Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573992 alkalommal)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1065 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 09:24:15 »

Wetzlar!

Én is szívesen elejtenék egy Kárpáti bikát. Mosolyog  Kacsint De ez nem mostanában fog bekövetkezni!  Mosolyog
Nem fogadok, mert ebben igazad van!  Kacsint

Üdv
K.Ádám
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
kustor
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


Műkedvelő


« Új üzenet #1066 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 13:14:09 »

Elsősorban lesre kéne esti/éjszakai vadászatra, mert nálunk későn mozognak a vadjaink.! Delta 9x63-as nem lenne jobb, mint a 8x56-os? Fejér vagy GYőr-Moson-Sopron megyében hol lehet Deltát megnézni?

Sopron, Jázmin u. 8
tavcso.hu
Naplózva
kustor
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


Műkedvelő


« Új üzenet #1067 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 13:18:59 »

Sziasztok!

Tegnap néztem végig a Minoxokat egy vadászboltban, 8x42, 8x56, 8,5x52. Sajnos nem tudtam Deltával összehasonlítani pedig nagyon kíváncsi lennék az eredményre! Ami elsőre megragadott a nagyon jó minőségű kidolgozás! A BV és a HG között nem láttam kidolgozásbeli különbséget, amin nagyon meglepődtem, tehát a sárgák is tudnak távcsövet csinálni… gondolom, a németek ütik őket rendesen Vigyorog  Ördög … Nem kétlem a Delta lencséinek kiválóságát, de a távcső háza, külső megjelenése a Minoxhoz képest gagyi! Optikailag is nagyon meggyőzőek voltak, tű éles kép a BV-nél is.
BP Kacsint


Én ugyan nem vadászom, de szerintem az nem lehet döntő szempont, hogy egy távcső hogy néz ki.
Delta keresőknél ez idáig csak egy meghibásodás történt, pedig úgy tudom sok vadász használja.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1068 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 16:25:09 »


Delta keresőknél ez idáig csak egy meghibásodás történt, pedig úgy tudom sok vadász használja.

Majd 5-10 év múlva megtudjuk, hogy tényleg olyan jók-e, meg azért még nem olyan sok van a kezekbe, de nagyon szép képet ad és igen jól használható a mi vadászati viszonyaink között...
 Wave
Naplózva

Üdv End
kustor
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


Műkedvelő


« Új üzenet #1069 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 16:33:31 »

Majd 5-10 év múlva megtudjuk, hogy tényleg olyan jók-e, meg azért még nem olyan sok van a kezekbe, de nagyon szép képet ad és igen jól használható a mi vadászati viszonyaink között...
 Wave

A Delta Titanium széria nem gagyi, mégha külsőre sokan annak is gondolnák. Ár/érték arányban az egyik legjobb a Magyarországon kapható binokuláris távcsövek közül, és ezt nem csak én mondtam...
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1070 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 16:53:24 »

Más...

Mostmár leírom az én kis távcsöven tesztjét.

Nekem egy 10*50 Jena deltrintennem van bíbor lencsével. egy idő ota már megbírtam szokni a nagyítást és már nem remeg anyira a kép, de mindenképpen, ki kell elötte próbálni, főleg a remegős kezűeknek.

Az elmúlt egy évben több keresővel hasonlítottam össze, és csakis az éjszakai használatot néztem, mert ez  számomra a legfontosabb.
A távcsövek 8,5x52 Minox, 10x56 Swaro slc, 8x56 Zeiss vitory, 10x56 Nikon monarc, Delta 8x56, (a többi nem nagyágyú volt)
Ezek a csövek mind esti vadászatra vannak kitalálva, és elég komóly minőséget képviselnek
A legnagyobb bajom a Nikonnal volt, pedig ha van vásárláskor még nálam 20epénzel több akkor most is az lógna a nyakamba.
A többivel teljesen versenybe volt a távcsövem, és amit már csak sejtettem az egyikkel azt a másikkal se láttam, tehát nem volt egyszer sem villanyfelkapcsolós eset. Igazából azt kel mondjam, hogy néha még jobb is volt a Jena.
De ne szaladjon senki Jena-t venni mert volt bizony másik Jena is a kezembe, és bizony az nem hozta, a tőle elvárttat...
Pedig minden stimmel, teljesen egyforma volt mind a kettő távcső, karcmentes lencsék stb...

Akkor most én kifogtam egy kivételesen jó minőségű lencsével szerelt távcsövet, vagy valaki magyarázza már meg ezt nekem...
Az biztos együtt öregszünk meg hacsak nem lesz valami komoly baja a távcsőnek, de még a 400 eFt, Swaro tulaj is azt mondta, hogy menyek má a csába..., mert az a pénzt ő is elköltötte volna másra..., Nomeg a többiek is.
A Delta jól tartotta magát, és ha időtálló lesz akkor tényleg csak az örültek vesznek "prémium csövet"

És a végén szeretném hangsúlyózni ez csak este lesen, vadászati körülményekre igaz...
 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1071 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 16:56:01 »

A Delta Titanium széria nem gagyi, mégha külsőre sokan annak is gondolnák. Ár/érték arányban az egyik legjobb a Magyarországon kapható binokuláris távcsövek közül, és ezt nem csak én mondtam...

A választ leírtam, de akkor is idő kell még a nem gagyiknak is, pl Meopta céltávcsövek...
 Wave
Naplózva

Üdv End
sab
Vendég
« Új üzenet #1072 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 17:33:47 »

A választ leírtam, de akkor is idő kell még a nem gagyiknak is, pl Meopta céltávcsövek...
 Wave

pl Meopta céltávcsövek...

Hát igen.
A Meopta céltávcsöveknél már vagy 5-7 éve előjöttek a hibák, főleg a belsőleg párásodás.
Ez 90%-ban jellemző, 10%-ban a lövésállóság, ha 100% ban a javításra érkező Meoptákat tekintem.

De az eladott, értékesített mennyiséget tekintve ez ma Mo-on elenyésző db számot jelent.

Delta Titanium keresőtávcsöveket ma Mo-on többet adnak el, mint bármilyen más binokuláris távcsövet, és ebből valóban csak egy volt "kehes" kissé.
Megszorult a központi képélesség állító tengelye. ( ha jól tudom) :Mosolyog
Hogy mióta értékesítenek Delta Titanium termékeket Mo-on ?
Nem tudom, pontosan.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1073 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 18:05:18 »

Idézet
Hát igen.
A Meopta céltávcsöveknél már vagy 5-7 éve előjöttek a hibák, főleg a belsőleg párásodás.
Ez 90%-ban jellemző, 10%-ban a lövésállóság, ha 100% ban a javításra érkező Meoptákat tekintem.

És kb hány Meopta érkezik javításra?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
sab
Vendég
« Új üzenet #1074 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 19:48:36 »

És kb hány Meopta érkezik javításra?

Havi szinten 2-3 db.
De azt is meg kell jegyeznem, hogy ebből százalékosan 60-70%-ban a kezelő vagy a "kolléga" a hibás, már mint a hibajelenség előidézésében.
Ennek oka, hogy vagy a nem megfelelően felrakott szerelék okozata a párásodás, vagy a szálkeresztvilágító egységet letörik, ala komplett, vagy a szemlencserendszer kezd kotyogossá válni, és stb.
Ezek miatt gáz ki a tömítés mellett, és a pára, nedvesség meg be.
És ha ezt nem orvosolják ídőben, akkor berohad az egész, de még a lencse "T" rétegezését is meg eheti a penész.

De ennek ellenére is még gazdaságosan javítható, mert többségében a Meopta javítható, mert úgy rakták össze, hogy azt lehet, hogy szét kell szedni.
Nem egy kuka gyártmány, mert azokat ragasztják.
Én kedvelem az biztos.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1075 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 21:13:25 »


 Igen Igen Igen

Attila, Meostar B1 keresőkről mi a véleményed?

Sajnos csak nagyon ritkán találkozom ezzel a gyártmánnyal és ennek oka, hogy még Mo-on nem is láttam senkinél.
( boltban, Fehován, igen)
2 db-al találkoztam Ausztriában, akkor sem azért mert gondja lett volna.
Szerintem egy nagyon szuper gyártmány, olyan Swarovski-s, de képileg is egy csúcs.
Nekem negyon elnyerte a tetszésemet, csak hát az ára kicsit húzós.

Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1076 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 15:10:05 »

Sziasztok!

Barátom végre rászánta magát és vesz egy normális keresőtávcsövet magának, a Delta Titanium mellett döntött (az előző gagyi széthullott). Csak nem tudom hogy 8-szoros vagy 10-szeres lesz a nagyítás. Az előző fórumozók dicsérték a Deltát, kíváncsi vagyok rá élesben. Jövő héten csinálunk egy összehasonlítást a Steiner Ranger Pro 8x56-ommal. Beszámolok róla.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1077 Dátum: 2009. Szeptember 26. - 11:09:16 »

Sziasztok!

Bocsánat, hogy beleszólok a témába,de esetleg érdekes nektek is, én három éve vettem egy Vixen távcsövet(10x42 keresö). Először csak őzbakolni a lesről használtam,de most már majdnem mindenre ezt használom. Éjjel,1/2 holdnál még többet látok vele,mint a 8x56 Schmidt &Bender céltávcsövön.Nappal összehasonlítottuk a szomszédom 10x42 Ultravid-jával,és a jó ember maga mondta,nem sok különbség van közöttük,ha az ártól eltekintünk/Leica ca 1995Euro a Vixen Alpina 3 éve 255 Euro/.
A Vixen firma most már két éve ad el 8x56 keresöket /ca.300 Euro-ért.

Sajnos a forint váltását nem tudom.

üdv. Gyuri
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 28. - 14:39:40 írta Sziju » Naplózva

Don´t eat yellow snow
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1078 Dátum: 2009. Szeptember 26. - 12:43:11 »

Szevasz Gyuri!

Egy akármilyen keresővel általában jobban lehet látni a sötétben mint egy céltávcsővel. A nappali összehasonlítás meg nem mérvadó szerintem. Nyilván sokkal többet tud a Leica mint a Vixen. Azért kerül annyiba a Leica amennyibe (meg persze a névért is kell fizetni jócskán).

Félre ne érts, nem akarom leszólni a Vixent. Nem is tudnám, mivel még nem próbáltam ki ilyent.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1079 Dátum: 2009. Szeptember 26. - 12:50:55 »

Sziasztok!

Barátom végre rászánta magát és vesz egy normális keresőtávcsövet magának, a Delta Titanium mellett döntött (az előző gagyi széthullott). Csak nem tudom hogy 8-szoros vagy 10-szeres lesz a nagyítás. Az előző fórumozók dicsérték a Deltát, kíváncsi vagyok rá élesben. Jövő héten csinálunk egy összehasonlítást a Steiner Ranger Pro 8x56-ommal. Beszámolok róla.

Üdv. bferi

Ha a Steiner 8x56-os akkor a Delta is legyen az... Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: