Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573731 alkalommal)
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #990 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 14:05:43 »

ja, németül.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #991 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 16:36:32 »

Én valami eloxált alumíniumnak, vagy matt feketére kezelt könnyű fémnek nézem a házat is, bár nem értek hozzá. A lerágatott menetes résznél, ezt mutatja.  Vállat von
Mi baja lesz egy távcsőnek, ha nyitott, korrodálódnak a fém alkatrészek, mattul a lencse...?
Jöhet magánban a többi. Köszönöm.
Ha más nem lesz gyűjteni kezdek egy Zeiss conqvestre. 100 év és meg lesz az. Vigyorog

Nyitott ház, azt jelenti, hogy bekerülhet a lepedék ( ez nem nitrogén töltött), és ha bekerült, akkor azt illik eltávolítani.
Majd ha a hibajelnség megoldva, akkor illik azt tömítve visszahelyezni, és ha szükséges, akkor a távcsövet újból be kell szabályozni.
Főleg, kettősképileg. (jusztírozás)
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #992 Dátum: 2009. Szeptember 06. - 21:18:21 »

Csütörtökön megrendeltem, péntekre meghozta a futár (1800 Huf) a 8x56-os Deltát. Első benyomásra kisebb mint amire számítottam a netes kép alapján, és nem is annyira nehéz, amin még sokat segít a széles és puha nyakpánt. Jó a fogása, talán egy kicsit nehezen állítható az élesség, de nem is kell azt tekergetni. Nekem nagyon tetszik a keménytok, ugyanis én csak a két ülés közé szoktam tenni a távcsövet, ami terepjáróban ugye tud vándorolni ide-oda. Ez a tok viszont pont bepasszol a sebváltó mögé, így csak felhajtom és beleteszem.
Azóta próbálgatom, csak sajnos ez a telihold annyira világít, hogy egy bármilyen bilitávcső is elég lenne. Kb 200-ról figyeltem egy bakot (csak hold), végig kivehető volt az agancs, néha ha úgy fordult, akkor még az apró ágakat is láttam. Jött még 7 db 3-6 év közötti bika 70-80 m-re. Mindegyiket alaposan megvizsgáltam, amire tökéletes volt a távcső. Ágak, vastagság, rózsa, minden látható volt. De mit már mondtam, úgí világított,a hold, hogy olvasni lehetett volna. Várom a komolyabb próbatételt felhős, vagy hold nélküli estéken. Szeretnék már egy öreg, bőgő bikát figyelni benne.
Köszönet a fórumnak a sok okosságért.
Ui.: A dobozon az van, hogy "Származás: Kína".  Meglepődött Meglepődött Meglepődött ??? ??? ???
Naplózva

Üdv: Bence
sab
Vendég
« Új üzenet #993 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 07:54:57 »

Csütörtökön megrendeltem, péntekre meghozta a futár (1800 Huf) a 8x56-os Deltát. Első benyomásra kisebb mint amire számítottam a netes kép alapján, és nem is annyira nehéz, amin még sokat segít a széles és puha nyakpánt. Jó a fogása, talán egy kicsit nehezen állítható az élesség, de nem is kell azt tekergetni. Nekem nagyon tetszik a keménytok, ugyanis én csak a két ülés közé szoktam tenni a távcsövet, ami terepjáróban ugye tud vándorolni ide-oda. Ez a tok viszont pont bepasszol a sebváltó mögé, így csak felhajtom és beleteszem.
Azóta próbálgatom, csak sajnos ez a telihold annyira világít, hogy egy bármilyen bilitávcső is elég lenne. Kb 200-ról figyeltem egy bakot (csak hold), végig kivehető volt az agancs, néha ha úgy fordult, akkor még az apró ágakat is láttam. Jött még 7 db 3-6 év közötti bika 70-80 m-re. Mindegyiket alaposan megvizsgáltam, amire tökéletes volt a távcső. Ágak, vastagság, rózsa, minden látható volt. De mit már mondtam, úgí világított,a hold, hogy olvasni lehetett volna. Várom a komolyabb próbatételt felhős, vagy hold nélküli estéken. Szeretnék már egy öreg, bőgő bikát figyelni benne.
Köszönet a fórumnak a sok okosságért.
Ui.: A dobozon az van, hogy "Származás: Kína".  Meglepődött Meglepődött Meglepődött ??? ??? ???

Minden BTC dobozon az van, hogy származási hely Kína, mert van egy általános matricájuk ha jól megfigyeled a forgalmazó címével, és ezt nyomják mindenre. ( ez egy utólagos fehér címke)
Nem kell megijedni, ez nem Kínai.

Akkor szerintem már Te az új hordtáskát kaptad, nem a fekete kockás dobozt.
Én is meglepődtem, mert ez az új nagyon szuper.
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #994 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 08:01:49 »

Ez a keménytok zöld színű, nagyon kis ügyes, strapabíró kinézetű.
Reméltem én is, hogy nem kínai! A BTC-nek nem valami jó üzletpolitikáját, más inkább hazudik, hogy ne gondolják kínainak a termééte, ők meg pont ellenkezőleg, a nem kínait kínaisítják! Ők tudják!
Naplózva

Üdv: Bence
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #995 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 08:51:08 »

A Deltában van tetőél prizmás is, nem is tudtam.  Mosolyog
http://www.deltaoptical.pl/global/products.php?id=214
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #996 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 09:27:13 »

Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni! Van valakinek véleménye, tapasztalata a Vortex Vulture 10x50? Igazából a Vortex márkára lennék kíváncsi! Megbízható-e, időtálló-e?

Üdv

Kovi Ádi
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #997 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 09:52:52 »

Ez a keménytok zöld színű, nagyon kis ügyes, strapabíró kinézetű.
Reméltem én is, hogy nem kínai! A BTC-nek nem valami jó üzletpolitikáját, más inkább hazudik, hogy ne gondolják kínainak a termééte, ők meg pont ellenkezőleg, a nem kínait kínaisítják! Ők tudják!

Ez jó, ez aranyos! Ugye nem gondolod komolyan, hogy a nem Kínában -Japánban- gyártott termékre "Made in China" felirat kerül az "ellenség" megtévesztésére céljából?????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Ugyan már OOO
Ezzel együtt ha ott gyártották akkor mi van? Legyen jó és megbízható. Szerintem csak ez számít, a marketing duma le van ejtve ebben az esetben is Nem
Nekem is van Nikon Monarch keresőm amin mai napig ott virít a kínai felirat. Ettől még jó és sok disznó látta már ennek kárát  Vigyorog Ördög Vigyorog pedig Kínában gyártott keresővel néztem őket  Wave

Szép napot Nektek.

Labs Land
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 07. - 10:19:40 írta Horrido » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #998 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 11:09:16 »

Ez a keménytok zöld színű, nagyon kis ügyes, strapabíró kinézetű.
Reméltem én is, hogy nem kínai! A BTC-nek nem valami jó üzletpolitikáját, más inkább hazudik, hogy ne gondolják kínainak a termééte, ők meg pont ellenkezőleg, a nem kínait kínaisítják! Ők tudják!

Egyszerű a történet.
Ők ha valami Kínai termék, azt nem titkolják, szóban is közlik.
Ami meg nem az, akkor azt is közlik.
Ebben az esetben csak arról van szó, hogy van egy formanyomtatványos matricájuk, azt nyomják minden készleten lévő dobozra.
Ha Kínai lenne ( nem az), akkor én sem mondanám, hogy japán, ha ténylegesen Kínai, de ez már lerágott csont, több esetben bemutattam a távcső eredeti változatát is, amelyből ez lett továbbfejlesztve.
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #999 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 11:13:51 »

Egyszerű a történet.
Ők ha valami Kínai termék, azt nem titkolják, szóban is közlik.
Ami meg nem az, akkor azt is közlik.
Ebben az esetben csak arról van szó, hogy van egy formanyomtatványos matricájuk, azt nyomják minden készleten lévő dobozra.
Ha Kínai lenne ( nem az), akkor én sem mondanám, hogy japán, ha ténylegesen Kínai, de ez már lerágott csont, több esetben bemutattam a távcső eredeti változatát is, amelyből ez lett továbbfejlesztve.


Lehet, hogy Kína bekebelezte Japánt és mi nem tudunk róla??!!  Fejvakarás Bion Bion Bion
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
sab
Vendég
« Új üzenet #1000 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 11:20:19 »

Lehet, hogy Kína bekebelezte Japánt és mi nem tudunk róla??!!  Fejvakarás Bion Bion Bion

 Vigyorog

Mint alant is írták, az nem gond ha valami Kínai, mert Nikonban is a többség már az.
Legyen jó minőségű Kínai, legyen normális árban és kész.
Lacetra is az, és a németnek mondott Bauer (Lacerta) is Kínai, és nem is akármilyen minőségben.
Én nagyon Kínai ellenes voltam, mert ugye elsőként találkoztam a gagyi tömegtermékkel, és még ma is, de tudni kell, hogy a Kínai gyártóknál is van több cég, melyek bedolgoznak a prémiumgyártóknak, lencsékben főleg.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1001 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 11:30:14 »

Az én véleményem is ez. Ha kínai lenne az sem probléma, nem is gondolná az ember mi mindent csinálnak ott csúcsminőségben (is)

Valóban, ma már ott tart Kína, hogy képes csúcsminőséget előállítani, döngeti a megszokott és ismert prémiumgyártók ablakát.
Ezt fel is ismerték a prémiumgyártó cégek, azért dolgoztatnak Kínával. ( na meg másért is ugye)
De a hulladék, gagyi, az még mindig dívik, és fog is, amíg van rá kereslet.
Két külön dolog ez, és ezt kell tudni szétválasztani.
Már én sem tehetem meg, hogy mindenre azt mondjam, hogy Kínai gagyi, óvatosan kell nyilatkoznom.
A mobilom is előttem az, és ha jól körbenézek, akkor még egy nagy rakás műszaki cucc.
Működnek. Mosolyog
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1002 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 14:44:04 »

Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni! Van valakinek véleménye, tapasztalata a Vortex Vulture 10x50? Igazából a Vortex márkára lennék kíváncsi! Megbízható-e, időtálló-e?

Üdv

Kovi Ádi
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1003 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 20:43:46 »

Az én véleményem is ez. Ha kínai lenne az sem probléma, nem is gondolná az ember mi mindent csinálnak ott csúcsminőségben (is)
Igaz, hogy csak beleszólok de én a régi tradicíonális gyártók termékeit szívesebben veszem mint a Kíníai cuccokat. Mivel ez távcső topic pl Zeiss


Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1004 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 07:13:20 »

Az én eredeti problémám, hogy vettem egy távcsövet, amiről úgy tudom, hogy japánban gyártódik. Erre megkapom és a dobozon van egy "származás:Kína" virít, amit SAB megmagyarázott, de nehezen érthető továbbra is. Gondolom és tudom, hogy Kínában is csinálnak csúcsminőséget, de általánosságban ha valami kínai vagy japán vagy német, akkor (legalábbis nekem) más jut eszünkbe. És ha forgalmazok egy japán cuccot, akkor én nem ragasztanék rá ilyen matricát!
Ettől függetlenül a távcső nagyon jó, tegnap is próbálgattam (végre már hold nélkül), egy ígéretes csapos bika és egy szintén ígéretes 3.-ik agancsú páros 10-es jött ki. Pontosan és jól el lehetett bírálni őket pedig már elég sötét volt (még álló búza volt a háttér)!
Naplózva

Üdv: Bence
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: