Oldalak: 1 ... 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 [289] 290 291 292 293 294 295 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573822 alkalommal)
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #4320 Dátum: 2020. Október 23. - 15:58:20 »

     

          Üdvözlettel

   
A docter  aus jena echte német most nevet váltott, noblex a neve  Én 8x56 sauenglast használok évek óta, valószinü , hogy megjelent a kinai változat is(minek nem) A távcsövet én a prémium kategoria also felében helyezném el masszív jó fénnyerejü használható távcső.
 


     Üdvözlettel:Zest
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4321 Dátum: 2020. Október 31. - 21:04:53 »

Megy az agyalásom hetek óta, hogy a sok porrós csövemnek legye egy tetőéles társa is. Az alábbiakban kulminálódott a vekengésem:

- Docter 8x42 B/CF
- Kowa   8x42 BD II Prominar
- Minox  8x44 X-Active
- Vixen   8x50 New Foresta

A Kowa és  Minox új a piacon, még tesztet sem találtam róluk. A Docter, az Docter. Echte német, ellenben látványosan megbukott a lengyel tesztelők tartóssági próbáján. Igaz kézen fogva a New Forestával. Úgy itták a vizet, mint a száraz homok. Viszont nem célom búvárkodni távcsővel. A leejtést már nagyon jól bírta. Arra azért esélyesebb vagyok a balerina alkatommal. Nézegettem a Ddoptics 8x45 Pirschlert, de nem győzött meg, hogy pont rá lenne szükségem annyiért. Éppen úgy néz ki, mint a Vixen csak 70-80 ezerrel drágább. Annyiért meg vesszen az Abbe Koenig prizma, jó lesz nekem a Schmidt Pechan is. Úgyse találkoztam egyikőjükkel sem. Képbe jött még a Meopta Meopro is ebben a méretben, de deklaráltan nem tudja azt, amit a Meostar B1 sorozat. Ez utóbbihoz meg nincs "kedvem". Ahogy a nagy kedvenc Kowa Genezis 8x44-hez sem.
Szóval az lenne a kínom, hogy tud-e valaki valamit a Kowa és a Minox újdonságairól? Bár a többiről is szívesen olvasok. Köszi a segítséget!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4322 Dátum: 2020. Október 31. - 22:05:07 »

A Delta föl sem merül?

Hova jut a világ?!... Röhög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4323 Dátum: 2020. Október 31. - 22:29:50 »

A Delta föl sem merül?

Hova jut a világ?!... Röhög

Elkorcsosulunk. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #4324 Dátum: 2020. November 01. - 12:35:48 »

Megy az agyalásom hetek óta, hogy a sok porrós csövemnek legye egy tetőéles társa is. Az alábbiakban kulminálódott a vekengésem:

- Docter 8x42 B/CF
- Kowa   8x42 BD II Prominar
- Minox  8x44 X-Active
- Vixen   8x50 New Foresta

A Kowa és  Minox új a piacon, még tesztet sem találtam róluk. A Docter, az Docter. Echte német, ellenben látványosan megbukott a lengyel tesztelők tartóssági próbáján. Igaz kézen fogva a New Forestával. Úgy itták a vizet, mint a száraz homok. Viszont nem célom búvárkodni távcsővel. A leejtést már nagyon jól bírta. Arra azért esélyesebb vagyok a balerina alkatommal. Nézegettem a Ddoptics 8x45 Pirschlert, de nem győzött meg, hogy pont rá lenne szükségem annyiért. Éppen úgy néz ki, mint a Vixen csak 70-80 ezerrel drágább. Annyiért meg vesszen az Abbe Koenig prizma, jó lesz nekem a Schmidt Pechan is. Úgyse találkoztam egyikőjükkel sem. Képbe jött még a Meopta Meopro is ebben a méretben, de deklaráltan nem tudja azt, amit a Meostar B1 sorozat. Ez utóbbihoz meg nincs "kedvem". Ahogy a nagy kedvenc Kowa Genezis 8x44-hez sem.
Szóval az lenne a kínom, hogy tud-e valaki valamit a Kowa és a Minox újdonságairól? Bár a többiről is szívesen olvasok. Köszi a segítséget!  Emelem

Leica, Nikon?  Csak hogy ne legyen egyszerű az élet?   Ördög  Ördög  Ördög
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4325 Dátum: 2020. November 01. - 17:26:41 »


Szóval az lenne a kínom, hogy tud-e valaki valamit a Kowa és a Minox újdonságairól? Bár a többiről is szívesen olvasok. Köszi a segítséget!  Emelem

Cserkelőtávcsőnek egy régebbi 10x42-es Minox-ot használok.
Kedvelem, mert könnyű és nagyon jó képe van.
A Kowa-ról eddig csak jót hallottam.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #4326 Dátum: 2020. November 01. - 20:50:33 »

4 éve használok nagy megelégedéssel egy 10X56-os Steiner Rangert, erős masszív 138.000 forintért vettem az Ebayen Németországból.
Vannak kisebb cserkelő méretű távcsövei is a Steinernek, amik árban megfizethetőek.
Úgyhogy felhívnám a figyelmét minden jó kereső távcsövet kereső kollégának erre a kevesebbszer feltűnő márkára!
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4327 Dátum: 2020. November 01. - 21:01:31 »

4 éve használok nagy megelégedéssel egy 10X56-os Steiner Rangert, erős masszív 138.000 forintért vettem az Ebayen Németországból.
Vannak kisebb cserkelő méretű távcsövei is a Steinernek, amik árban megfizethetőek.
Úgyhogy felhívnám a figyelmét minden jó kereső távcsövet kereső kollégának erre a kevesebbszer feltűnő márkára!

Leicához ugyancsak "nincs kedvem", Nikon meg volt. Apámtól örököltem egy 10x42-es Monarchot, de nem jött be, túladtam rajta. A Steiner tetőélesei meg sem közelítik a porrósaikat. Ami meg igen, ahhoz megintcsak nincs kedvem. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4328 Dátum: 2020. November 02. - 18:53:40 »

Megy az agyalásom hetek óta, hogy a sok porrós csövemnek legye egy tetőéles társa is. Az alábbiakban kulminálódott a vekengésem:

- Docter 8x42 B/CF
- Kowa   8x42 BD II Prominar
- Minox  8x44 X-Active
- Vixen   8x50 New Foresta

A Kowa és  Minox új a piacon, még tesztet sem találtam róluk. A Docter, az Docter. Echte német, ellenben látványosan megbukott a lengyel tesztelők tartóssági próbáján. Igaz kézen fogva a New Forestával. Úgy itták a vizet, mint a száraz homok. Viszont nem célom búvárkodni távcsővel. A leejtést már nagyon jól bírta. Arra azért esélyesebb vagyok a balerina alkatommal. Nézegettem a Ddoptics 8x45 Pirschlert, de nem győzött meg, hogy pont rá lenne szükségem annyiért. Éppen úgy néz ki, mint a Vixen csak 70-80 ezerrel drágább. Annyiért meg vesszen az Abbe Koenig prizma, jó lesz nekem a Schmidt Pechan is. Úgyse találkoztam egyikőjükkel sem. Képbe jött még a Meopta Meopro is ebben a méretben, de deklaráltan nem tudja azt, amit a Meostar B1 sorozat. Ez utóbbihoz meg nincs "kedvem". Ahogy a nagy kedvenc Kowa Genezis 8x44-hez sem.
Szóval az lenne a kínom, hogy tud-e valaki valamit a Kowa és a Minox újdonságairól? Bár a többiről is szívesen olvasok. Köszi a segítséget!  Emelem

Mi a lélektani határ?  Mi a max. amit áldoznál rá?
Naplózva

Jó szelet!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4329 Dátum: 2020. November 02. - 20:54:19 »

Mi a lélektani határ?  Mi a max. amit áldoznál rá?

Kétszáz fölé nem nagyon mennék csak nagyon indokolt esetben. De azzal még nem találkoztam.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4330 Dátum: 2020. November 02. - 21:31:07 »

Van egy Tento keresőm a fiókban. Azt 150ezerért eladom. Te is jól jársz mer marad pénz, én meg kifejezetten jól járok.  Röhög Stoel
 Piál
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4331 Dátum: 2020. November 02. - 22:06:34 »

Van egy Tento keresőm a fiókban. Azt 150ezerért eladom. Te is jól jársz mer marad pénz, én meg kifejezetten jól járok.  Röhög Stoel
 Piál

Van nekem is. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4332 Dátum: 2020. November 02. - 22:19:24 »

ÁÁÁ, ez hidd el jobb engedek belőle Nevet Piál
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4333 Dátum: 2020. November 02. - 23:05:16 »

ÁÁÁ, ez hidd el jobb engedek belőle Nevet Piál

Szervezzük meg és csináljunk egy nagy Tento tesztet. Ördög Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4334 Dátum: 2020. November 03. - 05:44:08 »

Kétszáz fölé nem nagyon mennék csak nagyon indokolt esetben. De azzal még nem találkoztam.

Azért én belenéznék egy DD pirschler-be a helyedbe.  A 8×45 , vagy a 10×45 "csak" 210e. De ahol van kétdzáz ott van 250 is, és inkább egy 8×56-ba  Kacsint. De vannak olcsóbb modeljei is. Azokról nem tudok nyilatkozni, mert nem láttam. A fehován biztos kint lesznek, szerintem érdemes addig várni ha nem égető a dolog, és belenézni, megtapogatni... 
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 [289] 290 291 292 293 294 295 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: