Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574138 alkalommal)
Nagy P.
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 207



« Új üzenet #705 Dátum: 2009. Január 27. - 19:56:26 »

Tisztelt Vadásztársak!
Ismeri-e valaki a Napo Spezial 8x30-as keresőtávcsővet? Madein Germany felírattal a dobozára pedig West Germany felírat van.

Helló!

Ez Hapo és nem Napo. Egy 10X50-es volt egyszer a kezemben. Képe jó volt, tiszta, bár összevetve egy 7x50-es Tentoval csalódást okozott. Amit én különfölé német fórumokról anno összekukáztam: még bőven az átkosban készült, eredetileg Japánban, viszont Made in Germany felirattal meg német nyelvű szöveggel hozták forgalomba, gondolom marketing okok miatt.
Hasonló termék pl. a Revue, Falco, Apollo, Alfo stb. Egy Falco volt nálam pár éve, az viszont nagyon kellemes meglepetést okozott. A maga 30 egynéhány évével is verte a Tentot mind színhűségben, mind élességben. Egy haverom ismerőséhez került, azóta is csak jókat hallok róla. Egyébként érdemes ilyen csövek után kutakodni a licitálós oldalakon, mert aránylag olcsón hozzá lehet jutni. Ha nem valami közismert német márkát lát az ember "Vergütete Optik" vagy "Weitwinkel" felirattal, nagy biztonsággal japán, igen jó minőségű cuccra lelt. A kellemetlen meglepetések elkerülése végett felhívom a figyelmet a (dr.) Hans Hensoldt Wetzlar termékekre. SEMMI közük az eredeti Hensoldt céghez. Ezek a termékek a Távol-Keleten készültek német felirattal és megtévesztésig hasonló formátumban. Optikailag ugyan nem olyan rosszak, de távol vannak az eredetitől. (Az eredeti német szöveg: Die Firma "Dr. Hans Hensoldt" importierte seinerzeit Optik der Mittelklasse aus Japan, vorzugsweise Dachkant-Prismengläser der Größe 8x56 und 9x63. Diese Gläser wurden seinerzeit recht günstig u.a. durch die Waffenabteilungen der Ratio-Supermärkte verkauft und sind qualitativ höher als die Hausmarken "Tasco" oder "Lichter" der großen Versender einzuordnen.
Zielfernrohre von "Dr. Hans Hensoldt" gab es meines Wissen nie - der Name wurde seinerzeit offenbar gewählt, um dem uninformierten Kunden eine gewisse Affinität zu den Produkten der Zeiss-Gruppe vorzugaukeln.)
Amit viszont minden licitálóbak és műkedvelőnek a figyelmébe ajánlok az a Hartmann Wetzlar. Két példány ment ám a kezett között az évek során, mindkettő igazi csúcs minőséget képviselt. Mindkettő 8x30 117 Leichtmetall kivitel volt és a korban testvér CZ Jena Deltrintem elmaradt mögöttük minden tekintetben. Sajnos a Hartmann cég a globalizáció korai áldozataként már a '80-as években leállt, mert nem bírta a versenyt a nagyokkal. Pedig...   
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #706 Dátum: 2009. Január 27. - 19:57:52 »

 Igen
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #707 Dátum: 2009. Január 27. - 20:07:01 »


Amit viszont minden licitálóbak és műkedvelőnek a figyelmébe ajánlok az a Hartmann Wetzlar. Két példány ment ám a kezett között az évek során, mindkettő igazi csúcs minőséget képviselt. Mindkettő 8x30 117 Leichtmetall kivitel volt és a korban testvér CZ Jena Deltrintem elmaradt mögöttük minden tekintetben. Sajnos a Hartmann cég a globalizáció korai áldozataként már a '80-as években leállt, mert nem bírta a versenyt a nagyokkal. Pedig...   
Most felkeltetted az érdeklődésemet, mert az a kis Zeiss az nagyon jó, nekem is van egy, de ha ennél jobb ez a Hartmann, akkor az tényleg tud valamit.
Naplózva
Nagy P.
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 207



« Új üzenet #708 Dátum: 2009. Január 27. - 20:21:36 »

Most felkeltetted az érdeklődésemet, mert az a kis Zeiss az nagyon jó, nekem is van egy, de ha ennél jobb ez a Hartmann, akkor az tényleg tud valamit.

Gyönyörű képe volt, a széleken is élesebb, mint a Zeiss. Azért attól is függ, hogy kinek a tulajdonába volt, mennyire vigyázott rá, karcmentes lencsék stb.. Ami 2 db kezembe került, szinte gyári állapotban voltak. Az egyik Nyíregyháza környékére került, a másik maradt Pesten. Néha felbukkan egy-egy darab az ebayen, most egy 12x60-as van. Szerencsére nem sokan ismerik, így olcsón meg lehet szerzni, bár láttam már egy 8x40-est, ami bőven 100 ajró felett cserélt gazdát.
Naplózva
Nagy P.
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 207



« Új üzenet #709 Dátum: 2009. Január 27. - 21:27:07 »

További érdekességek potenciális vásárlóknak.

A múlt század második felében több neves és minőségi optikai cég volt NSZK-ban. A termékeken általában feltüntették a cég székhelyének nevét is, ezzel is jelölve a termék minőségét (Beck - Kassel, Steiner - Bayreuth, Steinheil - München, Hensoldt-Wetzlar, Leitz-Wetzlar, Hartmann-Wetzlar, Goerz-Berlin stb., kivéve Optolyth illetve később a Leica, valamint a Zeiss, de az más tészta) Ahol nem volt helységnév, az szinte biztosan importból származott vagy egykori NDK termék (pl Figa Optik). Szintén import termékek voltak, ahol teljes név volt a márka típusa (Hans Hensoldt Wetzlar, dr. Hans Hensoldt KG Wetzlar, Carl Wetzlar, Fritz Hauff) ezek általában elmaradtak minőségben az élmezőnytől. Főleg a tengerentúlon volt kedvelt marketing fogás a német nevű termékek futtatása, de ezek nem Németországban készültek. Elrettentésként egy ilyen Fritz Hauff távcsővet meg tudok mutatni..
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #710 Dátum: 2009. Január 27. - 21:40:01 »

Köszi a hasznos infókat!   Taps Taps Taps
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #711 Dátum: 2009. Január 27. - 21:40:20 »

További érdekességek potenciális vásárlóknak.

Elrettentésként egy ilyen Fritz Hauff távcsővet meg tudok mutatni..

El akarok rettenni!
Naplózva
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #712 Dátum: 2009. Január 28. - 17:47:13 »

Köszönöm a segitséged a Napo távcsövel kapcsolatban Wave Nagyon szinvonalas irás volt. Most viszem tisztittani nappalra jó lessz Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #713 Dátum: 2009. Január 28. - 18:02:19 »

Köszönöm a segitséged a Napo távcsövel kapcsolatban Wave Nagyon szinvonalas irás volt. Most viszem tisztittani nappalra jó lessz Igen

Hapo. Most már tudjuk. És japo.
Naplózva
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #714 Dátum: 2009. Január 28. - 18:11:14 »

Látom résen voltál valóban Hapo  Wave Igen köszi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #715 Dátum: 2009. Január 28. - 21:36:48 »

Nos bevallom őszintén, hogy általam ismeretlen távcsövek ügyében nem véletlenül szoktam felcsörrenteni Nagy P. barátomat... Kacsint

...akinek pr. mailje érkezett.  Mosolyog Kacsint
Naplózva
Nagy P.
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 207



« Új üzenet #716 Dátum: 2009. Január 29. - 22:49:02 »

Nos bevallom őszintén, hogy általam ismeretlen távcsövek ügyében nem véletlenül szoktam felcsörrenteni Nagy P. barátomat... Kacsint

...akinek pr. mailje érkezett.  Mosolyog Kacsint

Hombre!

Közben még utánanéztem a cégnek és annyit tudtam meg, hogy kb 25 évvel ezelőtt megszünt, előtte pedig fuzionált a Ruf & Co Kassel nevű céggel és ezen működödtt tovább. Az egyik leghíresebb termékük az Uranos család volt
Naplózva
Nagy P.
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 207



« Új üzenet #717 Dátum: 2009. Január 29. - 23:27:33 »

El akarok rettenni!

Akkor hazahozom a munkahelymeről - mert ezzel szoktam munkaidőben a fekete rigókat kémleleni - és megoldjuk, hogy elrettenj Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #718 Dátum: 2009. Január 29. - 23:28:41 »

Akkor hazahozom a munkahelymeről - mert ezzel szoktam munkaidőben a fekete rigókat kémleleni - és megoldjuk, hogy elrettenj Mosolyog

Valamikor egy sört is megihatnánk. Én elhozom a Fujinont.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #719 Dátum: 2009. Január 30. - 00:04:55 »

Aki szereti a keresőket, az láthat itt egy pár szép darabot:

http://www.pbase.com/g_hawkins/binocular_pictures&page=all
Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: