Oldalak: 1 ... 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 [285] 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574010 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4260 Dátum: 2020. Október 19. - 18:41:32 »

"A magyarországi vadászfórumokon már jelentős elismeréseket kapott új termékünk a Delta DDoptics Frisschfassl Pirschler távcsőcsalád. Részletek a tesztekből: "a Delta DDoptics  fényerőben veri a Swarovskit. " "csak 2 perc 13 másodperc lemaradása van teljes szürkületben a Leicahoz képest" etc.etc. A német japán jóvanakkorlengyel khhhhhm kínai cég piacvezető a nemzetközi távcsőtávolságibusz szélvédő piacon. Valahogy így... Ördög Stoel

Na innentől kezdve, ha megpróbálok mégegyszer bármit is tesztelni,  és azt megosztani akkor száradjon le a tököm.... 
Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4261 Dátum: 2020. Október 19. - 19:15:44 »

Na innentől kezdve, ha megpróbálok mégegyszer bármit is tesztelni,  és azt megosztani akkor száradjon le a tököm.... 
Ez egy szatirikus bejegyzés volt,kéretik annyira komolyan venni,mint egy Sándor György estet.  Kacsint Nekem Delta távcsövem van. Innentől talán már érted is. Ördög Stoel Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4262 Dátum: 2020. Október 19. - 21:24:19 »

Nekem is van Deltám. És nagyon jó. Meg kínában gyártott Fujinon is. Az is jó. Tudomásul kell venni, hogy Kína egyre jobb az optikák gyártàsában. De csoda ott sincs. Ha jó az optika (lásd Delta pl ) és jó az ára, akkor valahol meg kellett húzni a nadrágszíjat. Az pedig a ház és a mechanika. Van egy 1914-ben gyártott Goerz távcsövem (akkoriban ő voltak a legnagyobbak) és ma is kifogástalanul működik. Na a Deltám lehet, hogy tíz év múlva sem fog.
Ennél az általatok tesztelt csöveknél is ott van, hogy a ház polikarbonàtból készült. A könnyű, erős, tartós magnézium házat elvitték a jó üvegek, prizmák, bevonatok. Én egy szót nem szóltam arról, hogy mit láttatok benne. Hogy milyen jó minőségű az optikája. Nem vonom kétségbe, elhiszem. Gondolom láttatok már ezt, azt.
Ami kiveri a biztosítékot, az a kereskedők szabványdumája: "német tervezés, japán gyártás". Csak ha egy kicsit belegondolunk, akkor nem értjük. Miért gyártat valaki valamit máshol? Vagy azért, mert nem ért hozzá, vagy azért, mert máshol olcsóbb. Hát japánban se nem értenek jobban hozzá, se nem olcsóbb, mint a németeknél. Akkor miért is? Mert Európában jobban (drágábban) el lehet így adni. Ha megmondanák, hogy kínai fele áron ha elmenne. Biztos, hogy az ismerőseid akkor is kiadnának annyi pénzt, ha a boltban megmondják, kínai?  Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4263 Dátum: 2020. Október 19. - 21:47:33 »

Nekem is van Deltám. És nagyon jó. Meg kínában gyártott Fujinon is. Az is jó. Tudomásul kell venni, hogy Kína egyre jobb az optikák gyártàsában. De csoda ott sincs. Ha jó az optika (lásd Delta pl ) és jó az ára, akkor valahol meg kellett húzni a nadrágszíjat. Az pedig a ház és a mechanika. Van egy 1914-ben gyártott Goerz távcsövem (akkoriban ő voltak a legnagyobbak) és ma is kifogástalanul működik. Na a Deltám lehet, hogy tíz év múlva sem fog.
Ennél az általatok tesztelt csöveknél is ott van, hogy a ház polikarbonàtból készült. A könnyű, erős, tartós magnézium házat elvitték a jó üvegek, prizmák, bevonatok. Én egy szót nem szóltam arról, hogy mit láttatok benne. Hogy milyen jó minőségű az optikája. Nem vonom kétségbe, elhiszem. Gondolom láttatok már ezt, azt.
Ami kiveri a biztosítékot, az a kereskedők szabványdumája: "német tervezés, japán gyártás". Csak ha egy kicsit belegondolunk, akkor nem értjük. Miért gyártat valaki valamit máshol? Vagy azért, mert nem ért hozzá, vagy azért, mert máshol olcsóbb. Hát japánban se nem értenek jobban hozzá, se nem olcsóbb, mint a németeknél. Akkor miért is? Mert Európában jobban (drágábban) el lehet így adni. Ha megmondanák, hogy kínai fele áron ha elmenne. Biztos, hogy az ismerőseid akkor is kiadnának annyi pénzt, ha a boltban megmondják, kínai?  Wave
Nincs ebben semmi talány, kulcsszó a környezetvédelem.
A világ félvezető gyártása 99%-ban távolkeleten történik. Nem munkaerő, hanem technológia igényes folyamat. Olyan veszélyes anyagokat használnak, aminek pl. európai alkalmazása szinte megfizethetetlen beruházásokat igényelne. Ott meg ez nem számít. Hasonló a helyzet a lencsebevonatokkal is.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4264 Dátum: 2020. Október 19. - 21:50:03 »

Pardon! A polikarbonát házat benéztem!!! A Pirschler magnéziumházas. Mea culpa, mea maxima culpa!  Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4265 Dátum: 2020. Október 19. - 21:58:22 »

Mókás hozzászólásomban abbéli örömömnek próbáltam teret engedni,hogy 12 év után végre nem a Delta lesz a viták alfája és omegája az optikás topikokban. Harka Csabával ezt megbeszéltem,megértette a hozzászólásom lényegét. Nem bántom senki választását,mert mind mellett van valamilyen érv. (Ugye szokásos példám erre a 3990 forintos,nyíregyházi piacon vásárolt Bushnell (utánzat) karcos tejüveg áttetszőségű rettenet a barátom édesapjának Carl Gustavján. Valahogy csak levarázsolt vele a lábáról vagy 200 disznót.  Vállat von) Shogy a keresőhöz is legyen köze az irományomnak,még keresni sem sokat kellett utána. Ördög
A magnézium az nagyon jó...
Szedem én is. Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4266 Dátum: 2020. Október 19. - 21:59:34 »

Nincs ebben semmi talány, kulcsszó a környezetvédelem.
A világ félvezető gyártása 99%-ban távolkeleten történik. Nem munkaerő, hanem technológia igényes folyamat. Olyan veszélyes anyagokat használnak, aminek pl. európai alkalmazása szinte megfizethetetlen beruházásokat igényelne. Ott meg ez nem számít. Hasonló a helyzet a lencsebevonatokkal is.


Ennek mondjuk ellent mond a nagyok (Swaro, Leica, Zeiss, stb...) otthoni gyártása.  Inkább arról van szó, hogy nem mindenki tudja megfizetni őket. Ha pedig a minőségből (üvegek, prizmák, bevonatok, ház) nem akarnak sokat engedni, akkor a gyártási költségeken kell spórolni. Erre való Kína.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4267 Dátum: 2020. Október 19. - 22:01:18 »

Mókás hozzászólásomban abbéli örömömnek próbáltam teret engedni,hogy 12 év után végre nem a Delta lesz a viták alfája és omegája az optikás topikokban. Harka Csabával ezt megbeszéltem,megértette a hozzászólásom lényegét. Nem bántom senki választását,mert mind mellett van valamilyen érv. (Ugye szokásos példám erre a 3990 forintos,nyíregyházi piacon vásárolt Bushnell (utánzat) karcos tejüveg áttetszőségű rettenet a barátom édesapjának Carl Gustavján. Valahogy csak levarázsolt vele a lábáról vagy 200 disznót.  Vállat von) Shogy a keresőhöz is legyen köze az irományomnak,még keresni sem sokat kellett utána. Ördög
A magnézium az nagyon jó...
Szedem én is. Röhög

Nyugi, én is. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4268 Dátum: 2020. Október 19. - 22:17:35 »

Ennek mondjuk ellent mond a nag  Inkább arról van szó, hogy nem mindenki tudja megfizetni őket. Ha pedig a minőségből (üvegek, prizmák, bevonatok, ház) nem akarnayok (Swaro, Leica, Zeiss, stb...) otthoni gyártása.k sokat engedni, akkor a gyártási költségeken kell spórolni. Erre való Kína.
Erre azért ne fogadj nagy tételbe.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4269 Dátum: 2020. Október 20. - 08:34:12 »

Valahogy csak levarázsolt vele a lábáról vagy 200 disznót.  Vállat von)

Most azt képzeld el, ha még lát is a csővel!?   Mi disznó fekszik ott?  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #4270 Dátum: 2020. Október 20. - 08:54:48 »

Nekem ezzel a Delta, DD Optics vonallal egy bajom van. Nem szívesen veszek olyan terméket, ahol nincs a gyárkapura ráírva, hogy ez az XYZ gyár. Van Meopta, Zeiss, Schmidt-Bender, Leupold, Docter-Noblex, Nikon stb gyár. De pl én sem Deltát, sem DD Opticsot nem találtam, gondolom mert esetükben ilyen nem is létezik. Így valahogy az a kép alakul ki bennem, hogy egyik héten itt gyártat, másik héten meg ott, aztán meg ha elmegy a kedve az egésztől, abbahagyja és még a végkielégítést is megspórolta. Alkatrészt meg szerezzen a tulaj, ahonnan akar.

Biztos tévedek, de valahogy bennem ez a kép alakult ki

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4271 Dátum: 2020. Október 20. - 09:11:30 »

Ez egy szatirikus bejegyzés volt,kéretik annyira komolyan venni,mint egy Sándor György estet. 

--uff---

Sándor Györgyöt nagyon is komolyan kell venni!  Vigyorog

"– Becsaptam egy ajtót. Azt mondtam neki, hogy nyitva van.

– Ma reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom.

– Miért ülsz ilyen egyenesen? Nyilván tartásod van?

– Neked, mint kívülállónak mi a véleményed az intelligenciáról?

– Az embernek három korszaka van: ifjúság, felnőttkor és a “remekül nézel ki”.

– Nem szabad vizet inni, mert az nagyon erős ital. Fenntartja azokat a nagy hajókat…

– Hatalmas kagylógyűjteményem van, amit csak úgy elszórva tartok a világ tengerpartjain. Talán már láttad.

– A kenderkötéllel való akasztás, függőséget okoz.

– A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

– Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki…

– Az élet olyan tragikus, az egyik nap még itt van az ember, a másik nap meg szintén.

– Rómában a papi nőtlenség apáról fiúra szállt.

– Magyarországon azért ilyen lassú a vasúti közlekedés, mert meg kell őriznünk a nagy ország látszatát!

– Ha három madár lennék, látnám magam felülről, amint magam után repülök.

– A második házasság az optimizmus győzelme a tapasztalat felett!

– A kisbaba olyan, mint a Nescafé. Könnyű megcsinálni és egész éjjel ébren tart!

– Olyan mélyen aludtam tegnap este, hogy amikor felébredtem nem tudtam kimászni.

– Akkora köd van, hogy a rendőrök ülnek a jelzőlámpán és kiabálják a színeket!

– Stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál.

– A gazdaság a szakadék szélén áll, de jövőre egy nagy lépést teszünk előre.

– Az öregségnek két fő tünete van: Az egyik a memóriazavar, a másikat elfelejtettem.

– Olyan nincs, hogy valami nem jó sörnyitó!"

--uff vége--
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4272 Dátum: 2020. Október 20. - 09:47:41 »

Erre azért ne fogadj nagy tételbe.
 Ördög
A kiemelni kívánt rész ez lett volna:
"Ennek mondjuk ellent mond a nagyok (Swaro, Leica, Zeiss, stb...) otthoni gyártása."
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4273 Dátum: 2020. Október 20. - 10:28:11 »

A kiemelni kívánt rész ez lett volna:
"Ennek mondjuk ellent mond a nagyok (Swaro, Leica, Zeiss, stb...) otthoni gyártása."

Tudom. A Leica a portugáloknál, a Zeiss nálunk. Is. Meg kínában is. A Swarovskiról nem tudom. Bár a naivságból rég kigyógyultam. Vigyorog A Kahlesről tudom, hogy ők nem kurvultak el. Mindent otthon gyártanak. Mondjuk meg is látszik az áraikon. De nincs ezzel a kínai gyártással semmi baj. A kis Stihlem is kínai. Tizenegy év alatt csak benzint, olajat, lapot, láncot vettem hozzá. Az égadta világon semmi baja sem volt (el ne kiabáljam). Sőt, a sok bérmunka mellett úgy látom, hogy Kína megtanult optikát gyártani. Olyat gyárt amilyenre igény van. Van igény az 5-10 ezres xarokra, hát csinálja. Meg van igény a minőségre is, hát most már azt is csinálja. Csak a körítéssel van a bajom. A német, japán, eszkimó, mittudmén milyen csomagolással. Meg a ködösítéssel. Ment ez Delta mizéria, hogy lengyel, japán, vixen, faxom. KÍNAI! De jó. Azt belekalkuláltam, hogy addig fog tartani, amíg egyszer el nem ejtem vagy meg nem ázom vele. Akkor meg veszek másikat.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4274 Dátum: 2020. Október 20. - 12:20:58 »

Nekem ezzel a Delta, DD Optics vonallal egy bajom van. Nem szívesen veszek olyan terméket, ahol nincs a gyárkapura ráírva, hogy ez az XYZ gyár. Van Meopta, Zeiss, Schmidt-Bender, Leupold, Docter-Noblex, Nikon stb gyár. De pl én sem Deltát, sem DD Opticsot nem találtam, gondolom mert esetükben ilyen nem is létezik. Így valahogy az a kép alakul ki bennem, hogy egyik héten itt gyártat, másik héten meg ott, aztán meg ha elmegy a kedve az egésztől, abbahagyja és még a végkielégítést is megspórolta. Alkatrészt meg szerezzen a tulaj, ahonnan akar.

Biztos tévedek, de valahogy bennem ez a kép alakult ki


Teljesen igazad van, ugyanakkor tegyük hozzá,hogy a Delta legnagyobb előnye az ár-érték aránya. Magyarul pont az az árkategória,ami ha 10 év után elromlik,háááát bánja a f@szom. Sajnos benne van a pakliban a garancia behajthatatlansága,de eddig még nem hallottam negatív élményekről ezzel kapcsolatban. Ha a NASA licenc  magnetitánium Ördög házas távcsövemmel repülök le a lesről (már 3x és hol van még a vége??? Vigyorog) és esetleg érkezéskor pont azzal tompítok...azt hiszem magamhoz nyúlok...egymás után kétszer. Röhög Na mindegy is. Van akinek a márkajelzés,van akinek a használhatóság ,van akinek mindez együtt számít. Sokfélék vagyunk,s ezt elfogadva tényleg csak paródiát próbáltam -az elmúlt 12 év Deltákat övező hozzászólásaiból - rögtönözni. Senki se bántódjon meg ezen:nem az volt a célom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 [285] 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: