Oldalak: 1 ... 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 [295] 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573539 alkalommal)
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #4410 Dátum: 2021. Október 21. - 19:37:34 »

Az előző akciónál vettem egy 8x42-es keresőt. Nappal penge éles, tökéletes kép, aztán szürkületben messze alulmúlta a várakozásomat.
 

Üdv!'

Lencsevédöt vagy hordtokot adtak a távcsöhöz?
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4411 Dátum: 2021. Október 21. - 19:41:05 »

Üdv!'

Lencsevédöt vagy hordtokot adtak a távcsöhöz?
Igen, mind a kettőt.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4412 Dátum: 2021. Október 21. - 22:55:45 »

Üdv!

A 8x56-os akciós, és azért hagyom ki, mert itt a  FÓRUM-on nem olvastam róla semmit. A német oldalakon Vixen, Swaro, DD, Steiner , Buschnell ,Zeiss összehasonlításokat találatam, Kaps-ról csak 8x42 vagy 10x42  tesztet, de a kaps 8x56-ról semmit. Mivel nem tudom kipróbálni, kellö info hiányában kihagyom. .7x50-es multis jénát szoktam este használni, csak elindult a hülyebogár, hogy van-e normális áron más , amit nem kell annyira félteni a viztöl és esetleg  többet látni vele . Ennek a 8x56 kaps-nak , most akciósan normális ára van.....de a fentiek miatt kihagyom 

Én sem hallottam, olvastam 8x56-ról csak a kisebbekről. Viszont a céltávcsöveikről eddig szinte csak jót hallottam. Meg olvastam itt a fórumon. Márpedig aki jó céltàvcsövet tud csinálni, az aligha rontja a renoméját valami xar keresővel. Ha jól emlékszem Schott üveggel dolgoznak és a bevonataik is minőségiek. Gondolom azért olcsóbbak, mert a kereső piacon kevésbé ismertek. De rábeszélni végképp nem akarlak, mert nem ismerem. A honlapjukon láttam, de az semmit nem jelent.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4413 Dátum: 2021. Október 22. - 10:05:06 »

Üdv!'

Lencsevédöt vagy hordtokot adtak a távcsöhöz?
Akkor rendeltem én is egyet. (8x42) Nekem nagyon tetszik, kezes, nagyon éles, szürkületben sem rossz. Legalábbis az én szemem nem lát a nagy, nehéz, és drága keresőimhez kirívó különbséget. Még annyi, hogy amikor megjött nem volt rajta középen logó, vagy minek nevezik. Írtam egy méjlt, nemhazudok 3 percen belül jött egy -nem automatikus— válasz, hogy megnézik, intézkednek. Három nap után jött egy ajánlott levél, benne három ilyen bizbasz ( ticker-most már tudom Ördög ) megy egy szánombánom levél, hogy sajnálják a kellemetlenségeket amit okoztak, stb.
Talán valahogy így képzelek el egy ügyfélszolgálatot… Igen
Feltehetően 8x56-ban sem bóvlit árulnak.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #4414 Dátum: 2021. Október 22. - 17:41:52 »

 
Igen, mind a kettőt.

 Emelem
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #4415 Dátum: 2021. Október 22. - 17:44:26 »

Akkor rendeltem én is egyet. (8x42) Nekem nagyon tetszik, kezes, nagyon éles, szürkületben sem rossz. Legalábbis az én szemem nem lát a nagy, nehéz, és drága keresőimhez kirívó különbséget. Még annyi, hogy amikor megjött nem volt rajta középen logó, vagy minek nevezik. Írtam egy méjlt, nemhazudok 3 percen belül jött egy -nem automatikus— válasz, hogy megnézik, intézkednek. Három nap után jött egy ajánlott levél, benne három ilyen bizbasz ( ticker-most már tudom Ördög ) megy egy szánombánom levél, hogy sajnálják a kellemetlenségeket amit okoztak, stb.
Talán valahogy így képzelek el egy ügyfélszolgálatot… Igen
Feltehetően 8x56-ban sem bóvlit árulnak.

Igen , ez korrektül hangzik. Viszont amit nem értek, hogy a 7x40 edf majdnem 1 kiló, a 8x42 kaps pedig 600-700 gramm. Hogyan tudták a súlyt ennyire levinni?
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4416 Dátum: 2021. Október 22. - 21:00:33 »

Igen , ez korrektül hangzik. Viszont amit nem értek, hogy a 7x40 edf majdnem 1 kiló, a 8x42 kaps pedig 600-700 gramm. Hogyan tudták a súlyt ennyire levinni?

 Az EDF fémházas, plusz a gumiburkolatok. A Kaps vagy magnézium vagy polikarbonát. Lencsék, prizmák száma, mérete is játszik. Tudja fene.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #4417 Dátum: 2021. Október 27. - 18:36:20 »

DD 8x56 vagy New Foresta, jó lenne olvasni valami összehasonlitást.......
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4418 Dátum: 2021. Október 27. - 21:34:37 »

DD 8x56 vagy New Foresta, jó lenne olvasni valami összehasonlitást.......

DD, de melyik? A Vixenről olvashatsz itt sokat, dicsérik is. A DD-ről aligha fogsz találni érdemlegeset, mert nemrég jelentkezett nálunk. Összehasonlítást meg pláne a kettőről. Valaki vett itt a beutaltak közül DD Pirschlert a jól tévedek és dicsérte is. Próbálj utánanézni a keresővel. De, hogy a New Forestával összenézte volna valaki....  Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
tomy555
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #4419 Dátum: 2021. Október 28. - 07:22:20 »

Üdv
 Kinek mi a tapasztalata a Meopro hd 10x42 kapcsolatban?
Decathlonban elég jó áron van.   Emelem
Naplózva
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #4420 Dátum: 2021. Október 28. - 11:50:35 »

Üdv
 Kinek mi a tapasztalata a Meopro hd 10x42 kapcsolatban?
Decathlonban elég jó áron van.   Emelem
Gugliban megnézve szerintem a Decathlonos az "csak" Optika, nem Meopro...
De lehet, hogy tévedek...

Üdv Ptomi Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4421 Dátum: 2021. Október 28. - 15:04:31 »

Gugliban megnézve szerintem a Decathlonos az "csak" Optika, nem Meopro...
De lehet, hogy tévedek...

Üdv Ptomi Emelem
A leírásban:
HASZNÁLAT

A Meopta Meopro Optika HD 10x42 távcső könnyű, robusztus és magnéziummal készült. A fáziskorrekciós HD lencsék és dielektromos BaK4 prizmával kombinálva kivételes tisztaságot biztosítanak. Ezenkívül ez a távcső tökéletes gyenge fényviszonyokhoz a hű színvisszaadással és nagy kontrasztú, éles képeknek köszönhetően. Ha nagyon jó képminőségre van szükséged, ez a távcső tökéletes a számodra.

Idézet a Decathlon oldalról.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #4422 Dátum: 2021. Október 28. - 16:39:01 »

A leírásban:
HASZNÁLAT

A Meopta Meopro Optika HD 10x42 távcső könnyű, robusztus és magnéziummal készült. A fáziskorrekciós HD lencsék és dielektromos BaK4 prizmával kombinálva kivételes tisztaságot biztosítanak. Ezenkívül ez a távcső tökéletes gyenge fényviszonyokhoz a hű színvisszaadással és nagy kontrasztú, éles képeknek köszönhetően. Ha nagyon jó képminőségre van szükséged, ez a távcső tökéletes a számodra.

Idézet a Decathlon oldalról.

Úgylátszik valami gyorstalpalót végeztek a marketingesek, mert minden távcsönél ez a standard duma mostanában. Nézd meg a tavcso.hu oldalt 16 ezertöl kezdödöen is már BAK prizma és full multi coatid lencsék vannak, a leirás szerint legalábbis. Ennek ellenére nem hiszem, hogy pl a 80 ezres Lacerta elit 8x56 ugyanaz a minöség, és ugyanolyan jó a sötétben, mint a 250 ezres DD pirscher.....vagy 150 ezerért a Vixen new foresta. Bár nem olvastam róluk összehasonlító tesztet .... Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4423 Dátum: 2021. Október 28. - 22:13:14 »

Üdv
 Kinek mi a tapasztalata a Meopro hd 10x42 kapcsolatban?
Decathlonban elég jó áron van.   Emelem

Elég jó tesztet olvashatsz róla az optyczne.pl honlapon (testy lornetek). Nem a Meopta B1 ligájában játszik, de amennyiért a decathlonban megvehető, annyit igen megérhet. A Meopta gagyit nem gyárt.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4424 Dátum: 2021. Október 28. - 22:23:00 »

Elég jó tesztet olvashatsz róla az optyczne.pl honlapon (testy lornetek). Nem a Meopta B1 ligájában játszik, de amennyiért a decathlonban megvehető, annyit igen megérhet. A Meopta gagyit nem gyárt.

Most néztem, hogy a kérdéses teszt 2016-os. A Decathlon honlapján levő már egy újabb változat lehet. Ha azt vesszük, hogy modell frissítés után többnyire jobb is az új, akkor akár egészen jó választás is lehet. Akár. Szerintem vedd kézbe, nézz bele, vizsgáld meg alaposan.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 [295] 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: