Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573815 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #870 Dátum: 2009. Június 11. - 13:49:42 »

Sziasztok!

Én Jena párti vagyok és nem szeretnék elfogúlt lenni az egyik barátom döntésében....meg nem is ismerem a conqest szériát, azon kívűl hogy Ámerikai piacra készült.

Zeiis Jena vagy Conqest, természetesen ugyanaz a nagyítás csa az utóbbi duplája minimum.

 KAP KAP
Naplózva

Üdv End
gelgeorge
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #871 Dátum: 2009. Június 11. - 14:03:05 »

Sokat bújtam a netet. Aztán elmentem a Városmajor utcába. Kezembe fogtam a nálam szóba jöhető, (persze árban) távcsöveket. Illetve keresőket. Néztem Delta 8x56-ost, 9x63-ast, BTC Roof-ot 8x42 és 10x42-ben itt jegyezném meg, árban egészet tűrhető, valamint a nekem dizájnra szimpatikus Lacertát 8x56-ban és 10x56-ban. Megosztom veletek a tapasztalataimat, ha nem baj. A Delta és Lacerta jó. Ami a Lacerta ellen szól, kissé homályos a széleken, amennyire és értek hozzá, de! Hagytam nekik ott pénzt, konkrétan kifizettem egyet és a teszt távcsövet vittem haza. Este kipróbáltam vadászaton. Olyan lesen ültem, amihez két szóró is tartozott. Egy az erdőben kb 50 méterre, a másik úgy 70-re egy tisztáson. Az égen kevés felhő. Kiülés este 8-kor. Ami a kezemben van egy Lacerta 8x56. A kereső azért tetszett jobban a Deltánál, mert kivitelezési szempontból jobban egyben volt, van. A képe tiszta és szép kontrasztos. Az élesség állító pont kéznél van, és gyorsan állítható. Hátrány! A fókuszpont elég nagy ezért még a szemkagyló full kitekert állapotában is eléggé el kell tartati a szememtől. Szemöldök széle. Közben fokozatosan sötétedik. Nyuszik kergetőznek, fácánok stb. Őzek jönnek, barkás 1 éves bak és egy suta. Nekem előzőleg 10x50-es távcsövem volt. Ezért a nagyítás egy kicsit kevés. A kép éles még az erdei szórón is, kellően világos. Majd tovább sötétedik. Újab bak és suta jön szabályos hatos. Még fényképet is csináltam róla a távcsövön keresztül. Este fél tíz a kép még mindig elfogadható. A Seadler 9x63-asnál és a Yukon 10x50-esnél szerintem jobb. Mindkettől megváltam. Majd megérkezik az öreg haver bak vadászatból. Egy öreg Seadler 8x56-os távcsöve van. A szórón volt egy tarvad elriasztja a hívatlan vendég, majd újra csend. Ismét valami a szórón. Mindketten nézzük. Az övén szinte semmit sem látni. A Lacertán: kivehető hogy a szóróra nem a tarvad jött vissza, hanem a hatos bak. A trófeát nem lehet tisztán látni. Ez kedden este volt. A hold még nincs az égen. Ami nekem furcsa volt, hogy úgy változott a távcső „világossága”, hogy hova tettem a szememnél a szemkagylót. Lehet, hogy a pupillám nem tágul 7mm-t? Most elhoztam egy 10x56-ost ebből. Sokkal gyorsabban megtalálom a szemkagyló helyét a szememnél. Kb. fele kitekerésnél. A boltban azt mondták kisebb a fókusz távolsága. Este tesztelgettem, kb. ugyanazokat próbáltam megnézni otthon vele. Szimpatikusabb a tízes nagyítás, persze „megfogni” nehezebb, remeg. Mintha egy hangyabokányival élesebb lenne a képe este. Lehet, hogy csak nekem. Viszont a 8x56-nak mintha kontrasztosabb lenne a képe nappal. A srác a boltban azt mondta: ha a szürkületi érték fontos vigyem a Delta 9x63-ast. A Delta és a Lacerta 8x56-osa közötti különbség „elenyésző”, lehet, hogy nem veszem észre. Engem kívülről jobban meggyőzött a Lacerta. Mit szóltok?
Naplózva

"A hivatásos vadász, Isten legszebb templomának, az erdőnek a papja." /vitéz Nemeskéri Kiss Géza/
sab
Vendég
« Új üzenet #872 Dátum: 2009. Június 11. - 16:35:27 »

Sokat bújtam a netet. Aztán elmentem a Városmajor utcába. Kezembe fogtam a nálam szóba jöhető, (persze árban) távcsöveket. Illetve keresőket. Néztem Delta 8x56-ost, 9x63-ast, BTC Roof-ot 8x42 és 10x42-ben itt jegyezném meg, árban egészet tűrhető, valamint a nekem dizájnra szimpatikus Lacertát 8x56-ban és 10x56-ban. Megosztom veletek a tapasztalataimat, ha nem baj. A Delta és Lacerta jó. Ami a Lacerta ellen szól, kissé homályos a széleken, amennyire és értek hozzá, de! Hagytam nekik ott pénzt, konkrétan kifizettem egyet és a teszt távcsövet vittem haza. Este kipróbáltam vadászaton. Olyan lesen ültem, amihez két szóró is tartozott. Egy az erdőben kb 50 méterre, a másik úgy 70-re egy tisztáson. Az égen kevés felhő. Kiülés este 8-kor. Ami a kezemben van egy Lacerta 8x56. A kereső azért tetszett jobban a Deltánál, mert kivitelezési szempontból jobban egyben volt, van. A képe tiszta és szép kontrasztos. Az élesség állító pont kéznél van, és gyorsan állítható. Hátrány! A fókuszpont elég nagy ezért még a szemkagyló full kitekert állapotában is eléggé el kell tartati a szememtől. Szemöldök széle. Közben fokozatosan sötétedik. Nyuszik kergetőznek, fácánok stb. Őzek jönnek, barkás 1 éves bak és egy suta. Nekem előzőleg 10x50-es távcsövem volt. Ezért a nagyítás egy kicsit kevés. A kép éles még az erdei szórón is, kellően világos. Majd tovább sötétedik. Újab bak és suta jön szabályos hatos. Még fényképet is csináltam róla a távcsövön keresztül. Este fél tíz a kép még mindig elfogadható. A Seadler 9x63-asnál és a Yukon 10x50-esnél szerintem jobb. Mindkettől megváltam. Majd megérkezik az öreg haver bak vadászatból. Egy öreg Seadler 8x56-os távcsöve van. A szórón volt egy tarvad elriasztja a hívatlan vendég, majd újra csend. Ismét valami a szórón. Mindketten nézzük. Az övén szinte semmit sem látni. A Lacertán: kivehető hogy a szóróra nem a tarvad jött vissza, hanem a hatos bak. A trófeát nem lehet tisztán látni. Ez kedden este volt. A hold még nincs az égen. Ami nekem furcsa volt, hogy úgy változott a távcső „világossága”, hogy hova tettem a szememnél a szemkagylót. Lehet, hogy a pupillám nem tágul 7mm-t? Most elhoztam egy 10x56-ost ebből. Sokkal gyorsabban megtalálom a szemkagyló helyét a szememnél. Kb. fele kitekerésnél. A boltban azt mondták kisebb a fókusz távolsága. Este tesztelgettem, kb. ugyanazokat próbáltam megnézni otthon vele. Szimpatikusabb a tízes nagyítás, persze „megfogni” nehezebb, remeg. Mintha egy hangyabokányival élesebb lenne a képe este. Lehet, hogy csak nekem. Viszont a 8x56-nak mintha kontrasztosabb lenne a képe nappal. A srác a boltban azt mondta: ha a szürkületi érték fontos vigyem a Delta 9x63-ast. A Delta és a Lacerta 8x56-osa közötti különbség „elenyésző”, lehet, hogy nem veszem észre. Engem kívülről jobban meggyőzött a Lacerta. Mit szóltok?

Engem kívülről jobban meggyőzött a Lacerta. Mit szóltok?

A külsőség is lényeg, de én azt mondom a gyakorlati tudás jobban számít.
Én azt vettem észre, hogy a Delta Titanium 8x  10x56 jobb, mint a Lacerta.
ill. nem csak, én , mások is ezt tapasztalták az utolsó teszten.
De külsőleg tényleg nem rossz a Lacerta.
Na, vasárnap majd többet tudok mondani, ill. azt követően.

Naplózva
gelgeorge
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #873 Dátum: 2009. Június 11. - 19:23:24 »

Köszi! Nagyon agyalok a szombathelyi távcsőteszten, mármint, hogy elmegyek. Kíváncsi vagyok a különbségekre! :Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 11. - 19:32:53 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

"A hivatásos vadász, Isten legszebb templomának, az erdőnek a papja." /vitéz Nemeskéri Kiss Géza/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #874 Dátum: 2009. Június 11. - 20:12:17 »

Köszi! Nagyon agyalok a szombathelyi távcsőteszten, mármint, hogy elmegyek. Kíváncsi vagyok a különbségekre! :Mosolyog

Menjetek minél többen, több szem többet lát. Én is elmentem volna, ha nem éppen Maconkán kellene lennem. Mégis más az, ha valaki saját maga tapasztal meg dolgokat!

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #875 Dátum: 2009. Június 11. - 20:14:04 »

Szegény Voldi! :'( :'( :'( Pedig, hogy cserélnél! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #876 Dátum: 2009. Június 11. - 20:29:36 »

Én is elmentem volna, ha nem éppen Maconkán kellene lennem.

 OffTopic
Horgászverseny?
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #877 Dátum: 2009. Június 11. - 20:30:26 »

OffTopic
Horgászverseny?

A feederkupát rendezem. 54 csapat.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #878 Dátum: 2009. Június 11. - 20:31:31 »

A feederkupát rendezem. 54 csapat.

 Táncol Igen
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
sab
Vendég
« Új üzenet #879 Dátum: 2009. Június 11. - 21:33:21 »

Köszi! Nagyon agyalok a szombathelyi távcsőteszten, mármint, hogy elmegyek. Kíváncsi vagyok a különbségekre! :Mosolyog

Nem minden nap van lehetőség ilyen tesztelésre, én azt mondom, hogy az eddigi tapasztalatok alapján megéri eljönni, mert nagyon tanulságos és barátságos a társaság.
Egy rakás optikát, egy helyen, egy időben, több emberkének tesztelni, hát ez már jelent valamit. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #880 Dátum: 2009. Június 11. - 22:11:59 »

Na most olyat írok, amin biztosan sokan fognak mosolyogni, de ha belegondolunk azért mégiscsak figyelemre méltó...

Szóval megvallom őszintén nagyon sok porro meg roof van a piacon, ami ilyen meg olyan.
Nyomós érv volt a Delta mellett, hogy ennek prizmaház kialakításán látszik, hogy aki tervezte az gondolkodott.
Gondolkodott, mert nem lemásolt egy "mezei" BAK-4-es porro-t és átcímkézte-piacra dobta, hanem összerakott egy remek, kompakt kis prizmaházat, jó betekintési távolsággal és jó látómezővel.
...és ez eddig működik.
A Lacerta nekem egy síma roof másolat...

Persze ez csak az én véleményem.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #881 Dátum: 2009. Június 12. - 08:35:26 »

Na most olyat írok, amin biztosan sokan fognak mosolyogni, de ha belegondolunk azért mégiscsak figyelemre méltó...

Szóval megvallom őszintén nagyon sok porro meg roof van a piacon, ami ilyen meg olyan.
Nyomós érv volt a Delta mellett, hogy ennek prizmaház kialakításán látszik, hogy aki tervezte az gondolkodott.
Gondolkodott, mert nem lemásolt egy "mezei" BAK-4-es porro-t és átcímkézte-piacra dobta, hanem összerakott egy remek, kompakt kis prizmaházat, jó betekintési távolsággal és jó látómezővel.
...és ez eddig működik.
A Lacerta nekem egy síma roof másolat...

Persze ez csak az én véleményem.

"kollégám", netezés, keresgélés közepette, megtalálta a Delta Titanium porro elődjét, ami tengerészeti távcső volt, alu házzal, hasonló burkolattal, mint a Zeiss Jena, tehát műbőrözéssel.
Képet mondtam keresse meg.
Ez az új, már azért más.
És, valóban érdekes, hogy ezzel a külalaki , érdekes "zsugorított" prizmaházzal nem találni más binokulárist.
Aminek én is csak "szalutálni" tudok, hogy nem egy több név alatt is megtalálható cégtömegtermékről van szó.

Tesztelésre ma küldenek még 2 db.. távcsövet.
WO 8x42 ED binostar ill 8x56 Scopium Nature
Megköszönve a Makszutov.hu cégnek. Emelem


Naplózva
gelgeorge
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #882 Dátum: 2009. Június 12. - 09:21:48 »

Sziasztok!
Milyen foof másolat? Kiváncsi lennék ki és miről koppintotta a Lacertát? A Delta elleni kifogásom, hogy a szemkagyló gumi, a kivitelezés, mármint a külső gumi borítás hát...! A Lacerta mellet szólt, nekem kívülről jobb minőségnek tűnik. Most állok kereső távcső vásárlás előtt. Mint már írtam a Lacerta 8x56-ost és a 10x56-ost próbáltam ki. Mindig elhozok egy darabot a boltból. Sokat rá akartak beszélni a Minox BL 8x56-ra. Most tudnék venni 130 ezerért. De! Kérdés az, hogy megér e több mint kétszer annyit, a Delta és a Lacerta ellenében. Vagy barátkozzak meg a poroval és a kissé gyenkébb külcsíny ellen győzzön a belbecs. Vigye a pálmát a Delta? Ha viszi, akkor melyik? 8x56 10x56 9x63? A  8x56-os Lacertánál a betekintésnél a fókusztávolság okozott nekem némi gondot, a 10x56-os nál jobban meg bírtam vele bírkozni. Segítsetek, mert kezdek elvészni a sok informácíó között!
Üdv: Gyuri!
Naplózva

"A hivatásos vadász, Isten legszebb templomának, az erdőnek a papja." /vitéz Nemeskéri Kiss Géza/
sab
Vendég
« Új üzenet #883 Dátum: 2009. Június 12. - 11:49:06 »

Sziasztok!
Milyen foof másolat? Kiváncsi lennék ki és miről koppintotta a Lacertát? A Delta elleni kifogásom, hogy a szemkagyló gumi, a kivitelezés, mármint a külső gumi borítás hát...! A Lacerta mellet szólt, nekem kívülről jobb minőségnek tűnik. Most állok kereső távcső vásárlás előtt. Mint már írtam a Lacerta 8x56-ost és a 10x56-ost próbáltam ki. Mindig elhozok egy darabot a boltból. Sokat rá akartak beszélni a Minox BL 8x56-ra. Most tudnék venni 130 ezerért. De! Kérdés az, hogy megér e több mint kétszer annyit, a Delta és a Lacerta ellenében. Vagy barátkozzak meg a poroval és a kissé gyenkébb külcsíny ellen győzzön a belbecs. Vigye a pálmát a Delta? Ha viszi, akkor melyik? 8x56 10x56 9x63? A  8x56-os Lacertánál a betekintésnél a fókusztávolság okozott nekem némi gondot, a 10x56-os nál jobban meg bírtam vele bírkozni. Segítsetek, mert kezdek elvészni a sok informácíó között!
Üdv: Gyuri!

Lacerta tetőélprizmás 8x és 10x42-es életútja.

Tesztelésre még név nélkül (címke nélkül), az egyik forgalmazó kapott, rendelt 1-1 db-ot.
Ezt én, és ezért elnézést, tesztelésen elneveztem Swar- klónnak, a hasonlóság, nyitott ház és felépítés miatt.
Már a forgalmazó, abbana hitben volt, hogy Lacerta név alatt lesz ebből üzlet, megrendelés, mert a tesztelések azt bizonyították, hogy nagyon korrekt árban és minőségben a termék.
Erre fel jött a meglepi, hogy a Bauer cég rálicitált a megrendelésre, és ezzel elúszott a jó ár és a beszerzés, ebből a fajtából.
Dupla áron lett ebből, már Ausztriában is kapható Bauer.
Ennyi a történetből, most van Bauer 140 ezer ft-os áron kb.
Tehát a Lacerta nem koppintás, az több más cégnév alatt is megtalálható.

A Delta elleni kifogásom, hogy a szemkagyló gumi, a kivitelezés, mármint a külső gumi borítás hát...! A Lacerta mellet szólt, nekem kívülről jobb minőségnek tűnik.



Elmagyarázom, hogy miért tűnik jobbnak a Lacerta borítása.
Mert az rá van vulkanizálva a burkolatra, mint a nagy prémiumkategóriáknál is többségében.
Ez a megoldás, egyszerű , gazdaságos, és kényelmi szempontból is megfelelő, tényleg jó a fogása.
Egy probléma van vele, ami nem kicsi, hogy esetleges javítás esetén ( és ez prémiumra is vonatkozik), meg kell szabályosan hámoznia készüléket.
Ezt a gyárban röviden megoldják, levágják az egészet és kap új burkolatot, nagy összegért.
Tehát a tetőléleseknél ez a gond általában.
Ezzel szemben a porro házasoknál a javítás könnyebb, olcsóbb, sőt van mikor meg sem kell bontani, az külsőleg beszabályozható.
pld. egy Zeiss Jena simán megbontható, az javítható gond nélkül, ha van alkatrész hozzá.
Miért ?
Mert anno gondoltak arra, hogy nem csak összerakni, de azt időszakosan talán tisztítani sem árt.

Döntésedben segíteni csak azt tud, ha van nálad mindegyik db és azt azonnal tudod összehasonlítani.
De az eddigi tesztelések azt bizonyítják, hogy a Delta jobb.
Lehet, hogy nem szép Neked, de jobb.
Ha mégis bizonytalan vagy, akkor vasárnap szívesen látlak a tesztelésen. Wave Emelem
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #884 Dátum: 2009. Június 12. - 11:54:20 »

Most láttam a Távcső centrum oldalán Lacerta 8x42-es ED-t. Meg azt irják, ősztöl lesz 10x42-ben is.
Akkor még is csak Lacerta néven is fogják forgalmazni? (meg persze ott van mellette a Bauer is sokkal drágábban)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: