Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574280 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Május 10. - 21:59:42 »

Tipikus: van egy távol-keleti gyártó, aki nagy tételben gyárt és márkajel nélkül ad el. Az európai "gyártók" megveszik és felcimkézik... ugyanez a Delta/alias MicroDot/alias ML&T....

Igen, távol-keleti a Delta, a Vixen és a MikroDot is, de a távol-keletiben az legalább eredeti japán, és nem kínai szutyok.
A termékeket nem a forgalmazók cimkézik, már eleve a megrendelt névvel kérik, de ez nem mai keletü.( pld kettner)
Sok és neves vadászati kellékeket forgalmazó cég is ezt teszi, hogy kéri a gyártó céget, hogy az Ő nevük szerepeljen a terméken.
Ténylegesen a gond akkor van, mikor egy nagyon gyenge gyártmányt, kínálnak olyan áron, ami nem fedezi a mögötte álló terméket anyagilag.
Röviden, a gyártmány, nem az aminek eladják, sem gyártó országilag, sem minőségileg.
Én ebben látom a nagy gondot.
 Wave
Én azt mondom a vásárló, annyit megérdemel, hogy legalább tudja, hogy a kifizetett öszegért mit kap.
Ha kínai, és azt akar, akkor azt vegyen, de tudja, hogy az, ha meg pld. Swarovski, akkor az legyen sawrovski.
Milyen furcsa, hogy a swarovski-t nem másolják ? (még) :Mosolyog

Szia Sab!

Az OEM-termékek felcimkézése valóban még a gyárban történik, erre a megrendelőnek többnyire kapacitása sem lenne. A Kettnert ugyanakkor nem érzem a legjobb példának, igaz ugyan, hogy vásárolja a csöveket, de az egyik legjobbtól, a Doctertől, ugyanígy a Frankonia is a S&B és a Kaps csöveit forgalmazta saját név alatt. A kivétel sajnos itt is megvan, a nagynevű Albrecht Kind (AKAH) rombolja a saját hírnevét egy távol-keleti szutyokkal.

A japán csövekről: én nagyon is el tudom képzelni, hgy egyszer utolérik a németeket a távcsőgyártásban (is), a japán maximalizmus és a tökéletesség mániákus keresése is ide mutat. De ezek az idők még nem jöttek el, sajnálattal, de azt kell mondanom: egyelőre még a pöffeszkedő német gyártók távcsöveit szerelném csak a puskámra, kivételt csak a Meopta (jobb híján) és a Leupold (örömmel) képez. Sajnos pont a keleti csövekkel kapcsolatban érzem azt, hogy még annyit sem érnek, mint amennyibe kerülnek. Én maradok a Zeissnél meg a Nickelnél (nekem ezek vannak) és társaiknál... és abban nagyon igazad van: egy ML&T-t ne áruljanak német távcsőként, egy Deltát lengyelként.

A Frankónia is a Doctert forgalmazza és az e-gunon látni néha 1-1 Kaps kupakkal ellátott Frankóniát is.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Május 10. - 22:06:38 »

Én múlt időben beszéltem Roli, ha figyelmesen elolvasod... Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Május 11. - 09:26:27 »

Én múlt időben beszéltem Roli, ha figyelmesen elolvasod... Mosolyog

Tudnál ide feltenni olyan Frankóniát, ami SB távcső?
Ezért írtam amit, mert én eddig csak Docter/Frankóniát láttam élőben.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Május 11. - 09:39:44 »

Én múlt időben beszéltem Roli, ha figyelmesen elolvasod... Mosolyog

Tudnál ide feltenni olyan Frankóniát, ami SB távcső?
Ezért írtam amit, mert én eddig csak Docter/Frankóniát láttam élőben.

Ha találsz képet a céltávcsőben folytassuk.

w.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Május 11. - 12:57:58 »

Sziasztok!

Egy kis érdekesség - a lencsebevonat szerepe...
Össze sikerült hasonlítani a 8x30 MOM keresőmet (ami kifogástalan optikai állapotú) egy hasonlóan jó karban lévő 8x30 Jena Zeiss Deltrintem távcsővel. A másik cső Puklus Zolié. Majd hanyatt estem a meglepetéstől, nagyon erős szürkület volt, a MOM-ban már csak azt láttam, hogy az a valami folt az egy fa, de a Jena-ban láttam az ágakat, észrevehetően világosabb képet adott. Hát ilyen fontos a bevonat...  Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Május 11. - 13:15:52 »

Sziasztok!

Egy kis érdekesség - a lencsebevonat szerepe...
Össze sikerült hasonlítani a 8x30 MOM keresőmet (ami kifogástalan optikai állapotú) egy hasonlóan jó karban lévő 8x30 Jena Zeiss Deltrintem távcsővel. A másik cső Puklus Zolié. Majd hanyatt estem a meglepetéstől, nagyon erős szürkület volt, a MOM-ban már csak azt láttam, hogy az a valami folt az egy fa, de a Jena-ban láttam az ágakat, észrevehetően világosabb képet adott. Hát ilyen fontos a bevonat...  Mosolyog

Nekem is van ilyen tüzérségi MOM-om, még szálkereszt is van benne. Szürkületben sajnos használhatatlan.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Május 11. - 21:18:24 »

"""Ha viszont a céltávcsőről van szó, akkor - amennyiben rám hallgatsz - a Deltát csak nézegeted... nem mintha olyan rossz lenne, de időközben megnéztem én is és azt gondolom: ennyi pénzért jobbat is kapsz. De ez itt már off...."""

Megnézni kevés !
Gondolod vagy tutod ?
Ismered, van Neked ?
Összehasonlítottad valamivel ?
Tesztelted ?
Lövésállóság, képminőség, szürkületi érték, stb. stb.
Nekem van, több is, és megérte !
Biztos van jobb is, de ebben az árban szerintem nincs, de ez a saját véleményem. Kacsint Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Május 11. - 21:20:15 »

"""Ha viszont a céltávcsőről van szó, akkor - amennyiben rám hallgatsz - a Deltát csak nézegeted... nem mintha olyan rossz lenne, de időközben megnéztem én is és azt gondolom: ennyi pénzért jobbat is kapsz. De ez itt már off...."""

Megnézni kevés !
Gondolod vagy tutod ?
Ismered, van Neked ?
Összehasonlítottad valamivel ?
Tesztelted ?
Lövésállóság, képminőség, szürkületi érték, stb. stb.
Nekem van, több is, és megérte !
Biztos van jobb is, de ebben az árban szerintem nincs, de ez a saját véleményem. Kacsint Mosolyog

 Wave
Akkor vegyél!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Május 11. - 21:33:38 »

Nem kell, van már !
Nem egy . Táncol Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Május 11. - 21:46:33 »

Nem kell, van már !
Nem egy . Táncol Wave

Aha... és Te mivel hasonlítottad össze?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Május 11. - 21:59:38 »

"""Ha viszont a céltávcsőről van szó, akkor - amennyiben rám hallgatsz - a Deltát csak nézegeted... nem mintha olyan rossz lenne, de időközben megnéztem én is és azt gondolom: ennyi pénzért jobbat is kapsz. De ez itt már off...."""

Megnézni kevés !
Gondolod vagy tutod ?
Ismered, van Neked ?
Összehasonlítottad valamivel ?
Tesztelted ?
Lövésállóság, képminőség, szürkületi érték, stb. stb.
Nekem van, több is, és megérte !
Biztos van jobb is, de ebben az árban szerintem nincs, de ez a saját véleményem. Kacsint Mosolyog

Jó az, ha megbízol a csőben amit használsz... de nem baj ha én azt mondom, ez negyon fiatal konstrukció, nulla gyakorlati tapasztalattal.
Majd 5-10 év után rá lehet mondani, hogy tényleg árkategóriájának legjobbja.
Én pontosan így voltam a Meoptával is.
A Meostar megjelenésével azt mondhatjuk ez a cső már bizonyított, így bátran megvehető...de ettől a Delta még évekre van.

Félre ne érts, de nézzük reálisan a dolgokat.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Május 12. - 11:12:36 »

""Aha... és Te mivel hasonlítottad össze?""

Nem sorolom, mert elég sokkal. Kacsint Táncol
De tényleg ! Vigyorog
Nem volt nehéz. Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Május 12. - 11:26:16 »

""Jó az, ha megbízol a csőben amit használsz... de nem baj ha én azt mondom, ez negyon fiatal konstrukció, nulla gyakorlati tapasztalattal.
Majd 5-10 év után rá lehet mondani, hogy tényleg árkategóriájának legjobbja.
Én pontosan így voltam a Meoptával is.
A Meostar megjelenésével azt mondhatjuk ez a cső már bizonyított, így bátran megvehető...de ettől a Delta még évekre van.

Félre ne érts, de nézzük reálisan a dolgokat.""


Talán még Te írtad a régi fórumon, hogy  Meopta is igy kezdte, mindenki félt tőle, aztán tessék, az egyik legjobban keresett céltávcső lett.
Delta nem új keletü, mert ausztriába nem csak pár éve, de mint MicroDot, már elég jól szerepel, minden gond nélkül.
Érdekes, hogy sem ott sem itt még csere, javítás nem történt ennél a gyártmánynál, pedig összeségében elég sok van már.
Másoknál, amelyek 300-450 ezer Ft-os gyártmányok, több csere és javítás is történt.
Ja és a Vixen céltávcső is detto, Delta.
Van gond Vixen, Delta, MikroDot céltávcsővel ?
Valaki tud ilyen esetről ?
Ha, gagyi és gyenge lenne, akkor ezek már az első használatot nem élnék túl.
Félni nem kell az új terméktől, ha gond van vele, akkor ki kell cseréltetni !
( Deltát kicsrélik ha kell !)
Na ez a többi gyártmányról ugye nem mondható el.
( posta, forgalmazó, hümmögés, javítás, vissza, nem javítás, nem hibaelismerés, kezelő a hibás, nincs is semmi baja, stb. stb.
Én azt mondom, jó ha van egy ilyen gyártmány is, főleg, hogy nem nagyon lehet dúskálni a középáras és használható céltávcső és keresőtávcsővek terén.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Május 12. - 11:40:34 »

""Aha... és Te mivel hasonlítottad össze?""

Nem sorolom, mert elég sokkal. Kacsint Táncol
De tényleg ! Vigyorog
Nem volt nehéz. Wave

Sorold kérlek... ez így korrekt a többi gyártmánnyal szemben. Én egy kis tesztben is benne vagyok.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Május 12. - 11:52:52 »

""Jó az, ha megbízol a csőben amit használsz... de nem baj ha én azt mondom, ez negyon fiatal konstrukció, nulla gyakorlati tapasztalattal.
Majd 5-10 év után rá lehet mondani, hogy tényleg árkategóriájának legjobbja.
Én pontosan így voltam a Meoptával is.
A Meostar megjelenésével azt mondhatjuk ez a cső már bizonyított, így bátran megvehető...de ettől a Delta még évekre van.

Félre ne érts, de nézzük reálisan a dolgokat.""


Talán még Te írtad a régi fórumon, hogy  Meopta is igy kezdte, mindenki félt tőle, aztán tessék, az egyik legjobban keresett céltávcső lett.
Delta nem új keletü, mert ausztriába nem csak pár éve, de mint MicroDot, már elég jól szerepel, minden gond nélkül.
Érdekes, hogy sem ott sem itt még csere, javítás nem történt ennél a gyártmánynál, pedig összeségében elég sok van már.
Másoknál, amelyek 300-450 ezer Ft-os gyártmányok, több csere és javítás is történt.
Ja és a Vixen céltávcső is detto, Delta.
Van gond Vixen, Delta, MikroDot céltávcsővel ?
Valaki tud ilyen esetről ?
Ha, gagyi és gyenge lenne, akkor ezek már az első használatot nem élnék túl.
Félni nem kell az új terméktől, ha gond van vele, akkor ki kell cseréltetni !
( Deltát kicsrélik ha kell !)
Na ez a többi gyártmányról ugye nem mondható el.
( posta, forgalmazó, hümmögés, javítás, vissza, nem javítás, nem hibaelismerés, kezelő a hibás, nincs is semmi baja, stb. stb.
Én azt mondom, jó ha van egy ilyen gyártmány is, főleg, hogy nem nagyon lehet dúskálni a középáras és használható céltávcső és keresőtávcsővek terén.

Nomármost ennél érthetőbben nem tudom leírni, tehát:

Így van pontosan én voltam az, ako a Meoptáról ezt mondta.
Figyelj, lehet tőlem Micro-dot, Nikon, vagy akármi, majd ha a Delta az évek alatt bebizonyítja akkor ugyanazt fogom erre is mondani, amit a Meoptára.
...de igen, ne haragudj én minden esetben fenntartással fogadom az új termékeket, különösen az optikai termékeket.
Ha te úgy gondolod, hogy egy távcsőre rá lehet mondani 1-2 év után, hogy az egy szuperjó, megbízható távcső ám legyen, de én ilyet nem mondok.
Majd, ha eltelt jónéhány év.
...csakhogy eszedbe juttassam a Seeadler csöveit...azokkal sem volt gond...egy ideig, aztán jöttek a bajok.
A Meoptával sem volt gond...egy ideig aztán jöttek a bajok, amit azóta már kinőttek.

Tehát el kell telnie néhány évnek, ha tetszik ha nem.
(Nekem akkor vált a Delta "furcsává", amikor meghatározott Joule értékekhez merte garantálni a távcsöveit...hát nem tudom, de ez számomra azt sugallta, hogy vagy bejön, vagy nem, egy adott kaliberhez vagy használhatok erős(ebb) töltényt, vagy cseréljek távcsövet???
Nos ez meglehetősen vicces volt nekem.)

A garanciáról.

Nem tudom honnan vetted, hoyg más csöveknek milyen nyűgös a garanciája?
Ezen a fórumon volt nemrégiben szó egy 8x56-os Swaro-ról, amit még azután is garanciában megjavította  cég, miután egy magyar optikus is belenyúlt.
Ezen felül nagyon sok segítséget nyújtott a Kimera nevű fórumozó Zeiss ügyben - ingyen - ugyanakkor a Fehérvári úton is sokmindent kicserélnek szó nélkül ingyen, sőt még olyat is ami nem tartzozott a garanciába. (egy ilyen SB csövet javítva saját szememmel láttam.)

Hát "röviden" ennyi.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: