Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573937 alkalommal)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #765 Dátum: 2009. Március 07. - 08:40:19 »

Köszi!
Az biztos, mert angolul van! Pedig nekem jobb lett volna a német!

Gondolom, a gyakorlatban nincs köztük észlehető különbség! Vagy tévedek?
Eine deutsche Version gibt es hier.  Kattincs ide, és már olvashatod is németül!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #766 Dátum: 2009. Március 08. - 22:54:46 »

Eine deutsche Version gibt es hier.  Kattincs ide, és már olvashatod is németül!

Tényleg.. Igen  :Mosolyog Vigyorog

De sajnos ez az opció a többi tesztnél nem elérhető. :'(
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #767 Dátum: 2009. Március 12. - 07:49:26 »

Hát ez kemény: a Leica olyan 8x56-os Geovidot mutat be az IWA-n, amiben a távmérőn kívül rádió van. Rádió!

http://www.ask-iwa.info/index.php5?id=1177549&highlight=&fid=552&offset=10&Action=showNewProduct
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #768 Dátum: 2009. Március 12. - 08:35:07 »

Hát ez kemény: a Leica olyan 8x56-os Geovidot mutat be az IWA-n, amiben a távmérőn kívül rádió van. Rádió!

http://www.ask-iwa.info/index.php5?id=1177549&highlight=&fid=552&offset=10&Action=showNewProduct
Sőt ha jól látom,bemutatja a céltávcsöveit is...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #769 Dátum: 2009. Március 12. - 14:44:25 »

Sőt ha jól látom,bemutatja a céltávcsöveit is...

Ld. Céltávcsövek topic.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #770 Dátum: 2009. Március 12. - 21:51:18 »

Hát ez kemény: a Leica olyan 8x56-os Geovidot mutat be az IWA-n, amiben a távmérőn kívül rádió van. Rádió!

http://www.ask-iwa.info/index.php5?id=1177549&highlight=&fid=552&offset=10&Action=showNewProduct
B+, a következőben mi lesz, nintendo? Szomorú
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #771 Dátum: 2009. Március 12. - 22:10:14 »

B+, a következőben mi lesz, nintendo? Szomorú
És ha nem jön semmi, akkor rögtön nem unatkozol a lesen! Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #772 Dátum: 2009. Március 13. - 09:40:37 »

Sziasztok!

Tud valaki valamit mondani a Vaungard távcsövekről? Van róluk valakinek tapasztalata?

Köszönöm!

Valaki ezt írta erről a gyártmányról, azért másolom be, mert én is ezt írtam volna a kérdésre.

"A Vanguard távcsövek "természetesen" kínai gyártásúak, sőt, maga az anyacég is kínai, ill. tajvani.
Az idén 23 éves, nemzetközivé "duzzadt" vállalatcsoport kezdetben egy foto- és videoállványokat gyártó üzem volt - egyes vélemények szerint maradhattak volna az eredeti profiluknál... :-)
Előfordul, hogy a Vanguardot francia cégnek mondják. Ebből annyi igaz, hogy az európai fiókvállalat, amely luxemburgi székhelyű, francia (anya)nyelvű...""

Kiegészítem azzal, hogy van két gondja, amely elég problémás.
"T" réteg szabályosan lepereg, főleg az objektív lencsékről, valamint a pupillatávolság sem állítható mindenkihez megfelelően, mert a két távcsőház hamar felütközik egymáson.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #773 Dátum: 2009. Március 13. - 21:34:47 »

Valaki ezt írta erről a gyártmányról, azért másolom be, mert én is ezt írtam volna a kérdésre.

"A Vanguard távcsövek "természetesen" kínai gyártásúak, sőt, maga az anyacég is kínai, ill. tajvani.
Az idén 23 éves, nemzetközivé "duzzadt" vállalatcsoport kezdetben egy foto- és videoállványokat gyártó üzem volt - egyes vélemények szerint maradhattak volna az eredeti profiluknál... :-)
Előfordul, hogy a Vanguardot francia cégnek mondják. Ebből annyi igaz, hogy az európai fiókvállalat, amely luxemburgi székhelyű, francia (anya)nyelvű...""

Kiegészítem azzal, hogy van két gondja, amely elég problémás.
"T" réteg szabályosan lepereg, főleg az objektív lencsékről, valamint a pupillatávolság sem állítható mindenkihez megfelelően, mert a két távcsőház hamar felütközik egymáson.
Egy pár éve használom de, nekem nincs vele semmi gondom! Egyébként van belőle olcsó kategóriás, és azt szokták emlegetni, hogy nem az igazi. Az enyém 7x50-es platinum 10 év garanciával!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #774 Dátum: 2009. Március 17. - 13:17:07 »

B+, a következőben mi lesz, nintendo? Szomorú

Múltkor volt nálunk egy Axiál vevőtalálkozó, egy jó félórát elbeszélgettem az egyik, ott meghatározó emberkével.
Tőle hallottam, hogy a Claas már nem azért elektronizál, hogy jobb legyen a kombájn, hanem azért, mert a kínaikra csak az elektronika terén tud ráverni. Gyakorlatilag ugyanez a helyzet a Fendt-nél is. Belenyomnak minden szükségtelen ló.szt, aztán jön a PR, hogy ez micsoda előny a parasztnak, holott nem más, csak egy hatalmasra duzzadt hibaforrás.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #775 Dátum: 2009. Március 24. - 19:25:14 »


 Üdv  Wave Tegnap megnéztem egy Nikon 10x22x50 -es keresőtávcsővet .Sajnos csak bent az áruházban .Nem rossz ,föleg mikor húzom rá a 22x-es nagyítást ,.Nagyon gondolkodom ,vegyek vagy ne vegyek ,ez itt a kérdés.Az ár cédulákat kitünően elbíráltam vele Ördög Valaki már próbált hasonlót szabadban? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Viktor
Vendég
« Új üzenet #776 Dátum: 2009. Március 24. - 19:32:10 »

Üdv  Wave Tegnap megnéztem egy Nikon 10x22x50 -es keresőtávcsővet .Sajnos csak bent az áruházban .Nem rossz ,föleg mikor húzom rá a 22x-es nagyítást ,.Nagyon gondolkodom ,vegyek vagy ne vegyek ,ez itt a kérdés.Az ár cédulákat kitünően elbíráltam vele Ördög Valaki már próbált hasonlót szabadban? Wave

Szerintem igen ritka aki ilyen nagyításban vesz keresőt... Kacsint
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #777 Dátum: 2009. Március 24. - 21:05:46 »

Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni tölletek kinek milyen tapasztalata van a Vortex Razor keresőkkel .A FeHoVán meg tetszet egy 8,5x50 es model.
Esetleg van köztűnk valaki aki használ ilyet.Üdv HSanyi
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #778 Dátum: 2009. Március 24. - 21:10:10 »

Szerintem igen ritka aki ilyen nagyításban vesz keresőt... Kacsint

Sőt, szerintem, (igaz hogy nem értek hozzá,) de oka van, hogy az ismert ( neves) ( Nikon már nem biztos, hogy az ami, főleg ha az árúház MM) távcsőgyártó cégen nem véletlen, de nem foglalkoznak a variábelezhető távcsövek gyártásával.
Amik vannak jelenleg a piacon, kereskedelemben, azok majd kivétel nélkül gyenge mü.ag belső mozgató szerkezettel rendelkező, és belsőleg is tartalmaznak mü.ag lencserendszert.( Kínai csodák)
Azért belsőleg, mert ott lehet sporólni. Kacsint Mosolyog
Nincs más bajuk, csak mü.ag szemlencsefoglalat, mü.ag objektívfoglalat, mü.ag mozgatószerkezet, mü.ag. lencse is van benne, elszakad a vezérlő acélszál,, mü.ag távcsöfedelek, na, de a ház, mint majd minden esetben legalább alu.(ötvözet)
Gondolom én. :Mosolyog Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #779 Dátum: 2009. április 12. - 10:40:45 »

Nos pár napja hozzám került egy 8x42-es Minox.
Kivittem már kétszer és le vagyok döbbenve.
Amit nappal a kézhez vételkor láttam, már az is lenyűgöző volt.
Tűéles kép, csodás színhűség, szinte amikor leveszem a szememtől nincs különbség a színek, színharmóniák között.
Node az esti próba volt az ami igazán "jól esett".
Egy igen jó minőségű - öreg, de precíz - 8x56-os keresővel hasonlítottam össze.
Mi is mondhatnék...a különbség - legnagyobb meglepetésemre - nem volt akkora, mint vártam...sőt!

Amikor olyan sötét volt egyikkel sem tudtam volna megmondani, hogy kan vagy koca, ez ugye tök sötétben nem megy semmilyen csővel, persze ebben a nagy sötétben a 8x56-os azért "valamivel" jobb volt, de "lövésre bírálni" ezzel sem tudtam volna.
Amint azonban egy kicsit is világosabb - illetve feketéből "szürke" - lett az ég alja, mindkét csővel szinte ugyanazt láttam, pontosabban a kis Minox igencsak felzárkózott, életre kelt, jól láttam azzal is.
Amikor egy minimális holdfény is beszűrődött aztán mondhatom, hogy ugyanolyan jól láttam vele.
A 8x56-osnak annyi előnye volt, hogy a szemlencséken volt káros fényt kizáró "takaró" rész.
(pedig a hold későn kel már, alacsonyan jár és sárgás a fénye, ugyanakkor pont lombos erdő takarása volt felőle.)

Eddig egy Minoxot próbáltam - NagyP. barátomét - de akkor a lesen már nagyon kellemesen csalódtam, mert az ő 8x56-osa remek volt még erős szürkületben is.

Szóval igencsak meglepett ez a kis Minox és innentől kezdve cseppet sem csodálkozom azon, amit anno Ruger barátomnál az öreg, kis 7x42-es Leitz roof "művelt".

Amint lesz időm, összehasonlítom a 8x42-es Minox-ot az általam igen kedvelt, kifejezetten az apróvadas részen őzvadászatra használt 10x42-es Barska roof-ommal. (tippem van a végeredmény tekintetében... Mosolyog)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: