Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574199 alkalommal)
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #735 Dátum: 2009. Február 09. - 15:32:04 »

A bírálathoz nagyon jó a spektív,de nem old meg bizonyos dolgokat.A távolságot lehet vele leküzdeni,de a vad minnél közelebbi megfigyelése a bírálat alapja.Ha már így ismeri a vadász a vadját akkor lehet "azonosítani" spektívvel.Esetleg időt és bosszúságot takarítunk meg ha messzirő megnézzük a vadat,de a spektívvel való elbíráláshoz nagyon nagy gyakorlat és optimális élet helyzet kell/leshely.../.
Vegyél egy jó szürkületi értékkel bíró/8x56,9x63/keresőt,ezekkel aki nem bírálja el a lőtávolon határán  lévő vadat az spektívvel sem fogja.Becserkelni,megfigyelni,na,ez a vadászat.Ha területes a vadász ezekkel nincs probléma,ha bérvadászaton vadászik ott meg nem az ő dolga,persze meg kell nézni mire lövetnek,de ahhoz csak kereső kell.
Nem akartam hozzá szólni a témához,de már ez a csak spektívvel bírálni és,hogy a hivatásosok is azzal.. dumát kissé eltúlzottnak tartom.Ez hasonlít ahhoz,hogy magnumokkal kell vadászni,mert biztosabban öl és messzibre lehet lődözni velük.Vadászat:150m és oda kell lőni/erre törekszünk/ahol az élet lakik.

Szia gomba!
Látom te te tényleg vérprofi vagy!! Magabiztosságod lenyűgöző!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #736 Dátum: 2009. Február 09. - 17:48:41 »

A bírálathoz nagyon jó a spektív,de nem old meg bizonyos dolgokat.A távolságot lehet vele leküzdeni,de a vad minnél közelebbi megfigyelése a bírálat alapja.Ha már így ismeri a vadász a vadját akkor lehet "azonosítani" spektívvel.Esetleg időt és bosszúságot takarítunk meg ha messzirő megnézzük a vadat,de a spektívvel való elbíráláshoz nagyon nagy gyakorlat és optimális élet helyzet kell/leshely.../.
Vegyél egy jó szürkületi értékkel bíró/8x56,9x63/keresőt,ezekkel aki nem bírálja el a lőtávolon határán  lévő vadat az spektívvel sem fogja.Becserkelni,megfigyelni,na,ez a vadászat.Ha területes a vadász ezekkel nincs probléma,ha bérvadászaton vadászik ott meg nem az ő dolga,persze meg kell nézni mire lövetnek,de ahhoz csak kereső kell.
Nem akartam hozzá szólni a témához,de már ez a csak spektívvel bírálni és,hogy a hivatásosok is azzal.. dumát kissé eltúlzottnak tartom.Ez hasonlít ahhoz,hogy magnumokkal kell vadászni,mert biztosabban öl és messzibre lehet lődözni velük.Vadászat:150m és oda kell lőni/erre törekszünk/ahol az élet lakik.

Kedves Gomba!

Látom ebben a témában is kimondod a tuti, de arra kérnélek gondolkodj mielőtt ilyen ősigazságokat "monitorra vetsz".
Vannak azért itt olyan emberek, akik nem túl tapasztalatlanok, neaggyIsten akár őzvadászattal/vadásztatással foglalkoznak.

Szerintem ők nagyon megmosolyogták azt, hogy te őzbak bírálatra a blöhömnehéz, kényelmetlen, esetlen ÉJSZAKAI keresőket ajánlod.
Engedelmeddel én csatlakozom azokhoz, akiknek az a rosseb ette spektív ott lapul a szekrényben - no nem prémium, csak egy Yukon - ugyanakkor pontosan ilyen célra egy 10x42-es kis kompakt, tetőélprizmás Barska távcső is. (ami azért a tök felhős, de holdvilágos éjszakán is bizony jól produkált.)

Szóval nem a vélemény nyilvánítással van gond, hanem a vehemenciával...  Kacsint

üdv.
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #737 Dátum: 2009. Február 09. - 20:03:23 »

Nem ős igazságot írtam,ez véleményem szerint a valóság.Azzal kezdtem,hogy a spektív az egy jó dolog!A  x56 vagy x63 lehet,hogy az én heppem,de ha Te valaha is vadásztattál hajnalban esetleg alkonyatban akkor tudod nyilván,hogy ott és akkor a fény nem  lebecsülendő.Nincs annál kínosabb mikor a vendég még tudna lőni,de a vadász nem biztos a dolgában.Ne adj isten a rálövést nem látja jól a jáger.Egyébként én is most fogok beszerezni egy kis Vixent-15x50 minispektív-vagy egy Yukon 30x50-est.Ezek valóban jó,ha vannak.Mondjuk én csak azért vesszem,hogy ne menjek "lukra" bak figyelésnél.A vadásztárs véleményt kért, én megosztottam vele,Te is.Kinek a pap,kinek a papné,a lényeg,hogy ne legyen hibás kilövés.Az eltöltött 20 vadász év engem igazolt,nagyon sok német és osztrák vadász elégedettségére.Jó vadászatot!!!
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #738 Dátum: 2009. Február 09. - 20:10:25 »

Szia Ruger!
A válasz lemaradt.Nem érzem magam vérprofinak,de hidd el ez az életem.Odakint mindig tanul az ember.Ha kint vagy közel 250 napot a vadász területen akkor látsz,tapasztasz dolgokat.
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #739 Dátum: 2009. Február 09. - 21:19:40 »

szia Wetzlar!
"10x42-es kis kompakt, tetőélprizmás Barska távcső is. (ami azért a tök felhős, de holdvilágos éjszakán is bizony jól produkált."
Az enyém is pont ilyen paraméterekkel rendelkezik, csak a márkanév más: Nikon Monarch. Érdekes, hogy erős szürkületben, felhős-holdas estén 15-20 méterre nagyon jól látni vele.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #740 Dátum: 2009. Február 09. - 22:10:38 »

Ha kint vagy közel 250 napot a vadász területen akkor látsz,tapasztasz dolgokat.

Csak lehet, hogy nem mindig ugyanazt? Fejvakarás Kacsint
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #741 Dátum: 2009. Február 10. - 16:08:03 »

Szia Ruger!
A válasz lemaradt.Nem érzem magam vérprofinak,de hidd el ez az életem.Odakint mindig tanul az ember.Ha kint vagy közel 250 napot a vadász területen akkor látsz,tapasztasz dolgokat.

Szia gomba!
Egyet mást én is tapasztaltam már a vadászat terén, 21 éve vagyok hivatásos vadász, de nem próbálok megfogalmazni általános érvényű igazságokat, mert talán a vadászat terén nincsenek is!
Vadásztattam és vadásztam éjjel, nappal, reggel, és este, spektívvel, és anélkül. Tapasztalatból mondom neked, a spektív kitünő dolog őzbak vadászatkor, nincs az a vadgazda, aki minden vadját névszerint ismeri, és bizony a spektívvel akár 100-150 m-ről is látok olyan dolgokat, amit a kis 10x40-es nappali keresőmmel nem. Sietve hozzáteszem, ez csupán az én véleményem és tapasztalatom, de biztos vagyok benne, hogy ezzel itt a fórumozók közül sokan egyetértenek.
Végül, ha megengeded azt tanácsolom neked, hogy vedd figyelembe, hogy itt sok tapasztalt, nagy tudású vadász fórumozik , és úgy érzem ezt már egy-két hozzád intézett válaszból leszűrhetted volna, néha hozzá kell tenni a mondanivalónkhoz, hogy - szerintem-, -én így gondolom-, és akkor látni fogjuk, hogy te egy nagytudású, tapasztalt, de szerény vadászember vagy, aki azért mindig kész tanulni a másiktól! Wave
Üdv.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #742 Dátum: 2009. Február 10. - 17:52:37 »

 
 Üdv Mindenkinek  Wave Köszönöm a válaszokat. Egyenlőre maradok ,Juszuph által javasolt  nagyításnál 15x80 .Mint irtam volt egy két alkalom tavaly,mikor teleobjektíves géppel jobban tudtam gusztálgatni a bakokat .S ha megtanulnám normálisan beállítani ,egész jó fotókat készítenék.         Ördög Sokat számít a 30-40x-es nagyítás.

 Juszuph  Wave  Köszönöm,hogy felajánlod a távcsővet kipróbálni. Első körben a bolt előtt megnézek egyet,ha a 400 m-re levő hirdetést a fán eltudom olvasni ,nem lessz gond  Ördög . A 10x50 -es keresőt is igy próbáltam ki nem is csalódtam benne.A 400m lemérve pontosan. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #743 Dátum: 2009. Február 10. - 20:27:50 »

Figyelmesen kell olvasni és kivehető a "szerintem" motívum.A spektív lerágott csont,de szintén a figyelmes olvasást javaslom,"veszek egy kis spektívet,de csak,hogy ne fussak lukra".Igaz nem szószerinti az idézetem,de ez a lényege.Csak azt fírtattam,hogy nem mindig optimális a helyzeta spektívezéshez.Egy jó kereső és a cserkelés az egész lényege.Az,hogy ki mennyire ismeri a vadállományát nem spektív kérdése egyszerűen erre igénye van egy hivatásosnak-kötelessége ismerni.Vendéggel minimális esetben lövettem olyaadát amit nem távcsöveztem már meg,sőt ezekrő visszamenőleg jegyzeteim vannak és a vendég igényeihez mérten választhat.Lehet,hogy sokaknak ez ellen szenves dolog,de ez az igazság.A többlet súly cipelést említette egy kolléga a x56,x63 láttán.A spektív cipelése akkor mi.Jó dolog,de hanyagolható.Az alföldi vadászat kellékei közé eltudom képzelni,na és a fegyver belövés eszközeként.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #744 Dátum: 2009. Február 11. - 15:57:38 »

Szia gomba!

Nem nagyon tudok mit mondani az arrogáns stílusodra, jó fórumozást, én egy darabig megint maradok a csak olvasásnál!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #745 Dátum: 2009. Február 11. - 16:00:35 »

Szia gomba!

Nem nagyon tudok mit mondani az arrogáns stílusodra, jó fórumozást, én egy darabig megint maradok a csak olvasásnál!

Ezt ne tedd. Írjad csak a Te tapasztalataidat, történeteidet, ne vedd fel, amit nem kell! Wave
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #746 Dátum: 2009. Február 11. - 16:03:00 »

Ezt ne tedd. Írjad csak a Te tapasztalataidat, történeteidet, ne vedd fel, amit nem kell! Wave
Támogatom!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #747 Dátum: 2009. Február 11. - 18:39:11 »

Támogatom!
Csatlakozom!
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #748 Dátum: 2009. Február 11. - 19:06:38 »

Kedves Ruger!
Átolvastam írásom és a véleményem nem változott,hasonló képpen gondolod Te is a dolgokat csak másként fejezed ki.A lényeg ugyan az.
Az,hogy a stílus arogáns lenne azt azárt kétlem,de mindegy.Nem akartalak megbántani.Ha az ember néha kimond általa tapasztalt igazságokat azon nem kell megorrolni.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #749 Dátum: 2009. Február 11. - 21:27:15 »

OffTopic "AZ igazság odaát van" ezt Scully ügynök óta tudjuk.
 Kíváncsi lennék milyen lehet az a "tapasztalt igazság". Amit csak úgy kimondunk, hogy másokat sértsünk vele.
Az intelligens ember elmondja a tapasztaltait élményeit véleményét. A mindent elsöprő igazságait nem. Mert olyan nem létezik.

 Tapasztaltnak lenni és tapasztaltat játszani két különböző dolog.

Ruger  Igen Igen Igen
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: