Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574230 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #840 Dátum: 2009. Május 31. - 10:02:49 »

Attila!

Megkérnélek, hogy egy részletes beszámolót majd tegyél fel ide az eseményről.

köszi.

Megtiszteltetés, ha ezt megtehetem. Emelem

Nem kötelező jelleggel, de lett egy olyan ötlet, hogy lesz egy minősítő lap, melyen több kritériumnak megfelelően értékelni kell a távcsöveket.
Ezen olvasható, letölthető az értékelő lap.
http://binokular.blog.hu/

De azért külön is lesz egy cikk ismét, képekkel a távcsőtalálkozóról.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #841 Dátum: 2009. Május 31. - 10:13:44 »

Ha minden igaz jövő héten pár napra kapok egy 8x56-os Delta keresőt kipróbálásra.
Nagy érdeklődéssel fogom kipróbálni, mert jókat hallottam eddig róla...no és persze ez egy porro cső.  Ördög
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #842 Dátum: 2009. Május 31. - 10:40:15 »

 Üdv  Wave
Mindig elolvasom a teszteket ,de.... Nem akarok túl okosnak látszani., mert igen szegényes az ismeretem ezen a téren is.

Egy teszt akkor reális ,ha több nézőpontból vizsgáljuk meg a messzelátót.

 Tesztalany legyen : 1. rővidlátó ,2. távollátó , 3.jóllátó 4. barna, fekete, kék, szürke és macska szemü. 5. 20-30- 40- 50- 60- éves.  6. Ezen    féltételek variációi. Talán igy már megközelíti a teszt a valóságot. Wave

U.i. igaz ez legalább 100 ember. Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
sab
Vendég
« Új üzenet #843 Dátum: 2009. Május 31. - 11:35:35 »

Üdv  Wave
Mindig elolvasom a teszteket ,de.... Nem akarok túl okosnak látszani., mert igen szegényes az ismeretem ezen a téren is.

Egy teszt akkor reális ,ha több nézőpontból vizsgáljuk meg a messzelátót.

 Tesztalany legyen : 1. rővidlátó ,2. távollátó , 3.jóllátó 4. barna, fekete, kék, szürke és macska szemü. 5. 20-30- 40- 50- 60- éves.  6. Ezen    féltételek variációi. Talán igy már megközelíti a teszt a valóságot. Wave

U.i. igaz ez legalább 100 ember. Ördög

Mivel Mo-on eddig csak én szerveztem több alkalommal távcsőtesztet, ezért tudom, hogy ezt sem egyszerű ebben a formában létrehozni.
Minden teszt ad valami +-ot, hogy legközelebb mit kell, mint most ez a tesztlap.
Ha már 10-40 ember akik szakmailag érintettek részt vesznek, az már jelent valamit.
Teljes valóságot, megtámadhatatlan teszt-et soha senkinek nem lehet létrehozni.
Ez és a többi teszt minden esetben arra irányult, hogy több személy tudja elmondani a véleményét, legyen lehetősége gyakorlatban is látnia vagy nem látnia azt amit kell.
Gyárak, forgalmazók, hogy mit írnak, minket nem érdekel és nem is szeretném ha befolyásolná a jónépet.
Nem érdekel minket sem az, hogy prémium, sem, hogy kínai, csak és kizárólag a tudása, valamint az, hogy amire kitalálták, azt  miként tudja teljesíteni.
Na és nem utolsósorban az ár-értékarány vonzata, más termékekhez viszonyítva.
De ismétlem, egy ilyen teszt már annyira elfogadott, hogy az eddigieket is megjelentették külföldi honlapokon, fórumokon beszélnek róluk, és ez már azt jelenti, hogy nem volt hiábavaló ezzel foglalkozni.
Mi több, ez minket érintve és a kezdő vadászokat is tájékoztatva, nagy segítségnyújtás.
Teszt nem üzleti találkozó, nem vásárlási szándékkal létesül, és ezt bizonyítja az is, hogy teljesen független és nyílt találkozó.
Mondhatnám, baráti összeröffenés, üdítővel, szendviccsel, pogival tálalva.
Részvétel a fontos.
Jó volt eddig is látni, hogy vadászok, csillagászok, madarászok, hobbisták, miként tudják egymást elfogadni, és milyen jó kapcsolatokat tudnak kialakítani egymást közt.
Én, személy szerint imádom az ilyen találkozókat, olyan mint egy hajtás, csak nem hajtunk semmi, és minket sem hajtanak. Kacsint Mosolyog Vigyorog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #844 Dátum: 2009. Május 31. - 11:59:44 »

 Üdv Sab Wave
 
Én nem kritizálom az összejövetelt és a teszteket ,sőt inkább támogatnám ,ha lehetne.Csak leirtam egy gondolatot.
Részt is vennék,ha nem lenne olyan messze. Wave

Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #845 Dátum: 2009. Május 31. - 14:08:07 »

Sajnos a hazai távcsőteszt nagyon szegényes, de szerintem a legsajnálatosabb, hogy ezt magánszemélynek kell kezdeményeznie!!!

A gyártókat, forgalmazókat, boltokat miért nem inspirálja ez???
Miért nem történik meg az, hogy pl. erre a fórumra - ha nem is véglegesen, csak egy felhívás erejéig - de beregisztrálnak a gyártók, forgalmazók "emberei" és tesznek egy felajánlást, hogy ekkor meg ekkor, itt meg itt mi biztosítjuk a távcsöveket.
Ezután már menne a dolog szerintem másnak is...de addig nem, így örülni kell minden kezdeményezésnek.

Én azt gondolom bármilyen teszt hasznos, csak legyen és láthassa-olvashassa mindenki, hogy melyik cső mit tud.
Én biztosan részt vennék a teszten, csak nekem is nagyon messze van.

Az persze, hogy mennyire "hiteles" a részt vevők őszinteségén múlik, de szerintem aki odamegy és nem a valós véleményét írja le, az - másokon kívül - magát is becsapja, ennek meg sok értelme nincs.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #846 Dátum: 2009. Május 31. - 16:57:30 »

Sajnos a hazai távcsőteszt nagyon szegényes, de szerintem a legsajnálatosabb, hogy ezt magánszemélynek kell kezdeményeznie!!!

A gyártókat, forgalmazókat, boltokat miért nem inspirálja ez???
Miért nem történik meg az, hogy pl. erre a fórumra - ha nem is véglegesen, csak egy felhívás erejéig - de beregisztrálnak a gyártók, forgalmazók "emberei" és tesznek egy felajánlást, hogy ekkor meg ekkor, itt meg itt mi biztosítjuk a távcsöveket.
Ezután már menne a dolog szerintem másnak is...de addig nem, így örülni kell minden kezdeményezésnek.

Én azt gondolom bármilyen teszt hasznos, csak legyen és láthassa-olvashassa mindenki, hogy melyik cső mit tud.
Én biztosan részt vennék a teszten, csak nekem is nagyon messze van.

Az persze, hogy mennyire "hiteles" a részt vevők őszinteségén múlik, de szerintem aki odamegy és nem a valós véleményét írja le, az - másokon kívül - magát is becsapja, ennek meg sok értelme nincs.

A forgalmazóknak, gyártóknak eddig is és ezt követően is áll a zászló, bármikor jöhetnek, akár bejelentkezés nélkül is, szívesen fogadjuk őket.
Hogy eddig miért nem jöttek ?
Talán mert én azt gondolom, hogy ebben az esetben fel kell vállalni, azt is ha valami nem kerek, akkor az is nyilvánosságot fog
 kapni.
Talán félnek ettől, félnek, hogy kiderül, legyen az bármely gyártmány is, egy esetleges negatív vélemény erősen befolyásolná az értékesítést, mert mint tudjuk az ilyen teszteknek azért van jelzésértéke.
Ezek a tesztek nem mért műszeres tesztek, nem tudjuk sem megerősíteni, se nem cáfolni a forgalmazók mért adatait, de nem is célunk ezzel foglalkozni.
Csupán nézzük gyakorlatban, hogy mik azok a tényezők melyek előnyként jelentkeznek más termékkel szemben, még akkor is ha nagy az árkülönbség.

Új érdekesség, ami kicsit meglepő is lehet, hogy pld. a mikroszkópgyártásban (is) jeleskedő Zeiss, Leica, lencséket Kínában és Kínával gyártatja.
Nem mind, de jelentős optikai elemeket.
Ezt a gyárban járt egyik ismerősöm említette, melyet saját szemével látott.

Ilyenkor kicsit felmerül bennem a kérdés, hogy akkor ha ez lehetséges egy csúcsminőség esetén, akkor mi a garancia arra, hogy más optikai szerkezeteknél nincs Kína keze az ügyletben.
Utólag bizonyítani az ellenkezőjét, már mint a kész terméknél már ugye nem nagyon lehet.
Kínai kész az ilyen létrehozására ?
Azt kell, hogy mondjam a Kínai optikai termékek 70-80% gagyi, de az a 20-30%-ról csak azt tudni, hogy megtalálható a prémiumban, de, hogy melyikben, milyen mértékben, az talány.
Ugye jobb is, mert sok esetben ez nem egy jó reklám, még akkor sem, ha az korrekt.
Az ismerőst kértem, hogy ez utóbbi látogatásról is írjon egy cikket, mint már ezt tette már, remélem megteszi.
Naplózva
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #847 Dátum: 2009. Június 01. - 17:39:20 »

Szervusztok!Véleményeteket szeretném kérni esti vagy rossz látási viszonyok közt a régebbi Optolyth 7x50 es illetve 8x56 os Royal távcsővek mennyire használhatók.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #848 Dátum: 2009. Június 01. - 20:13:53 »

Kiváló távcsövek!
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #849 Dátum: 2009. Június 02. - 17:03:25 »

Az 56-os Royal egy álom (nekem legalábbis).

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #850 Dátum: 2009. Június 04. - 18:40:45 »

Roli!

Ezt most találtam:

http://www.vadaszapro.hu/index.php?oldal=kerdes&kategoria=7&id_classifieds=16794&session=null&off=swarovski_habicht_7x42
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #851 Dátum: 2009. Június 04. - 18:51:33 »


Igen nézegettem már én is párszor...de elég öreg darab és nem is a gumírozott.
Nomeg jelenleg egy 8x56-os Deltát próbálgatok.  Kacsint
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #852 Dátum: 2009. Június 04. - 19:07:31 »

Hidd el, jó a sima is, nem csak a GA  Kacsint. Persze gondolom efelől kétséged sincs Ördög

Egyébként én is öregebbnek nézem. A szemlencse körül a gyűrű műanyag, és nem gumi, stb.

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #853 Dátum: 2009. Június 04. - 23:25:29 »

Hidd el, jó a sima is, nem csak a GA  Kacsint. Persze gondolom efelől kétséged sincs Ördög

Egyébként én is öregebbnek nézem. A szemlencse körül a gyűrű műanyag, és nem gumi, stb.

 Emelem

Erik!

Nem mindegy, hogy 25-30 évvel ezelőtti távcsöved van az akkori felületkezeléssel, vagy egy új, a kor éppen jelenlegi csúcstechnológiájával.
A távcső marad ugyanaz a régi porro, de új köntösben, a kor legjobb technológiájával mégjobb tud lenni.
Képzeld el, milyen remek cső lehetne egy Zeiss Jena egy mostani gőzöléssel.
Békebeli, pihentetett ólomkristály üveg belül, hozzá pedig az új felületkezelések.  Mosolyog
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #854 Dátum: 2009. Június 05. - 18:12:11 »

Idézet
Képzeld el, milyen remek cső lehetne egy Zeiss Jena egy mostani gőzöléssel.

 Nyálcsorog

Jó nekem ez a régi is.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: