Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574186 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Május 08. - 14:30:31 »

Sziasztok!

Az Ebay-on van most egy jó állapotúnak tűnő 22x80-as Beck Tordalk, 3 nap van vissza, és 25 eurón áll.

Lesz az még 125 is... de ettől és a nagyítástól függetlenül érdemes megvenni...
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Május 08. - 14:52:33 »

Sziasztok!

Az Ebay-on van most egy jó állapotúnak tűnő 22x80-as Beck Tordalk, 3 nap van vissza, és 25 eurón áll.

Ez azért már igen durva nagyítás...
Az ár az jóóóó, kérdés hogy hozzá lehet-e jutni.... >Nevet
Naplózva

Üdv End
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Május 08. - 21:58:52 »


Küldd át!
Holnap elküldöm valamikor, előre is köszönöm.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Május 09. - 05:38:01 »

Sziasztok, jó reggelt kívánok mindannyiótoknak,
a tordalk témához annyit nekem van  15 x 80 változat,nagyon szívesen odaadom kipróbálni, tesztelni, összehasonlítani.Én tudom szabad kézből is használni, nem remeg be a kép nagyon,mivel viszonylag hosszú, de nem extra nehéz és a nagyobbik része levegő.A méretei miatt a bújkálásban akadályoz, de nem is erre találták ki. Sziasztok . Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Május 09. - 07:51:19 »

Sziasztok, jó reggelt kívánok mindannyiótoknak,
a tordalk témához annyit nekem van  15 x 80 változat,nagyon szívesen odaadom kipróbálni, tesztelni, összehasonlítani.Én tudom szabad kézből is használni, nem remeg be a kép nagyon,mivel viszonylag hosszú, de nem extra nehéz és a nagyobbik része levegő.A méretei miatt a bújkálásban akadályoz, de nem is erre találták ki. Sziasztok . Juszuph  Wave

Szia Juszuph!

Marhaság ilyet kérdezni, hiszen eredményesen használni, de azért felteszem: a 15x-ös nagyítás nem túl nagy bizonyos szituációkban?
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Május 09. - 21:08:43 »

Szia Viktor,
természetesen a 15-s nagyítás nem mindenre a legmegfelelőbb, de nekem ez van, és lesre, és hajnalban nagytávolságra bakozni igen kiváló.Jól lehet vele bírálni,  Üdv. Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Május 09. - 21:10:05 »

Szia Viktor,
természetesen a 15-s nagyítás nem mindenre a legmegfelelőbb, de nekem ez van, és lesre, és hajnalban nagytávolságra bakozni igen kiváló.Jól lehet vele bírálni,  Üdv. Juszuph  Wave

Azt meghiszem! Igen Igen Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Május 09. - 21:38:33 »

Egon képei, az általa vásárolt keresőről és az OXO 8x42-eséről.

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Május 09. - 22:46:21 »

Igen szembeötlőek a különbségek.... Fejvakarás Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Május 09. - 22:55:37 »

Igen szembeötlőek a különbségek.... Fejvakarás Vigyorog Vigyorog
És ezek a szembeötlő különbségek az áraiban is szerepelnek, ezeket a keresőket 13. 000.- Ft körüli áron sikerült behozatni, itthon ez csak alig több mint a négyszeresébe kerül. ??? ??? ??? Viszont azt kell mondanom, hogy nagyon jó kis kereső igen sokat használom. Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Május 09. - 23:02:47 »

Igen szembeötlőek a különbségek.... Fejvakarás Vigyorog Vigyorog
És ezek a szembeötlő különbségek az áraiban is szerepelnek, ezeket a keresőket 13. 000.- Ft körüli áron sikerült behozatni, itthon ez csak alig több mint a négyszeresébe kerül. ??? ??? ??? Viszont azt kell mondanom, hogy nagyon jó kis kereső igen sokat használom. Igen

Tipikus: van egy távol-keleti gyártó, aki nagy tételben gyárt és márkajel nélkül ad el. Az európai "gyártók" megveszik és felcimkézik... ugyanez a Delta/alias MicroDot/alias ML&T....
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Május 10. - 14:00:57 »

Tipikus: van egy távol-keleti gyártó, aki nagy tételben gyárt és márkajel nélkül ad el. Az európai "gyártók" megveszik és felcimkézik... ugyanez a Delta/alias MicroDot/alias ML&T....

Igen, távol-keleti a Delta, a Vixen és a MikroDot is, de a távol-keletiben az legalább eredeti japán, és nem kínai szutyok.
A termékeket nem a forgalmazók cimkézik, már eleve a megrendelt névvel kérik, de ez nem mai keletü.( pld kettner)
Sok és neves vadászati kellékeket forgalmazó cég is ezt teszi, hogy kéri a gyártó céget, hogy az Ő nevük szerepeljen a terméken.
Ténylegesen a gond akkor van, mikor egy nagyon gyenge gyártmányt, kínálnak olyan áron, ami nem fedezi a mögötte álló terméket anyagilag.
Röviden, a gyártmány, nem az aminek eladják, sem gyártó országilag, sem minőségileg.
Én ebben látom a nagy gondot.
 Wave
Én azt mondom a vásárló, annyit megérdemel, hogy legalább tudja, hogy a kifizetett öszegért mit kap.
Ha kínai, és azt akar, akkor azt vegyen, de tudja, hogy az, ha meg pld. Swarovski, akkor az legyen sawrovski.
Milyen furcsa, hogy a swarovski-t nem másolják ? (még) :Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Május 10. - 17:40:27 »

Tipikus: van egy távol-keleti gyártó, aki nagy tételben gyárt és márkajel nélkül ad el. Az európai "gyártók" megveszik és felcimkézik... ugyanez a Delta/alias MicroDot/alias ML&T....

Igen, távol-keleti a Delta, a Vixen és a MikroDot is, de a távol-keletiben az legalább eredeti japán, és nem kínai szutyok.
A termékeket nem a forgalmazók cimkézik, már eleve a megrendelt névvel kérik, de ez nem mai keletü.( pld kettner)
Sok és neves vadászati kellékeket forgalmazó cég is ezt teszi, hogy kéri a gyártó céget, hogy az Ő nevük szerepeljen a terméken.
Ténylegesen a gond akkor van, mikor egy nagyon gyenge gyártmányt, kínálnak olyan áron, ami nem fedezi a mögötte álló terméket anyagilag.
Röviden, a gyártmány, nem az aminek eladják, sem gyártó országilag, sem minőségileg.
Én ebben látom a nagy gondot.
 Wave
Én azt mondom a vásárló, annyit megérdemel, hogy legalább tudja, hogy a kifizetett öszegért mit kap.
Ha kínai, és azt akar, akkor azt vegyen, de tudja, hogy az, ha meg pld. Swarovski, akkor az legyen sawrovski.
Milyen furcsa, hogy a swarovski-t nem másolják ? (még) :Mosolyog

Szia Sab!

Az OEM-termékek felcimkézése valóban még a gyárban történik, erre a megrendelőnek többnyire kapacitása sem lenne. A Kettnert ugyanakkor nem érzem a legjobb példának, igaz ugyan, hogy vásárolja a csöveket, de az egyik legjobbtól, a Doctertől, ugyanígy a Frankonia is a S&B és a Kaps csöveit forgalmazta saját név alatt. A kivétel sajnos itt is megvan, a nagynevű Albrecht Kind (AKAH) rombolja a saját hírnevét egy távol-keleti szutyokkal.

A japán csövekről: én nagyon is el tudom képzelni, hgy egyszer utolérik a németeket a távcsőgyártásban (is), a japán maximalizmus és a tökéletesség mániákus keresése is ide mutat. De ezek az idők még nem jöttek el, sajnálattal, de azt kell mondanom: egyelőre még a pöffeszkedő német gyártók távcsöveit szerelném csak a puskámra, kivételt csak a Meopta (jobb híján) és a Leupold (örömmel) képez. Sajnos pont a keleti csövekkel kapcsolatban érzem azt, hogy még annyit sem érnek, mint amennyibe kerülnek. Én maradok a Zeissnél meg a Nickelnél (nekem ezek vannak) és társaiknál... és abban nagyon igazad van: egy ML&T-t ne áruljanak német távcsőként, egy Deltát lengyelként.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Május 10. - 21:02:09 »

Egyetértünk, és egyről beszélünk ! gyozo Táncol Kacsint Mosolyog
Ma néztem bele pár BTC binóba, és azt mondhatom, hogy ebben az esetben az árukat megéri, mert szépen megépített, nem az a Bresser gagyi.
Maga a gumirozás is kultúrált, nem lenyúlós, az optikai elemek rögzítettsége is jó, ellenben a szemkagyló (szeművegeseknek való kihúzhatósága) olyan gyengécske, óvatosan kell kezelgetni.
Többi nem rossz.
Kínai ellenes vagyok, de ez nem az egyből kukába dobható termék, gyártmány. Kacsint Mosolyog
A Delta Titanium távcsövek, már masszívitásban felülmúlják, képben meg még csak nézegetem őket.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Május 10. - 21:13:44 »

Egyetértünk, és egyről beszélünk ! gyozo Táncol Kacsint Mosolyog
Ma néztem bele pár BTC binóba, és azt mondhatom, hogy ebben az esetben az árukat megéri, mert szépen megépített, nem az a Bresser gagyi.
Maga a gumirozás is kultúrált, nem lenyúlós, az optikai elemek rögzítettsége is jó, ellenben a szemkagyló (szeművegeseknek való kihúzhatósága) olyan gyengécske, óvatosan kell kezelgetni.
Többi nem rossz.
Kínai ellenes vagyok, de ez nem az egyből kukába dobható termék, gyártmány. Kacsint Mosolyog
A Delta Titanium távcsövek, már masszívitásban felülmúlják, képben meg még csak nézegetem őket.

Hát igen, Kínában sok mindent gyártanak már, még Minoxokat is... én - ha olcsó keresőben gondolkodnék - akkor pont ilyet választanék, egy 8x42-es BV-t, az árát bőven megéri.

Ha viszont a céltávcsőről van szó, akkor - amennyiben rám hallgatsz - a Deltát csak nézegeted... nem mintha olyan rossz lenne, de időközben megnéztem én is és azt gondolom: ennyi pénzért jobbat is kapsz. De ez itt már off....
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: