék megbízni benne. Majd 10-20 év múlva, amikor annyit bizonyított, mint mondjuk egy mára ütött-kopottá vált, de tökéletesen üzemelő Bender, vagy MOM, vagy épp sorolhatnám.""


Nem dicsérem halálra, csak azt mondom, hogy megéri az árát, nincs vele semmi gond.
Nem azt kell nézni, hogy a delta mo-on mennyi-t forgalmazott eddig.
Össz kell nézni, mert ismétlem a Delta-Vixen-MikroDot név alatt egy termék található.

"""Kíváncsi ennék egy arányra, hogy 100 felszerelt céltávcsőből Mo-in hány példány visel Delta Optics nevet."""

Erre nem tudok válaszolni, talán a forgalmazó tudja csak, hogy mennyi értékesítés történt eddig.
De amit tudok az érdekes.
Fél év alatt, nem tudom mennyi Delta eldásból egy visszahozatal sem történt, hiba miatt.
Fél év alatt, nem tudom mennyi Kahles aladásból, két meghibásodás történt.

Statisztikát tudni arról, hogy miből mennyi van, nehéz lenne összeállítani, ha meg a cégeket kérdezzük a garanciális gondokról, hát senki nem fogja a fát maga alatt vágni, negatívan reklámozni a saját termékét.
Ilyent összeállítást nem lehet csinálni.
Talán fegyvermárkákból lehetne statisztikát szerezni az ig.rend segítségével, de mint tudjuk az sem mindig elfogadhatóan pontos. :'( Mosolyog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #129 Dátum: 2008. Május 12. - 14:04:50 »

"Fél év alatt, nem tudom mennyi Delta eldásból egy visszahozatal sem történt, hiba miatt"  -  "ha meg a cégeket kérdezzük a garanciális gondokról, hát senki nem fogja a fát maga alatt vágni"

Sab, hidd el, a legkisebb rosszindulat nélkül mondom, de itt én egy elég világos anomáliát látok...
Nem kell engem meggyőznöd a Deltarol, nekem kialakzult képem van távcsővásárlásom ügyében, de tény, hogy az összeladást nézve sem kaphatsz megbízható képet, mert hogy mondjuk Hollandiában kinek mennyire tetszik a Delta, nekem nem mérvadó. Az illetőt nem ismerem, nem tudok megbízni a véleményében. Lehet, hogy egy 20ezres Tasco is ugyanígy megfelelne ugyanennek az illetőnek, lehet, hogy abszolút nem ért hozzá. Ugyanígy el lehet egy szakértő véleményt ferdíteni. Nekem nem számít az ismerősöm haverjának az unokatesója által hallott vélemény, én még Deltat nem láttam, nem bízom benne. Ettől lehet jó. Meoptát, Bendert, Zeiss-t, Kaps-ot stb láttam, próbáltam, ezekben megbízok, és körülnézve az árak közt, sokuk nem drágább, vagy nem jelentősen drágább a Deltanal. Nekem, mint műszaki embernek az is jelent valamit, hogy a 150 ezres Benderre is nagyságrendileg több garanciát mer vállalni gyártója, mint a Delta-ra.
Lehet, hogy mondjuk 10 év múlva én is ajánlani fogom a Deltat. De legalább futnék már össze egy darabbal is.

 Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #130 Dátum: 2008. Május 12. - 14:05:01 »

Nézd, itt csak egymás tapasztalataiból tudunk kiindulni. Én viszont nem ismerek senkit, aki tizenéve használna Delta, MD, vagy ML&T csövet... a többit a teszten...
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #131 Dátum: 2008. Május 12. - 15:28:12 »

"""Nézd, itt csak egymás tapasztalataiból tudunk kiindulni. Én viszont nem ismerek senkit, aki tizenéve használna Delta, MD, vagy ML&T csövet... a többit a teszten...""

Nem is akarok senkit rábeszélni, egyikre sem, mindenkinek legyen az a jó amit használ és u.gondolja, hogy ismer.
Amit meg nem ismerünk tutira, az nem biztos, hogy rossz, mint már elöttem említette valaki.
Ez olyan mint a jó és rossz lőszer.
Na.,erről is lehetne elmélkedni, és a vélemények is nagyon szerteágazóak.
Most nézem, rossz a topik, ez a keresőtávcső ! Okos Táncol Wave
Üdv ! Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #132 Dátum: 2008. Május 12. - 15:33:38 »

"""Nézd, itt csak egymás tapasztalataiból tudunk kiindulni. Én viszont nem ismerek senkit, aki tizenéve használna Delta, MD, vagy ML&T csövet... a többit a teszten...""

Nem is akarok senkit rábeszélni, egyikre sem, mindenkinek legyen az a jó amit használ és u.gondolja, hogy ismer.
Amit meg nem ismerünk tutira, az nem biztos, hogy rossz, mint már elöttem említette valaki.
Ez olyan mint a jó és rossz lőszer.
Na.,erről is lehetne elmélkedni, és a vélemények is nagyon szerteágazóak.
Most nézem, rossz a topik, ez a keresőtávcső ! Okos Táncol Wave
Üdv ! Wave

Én már régóta mondom, hogy itt offolunk. Visszatérve: nekem volt a kezemben ilyen Deta és azt gondolom továbbra is: ennyi pénzért tudok jobbat. Ugyan nem vagyok optikus, de érdekelnek a távcsövek és elég sokat végigitapperáltam már...
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #133 Dátum: 2008. Május 12. - 16:37:43 »

"""Én már régóta mondom, hogy itt offolunk. Visszatérve: nekem volt a kezemben ilyen Deta és azt gondolom továbbra is: ennyi pénzért tudok jobbat. Ugyan nem vagyok optikus, de érdekelnek a távcsövek és elég sokat végigitapperáltam már..."""

Hát, akkor eme megjegyzés elött fejet hajtok, én tényleg ezt a szintet nem tudom felérni. Meghajol KAP :
Jobban járok, ha nem foglalkozom ezzel a céltávcső témával, mert van még mit tanulnom. :'( Mosolyog
Üdv ! Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2008. Május 12. - 17:04:34 »

"""Én már régóta mondom, hogy itt offolunk. Visszatérve: nekem volt a kezemben ilyen Deta és azt gondolom továbbra is: ennyi pénzért tudok jobbat. Ugyan nem vagyok optikus, de érdekelnek a távcsövek és elég sokat végigitapperáltam már..."""

Hát, akkor eme megjegyzés elött fejet hajtok, én tényleg ezt a szintet nem tudom felérni. Meghajol KAP :
Jobban járok, ha nem foglalkozom ezzel a céltávcső témával, mert van még mit tanulnom. :'( Mosolyog
Üdv ! Wave

Nem kell gúnyolódni. Azt gondolom, hogy a Delta nem gagyi, de sötét ló. Van amelyik ugyanennyibe kerül és nem az. Újra kérdem: kiállítod az egyik Deltát tesztre a Zeiss-szel?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: