Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574271 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1095 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 17:34:07 »

Bresser  is , mint ez is , kínai gyártmány, de ez egy fokkal jobb, de csak egy fokkal. Kacsint Vigyorog
Ellenben Bauerben van már kiváló kínai is, de az árban is kiváló. 8x és 10x42-es tetőélprizmás. ( swar klón)

Akkor azt mondja meg valaki, hogy egy vevő ugyan hogyan tudja megkülönböztetni a kínai sz.r Bauert, meg a kínai kiváló Bauert?
Honnan tudja, hogy éppen mikor melyik kereskedő akarja átvágni, mert az egyik azt mondja ez is kiváló, meg a másik is.
Mert ha a kereskedőn múlik akkor a sz.rt is a jó termék árában fogja adni.

Ez a Bauer számára szerintem csapnivaló "reklám" mert innentől én Bauer távcső közelében sem mernék menni, nemhogy megvenni. Vállat von
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1096 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 18:15:12 »

Akkor azt mondja meg valaki, hogy egy vevő ugyan hogyan tudja megkülönböztetni a kínai sz.r Bauert, meg a kínai kiváló Bauert?
Honnan tudja, hogy éppen mikor melyik kereskedő akarja átvágni, mert az egyik azt mondja ez is kiváló, meg a másik is.
Mert ha a kereskedőn múlik akkor a sz.rt is a jó termék árában fogja adni.

Ez a Bauer számára szerintem csapnivaló "reklám" mert innentől én Bauer távcső közelében sem mernék menni, nemhogy megvenni. Vállat von

Sajnos nem tudja. :'(

Mi is csak a tesztelésekből, bevizsgálásokból tudjuk, hogy melyik milyen, még ha kínai is.

Bauer cég olvasta és olvassa folyamatosan a termékekről való nyilatkozásokat, teszteléseket, és ezért történt meg a nagy lenyúlás.
Lacerta név alatt lett volna forgalmazva ugye olyan 70-80 ezer ft-os áron, csak a Bauer ráigért, nagyobb db számot rendelt és ezért Ő kapta meg az első megrendelést, és megtette azt, hogy dupláján forgalmazza.
Tényleg jó a termék, de ez a dupla áron való forgalmazás, bicskanyitogató.
És nem etikus az sem, hogy Made in Germany szerepel a terméken.
Megtévesztő, mert ez nem a gyártási helyszín, csak a forgalmazó neve.
De ugye ez a móka közismert már régről. (Kettner, ATN, stb. mikor a forgalmazó nem azonos a gyártóval)
De az sem etikus, hogy a Nikon távcsöveken szintén ilyen írás található, hogy Made in Japan, holott a kis matrica (ha nem vették le), akkor meg azt írja, hogy Made in China)
Naplózva
kustor
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


Műkedvelő


« Új üzenet #1097 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 19:16:15 »

Sajnos nem tudja. :'(

Mi is csak a tesztelésekből, bevizsgálásokból tudjuk, hogy melyik milyen, még ha kínai is.

Bauer cég olvasta és olvassa folyamatosan a termékekről való nyilatkozásokat, teszteléseket, és ezért történt meg a nagy lenyúlás.
Lacerta név alatt lett volna forgalmazva ugye olyan 70-80 ezer ft-os áron, csak a Bauer ráigért, nagyobb db számot rendelt és ezért Ő kapta meg az első megrendelést, és megtette azt, hogy dupláján forgalmazza.
Tényleg jó a termék, de ez a dupla áron való forgalmazás, bicskanyitogató.
És nem etikus az sem, hogy Made in Germany szerepel a terméken.
Megtévesztő, mert ez nem a gyártási helyszín, csak a forgalmazó neve.
De ugye ez a móka közismert már régről. (Kettner, ATN, stb. mikor a forgalmazó nem azonos a gyártóval)
De az sem etikus, hogy a Nikon távcsöveken szintén ilyen írás található, hogy Made in Japan, holott a kis matrica (ha nem vették le), akkor meg azt írja, hogy Made in China)


A Bauer élesség állító tárcsáján a Bauer Germany, dobozán pedig a Made in P. R. C. olvasható. Ez utóbbi teljesen korrekten Made is China lett volna, de valótlan dolgot nem állítottak.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1098 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 21:58:16 »

A Bauer élesség állító tárcsáján a Bauer Germany, dobozán pedig a Made in P. R. C. olvasható. Ez utóbbi teljesen korrekten Made is China lett volna, de valótlan dolgot nem állítottak.

Hát, hogy is mondjam , ez egy sima vadásznak semmi t nem mond. :Mosolyog
Egy Made in Germany felirat, ami ki is van emelve egy szimpla vásárló számára azt jelenti, jelentheti, hogy a termék német gyártmány.
Megtévesztő. ???
Naplózva
kustor
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


Műkedvelő


« Új üzenet #1099 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 06:57:47 »

Hát, hogy is mondjam , ez egy sima vadásznak semmi t nem mond. :Mosolyog
Egy Made in Germany felirat, ami ki is van emelve egy szimpla vásárló számára azt jelenti, jelentheti, hogy a termék német gyártmány.
Megtévesztő. ???

Akkor nem egy távcsőről beszélünk.
A Bauer 10×42 ED dobozán a Made in P. C. R. volt olvasható.
Naplózva
kustor
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


Műkedvelő


« Új üzenet #1100 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 06:58:39 »

Made in P. R. C
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1101 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 07:53:57 »

Akkor nem egy távcsőről beszélünk.
A Bauer 10×42 ED dobozán a Made in P. C. R. volt olvasható.

Én nem a dobozról beszéltem, én a terméken látható feliratról.
Én még a dobozát soha nem is láttam, csak csupaszon a terméket, pld. tegnap Ausztriában, "szép" összegért.
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #1102 Dátum: 2009. Október 18. - 20:33:16 »

Sziasztok!

William Optics 7x50 ill. BTC Marine 7x50 keresője van valakinek? A William tényled ED? Érdekelnének a vélemények róluk!
Köszönöm előre is az infókat Wave!
BP Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1103 Dátum: 2009. Október 19. - 09:53:58 »

Sziasztok!

William Optics 7x50 ill. BTC Marine 7x50 keresője van valakinek? A William tényled ED? Érdekelnének a vélemények róluk!
Köszönöm előre is az infókat Wave!
BP Emelem

A kettő azonos, de még csak egyel találkoztam, az nem volt rossz, de nagyobb paraméterekkel rendelkezett.
Hogy ED vagy sem, nem tudom, de azt igen, hogy olvastam egy forgalmazó honlapján ezt a figyelmeztetést.

VIGYÁZAT! Néhány márka ED-ként jelzett távcsõsorozata nem tartalmaz ED objektívet (bár ezt nem is állítják, csak a jelölés ED, mégis megtévesztésre alkalmas lehet!)

Hogy erre a gyártmányra vonatkozik-e vagy sem, nem tudom.
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #1104 Dátum: 2009. Október 19. - 10:22:00 »

A kettő azonos, de még csak egyel találkoztam, az nem volt rossz, de nagyobb paraméterekkel rendelkezett.
Hogy ED vagy sem, nem tudom, de azt igen, hogy olvastam egy forgalmazó honlapján ezt a figyelmeztetést.

VIGYÁZAT! Néhány márka ED-ként jelzett távcsõsorozata nem tartalmaz ED objektívet (bár ezt nem is állítják, csak a jelölés ED, mégis megtévesztésre alkalmas lehet!)

Hogy erre a gyártmányra vonatkozik-e vagy sem, nem tudom.

Szia Tal Mester!

Köszönöm a választ!
Az optikára gondoltál hogy ua.? A háza, külseje más a kettőnek ahogy képen láttam.
BP Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #1105 Dátum: 2009. Október 19. - 12:02:04 »

Megnéztem jobban, tényleg ua... :Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1106 Dátum: 2009. Október 19. - 12:30:32 »

Megnéztem jobban, tényleg ua... :Mosolyog

Ugye. Kacsint Mosolyog Vigyorog
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1107 Dátum: 2009. Október 19. - 20:22:25 »

Üdv Mindenkinek!

Nemrég vásároltam egy Fujinon HCF 10x50-es kereső távcsövet! Azóta 3 alkalmam volt kipróbálni "élesben". Megvagyok vele eddig elégedve. Szürkületben a Zeiss 8X56-os céltávcsövemmel hasonlítgattam össze. A Zeiss az én szemem szerint egy hajszálnyival fényesebb volt szürkületben, de csak nagyon kicsivel az én szemem szerint. Amikor besötétedett teljesen, Holdvilág hiányában vaksötét lett és még mellette égig érő fenyvesben ültem a lesen, szóval nem sok fény volt, akkor már a Fujinon jobb volt. De persze az összehasonlítás nem volt teljesen "korrekt", mivel a nagyítások nem voltak ugyanolyanok és a céltávcsőn egy "csövön" nézünk, a keresőn pedig kettőben. De azért jó pont a Fujinonnak, hogy alig volt különbség a Zeiss és közte.

Üdv
K.Ádi   
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #1108 Dátum: 2009. Október 20. - 10:27:44 »

Továbbmennék, BTC 7x50=William Optics 7x50 és nagyon úgy tűnik=Fujinon FMTR-SX 7x50 Meglepődött
Vélemények?
BP Emelem
Naplózva
kustor
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


Műkedvelő


« Új üzenet #1109 Dátum: 2009. Október 20. - 14:39:40 »

Továbbmennék, BTC 7x50=William Optics 7x50 és nagyon úgy tűnik=Fujinon FMTR-SX 7x50 Meglepődött
Vélemények?
BP Emelem

A Fujinon FMTR szériát a Kunming United Optics "koppintotta" le, és a világ számos pontján, közel egy tucat néven forgalmazzák: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=94140703&t=9090900

Méltán lehet büszke rá a kínai ipar.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: