Oldalak: 1 ... 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 [293] 294 295 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573808 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4380 Dátum: 2021. Január 01. - 18:00:03 »

Ma láttam egy frissen rendeltet 75 ezerért a vadászaprón. Szemesnek áll a világ... Ördög

Már csak 65.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Berti
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #4381 Dátum: 2021. Január 18. - 18:52:20 »

Jól leűlt ez az oldal . Infratàvcső, és hőkamera vilàgàban nem is csodàlkozom !!!
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #4382 Dátum: 2021. Január 18. - 19:09:59 »

Jól leűlt ez az oldal . Infratàvcső, és hőkamera vilàgàban nem is csodàlkozom !!!

?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #4383 Dátum: 2021. Január 18. - 19:36:37 »

https://www.facebook.com/watch/?v=425814325443556
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4384 Dátum: 2021. Január 18. - 20:17:39 »

Más topikban már beszéltünk róla.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #4385 Dátum: 2021. Január 19. - 00:47:39 »

Más topikban már beszéltünk róla.

Melyik topokban?
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4386 Dátum: 2021. Január 19. - 11:12:12 »

Melyik topokban?


Vadgazdálkodás.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #4387 Dátum: 2021. Január 28. - 15:51:44 »

Sziasztok!

Van esetleg valaki itt aki Fujinon FMT vagy FMTR 7x50 keresőt használ? Gondolkodom rajta de eddig megnézni nem tudtam boltban (nincs készleten, rendelésre...), illetve az ismerősi körben sincs senkinek.

Üdv
B.  Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4388 Dátum: 2021. Január 28. - 17:20:46 »

Sziasztok!

Van esetleg valaki itt aki Fujinon FMT vagy FMTR 7x50 keresőt használ? Gondolkodom rajta de eddig megnézni nem tudtam boltban (nincs készleten, rendelésre...), illetve az ismerősi körben sincs senkinek.

Üdv
B.  Emelem

Szia!
Nagyon jó távcsövek. Viszont baromi nagy és nehéz. Tényleg egy hatalmas batár! Azonkívül az autofókusz sem jön be mindenkinek.
Én inkább ebbe az árkategóriába egy 56-os DDoptics pirschlert vennék. De persze ezt neked kell eldöntened. Egyik barátom is ezt szerette volna megvenni, de a DD mellett döntött.
Naplózva

Jó szelet!
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #4389 Dátum: 2021. Január 28. - 22:16:26 »

Sziasztok!

Van esetleg valaki itt aki Fujinon FMT vagy FMTR 7x50 keresőt használ? Gondolkodom rajta de eddig megnézni nem tudtam boltban (nincs készleten, rendelésre...), illetve az ismerősi körben sincs senkinek.

Üdv
B.  Emelem

Szia!
Nekem az Fmtr van egy jó pár éve, lesvadászatra tökéletes. Negatívum a súlya, tényleg nehéz.
 Heves megye Hatvanban megtudom mutatni.
 Emelem
Üdv.
Péter
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #4390 Dátum: 2021. Január 29. - 08:56:59 »

Sziasztok!

Van esetleg valaki itt aki Fujinon FMT vagy FMTR 7x50 keresőt használ? Gondolkodom rajta de eddig megnézni nem tudtam boltban (nincs készleten, rendelésre...), illetve az ismerősi körben sincs senkinek.

Üdv
B.  Emelem

Nekem van mind a kettő, az FMT is jó, de FMTR nagyon jó, használtan vettem, így meg az ára is szuper volt (száz alatt), és az autofókusz valami hihetetlen jó, főleg sötétben veszem hasznát. A súlya olyan, amilyen, inkább legyen tíz dekával nehezebb, minthogy elmozduljon a lencse. Én 5 éve használom, meg sem fordult a fejemben, hogy lecseréljem, az pedig aki ismer, tudja, hogy milyen nagy szó.  Röhög
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #4391 Dátum: 2021. Január 29. - 20:20:36 »

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Hatvan nekem kicsit kiesik de ha Zolimester megírja hogy ő meg Debrecen akkor már nincs is olyan messze  Vigyorog

Csaba,
Értem amit mondasz, de pont azért szeretném megnézni hogy nekem tetszik-e. Jelenleg van egy jó keresőm amivel meg vagyok elégedve, tehát nem "egy" keresőt keresek x árkategóriában hanem a hülyebogár miatt konkrétan ezt szeretném megnézni  Mosolyog

Üdv,
Barni  Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #4392 Dátum: 2021. Január 30. - 21:00:33 »

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Hatvan nekem kicsit kiesik de ha Zolimester megírja hogy ő meg Debrecen akkor már nincs is olyan messze  Vigyorog



Kapufa, mert Budapest...
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #4393 Dátum: 2021. Február 03. - 18:24:21 »

Üdvözletem,
xx
Elkezdem nézelődni keresők után, mert sajnos kezd kevés lenni a jelenleg használt Minox BV 8x42 keresőm.

Jellemzően kora hajnalban és sötétedésig vadászom cserkészve, csak néha ülök lesen. Éjszakai vadászat maximum jó holdban nagyon ritkán de ez egy olyan keresővel amivel látok is lehet módosul kissé de akkor sem ez lesz a jellemző, inkább kicsit tovább maradok ha tudok sötétedéskor.

Mielőtt konkrét típusokra keresnék szeretném megtudni, hogy mi az alapvető különbség a tetőélprizmás és a porro prizma között. A fizikai kialakításnak utána néztem de valahogy nem értem melyiknek mi az igazi előnye/hátránya a másikhoz képest.
Azt olvastam, hogy a porro olcsóbban tud ugyan olyan képminőséget adni ( de hogy ez mit jelent... fényerő, kontraszt, szín? )  viszont érzékenyebb a fizikai behatásokra.

Az eddigi "pályafutásom" során még senkivel nem találkoztam akinél porro kereső lett volna de itt több embertől is olvastam pozitív véleményeket szóval azt gondolom azért mégiscsak használatban vannak.

Porro keresőben már nagyon réget tetszik a Swaro Habicht 7x42 ami 900 EUR körül kapható újonnan  és ez még bele is férne a keretbe, de érdekelne, hogy van-e ebben az árkategóriában olyan tetőélprizmás ami a fent említett felhasználásra jobb lehet.
Súlyra nagyon szimpatikus illetve a 96%-s fényáteresztő képessége is nagyon jónak tűnik. Viszont szemüveges vagyok és olvastam, hogy elég hamar párásodnak a lencsék illetve, hogy szemüveggel nehézkesebb használni mint a tetőélprizmás verziókat. Sajnos az nem opció, hogy távcsövezéshez leveszem a szemüvegem mert nem csak dioptria korrekcióra van és szemüveg nélkül kint is minden homályos nem csak bent Mosolyog

előre is köszönöm a segítséget.

Gábor

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4394 Dátum: 2021. Február 03. - 21:41:49 »

Üdvözletem,
xx
Elkezdem nézelődni keresők után, mert sajnos kezd kevés lenni a jelenleg használt Minox BV 8x42 keresőm.

Jellemzően kora hajnalban és sötétedésig vadászom cserkészve, csak néha ülök lesen. Éjszakai vadászat maximum jó holdban nagyon ritkán de ez egy olyan keresővel amivel látok is lehet módosul kissé de akkor sem ez lesz a jellemző, inkább kicsit tovább maradok ha tudok sötétedéskor.

Mielőtt konkrét típusokra keresnék szeretném megtudni, hogy mi az alapvető különbség a tetőélprizmás és a porro prizma között. A fizikai kialakításnak utána néztem de valahogy nem értem melyiknek mi az igazi előnye/hátránya a másikhoz képest.
Azt olvastam, hogy a porro olcsóbban tud ugyan olyan képminőséget adni ( de hogy ez mit jelent... fényerő, kontraszt, szín? )  viszont érzékenyebb a fizikai behatásokra.

Az eddigi "pályafutásom" során még senkivel nem találkoztam akinél porro kereső lett volna de itt több embertől is olvastam pozitív véleményeket szóval azt gondolom azért mégiscsak használatban vannak.

Porro keresőben már nagyon réget tetszik a Swaro Habicht 7x42 ami 900 EUR körül kapható újonnan  és ez még bele is férne a keretbe, de érdekelne, hogy van-e ebben az árkategóriában olyan tetőélprizmás ami a fent említett felhasználásra jobb lehet.
Súlyra nagyon szimpatikus illetve a 96%-s fényáteresztő képessége is nagyon jónak tűnik. Viszont szemüveges vagyok és olvastam, hogy elég hamar párásodnak a lencsék illetve, hogy szemüveggel nehézkesebb használni mint a tetőélprizmás verziókat. Sajnos az nem opció, hogy távcsövezéshez leveszem a szemüvegem mert nem csak dioptria korrekcióra van és szemüveg nélkül kint is minden homályos nem csak bent Mosolyog

előre is köszönöm a segítséget.

Gábor



Ma szinte csak tetőélprimás távcső kapható. Kisebb, könnyebb, sokan mondják, hogy csinosabb. A porrós távcső nagyobb, szélesebb, nehezebb, de kevesebb lencsetagot tartalmaz, egyszerűbb a felépítése. Emiatt viszont kevesebb a fényvesztesége. Valamint a benne látható kép térhatása jobb. Az nem igaz, hogy sérülékenyebb. Az a gyártón múlik mennyire precízre, strapabíróra készíti. Hogy egy tetőéles távcső hozza ugyanazokat az optikai tulajdonságokat, a nagyobb fényveszteség miatt jobb bevonatokat kell alkalmazni. Ez pedig pénz. TAL szerint kb a másfél, kétszeresébe fog kerülni. Nem véletlen, hogy a legjobb fényáteresztésű tavcsövek mind porrósak. Legalábbis a dobogósok ( Docter Nobilem 8x56, Fujinon FMTR 7x50, Steiner új Nighthunter 8x56 ).
A másik kérdésed a Swarovski Habicht 7x42. Az ősszel vekengtem itt egy jó sort azon, hogy kéne már egy tetőéles távcső is a sok porrós mellé. Olyan 8/10x42. Lett belőle az általad is említett 7x42 Swaro. Találtam egy öt éves nagyon szép darabot, szinte bagóért. Hidd el nem véletlenül gyártják 1948 óta mind a mai napig. Csak ma már nitrogéntöltéssel, vízállóként, harminc év garanciával és a mai, legmodernebb bevonatokkal. Nem akarok itt áradozni, de nagyon jó.
Viszont azt ajanlom, hogy amit írtam azt csak tájékoztatóként vedd. Pláne ha szemüveggel kell használnod. Menj el például a Spektívhez (de más cég is jó), ott van ilyen Swaro is, meg többféle tetőéles. Mert próba nélkül ne vegyél keresőt.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 [293] 294 295 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: