Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573896 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #915 Dátum: 2009. Június 17. - 20:36:19 »

No ezért is írtam, hogy akinek futja a keret egy "M-zárolt" MC-s Zeiss Jena-ra az bizony jól jár vele, de akinek nincs annyi, annak a Delta a jó választás.

Nem lepődtem meg, hogy a 10x-es Deltát sokan "kritizálták" a 10x-es nagyítás hold nélküli estén, erős szürkületben véleményem szerint hátrány.
A 8x56-os bőven elég és szerintem a Delták közül sem véletlenül ez bizonyított a legjobban.

Valamit nagyon jól eltaláltak ezzel a csővel Deltáék... Mosolyog
Naplózva
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #916 Dátum: 2009. Június 18. - 09:51:43 »

Nem lepődtem meg, hogy a 10x-es Deltát sokan "kritizálták" a 10x-es nagyítás hold nélküli estén, erős szürkületben véleményem szerint hátrány.
A 8x56-os bőven elég és szerintem a Delták közül sem véletlenül ez bizonyított a legjobban.

Valamit nagyon jól eltaláltak ezzel a csővel Deltáék... Mosolyog


De akinek a pupillája nem bír 7 mm-t tágulni, csak mondjuk 5.6-ot, annak a 10-es nagyítás még mindig a teljes bejövő fénymennyiséget képezi le, míg a 8-as nagyításnál az öregebb szemnek olyan, mintha csak 44.8-as lencséje lenne a kukkernak, tehát a nagy nehezen, drága bevonatos, hatalmas lencsékkel összegyűjtött fény egy részét elveszti, illetve nem jut a pupillájába.
Vagy ezt a 10-es nagyítás iránti kritikát kifejezetten a nagy nagyítás miatti remegő kép miatt írod?
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #917 Dátum: 2009. Június 18. - 13:10:13 »

Üdv Sab Wave

Azért kérdeztem a Chinont ,mert egyszer őssze hasonlítottam egy Leica tetőélprizmás keresővel. Egy sürű erdő közepén lesen 
voltunk kint és a Chinont  csak 15-20 perc-cel előbb  tettem le mint a Leica-t .Teljes sötétség csak a szentjános bogarak világítottak.
Mivel nem kedvelem a lámpás vadászatot cserkelésre megfelel.Igaz vettem mellé egy kinai keresőt Bakozáshoz ,Scopium 10x50-est birálni jobban lehet vele. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Ferenc
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #918 Dátum: 2009. Június 18. - 13:52:26 »


Nagy érdeklődéssel olvasom a fórumot, ugyanis én is keresőtávcső vásárlás előtt állok.
Szeretném megkérdezni, hogy milyen különbséget lehet tapasztalni a Lacerta 8x56, Vixen 8x56 és a Delta Titánium 8x56 között, valamint a Lacerta 10x56 és a Delta Titanium 10x56 között. Külső kinézetre a roof távcsövek tetszenek inkább.
A fegyvertávcsövem az Vixen 2,5x10x56.

Üdv.: Ferenc
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 18. - 13:57:06 írta Voldemort » Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #919 Dátum: 2009. Június 18. - 17:25:34 »

Üdv Sab Wave

Azért kérdeztem a Chinont ,mert egyszer őssze hasonlítottam egy Leica tetőélprizmás keresővel. Egy sürű erdő közepén lesen 
voltunk kint és a Chinont  csak 15-20 perc-cel előbb  tettem le mint a Leica-t .Teljes sötétség csak a szentjános bogarak világítottak.
Mivel nem kedvelem a lámpás vadászatot cserkelésre megfelel.Igaz vettem mellé egy kinai keresőt Bakozáshoz ,Scopium 10x50-est birálni jobban lehet vele. Wave

Nekem is egy Chinon 10x50 volt az első keresőtávcsövem, de mikor elkezdtem bikára vendégeket kísérni, muszáj volt vennem valami jobbat, mert kínos esetek adódtak abból hogy a vendégek a prémium csöveikkel sokkal tovább és többet láttak mint én. Fejvakarás
Aztán megvettem a 7x50-es Zeiss Jena MC-t, használtan. Este a Chinon után belenézve olyan volt mintha felkapcsolnák a villanyt.  Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #920 Dátum: 2009. Június 18. - 18:21:11 »

Nagy érdeklődéssel olvasom a fórumot, ugyanis én is keresőtávcső vásárlás előtt állok.
Szeretném megkérdezni, hogy milyen különbséget lehet tapasztalni a Lacerta 8x56, Vixen 8x56 és a Delta Titánium 8x56 között, valamint a Lacerta 10x56 és a Delta Titanium 10x56 között. Külső kinézetre a roof távcsövek tetszenek inkább.
A fegyvertávcsövem az Vixen 2,5x10x56.

Üdv.: Ferenc


Mint a cikkeben is olvasható a Delta jobb volt szürkületben és azt követően, mint a Lacerta.
Vixen keresőt nem ismerem, csak a vixen céltávcsövet, de azt könnyű ismerni, mert ua., mint a Delta, csak Vixen név alatt. Kacsint Mosolyog
Naplózva
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #921 Dátum: 2009. Június 19. - 10:08:35 »

Mint a cikkeben is olvasható a Delta jobb volt szürkületben és azt követően, mint a Lacerta.

Az mennyit számít, hogy az újabb távcsöveknél a betekintést akadályozza a vastag gumihurka orrnyeregre történő felütközése? A minap szembesültem a 8/56-os minox bl és a 8*56-os delta kapcsán ezzel a jelenséggel a minox kárára. Akárhogy állítgattam, nem tudtam úgy belenézni, hogy a teljes lencsefelületen kilássak. A delta vékony kis gumija meg szépen beidomult a szememhez. Nem a Deltát akarom fényezni, csak ezeket a vastak gumírozásokat más távcsöveknél is megfigyeltem, és azért vagyok bizonytalan, hogy ha úgysem tudok átnézni a drága lencséken teljes felületen, csak pl a 70 %-án, akkor az fényveszteségben is lehet-e 30%?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #922 Dátum: 2009. Június 19. - 11:00:58 »

Az mennyit számít, hogy az újabb távcsöveknél a betekintést akadályozza a vastag gumihurka orrnyeregre történő felütközése? A minap szembesültem a 8/56-os minox bl és a 8*56-os delta kapcsán ezzel a jelenséggel a minox kárára. Akárhogy állítgattam, nem tudtam úgy belenézni, hogy a teljes lencsefelületen kilássak. A delta vékony kis gumija meg szépen beidomult a szememhez. Nem a Deltát akarom fényezni, csak ezeket a vastak gumírozásokat más távcsöveknél is megfigyeltem, és azért vagyok bizonytalan, hogy ha úgysem tudok átnézni a drága lencséken teljes felületen, csak pl a 70 %-án, akkor az fényveszteségben is lehet-e 30%?

Hát ennek a véleménynek örülök annyiban, hogy ez ismét a szubjektivítást jelzi.
Van akinek a Delta Titanium szemkagylógumija kemény, ezzel szemben a többségnek nagyon jó, nem lágy nem kemény.
Lacertánál én nem érzékeltem az orrnyeregre való felütközést, nekem elfér. Igen
Már mint nekem formás, divatos, és nagyon szép is az orrocskám, Angyal Vigyorog, és gondolom ezért jó a Lacerta állíthatós szemkagylója is számomra és teli képet is kapok.
Csak a szürkületi értéke lenne olyan jó, akkor nem lenne gondom vele.
Talán a tetőélprizma visszafogja a tudását.

Van nálam egy 8x56 BTC XLR, na annak akkora a szemlencserendszere alapból és olyan nagy a gumírozása, hogy azt még az én szép és formás orrom sem viseli el, ha meg teljesen kitekerem a szemkagylókat, akkor meg csőlátásom van tőle, pedig szép a képe.

És valóban nagyon kellemetlen ha az ember nem lát teljes képet, az vagy besötétedik, mert túl közeli a pupillatáv, vagy annyira távoli, hogy már csőlátása van az embernek és akkor már bizony van veszteség.
Az a jó, amikor pont jó. Igen Kacsint Mosolyog

Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #923 Dátum: 2009. Június 19. - 12:22:01 »

 
 Jan  Wave A Leica-nál én is azt hittem ,hogy felkapcsolták a villanyt Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #924 Dátum: 2009. Július 04. - 14:46:22 »

Ofotért kereső távcsövek milyenek voltak?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
sab
Vendég
« Új üzenet #925 Dátum: 2009. Július 04. - 15:21:23 »

Ofotért kereső távcsövek milyenek voltak?

Én most találkoztam egy érdekes Ofotért )Japán) binokuláris távcsővel, és meg mernék esküdni, hogy valami köze van a Delta Titaniumhoz.
Egybe házas, külön van a prizmafészek, az egyben kiemelhető a házból. 8x56-os, és annyira nagy a hasonlóság, hogy csak na.
Optikai tisztításon volt nálam, mert nem fiatal gyermek.
Maga az Ofotért gyártmányból még eléd sok létezik, amely jobban hasonlít a Zeiss Jena felépítésre, de minőségben azért nem éri el, de nem szabad lebecsülni, mert nem gagyi, jól megépített, aluházas, üveglencsés, és tényleg Japán gyártmány.
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #926 Dátum: 2009. Július 06. - 13:53:17 »

Sziasztok!  Emelem

Van valakinek tapasztalata a Minox BV 10x42 BR típusú keresővel? Erősen gondolkodom egyen......
Naplózva

Dávid
sab
Vendég
« Új üzenet #927 Dátum: 2009. Július 06. - 16:32:08 »

Említettem, hogy van nálam egy 8x56-os Japán Ofotért távcső, amely szerintem a Delta Titaniumnak szintén elődje.
Egy egységet képvisel az egész, a ház egyben van az objektív foglalattal, a prizmaház külön egységet, foglalatot alkot, az külön kivehető, tisztítható.
Masszív egy darab, nem mai gyártmány.
Képet megpróbálok, igaz mobillal készült.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #928 Dátum: 2009. Július 06. - 16:32:32 »

Ez meg a másik.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #929 Dátum: 2009. Július 06. - 16:38:29 »

Szerintem bizony ez akár lehet a Delta elődje is, a prizmaház, de az egész távcsőház nagyon hasonlatos.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: