Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573743 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #675 Dátum: 2009. Január 22. - 20:34:33 »

Roland! Igen Igen
Nagyon szép kukker! Kicsit hasonlít a Jenámra,külsőleg.
Sajnos ilyen Tordalk-hoz élőben még nem volt szerencsém,csak hallomásból ismerem Szomorú  Használd egészséggel!

A Tordalk a 80-as óriásbinokulár tudtommal.. Vállat von
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #676 Dátum: 2009. Január 22. - 20:46:42 »

A Tordalk a 80-as óriásbinokulár tudtommal.. Vállat von
Ja látom ez a Jagdfalke.Elnézést.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #677 Dátum: 2009. Január 22. - 20:49:05 »

Ja látom ez a Jagdfalke.Elnézést.

 Igen El van nézve.  Vigyorog Sose tévedj nagyobbat! ÖrömNeked
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #678 Dátum: 2009. Január 22. - 20:54:55 »

Remélem összeszokok a 10x-essel...ha netán nem, akkor is akadhat más megoldás.  Kacsint
Ami járt hozzá persze az a képen is látható bőr tok...amibe szintén mélynyomással bele van nyomva, hogy Made in Germany. (nem West Germany és nem DDR, hanem Germany  Mosolyog)

Megfordult a kezemben már pár távcső, de azt is bevallom őszintén nem ismertem a Beck csöveket.
A Tordalkról hallottam sok-sok jót, de arról nem tudtam, hogy van vadász széria is...a szerencse azonban mellém állt.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #679 Dátum: 2009. Január 22. - 20:58:50 »


Megfordult a kezemben már pár távcső, de azt is bevallom őszintén nem ismertem a Beck csöveket.
A Tordalkról hallottam sok-sok jót, de arról nem tudtam, hogy van vadász széria is...a szerencse azonban mellém állt.

Mondjuk egy 11x80-ast megnéznék egy csillagfényes éjszakán.. nagyon megnéznék...
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #680 Dátum: 2009. Január 22. - 21:00:58 »

Remélem összeszokok a 10x-essel...ha netán nem, akkor is akadhat más megoldás.  Kacsint
Ami járt hozzá persze az a képen is látható bőr tok...amibe szintén mélynyomással bele van nyomva, hogy Made in Germany. (nem West Germany és nem DDR, hanem Germany  Mosolyog)

Megfordult a kezemben már pár távcső, de azt is bevallom őszintén nem ismertem a Beck csöveket.
A Tordalkról hallottam sok-sok jót, de arról nem tudtam, hogy van vadász széria is...a szerencse azonban mellém állt.
Érdekes én például szerettem a 10x-est,jó volt közelebbről látni a dolgokat,de tőlem okosabbak azt mondták inkább jobb lenne a 7x-es,mert azzal jobban lehet bírálni.Viszonylag egész hamar meg is szoktam(a képminőség meg főleg kárpótol  Kacsint )
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #681 Dátum: 2009. Január 22. - 21:01:50 »

Roland! Igen Igen
Nagyon szép kukker! Kicsit hasonlít a Jenámra,külsőleg.
Sajnos ilyen Tordalk-hoz élőben még nem volt szerencsém,csak hallomásból ismerem Szomorú  Használd egészséggel!
A képek alapján én is azt hittem vettem egy "féltéglát" de amikor kezembe vettem nagyon meglepődtem a méretein és a tömegén is.

No a hétvégén ha lesz időm esténként kiszaladgálok lesekedni...ha nem is vadászni, de nézelődni, szokni az új csövet. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #682 Dátum: 2009. Január 22. - 21:03:16 »

Érdekes én például szerettem a 10x-est,jó volt közelebbről látni a dolgokat,de tőlem okosabbak azt mondták inkább jobb lenne a 7x-es,mert azzal jobban lehet bírálni.Viszonylag egész hamar meg is szoktam(a képminőség meg főleg kárpótol  Kacsint )

Én kifejezetten 7x50 párti vagyok, számomra ez a legharmónikusabb paraméter, mind látómező mind pedig úgy összképben.
Ezért is furcsa nekem most a 10x-es.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #683 Dátum: 2009. Január 22. - 21:04:37 »

No hazaérkezett a sógoroktól...

A kép nagyon csalóka, mert jóval kisebb, mint az a képen látszik, rövid a prizmaház, így aztán egy cefetül kompakt, kezes kis binokulár...és ami szintén meglepő, hogy ügyeltek a súlyára is, mert könnyű.
Megvallom őszintén nagy Zeiss Jena rajongó vagyok, de amit ez a cső produkált ma este szürkületben és sötétben...hát azért az nagyon biztató volt.
Amit még nagyon szoknom kell az a 10x-es nagyítás, nagyon furcsa szememnek, hogy ilyen príma minőségben ennyi "infót" ad át a szememnek.
(Szokni kell még...de ha netán nem tudnám megszokni "látókörömben van" egy másik Kassel is...az 8x56-os és még régebbi darab...sőt, nagyon-nagyon régi darab, ha a 10x-es nem megy, a 8x-os majd biztosan.
...dehát mit tehetek így - rosszul?  Bion - vagyok összerakva távcső ügyben.  Fejvakarás)

Nos itt van pár kép róla...gyűjtőnél volt, nem vadásznál, szinte szó szerint új, príma kezes kis lőcs félelmetesen jó optikai paraméterekkel.
Ahogy a kezembe fogtam teljesen olyan érzésem volt, mintha a remek kis 7x42-es Habicht-ot fognám...holott ez egy 10x50-es.


Steiner-nek is van nagyon hasonló régi gyártmánya, az sem rossz, csak kicsit csőlátása van az embernek tőle. Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #684 Dátum: 2009. Január 22. - 21:05:14 »

Érdekes én például szerettem a 10x-est,jó volt közelebbről látni a dolgokat,de tőlem okosabbak azt mondták inkább jobb lenne a 7x-es,mert azzal jobban lehet bírálni.Viszonylag egész hamar meg is szoktam(a képminőség meg főleg kárpótol  Kacsint )

Nekem is van egy öreg üveglencsés 10x50-es japán csövem, Incus Nagypapájától kaptam. Összenéztem egy párszor a hétszeressel és azt kell mondjam: jól jön az a tízszeres... ha messze kell nézni. De szerintem a nagyobb látómező kárpótol.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #685 Dátum: 2009. Január 22. - 21:11:07 »

"Steiner-nek is van nagyon hasonló régi gyártmánya, az sem rossz, csak kicsit csőlátása van az embernek tőle. Mosolyog"

16 ojróval csúsztunk le egy ilyen 7x50-es Steinerről nemrégiben...  Türelmetlenül  :Mosolyog
Hogy érted azt, hogy csőlátása lesz az embernek?
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #686 Dátum: 2009. Január 22. - 21:12:24 »

A képek alapján én is azt hittem vettem egy "féltéglát" de amikor kezembe vettem nagyon meglepődtem a méretein és a tömegén is.

No a hétvégén ha lesz időm esténként kiszaladgálok lesekedni...ha nem is vadászni, de nézelődni, szokni az új csövet. Mosolyog
Igen Igen Várjuk a beszámolót!  Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #687 Dátum: 2009. Január 23. - 07:58:31 »

16 ojróval csúsztunk le egy ilyen 7x50-es Steinerről nemrégiben...  Türelmetlenül  Hááát
Hogy érted azt, hogy csőlátása lesz az embernek?


Nem lesz, van, és ez a távcső mechanikai felépítése miatt van, mert kecses, és nagyon hosszú az objektív csőfoglalat.
Majd "duplája" egy Zeiss Jena távcsőnek.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #688 Dátum: 2009. Január 23. - 18:00:17 »

 Üdv Mindenkinek! Wave
Hetente legalább egyszer előveszem Dr. Zoltán A. Vadászfegyver-és Lőismeret c.-ü könyvét.Hol ezért, hol azért.Most a" Messzelátókat" böngésztem 1981 elött gyártottak vannak benne.Érdekes ezt a szót nem nagyon használjuk.,pedig szebb mint a kereső távcső--.Nekem mindig az jut eszembe ,ha van kereső akkor legyen megtaláló is nem?? Ördög 
 
 Más ! Szeretnék venni egy föleg birálásra használhatót .Most egy 10x50 -van,de nem az igazi ,kérdezném pl. egy 12x60 -as jobb lenne? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
sab
Vendég
« Új üzenet #689 Dátum: 2009. Január 23. - 19:34:09 »

 Üdv Mindenkinek! Wave
Hetente legalább egyszer előveszem Dr. Zoltán A. Vadászfegyver-és Lőismeret c.-ü könyvét.Hol ezért, hol azért.Most a" Messzelátókat" böngésztem 1981 elött gyártottak vannak benne.Érdekes ezt a szót nem nagyon használjuk.,pedig szebb mint a kereső távcső--.Nekem mindig az jut eszembe ,ha van kereső akkor legyen megtaláló is nem?? Ördög
 
 Más ! Szeretnék venni egy föleg birálásra használhatót .Most egy 10x50 -van,de nem az igazi ,kérdezném pl. egy 12x60 -as jobb lenne?


Tényleg igaz a keresőtávcső megfogalmazására, hogy furcsa.
Ennek oka, a katonaságra vezethető vissza, mert a keresőtávcső mint megfogalmazás onnét ered.
Távcső megfogalmazását, a csillagászok használják simán, mert Ők meg a távcsöveken (reflektorok) a komplett monokuláris csövet értik.
Refraktorok (lencsés távcsövek), de ha egymás között beszélgetnek, akkor csak távcsőnek nevezik.
A nálunk használatos( pld vadász) keresőtávcsöveket, pedig binokulárnak nevezik Ők.

A szótár a következőként írja:
- távcső  -  telescope
- lencsés távcső  -  refracting telescope
- kétcsövű távcső  -   binocular

Látcső mint megnevezés is élő volt, és mind a katonai írásokban,( régen) mint a szinháziként is ismert volt megfogalmazásilag.
Katonáéknál simán keresőtávcső és céltávcső volt az elfogadott megfogalmazás.
Manapság binokulárként illene, de szerintem nem szép és nem magyaros.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: