Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573926 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #855 Dátum: 2009. Június 09. - 17:42:32 »

Nos egy hetes "tesztelés" után úgy döntöttem nem teszem rosszul, ha megveszem a kapott Delta Titanium 8x56-os távcsövet.

Próbáltam nappal, szürkületben, kis holdnál, jó holdnál, esőben, párában.
Először is meglepett a minőség amit belenézve tapasztaltam.
A kép széle ugyan nem teljesen éles, de ez csak a szélső kb. 2-3 mm-t érinti, ami gyakorlati szempontból semmi.
(Megjegyzem én eddig csak 1 olyan keresőt emeltem a szememhez, ahol ez a jelenség nem volt, de arra Leica volt írva és kisebb vagyont kellene érte fizetni.)

Az ergonómiáról:
Nos a Delta fogása nekem roppantul fekszik, ami köszönhető a kis prizmaháznak, és a gumírozott távcsőtestnek.
A betekintési távolsága nekem szintén pont jó, meglehetősen nagy szemlencsével bír, így a látómezeje is jó.
Ami elsőre furcsa volt, hogy képen nagyon megtévesztő, mert közelsem olyan nagy, mint amilyennek látszik, méretben kb. egy Zeiss Jena, de valamivel kompaktabb, ami kialakításának köszönhető.
A frontlencse védő meglehetősen esetlenül van kialakítva ezt javaslom levágni, mert a lifegő leffentyű csak akad, de azt levágva ugyanúgy vissza lehet pattintani, így betölti funkcióját.
(Engem legalábbis nagyon zavart a "lefegője".)
Hordszíja is meglepően jó minőségű.

A teljesítménye.
Amivel hasonlítottam az régi japán porro, Yukon és Zeiss Jena, 8x56-os Fomei meg persze kisebb paraméterű csövek is.

Ami végleg döntött az persze a Zeiss Jenával történő szürkületi próba volt.
A Zeiss Jena az utolsó szériából való, bíbor lencsés, mindenki tudja ez milyen minőség.
Nos a szürkületben - meg kell mondjam engem és mellettem ülő barátomat is - meglepve a Delta "jobb" volt.
Ne tessék itt trónfosztásra gondolni, mert a Zeiss Jena is remek cső, de a Delta erős szürkületben - egy kb. 80 m-re lévő facsoport leveleit figyelve - kontúrosabb képet adott.
Fényerőben kb. ugyanazt tudta mindkettő, de a Delta valahogyan élesebb volt.
Persze ebben az is közrejátszott, hogy a Delta 8x-os, míg a Jena 7x-es nagyítású volt.

No ez az amit nem nagyon akartunk tudomásul venni, így a végletekig gukkeroltunk, de csak erre jutottunk.
Azért is hívtam meg barátomat, aki szemüveges/kontaktlencsés, hogy legyen olyan ember is aki így vadászik, így néz a csövekbe.
Neki is az volt a véleménye, hogy a Delta "jobb", holott mindketten nagy rajongói vagyunk a Zeiss Jena távcsöveknek, amelyeket én a mai napig kiváló távcsöveknek tartok és ha valakinek van módja annyi pénzt rászánni, ami egy M-zárolt, "vadiúj" Jenára elég, az bizony nem jár rosszul vele.

Ami számomra még fontos volt, hogy a tetőélprizmásoknál gyakran tapasztaltam, hogy azokat ha hirtelen kellett letenni és nem az "aljára" hanem a "tetejére" akkor gyakran elállítódtak, mert az állítókerék elmozdult.
A Deltánál ezt igen jól megoldották, mert a rövid, de valamicskével "mélyebb" prizmaházak közé tették be a kereket, így akárhogyan is teszi le az ember, nem mozdul el.
Apró dolgok, de hasznosak.

Szintén ezen újszerű prizmaház kialakításnak tudom be a remek szürkületi értéket, mely prizmaház rövid megoldású, így véleményem szerint kevesebb az "elvesző" fény, az egymáshoz közel lévő üveg prizmák jobban hasznosítják a beérkező fényt.

Szóval ezek miatt döntöttem úgy - nameg porro távcsövekhez való "vonzódásom" miatt - hogy ezt fogom használni.

Azt azért hozzáteszem, hogy képélességben teljes nappali fényviszony között a Minox valamicskével jobb volt, de ez nem azt jelenti, hogy a Delta rossz volt, sőt!

Hát röviden ennyi.
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #856 Dátum: 2009. Június 09. - 17:57:02 »

És rosszabb fényviszonyok között??
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #857 Dátum: 2009. Június 09. - 18:06:17 »

Tudom nem mindegy 8X56 vagy 8X42 én a Minoxot még csak üzletben nappal nézegettem akkor nagyon jó volt. ja és az egyik porro a másik nem képen a delta sokkal nagyobbnak tűnik és súlyban is több. Szóval jó nekem a Minox mindenesnek. Minden estre sok szép emlék fűződjön az új csövedhez.
Üdv
Zsolt 
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #858 Dátum: 2009. Június 09. - 20:51:28 »

És rosszabb fényviszonyok között??

Megígértem magamnak, hogy nem írom ide, mert biztos sokan szkeptikusan fogadnák...de a kis Minox bizony állta a sarat.
Valamivel árnyaltabb volt a képe, de a nagyobb látómező és a professzionális lencsecsiszolás végett bizony alkalmatos az a cső mindenesnek.
Szóró távolságban én magam még sötétben, hold nélkül is jól láttam vele.

A tetőélprizmásokkal mint írtam a gondom, hogy könnyebben elállítódnak és a betekintési távolságukat általában alap állapotban a szemüveghez állítják.
Nekem állítani kellett mindkét lencsét ezért.
Ezek persze nagyon apró kis dolgok, de tudod ha az ember "vájt fülű"-vé válik távcső ügyben, mindenre odafigyel, legyen az nagy, vagy apró dolog, főként ha kifejezetten kérik arra, hogy keresse a hibát.

A Delta sem hibátlan cső, gyengéit le is írtam, de nekem még így is remekül megfelel éshát nem győzöm hangsúlyozni és a porroprizmás csöveket kedvelem, ezért is írtam pl. a Zeiss Jena-ról azt amit, és írhatnám szép sorban, hogy Beck, Hertel, Bausch...stb.

A 8x42-es Minox BV-ről most is azt mondom, hogy kategóriája legjobb csöve, és fényerőben hihetetlen meglepetéssel szolgált nekem.
Ha nem lenne szükségem a pénzre, hogy céltávcsövet vegyek a kisebbik puskámra, biztosan nem adtam volna el, hanem a Barskától váltam volna meg, mert ugye 2 hasonló paraméterű cső minek.

üdv.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #859 Dátum: 2009. Június 09. - 21:01:09 »

Szia Roli!

Ne viccelj már! Nem lehet gond egy új távcső megvétele. 5000 Ft körül már kapsz bármelyik piacon!  Ördög

Van egy ismerősöm, aki a 6x42 Zeisset cserélte ki a 7X64 -en egy ilyen piaci világító csodára. Igaz, azóta csak az első lövése talált célba. (céllapba) Suicide
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #860 Dátum: 2009. Június 09. - 21:19:55 »

Szia Roli!

Ne viccelj már! Nem lehet gond egy új távcső megvétele. 5000 Ft körül már kapsz bármelyik piacon!  Ördög

Van egy ismerősöm, aki a 6x42 Zeisset cserélte ki a 7X64 -en egy ilyen piaci világító csodára. Igaz, azóta csak az első lövése talált célba. (céllapba) Suicide

Nekem is van egy ismerősöm akit "Szergej" megdumált, és megvette a megváltót, a mindenhatót egy mittudomén hányszor mittudomén hányas világító szk-es csodát, a hozzá való derék alumínium szerelékkel.
Nos vadászunk az eddig kiválóan szereplő 4x32-es Zeiss Jenát kívánta nyugdíjazni.

Fel is került a csoda...szép volt, fekete volt szépen világított a szk.
Mindaddig amíg az első lövés eldördült, ugyanis a 30-06-os 1 m-re rúgta le magáról szerelékestől mindenestől a várva várt csodát. Bion
Mivel még működött a szekér, így felkerül a 22-esre...addig amíg ki nem derült, hoyg szürkületben óriási hiba bekapcsolni a világítást, mivel szép rózsaszín fényben pompázott az egész látómező, eltakarva "halat vadat, s mi jó falat..."  Bion Bion Bion Bion
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #861 Dátum: 2009. Június 10. - 12:21:27 »

A 8x42-es Minox BV-ről most is azt mondom, hogy kategóriája legjobb csöve, és fényerőben hihetetlen meglepetéssel szolgált nekem.
Ha nem lenne szükségem a pénzre, hogy céltávcsövet vegyek a kisebbik puskámra, biztosan nem adtam volna el, hanem a Barskától váltam volna meg, mert ugye 2 hasonló paraméterű cső minek.

üdv.
Én most egy Pentax 8x42 HCF típusú keresőt nyüstölök. Nekem nagyon tetszik. Este, rossz látási viszonyok között is nagyon jól használható.
Nagyon szívesen összehasonlítanám egy Minox BV 8x42-sel, mert az volt a másik kiválasztott kukker, ami között vacilláltam.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #862 Dátum: 2009. Június 10. - 20:30:57 »

Megvallom őszintén szép lassan el fog jönni az idő, amikor az én szemem sem tudja már kihasználni a nagyobb frontlencsét...
Ha akkor majd rám szakad a Nemzeti Bank -  Ördög - biztosan egy jó minőségű 7/8x42-es kis csövet fogok venni.
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #863 Dátum: 2009. Június 10. - 20:42:06 »

Én most egy Pentax 8x42 HCF típusú keresőt nyüstölök. Nekem nagyon tetszik. Este, rossz látási viszonyok között is nagyon jól használható.
Nagyon szívesen összehasonlítanám egy Minox BV 8x42-sel, mert az volt a másik kiválasztott kukker, ami között vacilláltam.

Összebeszélhetünk én pesti erzsébeti vagyok.
Üdv
  Zsolt
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #864 Dátum: 2009. Június 11. - 08:19:49 »


Összebeszélhetünk én pesti erzsébeti vagyok.
Üdv
  Zsolt

O.K. Zsolti, megbeszéljük. Én P.Lőrincen laktam, de már vecsési vagyok.
Próbáltam már a kis Minoxot, de akkor még nem a Pentaxom volt, nem tudtam összehasonlítani vele. Most viszont nagyon kíváncsi vagyok, hogy jól döntöttem-e.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #865 Dátum: 2009. Június 11. - 09:21:58 »

Én most egy Pentax 8x42 HCF típusú keresőt nyüstölök. Nekem nagyon tetszik. Este, rossz látási viszonyok között is nagyon jól használható.
Nagyon szívesen összehasonlítanám egy Minox BV 8x42-sel, mert az volt a másik kiválasztott kukker, ami között vacilláltam.

Szia!
Nem véletlenül Pentax 8x42 DCF Hr tipusu? Mert sima HCF-et nem találtam a neten. ilyen DCF-et meg találtam 70 ezerért. Kiváncsi vagyok én is az összehasonlításotokra Mosolyog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #866 Dátum: 2009. Június 11. - 09:24:27 »

Szia!
Nem véletlenül Pentax 8x42 DCF Hr tipusu? Mert sima HCF-et nem találtam a neten. ilyen DCF-et meg találtam 70 ezerért. Kiváncsi vagyok én is az összehasonlításotokra Mosolyog
Igazad van Feri. DCF Hrc típusú.
A 69.900,- Ft. már az új ára. Én még 54.900,- ért vettem. 69.900,- at nem adtam volna ki, akkor szigorúan a Minox lett volna, de ennyit még rááldoztam, mert kíváncsi voltam.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #867 Dátum: 2009. Június 11. - 09:28:26 »

Igazad van Feri. DCF Hrc típusú.
A 69.900,- Ft. már az új ára. Én még 54.900,- ért vettem. 69.900,- at nem adtam volna ki, akkor szigorúan a Minox lett volna, de ennyit még rááldoztam, mert kíváncsi voltam.

Értem. Amugy mi a véleményed róla? Vagy miért ezt választottad a Minox helyett? Esetleg nem hasonlítottad össze más csövekkel? Mosolyog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #868 Dátum: 2009. Június 11. - 09:37:09 »

Értem. Amugy mi a véleményed róla? Vagy miért ezt választottad a Minox helyett? Esetleg nem hasonlítottad össze más csövekkel? Mosolyog
Nagyon aranyos, könnyű, kicsi, kezes cső. Csodálatos képe van. Zeiss Jenával és Anti német, 8x56-osával hasonlítottam össze. Hát klasszisokkal szebb, élesebb, kontúrosabb a képe.
A Minox helyett azért választottam, mert könnyebb, nagyobb a látótere 131 m./1000 m., na meg a kíváncsiság.
Rizikó nem volt benne, mert 8 napig visszavették volna, mindenféle indoklás nélkül, addig pedig meg tudtam oldani a összehasonlítást.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #869 Dátum: 2009. Június 11. - 09:44:16 »

Nagyon aranyos, könnyű, kicsi, kezes cső. Csodálatos képe van. Zeiss Jenával és Anti német, 8x56-osával hasonlítottam össze. Hát klasszisokkal szebb, élesebb, kontúrosabb a képe.
A Minox helyett azért választottam, mert könnyebb, nagyobb a látótere 131 m./1000 m., na meg a kíváncsiság.
Rizikó nem volt benne, mert 8 napig visszavették volna, mindenféle indoklás nélkül, addig pedig meg tudtam oldani a összehasonlítást.

Aha, értem Mosolyog
Haonló kategóriában gondolkodm én is, de majd csak késöbb veszek valamit. A pentax-ot mint márkát szeretem, ha név alapján kellene választanom, akkor biztos Pentax lenne Mosolyog
 Az eruo árfolyam miatt kicsit drágább minden, gondolom ezért lett drágább a Pentax is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: