Oldalak: 1 ... 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 [284] 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573786 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4245 Dátum: 2020. Október 16. - 22:45:02 »

Ezt a DDOptics gyartja a Bushnell - nek. Abe Konig prizmas (a15x56 biztos az)

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4246 Dátum: 2020. Október 16. - 22:53:25 »

Megnyugodtam!  Nem csak én gyűjtögetek, és nem csak az én agyamban dolgozik a hülyebogár!

Sajnos az idő előrehaladtával nemhogy javulna, de  egyre rosszabb.  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4247 Dátum: 2020. Október 18. - 16:42:55 »

Három napig vallattuk a két távcsövet hajnalba nappal szürkületbe éjjel, bírálatnál, vadászatnál. Sokan nézegettük, de hibát nem nagyon találtunk benne. Mindenkinek az volt a véleménye, hogy a swaró sötétben egy nagyon picit mintha jobb lenne, de nem feltétlenűl világosabb, hanem egy picit kontrasztossabb. Elhanyagolható a külömbség. És ezt nagyon őszintén mondom. Nappal egy kis tényleg minimális kromatikus aberáció tapasztalható,(mint majdnem mindegyik távcsőben) de csak ha ezt nézi az ember kifejezetten, de egyáltalán nem zavaró. A swaró mentes ettől. Párnatorzításuk nincs, a széleken is élesek. Széles a látómező, nincs benne csőlátás. Jó fogású, "kompakt", nagyon kézreálló.
Általában nem hiszek a "szarért aranyat" üzletekben, de ezt kifejezetten annak tartom. A tesztelők közűl 3-an vásárlásra adják a fejüket, annyira megtetszett nekik. Szerintem is nagyon jó vétel. A swaro slc-vel közel azonos éjszakai teljesítményű optika nagyon barátságos áron, 30 év garanciával.
Aki távcső vásárlás elött áll, szerintem nézzen bele elötte egy ilyenbe is. Érdemes!
Naplózva

Jó szelet!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4248 Dátum: 2020. Október 18. - 21:09:29 »

Hát nem is tudom. Asszem Bentshfttal tartok és azt mondom kínai távcsőért 150-nél többet nem adnék. Pláne ha azt veszem, hogy egy Fujinon FMTR-SX 10X50 (csak, hogy hasonlítson a nagyítás) kb egy huszassal kerül többe. És arról tudjuk kicsoda, micsoda.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4249 Dátum: 2020. Október 18. - 22:03:11 »

Hát nem is tudom. Asszem Bentshfttal tartok és azt mondom kínai távcsőért 150-nél többet nem adnék. Pláne ha azt veszem, hogy egy Fujinon FMTR-SX 10X50 (csak, hogy hasonlítson a nagyítás) kb egy huszassal kerül többe. És arról tudjuk kicsoda, micsoda.

Egy kínaiért én még annyit sem. De ez egy német távcső amit japánban gyártanak. Valóban van pár olcsóbb távcsövük ami kínai gyártású, de nem ez. Aki kihozta őket tesztelésre a leitztől, az pont fujinont akart venni, de inkább erre esett a választásra. Nagyon jó a fujinon, de egy hatalmas porro, akkora mint egy ikersejt tégla. De persze mindenki vegye azt ami neki a legjobban tetszik, az ő dolga. Csak mivel lehetőségem adódott kipróbálni őket, ezért próbáltam megosztani azt amit tapasztaltunk. Ebben az árkategóriában szerintünk  nagyon jó választás, sőt valószínüsíthetően a legjobb.
Naplózva

Jó szelet!
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #4250 Dátum: 2020. Október 19. - 09:15:11 »

Egy kínaiért én még annyit sem. De ez egy német távcső amit japánban gyártanak. Valóban van pár olcsóbb távcsövük ami kínai gyártású, de nem ez. Aki kihozta őket tesztelésre a leitztől, az pont fujinont akart venni, de inkább erre esett a választásra. Nagyon jó a fujinon, de egy hatalmas porro, akkora mint egy ikersejt tégla. De persze mindenki vegye azt ami neki a legjobban tetszik, az ő dolga. Csak mivel lehetőségem adódott kipróbálni őket, ezért próbáltam megosztani azt amit tapasztaltunk. Ebben az árkategóriában szerintünk  nagyon jó választás, sőt valószínüsíthetően a legjobb.

A Fujinon úgy is van van Csaba Wave
Köszi, hogy megírtad a teszt eredményeket!
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4251 Dátum: 2020. Október 19. - 09:58:08 »

Egy kínaiért én még annyit sem. De ez egy német távcső amit japánban gyártanak. Valóban van pár olcsóbb távcsövük ami kínai gyártású, de nem ez. Aki kihozta őket tesztelésre a leitztől, az pont fujinont akart venni, de inkább erre esett a választásra. Nagyon jó a fujinon, de egy hatalmas porro, akkora mint egy ikersejt tégla. De persze mindenki vegye azt ami neki a legjobban tetszik, az ő dolga. Csak mivel lehetőségem adódott kipróbálni őket, ezért próbáltam megosztani azt amit tapasztaltunk. Ebben az árkategóriában szerintünk  nagyon jó választás, sőt valószínüsíthetően a legjobb.

Te ezt komolyan el is hiszed, hogy a németek japánban gyártatnak keresőt!!??  A japánok is kínában gyártatnak már régen. Még a Nikon is csak a csúcstávcsöveit gyártotta otthon, a Fujinon csak az FMTR sorozatot, a Vixen csak a csillagászati távcsöveit, a Kowa a Genezist. Több hirtelen nem jut eszembe, de nagyjából ezeket használják vadászatra. Az, hogy a kereskedő mivel eteti a népet csak egy dolog. Az távcső, amiről beszélünk, mint már említettem is kiköpött New Foresta (Swaro). De hát a Vixen azt is kínában csináltatja.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #4252 Dátum: 2020. Október 19. - 13:39:14 »

Egy kínaiért én még annyit sem. De ez egy német távcső amit japánban gyártanak. Valóban van pár olcsóbb távcsövük ami kínai gyártású, de nem ez. Aki kihozta őket tesztelésre a leitztől, az pont fujinont akart venni, de inkább erre esett a választásra. Nagyon jó a fujinon, de egy hatalmas porro, akkora mint egy ikersejt tégla. De persze mindenki vegye azt ami neki a legjobban tetszik, az ő dolga. Csak mivel lehetőségem adódott kipróbálni őket, ezért próbáltam megosztani azt amit tapasztaltunk. Ebben az árkategóriában szerintünk  nagyon jó választás, sőt valószínüsíthetően a legjobb.

Elhiszem neked ,hogy jó.
A fujinonom,és a vixenem is veri a leica geovidemet fényerőben.Kontrasztban nem.
A steiner rangerem is veri 800 eurért a zeiss z4i-met fényerőben,kontrasztban nem.
A kahles 1500euros 10x42-es távmérősről meg ne is beszéljünk,igaz a gyártó nem hazudik 86%-os fényáteresztést remélhetünk tőle,még a minox 10x44-es Hd-m is csúnyán elporolja 160ezerért.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4253 Dátum: 2020. Október 19. - 15:18:53 »

Te ezt komolyan el is hiszed, hogy a németek japánban gyártatnak keresőt!!??  A japánok is kínában gyártatnak már régen. Még a Nikon is csak a csúcstávcsöveit gyártotta otthon, a Fujinon csak az FMTR sorozatot, a Vixen csak a csillagászati távcsöveit, a Kowa a Genezist. Több hirtelen nem jut eszembe, de nagyjából ezeket használják vadászatra. Az, hogy a kereskedő mivel eteti a népet csak egy dolog. Az távcső, amiről beszélünk, mint már említettem is kiköpött New Foresta (Swaro). De hát a Vixen azt is kínában csináltatja.

Nem álltam ott mellette amikor készűlt, sem kínában, sem japánban. Csak arra támaszkodhatok amit írnak róla, mint ahogy Te is. Semmilyen érdekem nem fűződik ahhoz, hogy lehúzzam, vagy felmagasztaljam ezt az optikát. Adódott egy lehetőség kipróbálni, vettük a "fáradságot" leteszteltük, és leírtam a véleményemet, véleményünket. Másoknak próbálva segíteni ha esetleg távcsővásárlásra adnák a fejüket. Mivel semmit sem lehetett róla tudni. Az információ hatalom. Én csak azt javasoltam, hogy ez se maradjon ki a jelöltek közűl vásárlásnál mert egy nagyon jól használható minőségi optika, normális áron. Engem nem érdekel, hogy ki mit használ, hogy a búcsúban lőtt 3 pálcásat vagy, középkategóriát, esetleg áldoz többet egy prémiumra. Az ő dolga, legyen vele boldog. De ettől még ez a távcső nagyon jó, a legjobb prémiumokkal közel azonos minőségű, és nyugodt szívvel ajánlom bárkinek.  A tesztelés miatt 3-an rögtön lecserélik a távcsövüket, ebből 2 vixen. (régebbi modellek, egy 7×50-es és egy 8×56-os) A New Forestával nem tudtuk összehasonlítani, mert nem volt olyan aki ilyet használt volna a kb 15 emberből álló tesztcsoportban. Pedig tényleg érdemes lett volna. Azt nem tudom hogy a többi távcsövük milyen minőségű, mi csak a Pirschler 10×56, 8x56 Gen3 -at teszteltük. Ezek kifogástalanok.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4254 Dátum: 2020. Október 19. - 15:31:21 »

A Fujinon úgy is van van Csaba Wave
Köszi, hogy megírtad a teszt eredményeket!

Az egyik srác a fujinon és ez között vacilált, de a  fujinon tömege, meg a mérete miatt ez mellett döntött. Minőségben nem tapasztalt külöbséget, a két távcső között, jó mind a kettő, és árban is hasonlóak. Én sajnos nem tudtam a fujinonnal összehasonlítani.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4255 Dátum: 2020. Október 19. - 15:35:35 »

Ezt a DDOptics gyartja a Bushnell - nek. Abe Konig prizmas (a15x56 biztos az)



Nem ismerem ezeket a távcsöveket. Régen belenéztem egybe (nem ebbe), az nagyon gagyi volt, de persze lehetséges, hogy valami olcsó belépőszintű modellje volt. Már nem emlékszem. Vállat von
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4256 Dátum: 2020. Október 19. - 15:41:42 »

Elhiszem neked ,hogy jó.
A fujinonom,és a vixenem is veri a leica geovidemet fényerőben.Kontrasztban nem.
A steiner rangerem is veri 800 eurért a zeiss z4i-met fényerőben,kontrasztban nem.
A kahles 1500euros 10x42-es távmérősről meg ne is beszéljünk,igaz a gyártó nem hazudik 86%-os fényáteresztést remélhetünk tőle,még a minox 10x44-es Hd-m is csúnyán elporolja 160ezerért.


A Pirschler-ek fényáteresztése 95%
A swarovski slc csak 93%
Fényerőben mi szemmel érzékelhető külömbséget nem tapasztaltunk, a két 10×56-os között. A swaró kontrasztosabb volt. Nyert a swaró, de hangyányival. Nem annyival közel se mint amennyivel többe kerűl.
Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4257 Dátum: 2020. Október 19. - 16:00:33 »

Végre letaszíthatja valami az örök vitarangsor éléről a Deltákat. DDoptic én így szeretlek! Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #4258 Dátum: 2020. Október 19. - 17:45:15 »

Végre letaszíthatja valami az örök vitarangsor éléről a Deltákat. DDoptic én így szeretlek! Vigyorog

Kihívod a sorsot magad ellen ilyen megnyilvánulásokkal, meglátod. Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4259 Dátum: 2020. Október 19. - 18:20:25 »

Kihívod a sorsot magad ellen ilyen megnyilvánulásokkal, meglátod. Ördög
"A magyarországi vadászfórumokon már jelentős elismeréseket kapott új termékünk a Delta DDoptics Frisschfassl Pirschler távcsőcsalád. Részletek a tesztekből: "a Delta DDoptics  fényerőben veri a Swarovskit. " "csak 2 perc 13 másodperc lemaradása van teljes szürkületben a Leicahoz képest" etc.etc. A német japán jóvanakkorlengyel khhhhhm kínai cég piacvezető a nemzetközi távcsőtávolságibusz szélvédő piacon. Valahogy így... Ördög Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 [284] 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: