Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574246 alkalommal)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #1080 Dátum: 2009. Szeptember 26. - 18:31:05 »

Havi szinten 2-3 db.
De azt is meg kell jegyeznem, hogy ebből százalékosan 60-70%-ban a kezelő vagy a "kolléga" a hibás, már mint a hibajelenség előidézésében.
Ennek oka, hogy vagy a nem megfelelően felrakott szerelék okozata a párásodás, vagy a szálkeresztvilágító egységet letörik, ala komplett, vagy a szemlencserendszer kezd kotyogossá válni, és stb.

Szia!

Ezt hogy kell elképzelni, mármint hogy hibásan felszerelt távcsőnél jelentkezik a hiba?
Helyesebben a hibásan felrakott távcsőnél hogy jelentkezhet pl a párásodás? Ez nem derül ki szinte azonnal ha hibásan van felszerelve?

Bocs az  OffTopic
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1081 Dátum: 2009. Szeptember 26. - 19:07:59 »

Szia!

Ezt hogy kell elképzelni, mármint hogy hibásan felszerelt távcsőnél jelentkezik a hiba?
Helyesebben a hibásan felrakott távcsőnél hogy jelentkezhet pl a párásodás? Ez nem derül ki szinte azonnal ha hibásan van felszerelve?

Bocs az  OffTopic

Sejtettem, hogy meg lesz kérdezve, és egyben örülök is.
Még most is, több esetben az első bilincset az objektívcsőnél fogatják meg, főleg ugye ez a "körmös" oldható szerlékeknél jellemző.
Ezzel még gond nem is lenne, csak sajnálatosan túlhuzzák és ezért az objektívcső megrottyan, ami vagy visszatérő vagy sem, de ekkor már az a 0,2-0,3 bar túlnyomás alatt lévő gáz a tömítés mellet hangtalanúl eltávozik az optikából.
Ha ez megtörtént és a tömítés a feszítésnek köszönhetően nem tömít, akkor ott a pára be fog jutni az optikába.
Másik eset, mikor az objektív megfogatása megfelelő a szerelékkel, de a szerelék rögzítésekor a hátsó talpazatban ugy kell lenyomni a céltávcsövet, és ebben az esetben feszűl a céltávcső, és ezt pont az objektív cső szerelékénél teszi, ezért gáz ki, pára be eset ismét.
És van a harmadik eset, mikor a szálkereszt-világító egységet letörik, ( ez sajnos jellemző), és természetesen annak nagy furatán a gáz ki és pára be eset történik.
Valamint még ritkán, de előfordul, mikor a szemlencserendszer komplett el kezd forogni, nem csak a dioptria-állító, és a tömítésnél a gáz ki, pára be.
Ezeknél az eseteknél erősen javasolt az ídőben való javítás, mert a pára, lepedék eltávolítása egy ídő után nagyon nehéz és költséges is lehet.
Láttam már sajnos több esetet, mikor már rozsdásodott a belső és penészes is volt már az optika belsőleg.
Nem egy élvezet szétszedni egy berohadt optikát az biztos. Szomorú Mosolyog
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1082 Dátum: 2009. Szeptember 26. - 23:20:03 »

Szervusz Erik!

Az internet szerint van nálatok egy vadászbolt 2335 Taksonyban ahol lehet Vixen optikát kapni.



üdv. Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #1083 Dátum: 2009. Szeptember 27. - 09:43:34 »

A Minox 8x42-est nappali körülmények között megnéztem ,kitűnő kép minőség jellemezte, kézre álló minden ott volt ahol kell,esti szürkületben is összehasonlitottam egy Zeeadler 7x50-essel.Hajszálnyival de a Zeeadler nyert.Később vásároltam egy 7x40-es EDF-et amit összehasonlítottunk egy 7x50 ill 10x50-es multi bevonatos Zeissekkel,az eredmény hárman nagyjából egyformának véltük, a fiatal vadász barátunk megállapitotta, hogy mi vakok vagyunk, mert a 7x50-es torony magasan nyert. Itt is láttszik, hogy szem és szem között mennyi különbség van .Az EDF-et összehasonlítottam egy Beck Kassel 7x50 ill10x50-es el.Az eredmény 10x50, EDF,7X50 Beck lett a befutó.Itt a Fórumon is leírták ,hogy kitűnő optikával rendelkeznek és kézre álló csövek csak megerösíteni tudom.Az EDF- et, a Beck Kassel 7x50-est ősszehasonlitottuk egy 7x50-es  Fujinon fmt-sx-el,itt megmutatkozott az új fejlesztés előnye klasszisokkal nyert a Fujinon.Az áfa emelés előtt sikerült az utolsó készleten lévőt Fujinon fmt sx-et megvennem árengedményes, nagyon korrekt áron kaptam meg 30-év garanciával.Bajai vadászboltba nappali körülmények között össze hasonlítottam Leica, Zeiss 8x56 ,Svaro slc 8x56-val a Fjinonon 7x50-essem.A véleményem a következő: mindegyiknek élesebb,világosabb kontraszosabb képe volt a Fujinonnál.Nálam a Svaro egyértelmüen verte a mezőnyt.Nem kellett szégyenkezni a Fujinonnal, mivel nem nagyok a látásbéli különbségek az áruk viszont többszörös.A szomszédom vett egy Docter Nobilem B GA 8x56-os tácsővet, amit összehasonlítottunk vadászat közben, nekem nagyon nem áll kézre a fókuszáló, a 8-as nagyítás kellemes volt, amig a nád mellet el  nem kezdett párásodni ekkor mutakozott meg a 7x50-es Fujinon előnye, kipróbáltuk búza tarlón is ahol a Dockter  8x-os nagyítása jobban érvényesült. A céltávcsövem Delta Titánium 2.5x10x50-es feltekertem 7x-es nagyításra és úgy hasonlítottam össze a Fujinon keresőmmel, hogy csak az egyik okulárba néztem bele hát nagy volt a különbség a Fujinon javára.Amit itt leírtam csak a saját  privát véleményem a saját szemem alapján tapasztalt tények !!!!!! OOO
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1084 Dátum: 2009. Szeptember 27. - 11:57:12 »

Szervusz Erik!

Az internet szerint van nálatok egy vadászbolt 2335 Taksonyban ahol lehet Vixen optikát kapni.



üdv. Gyuri

Biztos, nem tudom. Van nekem keresőm. Az én igényeimet az kielégíti  Kacsint
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #1085 Dátum: 2009. Szeptember 27. - 14:47:14 »

Sziasztok!

Beszélni valaki lengyel? Mosolyog Találtam egy lengyel honlapot, rengeteg távcsőteszt van rajta!!! gyozo
http://www.optyczne.pl/98-Test_lornetki-Steiner_Ranger_8x56.html
Csak nem sokat értek belőle... Szomorú
Ha valaki tud segíteni a fordításban megköszönném!
BP
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #1086 Dátum: 2009. Szeptember 27. - 14:49:36 »

Jako¶ć pryzmatów     BaK-4 ale ¶redniej jako¶ci. "Diamenciki" wchodz± w Ľrenicę nawet przy patrzeniu na wprost, a s± bardzo wyraĽne przy spogl±daniu pod k±tem.
OL: 3.7%
OP: 5.9%

Ez érdekelne a legjobban, erre csak 2 pontot kapott a Ranger a 8-ból  Meglepődött
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1087 Dátum: 2009. Szeptember 27. - 15:13:34 »

A Minox 8x42-est nappali körülmények között megnéztem ,kitűnő kép minőség jellemezte, kézre álló minden ott volt ahol kell,esti szürkületben is összehasonlitottam egy Zeeadler 7x50-essel.Hajszálnyival de a Zeeadler nyert.Később vásároltam egy 7x40-es EDF-et amit összehasonlítottunk egy 7x50 ill 10x50-es multi bevonatos Zeissekkel,az eredmény hárman nagyjából egyformának véltük, a fiatal vadász barátunk megállapitotta, hogy mi vakok vagyunk, mert a 7x50-es torony magasan nyert. Itt is láttszik, hogy szem és szem között mennyi különbség van .Az EDF-et összehasonlítottam egy Beck Kassel 7x50 ill10x50-es el.Az eredmény 10x50, EDF,7X50 Beck lett a befutó.Itt a Fórumon is leírták ,hogy kitűnő optikával rendelkeznek és kézre álló csövek csak megerösíteni tudom.Az EDF- et, a Beck Kassel 7x50-est ősszehasonlitottuk egy 7x50-es  Fujinon fmt-sx-el,itt megmutatkozott az új fejlesztés előnye klasszisokkal nyert a Fujinon.Az áfa emelés előtt sikerült az utolsó készleten lévőt Fujinon fmt sx-et megvennem árengedményes, nagyon korrekt áron kaptam meg 30-év garanciával.Bajai vadászboltba nappali körülmények között össze hasonlítottam Leica, Zeiss 8x56 ,Svaro slc 8x56-val a Fjinonon 7x50-essem.A véleményem a következő: mindegyiknek élesebb,világosabb kontraszosabb képe volt a Fujinonnál.Nálam a Svaro egyértelmüen verte a mezőnyt.Nem kellett szégyenkezni a Fujinonnal, mivel nem nagyok a látásbéli különbségek az áruk viszont többszörös.A szomszédom vett egy Docter Nobilem B GA 8x56-os tácsővet, amit összehasonlítottunk vadászat közben, nekem nagyon nem áll kézre a fókuszáló, a 8-as nagyítás kellemes volt, amig a nád mellet el  nem kezdett párásodni ekkor mutakozott meg a 7x50-es Fujinon előnye, kipróbáltuk búza tarlón is ahol a Dockter  8x-os nagyítása jobban érvényesült. A céltávcsövem Delta Titánium 2.5x10x50-es feltekertem 7x-es nagyításra és úgy hasonlítottam össze a Fujinon keresőmmel, hogy csak az egyik okulárba néztem bele hát nagy volt a különbség a Fujinon javára.Amit itt leírtam csak a saját  privát véleményem a saját szemem alapján tapasztalt tények !!!!!! OOO

Mivel több tesztet szerveztem már, ezért pár észrevételt tennék.
Céltávcső és binokuláris távcső összehasonlítása, egyszemes megoldással nem valami célszerű megoldás.

Céltávcső optikai képfordítása lencsékkel történik, a binokuláris távcsöveknél, meg vagy tetőél, vagy porro prizmákkal, ezért a kettő szürkületi és nappali képminősége és eltérő.
Nálunk, a tesztelésnél arra figyelünk, hogy nagyszámú közönséggel történjen, és figyelünk a függetlenségre is, ezért vannak meglepő eredmények is néha, melyek a közönség véleményét tartalmazzák.
Én pld. soha nem teszteltem optikát egyedül, és nem is fogok, főleg, ha azt nyilvánossá is kívánom tenni, mert nagyon emberfüggő és szubjektív lenne a vélemény.
Hogy optikai és mechanikai felépítése milyen, milyen a nappali képminősége, párnatorzítása, színhűsége stb. stb.az látható már és van is jelentősége.
De, hogy milyen a szürkületi és azt követő maradékfénygyűjtő képessége egy embernek nagyon nehéz meghatározni, az emberi tulajdonsága miatt.
Mikor 20-30 főnek van lehetősége egy időben 15-45 féle, fajta optikát egyszerre egy súlycsoportban megméretni, az már élvezetes látvány.
Élvezetes mikor a tömeg leteszi az asztalra az optikát, néha felveszi, de azt mondja, hogy nem akar feléledni.
És érdekes, mikor azt mondják, hogy nem értik a 200-300 ezer Ft-os árkülönbséget, mert gyakorlatban nem látják a különbséget.
Én pld. elfogult vagyok a kis EDF 7x40-es távcsövemmel szemben, de az elfogultságomat bevallom azzal, hogy a dicséret, ami megalapozott elsődlegesen a művészi felépítésére irányul, és a kiváló mechanikára, optikára, melyet ebbe a szerkezetbe építettek nagy szakmai tudással.
De ha agyondicsérem, akkor is katonai marad elsődlegesen és nem vadásztávcső, ha fejre is állok, akkor is.
Egy tetőélprizmás binokuláris távcső meg általában nem fogja felérni egy bak4-es porroprizmás távcső tudását, ha az tényleg jó optikával van is szerelve.
(van kivétel is természetesen)

Most október végén, november elejére ismét szervezek egy országos tesztelést, elsődlegesen binokuláris távcsöveknek, de céltávcsövek is lesznek szép számmal.
Mindenkit szeretettel várok ismét, és ígérem időben, közlöm a dátumot.
Nagyon jók ezek a tesztek, mondhatom, hogy mindenki elégedetten távozik, mert nem nagyon van lehetősége az embernek ennyi féle és fajta optikát egyszerre összehasonlítani, megfogni, látni vele, stb.

Naplózva
kustor
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


Műkedvelő


« Új üzenet #1088 Dátum: 2009. Szeptember 27. - 18:45:23 »

Sziasztok!

Beszélni valaki lengyel? Mosolyog Találtam egy lengyel honlapot, rengeteg távcsőteszt van rajta!!! gyozo
http://www.optyczne.pl/98-Test_lornetki-Steiner_Ranger_8x56.html
Csak nem sokat értek belőle... Szomorú
Ha valaki tud segíteni a fordításban megköszönném!
BP


 A Google lefordítja, úgy ahogy: http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=hu&js=y&u=http%3A%2F%2Fwww.optyczne.pl%2F98-Test_lornetki-Steiner_Ranger_8x56.html&sl=pl&tl=hu&history_state0=

Kérdés csak az, hogy a tesztelők hozzáértők. Fejvakarás
Naplózva
kustor
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


Műkedvelő


« Új üzenet #1089 Dátum: 2009. Szeptember 27. - 18:47:59 »

Mennyire hozzáértők.
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #1090 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 07:28:11 »


Köszi a tippet! Kacsint
Naplózva
kustor
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


Műkedvelő


« Új üzenet #1091 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 07:45:08 »

Köszi a tippet! Kacsint

A tippem az, hogy nem kell túl komolyan venni az ott leírtakat. Lásd Pl. Zeiss Conquest 10x40, vagy Olympus 10x42 EXWP feltűnően jó teszteredménye.
A műszaki adatok alatti vásárlói véleményeket érdemes összevetni velük.
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1092 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 12:54:50 »

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Bauer 8x56-os keresőről? Használ valaki ilyet, vagy ismeritek? Elég kedvező áron kínálják!
http://www.spjagd.hu/spbolt2/index.php?p=productsMore&iProduct=843&sName=keres-337;-távcs-337;-8x56-német-(bauer)-32146
Naplózva

Üdv: Bence
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1093 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 13:39:06 »

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Bauer 8x56-os keresőről? Használ valaki ilyet, vagy ismeritek? Elég kedvező áron kínálják!
http://www.spjagd.hu/spbolt2/index.php?p=productsMore&iProduct=843&sName=keres-337;-távcs-337;-8x56-német-(bauer)-32146


Üdv!
Szerintem ezt megveheted Bresser márkanéven is, és akkor csak huszonezer forint...  Kacsint
Én néztem bele, nappal nem rossz, csak a mélységélessége elég kicsi, folyton tekergetni kell, illetve volt, hogy magától elállítódott.
Egybevéve én aztán nem vettem meg, illetve amit meg megvettem, azt vissza is vittem. (Hát igen, a németországi Aldiban szó nélkül visszaadták az árát...)

Üdv: Zoli
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1094 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 17:28:07 »

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Bauer 8x56-os keresőről? Használ valaki ilyet, vagy ismeritek? Elég kedvező áron kínálják!
http://www.spjagd.hu/spbolt2/index.php?p=productsMore&iProduct=843&sName=keres-337;-távcs-337;-8x56-német-(bauer)-32146


Bresser  is , mint ez is , kínai gyártmány, de ez egy fokkal jobb, de csak egy fokkal. Kacsint Vigyorog
Ellenben Bauerben van már kiváló kínai is, de az árban is kiváló. 8x és 10x42-es tetőélprizmás. ( swar klón)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: