Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573837 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #1005 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 07:46:04 »

Az én eredeti problémám, hogy vettem egy távcsövet, amiről úgy tudom, hogy japánban gyártódik. Erre megkapom és a dobozon van egy "származás:Kína" virít, amit SAB megmagyarázott, de nehezen érthető továbbra is. Gondolom és tudom, hogy Kínában is csinálnak csúcsminőséget, de általánosságban ha valami kínai vagy japán vagy német, akkor (legalábbis nekem) más jut eszünkbe. És ha forgalmazok egy japán cuccot, akkor én nem ragasztanék rá ilyen matricát!
Ettől függetlenül a távcső nagyon jó, tegnap is próbálgattam (végre már hold nélkül), egy ígéretes csapos bika és egy szintén ígéretes 3.-ik agancsú páros 10-es jött ki. Pontosan és jól el lehetett bírálni őket pedig már elég sötét volt (még álló búza volt a háttér)!

Én pld nem a matrica szerint szoktam vásárolni.
Mivel, már 3 x volt független tesztelés ez irányban, ezért az én saját véleményem, hogy ez a távcső nem ad lehetőséget a "buktára".
Már nagyon sokan használják teljes megelégedéssel, még negatív jelenséget a távcsővel kapcsolatban nem olvastam, pedig naponta nézem a fórumokat.
Pedig tökéletes távcső nincs, csak igyekeznek a gyártók a legjobbat kihozni, de amíg van ember és van szubjektivítás, egyéni szépségérzet, szimpatikusság, stb. , addig lesznek véleménykülönbségek is.
Lényeg, hogy ebben az árban véleményem szerint ezt a távcsövet megéri megvásárolni, mert a többi ilyen árban lévő termékkel hasonlítva, kiemelkedő teljesítményt nyújt.
Kell ennél több ?

Matrica:
Lehetne EU is rajta, mert származásilag Lengyel, Lengyel, mert a központi forgalmazó Lengyelország, de ez mint más terméknél is, tudott, hogy nem azt jelenti, hogy ott készül.
Bauer, Lecerta, Fomei, Winchester, RWS, Luger, Walther, Hawke,
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1006 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 07:52:52 »

Az én eredeti problémám, hogy vettem egy távcsövet, amiről úgy tudom, hogy japánban gyártódik. Erre megkapom és a dobozon van egy "származás:Kína" virít, amit SAB megmagyarázott, de nehezen érthető továbbra is. Gondolom és tudom, hogy Kínában is csinálnak csúcsminőséget, de általánosságban ha valami kínai vagy japán vagy német, akkor (legalábbis nekem) más jut eszünkbe. És ha forgalmazok egy japán cuccot, akkor én nem ragasztanék rá ilyen matricát!
Ettől függetlenül a távcső nagyon jó, tegnap is próbálgattam (végre már hold nélkül), egy ígéretes csapos bika és egy szintén ígéretes 3.-ik agancsú páros 10-es jött ki. Pontosan és jól el lehetett bírálni őket pedig már elég sötét volt (még álló búza volt a háttér)!

Én meg azt mondom, hogy ennél a gyártmánynál már annyi tesztelés, vásárlás történt, hogy nem kell nagyon fennakadni egy matricán, ez nem zsákbamacska vásárlás már.
Negatív visszajelzés még nem történt, pedig már nagyon sokan rendelkeznek ezzel a termékkel.
Lehetne szerintem EU is a matricán, mert ugye az anyaforgalmazó Lengyel, de ez nem azt jelenti, hogy Lengyel a gyártó is.
De mondok, sorolok fel egy rakás gyártmányt, amelynél pont a félrevezetés a név alapján a lényeg, és semmi köze gyártmányilag az értékesítő országhoz.
Fomei, Luger, Winchester, RWS, Hawke, Jahti Jagt, BSW, Barska, Umarex, Vanquard, Exakta, Night Pro,
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1007 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 08:04:01 »

Én meg azt mondom, hogy ennél a gyártmánynál már annyi tesztelés, vásárlás történt, hogy nem kell nagyon fennakadni egy matricán, ez nem zsákbamacska vásárlás már.
Negatív visszajelzés még nem történt, pedig már nagyon sokan rendelkeznek ezzel a termékkel.
Lehetne szerintem EU is a matricán, mert ugye az anyaforgalmazó Lengyel, de ez nem azt jelenti, hogy Lengyel a gyártó is.
De mondok, sorolok fel egy rakás gyártmányt, amelynél pont a félrevezetés a név alapján a lényeg, és semmi köze gyártmányilag az értékesítő országhoz.
Fomei, Luger, Winchester, RWS, Hawke, Jahti Jagt, BSW, Barska, Umarex, Vanquard, Exakta, Night Pro,

Elnézést, dupláztam kicsit. Meglepődött

Lényeg a megelégedés, eddig ebben az árkategóriában volt ugye a jól ismert Zeiss Jena távcső, melyet már csak használtan lehetett magánban beszerezni, most van a Delta ebben az árban.
Mondhatná a Mo-i forgalmazó, hogy Lengyel a termék, de nem ezt teszi, nem teszi meg azt, mint a többi sorolt terméknél, mert az embereket könnyen lehet befolyásolni azzal, hogy ha németből származik, vagy Ausztriából a termék, akkor az ott is gyártódott.
De nem.
Erre friss pld. a Bauer távcső, amelyet eredetileg én teszteltem, még felirat nélkül.
Ez volt a Lecerta, csak név nélkül, és a név nem is lett meg, mert a Bauer cég egy rakással rendelt Kínától és ezzel elérte, hogy "dupla" áron Ausztriában viszik mint a cukrot, és mi van ráírva ?
Made in Germany.
Vagy mint a Nikon.
Matricán Made is Chaina, festve rá, Made in Japan.

Van nálam tesztelésen "kitűnő" minőségben lévő Lacerta 10x56-os távcső, mert tényleg szuper, pedig Kínai gyártmány, csak egy fő gondja van, hogy a szürkületi tulajdonsága nem olyan csodálatos, mint az tőle elvárná az ember.
Ez a gyártmány, még több ismert név alatt szerepel, csak legfeljebb más a címkézés, burkolat, stb.
Ilyent kettősséget a Delta távcsöveknél nem találni, azt nem futtatják több név alatt. (még) Mosolyog
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1008 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 08:06:12 »

Szerintem ezt a témát túltárgyaltuk.
Tényleg nagyon jó a távcső, én maximálisan meg vagyok elégedve vele, ezért az árért pedig főleg nagyon jó!
Naplózva

Üdv: Bence
sab
Vendég
« Új üzenet #1009 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 08:18:06 »

Szerintem ezt a témát túltárgyaltuk.
Tényleg nagyon jó a távcső, én maximálisan meg vagyok elégedve vele, ezért az árért pedig főleg nagyon jó!


Valóban kitárgyaltuk.

Én most vettem egy ismét érdekességet nem rég.
Egy 8x30-es MOM távcső, amely MI-8-as (nem helikopáter!), de honvédségnél volt rendszeresítve, és az EDF-nek volt az elődje, mert ez is rendelkezik aktív infrasugár felderítő "ernyővel".
Ami érdekessége, hogy az összes prizma benne "T" réteges, szerintem nem kizárt, hogy Zeiss belsőleg.
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1010 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 12:21:17 »

Most kaptam egy 7x50-es Delta Titaniumot tesztelésre.
Természetesen ua., mint a nagyok, csak méretileg kisebb.
Hogy, gyakorlatban mit tud, még nem tudható, de hamarosan összehasonlítom.
Nekem ez is tetszik, olyan picurka. Mosolyog

Mit gondolsz mikor és mennyiért lesz kapható a 7x50 Delta?
Naplózva

Üdv: Bence
sab
Vendég
« Új üzenet #1011 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 12:37:40 »

Mit gondolsz mikor és mennyiért lesz kapható a 7x50 Delta?

Már tudtommal kapható, nálam is volt egy tesztelésen lévő pld. csak másnak elvitték, én meg nem tiltakoztam, majd kérek helyette.
Ahol van egy, ott van több is alapon szerintem van a forgalmazónál.
49.990 Ft, ezt tudom pontosan.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1012 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 17:18:52 »

Üdv. Urak!

Csak a "kínai" témához szeretnék hozzászólni. Csak érdekességképpen...
Saját szememmel láttam tavaly Ferihegy Cargonál egy szállítmány fuvarokmányait, melyen a Schmidt&Bender Hungária Kft. Kínából hozott be optikai lencséket.
Sajnos azt nem lehetett megállapítani, hogy céltávcsövekhez vagy esetleg valami más optikai termékhez (lehet hogy szemüvegeket is gyárt)

Különben valahol olvastam, hogy a kínai gyárban a minőségellenőrzést a szalag végénél egy pufajkás-munkásruhás betanított nő végzi. Két perc alatt.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
sab
Vendég
« Új üzenet #1013 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 19:54:53 »

Üdv. Urak!

Csak a "kínai" témához szeretnék hozzászólni. Csak érdekességképpen...
Saját szememmel láttam tavaly Ferihegy Cargonál egy szállítmány fuvarokmányait, melyen a Schmidt&Bender Hungária Kft. Kínából hozott be optikai lencséket.
Sajnos azt nem lehetett megállapítani, hogy céltávcsövekhez vagy esetleg valami más optikai termékhez (lehet hogy szemüvegeket is gyárt)

Különben valahol olvastam, hogy a kínai gyárban a minőségellenőrzést a szalag végénél egy pufajkás-munkásruhás betanított nő végzi. Két perc alatt.

Üdv. bferi




""Különben valahol olvastam, hogy a kínai gyárban a minőségellenőrzést a szalag végénél egy pufajkás-munkásruhás betanított nő végzi. Két perc alatt.""

Ez valóban így van, de csak a gagyi szériánál és a túlárazott gyártmányoknál.
Azért pufajkás, mert nincs fűtés.

És igaz, komoly gyártók foglalkoztatják Kínát, csak ezt nem verik nagy dobra, mert ugye nem egy jó reklám.

S-B-ről nem tudtam, de ez sem kizárt, mint sok más sem. :Mosolyog
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1014 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 21:20:58 »

Chinese Military & Professional Optics Corp -  Nanjing,ban Hát elég nehéz elképzelni, hogy belül pufajkások szaladgálnának.
Itt meg az egyik termékük is látható valamennyire.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1015 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 04:04:10 »

Szia Sab

Irtad anno valahol,  hogy a Vortex kersesoket fogod  osszehasonlitani.  Volt alkalmad vegul is "megnezni "  a Vortex Diamondback-et ??
Igen kinai, mint ahogy tudjuk de ar ertek aranyba nehez vele versenyezni  (itt mifelenk $199 akciosan, ha leejtem a farol sem nagy tragedia, vagy kiborul a kenubol  Bion) ....oszinten engem meglepett, hogy mennyire jo a szurkuleti erteke,  meg a kristaly tiszta kepe,  jobb mint a Nikon Monarch-nak mi nalam volt osszehasonlitani, mindketto 8x42-es.
A dragabb Vortex-ek nem erdekesek (Razor, Viper) kinai-ert nem fizetnek ketton felul.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1016 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 05:38:05 »

Chinese Military & Professional Optics Corp -  Nanjing,ban Hát elég nehéz elképzelni, hogy belül pufajkások szaladgálnának.
Itt meg az egyik termékük is látható valamennyire.


Szia Taser

A kepen az uveg epulet (Trade mansion) az tobbek kozt az altalad emlitett katonai optikai ceg aruit forgalmazo allami ugynokuk irodaja (valamelyik emeleten).....ami egy multi ceg is ugyanakkor, ........na es persze nincs egy kem sincs koztuk!!!! Bion)
...az optikat ki tudja hol gyartjak az orszagba?? ... katonai zonaba!  (Mao-Tze-Tun-i idok valamelyik pufajkas gyara nincs kizarva, elkepzelheto, hogy "modernebb"...most a pufajkakon azt irja, hogy " Under Armour " es persze "Cold Gear" Bion Bion
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
sab
Vendég
« Új üzenet #1017 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 08:17:34 »

Chinese Military & Professional Optics Corp -  Nanjing,ban Hát elég nehéz elképzelni, hogy belül pufajkások szaladgálnának.
Itt meg az egyik termékük is látható valamennyire.

"""Itt meg az egyik termékük is látható valamennyire."""

Biztos jó, nem ismerem.
De van már Kínai Leupold is ugye, meg Mercedes is, meg ki tudja még mit nem másolgatnak előszeretettel.
"Távcsövek a mesés keletről:Kína" írást, cikket érdemes elolvasni.
Google feladja.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1018 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 08:21:12 »

Szia Sab

Irtad anno valahol,  hogy a Vortex kersesoket fogod  osszehasonlitani.  Volt alkalmad vegul is "megnezni "  a Vortex Diamondback-et ??
Igen kinai, mint ahogy tudjuk de ar ertek aranyba nehez vele versenyezni  (itt mifelenk $199 akciosan, ha leejtem a farol sem nagy tragedia, vagy kiborul a kenubol  Bion) ....oszinten engem meglepett, hogy mennyire jo a szurkuleti erteke,  meg a kristaly tiszta kepe,  jobb mint a Nikon Monarch-nak mi nalam volt osszehasonlitani, mindketto 8x42-es.
A dragabb Vortex-ek nem erdekesek (Razor, Viper) kinai-ert nem fizetnek ketton felul.

Nem, sajnálatosan csak a Razor volt az első teszten, de az rendesen leszerepelt, a többiről meg nem tudok nyilatkozni, mert a forgalmazó nem jelentkezett.
Most jelentkezett a következő tesztelésre egy Nikon forgalmazó, nagy készlettel.
Ez nagy öröm számomra, és egyben dicséret is a forgalmazónak.

Tehát várom a forgalmazók jelentkezését még mindig, ha nem jönnek, akkor is lesz bőven magánkézből optika, csak aztán ne panaszkodjanak. Kacsint Mosolyog
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1019 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 13:32:37 »

Szia Bentshaft
A "gyár" Ördög az épület földszintjén van (a torony alatti részen Wave) Kém az ott nem volt egy darab se de ha bement valaki a klotyóba akkor hirtelen lett neki három -négy vágottszemű társa  OOO akire éppen akkor jött rá....

Sab. A legutóbbi  nagyobb rendőrségi ügyük az volt, hogy hamisított repülőgép hajtóművet adott el egy cég nagyobb tételben. Fejvakarás
Az optikai cuccaik ( meg minden más) csak hazai gyártmány lehet amit elég komoly nyúzópróbának vetnek alá és ha nem válik be akkor a beszerző igencsak vakarhatja a fejét, hogy hogyan ússza meg azt a 10 -12 évet amit kiszabnak neki ( egyik  megoldás, hogy megveszi a biróságot, volt erre is példa  Angyal)
Annak ellenére, hogy mindenból a lehető legjobb minőségű hazai gyártmányt kapják nem nagyon engedik,hogy kialakuljon a dolgozóban a használd és dobd el erzés. Meghatározott ideig ki kell bírnia a cuccnak a gyűrődést, mert ha nem akkor nem kapsz másikat.
Azt hiszem a képen is látszik az extra lencsevédő  Bion Egy gyakorlat nem ok arra, hogy lezúzzuk a hardvert.
Fura pld, hogy szolg kocsik üléseiről nem szedik le a nylon borítást amig szét nem szakad mert addig is véd. OOO
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: